Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İlk Motorum Honda CBR600 RR olmalı. Sizce ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    milyonlarca kez açılıp milyonlarca kez cevaplanmış bir soru için milyonlarca kez yapılan bir hata ile "dalga geçiyorlar benlen" diye atar yapmak saçma.

burada basitçe "insan hayatı"ndan bahsediyoruz, kendisini öldürmek isteyen adamın bunu mantıklı bir şekilde sunması ile tabiki dalga geçeceğiz. bu kadar çok istiyorsan üç cümle okumak, google da motosiklete başlangıç vs diye arama yapmak bu kadar zor olmamalı.

daha da önemlisi o gözlüklerle motosiklet süremezsin kask alman lazım motordan önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

haa bir de arkadaş biz ezik miyiz? 125cc motor alırken benim sorduğum soru topuğum yere değmiyor zorlanır mıyım, sıkıntı yaratır mıydı. millet 600rr ile başlarım itirazı olan var mı diye başlıyor. vay anasını.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Vitesli motor kullanmayı biliyorsanız 1000rr bile kullanabilirsiniz, mantık aynı. Yeni ehliyet almış birine manuel ferrari verince olabilecekler sizinde başınıza gelebilir, ancak ferrariyi süren acemi kaza anında sizden şanslı olacaktır. Ayrıca 100 ile giderken ferrarri sürücüsü direksiyonu çevirirken sizin vücudunuzu yatırıp motoru dik tutarken gidonu döndüğünüz yönün tersine çok ufak bir açı ile döndürmeniz, bunu yaparken kafanızın viraj içine doğru bakması gerekli. Yapılamaz mı ? Yapılır. Ancak 4 silindirli racingler düşündüğünüzden daha tehlikeli

Soru başlığında sormuşsunuz ya "Sizce ?" diye, bence en azından 1 sezon 250 lik bir makine ile takılın sonra 600e geçin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    İzleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Slmlr
    Brkn
    [Turan] ve Phantom264 bunu beğendiler.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak Üzere
    bi bitmediniz ya...

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Slmlr
    Brkn
    Naçizane bu videoda "bir musibet bin nasihatten iyidir" atasözünün gerçekliğini çok güzel gösteriyor.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video herşeyi anlatıyor. İzleyiniz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

MistaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten de saçma sapan insanlar var bu forumda.
    adamın bi bilgiye ihtiyacı var, birşey danışmaya ya da, üyelik alıp giriyor foruma sorusunu soruyor. arama mı yapacak illa? okuma sen ilgini çekmiyorsa. senin bilgisayarında yer mi tutuyor bu başlıklar. 2 yıldır motosiklet kullanıyorum 600rr'ın 0-100 km'sinin 3 saniye olduğunu ben de bilmiyordum ne var yani. herkes de dalga geçmek için soru sormuyor ya. biraz feraset sahibi olan kimse sorunun soruş şeklinden anlar dalga mı değil mi. hemen aç kurt gibi saldırıyorlar insana..
    Saol dostum , mantıklı insanların olduğunu bilmekte güzel. Sıkılıyorsan bu tarz sorulardan girip bakmazsın olur biter laf sokmanın alemi yok. Cevabın için saol. Yalnız kafamda bi fikir oluştu ciddiye alıp cevaplayan tüm iyi niyetli herkese ayrıca teşekkür ederim. saolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Çok teşekkür ederim yararlı bir yazı olmuş tavsiyelerini dikkate alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, sanırım cbr 250 daha mantıklı olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Teşekkür ederim, sanırım cbr 250 benim için uygun bir seçenek olucak. saolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Evet arkadaşlar, dalga geçmek yerine mantıklı bir şekilde anlatan ve örneklerle kafamda yer etmesini sağlayan arkadaşlar sayesinde ilk motorumun 250 lik bir motor olmasına karar verdim. Cevap yazan bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca her an her dakika internette olamadığım için geç cevap yazmış olabilirim, kusuruma bakmayın. Saygılar.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    1 sene & 3500km cbr 250 kullandıktan sonra, ben de dun ıtıbarıyle 600 RR sahıbı oldum.
    ıyı kı heyecana kapılıp mantık dısı bır baslangıc yapmamısım.
    zira apiş aramda hissettiğim o hayvansal guc , gercekten tecrube ıstıyormuş ;)
    mantıklı bır sonuca varmıssın.
    emın ol,bu süre zarfında edındıgın tecrube sonrası, soylenenlerın ne denlı haklı oldugunu anlayacaksın.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bende biraderle birlikte yamaha R1 aldım. Yolda şu an. 11 yıllık 125 cc tecrübeden sonra R1 deneyimlerim nasıl olacak ben bile merak ediyorum.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı MistaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol dostum , mantıklı insanların olduğunu bilmekte güzel. Sıkılıyorsan bu tarz sorulardan girip bakmazsın olur biter laf sokmanın alemi yok. Cevabın için saol. Yalnız kafamda bi fikir oluştu ciddiye alıp cevaplayan tüm iyi niyetli herkese ayrıca teşekkür ederim. saolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Çok teşekkür ederim yararlı bir yazı olmuş tavsiyelerini dikkate alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, sanırım cbr 250 daha mantıklı olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Teşekkür ederim, sanırım cbr 250 benim için uygun bir seçenek olucak. saolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Evet arkadaşlar, dalga geçmek yerine mantıklı bir şekilde anlatan ve örneklerle kafamda yer etmesini sağlayan arkadaşlar sayesinde ilk motorumun 250 lik bir motor olmasına karar verdim. Cevap yazan bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca her an her dakika internette olamadığım için geç cevap yazmış olabilirim, kusuruma bakmayın. Saygılar.

Arkadaşların dalga geçme sebebi defalarca böyle konuların açılmış olması, ayrıca bunu sırf dalga geçmek adına yapanlarda çoğunlukta olunca şu son zamanlarda tepkilerini bu şekilde dile getiriyorlar, tabi siz efendice yazmışsınız bunu size söylemiyorum....
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)