Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Herkesin Kendini Gördüğü Ayna ve Karşısındakini Gördüğü Gözlük

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Selamlar.. baktım ki uzun zaman sonra buralar sakinleşmiş.
    ben de yıllardır aklımda olan tartışmayı açayım bari dedim, en azından egomuzu ya da kompleksimizi görelim dedim.

bir dönem düşük cc veya çinli motosiklet sahibiyken bazı moto toplantılara giderdim, büyük cc motosiklet sahipleri genelde beni ve benzeri adamları pek takmazdı. sinir olurdum ama susardım. maksat, taraf olmak, yoksa tarafsız kalmak, aidiyetsizlik korkusu belki de.

sonra palazlandık, cc ve bütçe borç-harç vs bir şekilde zorlanarak büyüdü; bu sefer de nere gitsek ayakta ve kapıda karşılandık.
    hoşuma gitmezdi ama bu seferde yüzüne vurunca d.tü kalktı ağzı dil yapmaya başladı denmesin diye sustuk.

sonra, motosikletimin marka ve modeli avatarda yazarken de, küçük cc iken pek hatırlamıyorum ama, büyük cc veya markalı bişeyler adı var iken, çinli veya küçük cc li arkadaşlara yorum yaparken genelde şu cevapları aldım ( genelden veya özelden )

- markaya binyosunuz diye küçümsüyorsunuz
    - baba parasıyla konuşmak kolay
    - beni anlamanız için aynı şartlarda olak lazım vs vs vs...

açıkçası, bana yapılmasını istemediğim hiç bir hareketi kolay kolay yapmam ama, suçladığım ve suçlandığım zamanlar hep düşündüm.

- nasıl görünüyorum?
    - nasıl görüyorum?
    - bunu ona söylettirmek için ne yaptım veya dedim?

- ve bir de şu apaçi/ezik takımının kendini tanımlarken yaptığı duygu sömürüsü...

yani, hadi bakalım kim kendini ve karşısındakini nasıl görüyor? kimler mirasyedi, kimler baba parası üstünde turluyor, kimler motosiklet camiasında nasıl incindi de içine attı, haykırmak istediğiniz benliğiniz kim?

Ben mi?

beni bilen bilir ki, tırnaklarımla kazıdığımla yaşadım, olanımı paylaştım...
    ama beni küçük görenlere, büyüdüğümde de hiç yanaşmadım.

ama içimde hep bir uhtedir, bir doğum günümde ya da o kadar beklemeye gerek kalmadan uyandığımda yastığımın ucunda bir motosiklet aanahtarının olması...

sıra sizde....
    [Turan], piyanist_irf, M.balibey ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    klasik bir duygu patlaması.......
    gokhanbeyaz bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hiç ezik hissetmedim...
    500-600 cc lere binerkende gezilerde ufak cc leri ezmemek maksadıyla hep geriden veya tek sürdüm..
    Kimseyi küçük görmedim...
    Şimdi 250 ye biniyorum...
    2 tekerin varsa yeter...
    Ne olursa olsun...
    Yeterki benim olsun
    [Turan] ve cousinecruis bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Sencer abi , tanımadığın birini özlemek, hiç görmeden döndüğüne sevinmek ilginç bir duyguymuş.

Genelde kendi imkanlarımla aldığım iyi motosikletlere bindim hiç baba parası yeme fırsatını yakalayamadım ama dışardan ukala biri olarak görünürüm, işim, görevim ve tecrübelerim gereği hemen insanlarla kaynaşamam, aslında hümanist biriyimdir.

Sınıflar benim için belirleyici değildir. İfade etmekten başka yerlerde kullanmam.
    herkesi tanırım kimseyi tanımayanlardan başka,
    egoları tatmin edeli epey oldu, çok şükür.
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik bir duygu patlaması.......
    klasik, geçmişte yaşanan ve o haliyle değerli olandır. her gün yüzlerce genç motosiklet camiasına katılıyor, pek çok toplantıda pek çok yorum yapılıyor.
    yaşınızı bilmem ama, benim yanımda bazı 16-17 lik kardeşlerimiz sohbet ederken, benim bilmediğim ama kendilerinin deli gibi araştırdığı bilgileri bile " sen eski motorcusun abi, bilmiyorum deyip dalga geçiyorsun " demeleri bile özgüvensizlik ve sebebi pek çok yere dayanabilen travmalardır bence. çünkü pek çok kişi, ev, araba, motosiklet alırken egosunu tatmin etmeye çalışıyor çünkü.

köyünden şehirdeki işine gidip gelmek için scooter alan bir kişiyle bile SS çi arkadaşların ara gaz verip aşağıladığını gördüm.
    hatta benim 125 lik çinliye bile yaptılar, 15-20 kişilik gruptu.
    şimdi belkide hiçbirinin motoru yoktur, ego tatmin edilmiştir. yazın hepsi birer binlik alıp kızkalesi yolunda dirseklerinde kask, mayolu halde cirit atarlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sencer abi , tanımadığın birini özlemek, hiç görmeden döndüğüne sevinmek ilginç bir duyguymuş.

Genelde kendi imkanlarımla aldığım iyi motosikletlere bindim hiç baba parası yeme fırsatını yakalayamadım ama dışardan ukala biri olarak görünürüm, işim, görevim ve tecrübelerim gereği hemen insanlarla kaynaşamam, aslında hümanist biriyimdir.

Sınıflar benim için belirleyici değildir. İfade etmekten başka yerlerde kullanmam.
    herkesi tanırım kimseyi tanımayanlardan başka,
    egoları tatmin edeli epey oldu, çok şükür.
    tanımadıklarını, tanıdıklarından daha çok sevmek, geri döndüğünde de hep bekleniyormuşsun hissi de ilginçmiş kardeşim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazılanlara katılıyorum sanırım bunun bizdeki şöförlük kavramını erkeklikle bağdaştırmaktan da ileri geliyor bu yüzden üyesi olduğum bir grubu bıraktım bir insan bmw motor kullanıyor diye dünyadaki önemli insan olamaz bence ben onlara anca parayla adam yerine geçmiş derim

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ye kürküm ye" bu dünya böyledir.
    Shrieker bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    abi seni tanımıyorum. 24 yasımdayım. okuduklarımdan dolayı yasının buyuk oldugunu tahmın ettıgımden ''abi'' diye hitap ediyorum. kendi paramla 1800 liraya bi çinli scooter aldım. ehliyetimi bekliyorum. gelebilcek ön yargılara cevap olarak kaskımı montumu eldıvenlerımı tamamladım. hatta bır cınlı parası daha harcadım denebılır. bu forumda dahil olmak üzre 'BAZI' arkadasların ön yargılarıyla bende karsılastım. Şuan senin dediğin susma evresindeyim. Motorsikleti bir araç değil, tutku olarak görenlerdenim. yaza yıllık iznimde 7-10 gün kadar bir ege turu planlıyorum günlerdir.. günlerdir rota çiziyorum.. giden gezen arkadasların konularını tüm yorumlarla birlikte inceliyorum.. mesleğim iyi. hamdolsun, fena kazanmıyorum. aydan aya kenara yaza cıkmayı planladıgım minik tur için para biriktiriyorum. biriktirdiğim parayla çinli yerine daha düzgün bir motor alamazmıyım ? tabiki alırım.. ama bu sefer yaza cok istediğim tura cıkamam.. yani kıcımda sortla, kaskı koluma takıp, granajlı ss le yoldaki scooter sahibi vatandaslara aragaz yapmak yerine.. ''MOTOR'' ve ''YOL'' tutkusunu yasamayı secerek bu yola bu sene çinli ile cıkmayı planlıyorum.. umarım temmuz ayında ege şeridinde, eşek gibi yüklenmiş bir çinli üzerinde 60-80 km/h hızla yolda giden bir ''MOTORCU'' gorunce cakma motorcu arkadaslarımız ara gaz yapıp gecmezler.. yola cıkmadan once gezi planı bile paylasmayı düşünmüyorum.. cünkü gelecek bazı yorumlar 'o motorla o yola cıkılmaz' seklınde olacak. geri döndüğümde fotorafları ve yolda yasadıklarımı paylastıgımda da. ''cok guzel bı gezı ıyı cesaret seklınde olacak..'' bu bir ön yargı değil.. bu siteye üye oldugumdan beri gördüğüm gercek.. saygılar..
    M.balibey ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ne farkederki?
    Böyle duygularla yasamak, yasamanin en zoru olsa gerek.
    Taktigimiz seye bak.
    Türklere özgü duygular bunlar.
    Maddiyat ile ilgili saplantilari asamadigimiz sürece de devam edip gidecek.
    Halbuki motosiklete binmek için bineriz bu alete.
    Neye bindigimizin önemi yoktur.
    Ve hatta,
    kimin neye bindiginin de bir önemi yoktur.
    Ve hatta,
    herkesle dost, herkesle yoldas olmak zorunda da degiliz.
    Kendimizi bir yere, bir olusuma, bir guruba ait hissetmek zorunda da degiliz.
    Parayla bir motosiklet satin alarak, ayni zamanda bir statü satin aldigini zannetmek, ahmaklara mahsustur.
    Ama benim canim ülkemde, o ahmaklardan daha ahmaklar vardir.
    Adamin satin aldigini zannettigi statüyü onaylayan ahmaklardir bunlar.
    Oysa!!!!!!!
    acayüp, cesur509 ve cousinecruis bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi seni tanımıyorum. 24 yasımdayım. okuduklarımdan dolayı yasının buyuk oldugunu tahmın ettıgımden ''abi'' diye hitap ediyorum. kendi paramla 1800 liraya bi çinli scooter aldım. ehliyetimi bekliyorum. gelebilcek ön yargılara cevap olarak kaskımı montumu eldıvenlerımı tamamladım. hatta bır cınlı parası daha harcadım denebılır. bu forumda dahil olmak üzre 'BAZI' arkadasların ön yargılarıyla bende karsılastım. Şuan senin dediğin susma evresindeyim. Motorsikleti bir araç değil, tutku olarak görenlerdenim. yaza yıllık iznimde 7-10 gün kadar bir ege turu planlıyorum günlerdir.. günlerdir rota çiziyorum.. giden gezen arkadasların konularını tüm yorumlarla birlikte inceliyorum.. mesleğim iyi. hamdolsun, fena kazanmıyorum. aydan aya kenara yaza cıkmayı planladıgım minik tur için para biriktiriyorum. biriktirdiğim parayla çinli yerine daha düzgün bir motor alamazmıyım ? tabiki alırım.. ama bu sefer yaza cok istediğim tura cıkamam.. yani kıcımda sortla, kaskı koluma takıp, granajlı ss le yoldaki scooter sahibi vatandaslara aragaz yapmak yerine.. ''MOTOR'' ve ''YOL'' tutkusunu yasamayı secerek bu yola bu sene çinli ile cıkmayı planlıyorum.. umarım temmuz ayında ege şeridinde, eşek gibi yüklenmiş bir çinli üzerinde 60-80 km/h hızla yolda giden bir ''MOTORCU'' gorunce cakma motorcu arkadaslarımız ara gaz yapıp gecmezler.. yola cıkmadan once gezi planı bile paylasmayı düşünmüyorum.. cünkü gelecek bazı yorumlar 'o motorla o yola cıkılmaz' seklınde olacak. geri döndüğümde fotorafları ve yolda yasadıklarımı paylastıgımda da. ''cok guzel bı gezı ıyı cesaret seklınde olacak..'' bu bir ön yargı değil.. bu siteye üye oldugumdan beri gördüğüm gercek.. saygılar..
    scooter ile türkiyeyi defalarca dolaşmış olan ümmet perkütan'ı tanır mısın?
    google a ümmet perkütan yaz, göreceksin MT de yayınladığı gezilerini....
    insanlar, kendi korkularını başkalarına yaşatmayı severler.
    unutma, korku bulaşıcıdır. korkanın gözlerine bakma sen

http://www.google.com.tr/#sclient=ps...w=1067&bih=576

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tırnaklarımla kazıyarak kazandım , olanını paylaştım kelimesini arşiv dağarcığıma müsadenle almak isterim güzel insan işin kibir , özgüven tarafına gelince aslında benim için uzunca yazılacak bir konudur ve dikkat ettiğim önemli bir unsur

bak bak döytü kalktı, parayı buldu böle oldu , baba parası yiyo , çinliydi , japondu filan , aslında oturup kafa kırsam , çok güzel makyajlı geydirmasyon cümlelerle süslü püslü yazarım amma velakin şu an gecenin bu vaktinde arşivimdeki tozlu raflarımda araki bulasın

çok doğru ve güzel bir konuya değinmişsin lakin konu senin olunca beklentide yükseliyor haliyle zaten

baba parası yeme konusunda yokluk içinde büyüdük millet mobilete binerken biz bisiklet sürüyorduk, biz mobilet aldık millet vitesli motor aldı, biz vitesli motor aldık, millet araba aldı, biz araba sahibi olduk millet uçmaya başladı , biz uçmaya başladık ,millet jet aldı yani babamızın parası vardıda bizmi yemedik

şimdi düşünüyorumda 38 yaşıma girdim iyikide yokluk içinde büyümüşüm varın yoğun ne olduğunu öğrendiğimi sanıyorum , insanları bindiği motosikletiyle değilde , karakteriyle, kişiliğiyle analiz etmeyi öğrenmişim bundan pekte şikayetçi değilim açıkçası ,

ama tahammül edemediğim bir durum varki , kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkalarınada yapmayacaksın, cümlesinden yola çıkarak , ukalalık , çok bilmişlik kesinlikle tahammül edemeyeceğim karakteristik davranışlar arasındadır , bu konuya şahsım adına çok dikkat ederim , ama bundan önce çokça sormuşluğum vardır kendime , bir insan neden ve nasıl ukala , çok bilmiş olabilir ?

ya çok biliyordur çok bilmişlik yapar yada karakterislik yapısında bunu kullanarak karşındakini ezmeyi sever bu tartışılacak bir konudur ama ne olursa olsun böyle adamları ben hiç sevmem sevemedim de bana çok aykırı bir durum oluşturmaktadır ,

hiç beceremedim şu ukalalığı , anasını sattımın yiyemediğim yapamadığım ve beceriksiz olduğum tek şey bu işte !
    M.balibey ve Shrieker bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçen yaz biri uzun yol, gezi yapıcam dedi, aynı sizin motordan vardı asya 150T 19A sonra geziden bikaç gün önce motorunu çaldırdı, size de öyle olmaz umarım iyi sahip çıkın motorunuza

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Geçenlerde eski bi tanıdık denk geldi.Çay söledim bi kaç muhabbet ettik.Transalp almışın galiba dedi.Evet dedim senin nerden haberin oldu?Gördüm dedi.Halbuseki fazla şehir içinde dolaşmam.Ama bi ara denk gelmiş.Ben kimseye söylemediğim halde , şehir içinde , mahallemde falan hiç bi zaman artislik olsun diye tur atmadığım halde herkesin haberi oluyo bi şekilde.Bazen tanımadığım kişler bile ortamda , sende transalp var dimi diye soruyo.Şaşırıyorum.Demek ki ilgi çekiyoruz.Tanınıyoruz bi şekilde.Ben de 150cc ile gezdiğim günlerde transalpe nasıl hayranlıkla baktığımı hatırlayıp gülüyorum.

Geçenlerde eskiden tanıdığım bi gençle karşılaştım.O da motorcu olmuş.CBR250 almış.Gençliğin verdiği tecrübesizlikle viraja fazla hızlı girmiş.En son hatırladığı şey virajı alamıyacağını anlamak olmuş.Sonrasında hiç bi şey hatırlamıyo.Gözlerini açtığında ise bembeyaz bi ortamda bulmuş kendini.Birden ağlamaya başlamış.Öldüğünü sanmış.Bağırmaya başlamış.Öldüm mü diye.Doktor MR'dan çıkarıp ölmedin lan yaşıyon daha deyip tekrar MR'a sokmuş.Şimdi motoru pert olmuş.Ne alayım diye düşünüyo.Ben de endurocu olmasını tavsiye ettim.Hem boyu uzun , hem de racing tarzının tehlikesinin artık farkına varmış durumda.Kendisine söz verdim , havalar düzelince bi gün geziye çıkıcaz.Kullanmasına müsade edicem.Belki içine enduro hevesini sokabilirim.

Küçükten başlayıp büyüğe gelmek insanı daha merhametli yapıyo.Bu işler her konuda böyledir.Adamın ilk arabası BMW olursa şahinleri küçümser.Ama benim ilk arabam şahindi.Düzgün bvir iş sahibi olmadan önce işçilik yaptım.Sıfırdan geldim ve tepeden bakmıyorum.O yüzden en güzeli tepeden inme bir insan olmamak.En güzeli sıfırdan basamakları yavaşça tırmanmak.Tepeden inme olanların halini görüyoruz.Genç kızları testereyle doğruyan manyaklara dönüşüyolar.
    Ahmanamra, cesur509 ve Pianoblack bunu beğendiler.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter ile türkiyeyi defalarca dolaşmış olan ümmet perkütan'ı tanır mısın?
    google a ümmet perkütan yaz, göreceksin MT de yayınladığı gezilerini....
    insanlar, kendi korkularını başkalarına yaşatmayı severler.
    unutma, korku bulaşıcıdır. korkanın gözlerine bakma sen

http://www.google.com.tr/#sclient=ps...w=1067&bih=576
    ümmet abinin konularını bir bir inceledim abi. dedim ya yola cıkan arkadasların gezı raporlarını yazılan yorumlarla bırlıkte her aksam inceliyorum. okuyorum. bakıp gecmıyorum. tesekkur ederım önerin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz biri uzun yol, gezi yapıcam dedi, aynı sizin motordan vardı asya 150T 19A sonra geziden bikaç gün önce motorunu çaldırdı, size de öyle olmaz umarım iyi sahip çıkın motorunuza
    24 saat kamera sistemiyle izlenen kapalı garajımda cift zincirle muhafaza altında. tesekkur ederım iyi dilekleriniz için.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Büyük hacimli motosiklet kullanıcısının , küçük hacimli kullananla dalga geçmesi , dikkate almaması gibi durumlara sık rastlanıyor yazık ki .
    Bence aradaki farkı yaratanlar , arkadaşının parasıyla , statüsüyle övünen insanlardır .
    Bazıları bu yolda didinerek , tırnaklarıyla kazıyarak ilerliyor , bazıları da yolun sonunda doğuyor ve orada bekliyor,
    Her ikisi de bu yolun sonuna varıyor , ama yolun en başından sonuna kadar didinen daha çok şey görüyor .

Demem o' dur ki herkes farklı hayatlar yaşıyor , farklı tecrubeler ediniyor . Dogmatik hiçbir şey kalmıyor neredeyse üzerimizde .
    İnsanları statülendirecek tek kıriterin düşünceleri ve onları ifade edebilme biçimleri olması dileğiyle .
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    kardeşim sende çinli sendromuna yakalanmışssın galiba sanırsam makinanın eskisi çini çonu yoktur bakımsız makina japonda olsa tura çıkamazssın yap bakımını ver kırbacı yürü git rüzdarın seni sürüklediği yöne gezi budur işte , plansız , sitressiz .

söylenenleri iyi analiz etmelisin çinli motorla kim diyorki tura çıkılmaz ? çinlinin adı çıkmış söyleyende buna istinaden seöylemiştir ama yine senin iyiliğin için büyük ihtimal
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sende çinli sendromuna yakalanmışssın galiba sanırsam makinanın eskisi çini çonu yoktur bakımsız makina japonda olsa tura çıkamazssın yap bakımını ver kırbacı yürü git rüzdarın seni sürüklediği yöne gezi budur işte , plansız , sitressiz .

söylenenleri iyi analiz etmelisin çinli motorla kim diyorki tura çıkılmaz ? çinlinin adı çıkmış söyleyende buna istinaden seöylemiştir ama yine senin iyiliğin için büyük ihtimal
    zaten aldırmıyorum üstat. dediğin gibi bakımımı yapıp yola bırakıcam gerisini. dediğim gibi tüm gezi raporlarını inceliyorum. bu gezi raporlarımda gordugum ayrımcılıktı sadece. eger çinli sendromuna yakalanmıs olsam yol için biriktridiğim paramla 2ci el bir japon alabilirdim. hiç öyle bi takındım yok yani

Motosikleti
    peki ya arabaların motoru dikkate almaması
    kamyon ve otobüslerin de arabaları dikkate almaması
    büyüklenmek-hödükleşmek....

dikkat ettim geçenlerde, sahilde karşıdan karşıya geçecem, yani geçmeye çalışırken beni gören araç hızlanıyor, koşsam dahi karşıya yetişemicem filan derken ben de araba kullanırken yay görünve yol vermemek için hızımı arttırdığımı farkettim. sanki yavaşlayınca diğer araçlar korna filan çalacakmış gibi geldi... oysa çalıp geçsinler.....

araçlardayken yayalara veya birbirimize tasladığımız üstünlük veya marka takıntısı... öğrenmemizde sorun yok sanırım ama eğitimimizde kesin sorunlarımız var.

yedi cihanı dize getirmişiz ama maalesef nefsimizi terbiye edememişiz hala!

Motosikleti
    KapÇık
    peki ya bayanlara yol verip erkekleri umursamıyanlarımız ?

Motosikleti
    peki ya bayanlara yol verip erkekleri umursamıyanlarımız ?
    daha da kötüsü bayan sürücüleri sıkıştıranlar?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)