Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
Merhaba ;

Servis motorunuza 300V motul tam sentetik yağ neden koydu ki ?? O yağ racing tabir ettiğimiz yüksek performans makinaları için üretilmiş bir yağ , gereksiz yere fazla para almışlar. Motul 5100 yağ çok güzel bir yağ onu kullanın yarı sentetik.Fazla para cebinizden çıkımamış olur.

Eksik yağın tamamlanması olayı hakkında herkes farklı şey söylüyor , o yüzden şu doğrudur diyemiyeceğim ama aynı yağı kullanmaya çalışsan daha iyi olur diye düşünüyorum.
Kazasız belasız sürüşler dilerim
servis elemanının ısrarla tavsiyesi ile bunu tercih ettim bide daha önce tecrübem olmadığı için fazla bilgim yoktu hatta ben o güne kadar motul diye bi yağın varlığından habersizdim daha önce arabam vardı ve onda kullanılan yağlar belli zaten ama artık sayenizde aynı hataya bidaha düşmem... çok teşekkürler...
sizede kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
bir tek benim cbf-mi yağ yakmıyor?
benim motorda bariz bi eksilme olmuyor ama birinden eksik olmasın ama biraz fazla olmasından bi zarar gelmeyeceğini duydum onada başka bi servis elemanı söylemiş benim motor şu an 2500 km'de ve 1000 bakımından sonra hiç ilave yapmadım şu anda seviye aralığının ortasının biraz altında yani motoru fazla deneme şansım olmadı şu an kapalı garajda sezonun başlamasını bekliyor haftada bir çalıştırıp biraz geziyorum ancak bu yağ yakma mevzusu beni tedirgin ediyor ya gereğinden az ise ve bi zarar olursa diye aklıma takılmıyor değil bende o arkadaşın dediği gibi seviye cizgisini biraz geçirmeyi düşünüyorum yani ölçü olarakta 1 LT+ 200 ML=1200 LT bu seviye hem rahat ettirir hemde kontrol ve ilave süresini uzatır demiş ve bana mantıklı geldi tabi ne kadar doğru olur onuda bi araştırmak lazım... sonuç olarak yaptığım toplam 2500 km'de gözle görülür bi yağ eksilmesi görmedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
bir tek benim cbf-mi yağ yakmıyor?
benim motorda bariz bi eksilme olmuyor ama birinden eksik olmasın ama biraz fazla olmasından bi zarar gelmeyeceğini duydum onada başka bi servis elemanı söylemiş benim motor şu an 2500 km'de ve 1000 bakımından sonra hiç ilave yapmadım şu anda seviye aralığının ortasının biraz altında yani motoru fazla deneme şansım olmadı şu an kapalı garajda sezonun başlamasını bekliyor haftada bir çalıştırıp biraz geziyorum ancak bu yağ yakma mevzusu beni tedirgin ediyor ya gereğinden az ise ve bi zarar olursa diye aklıma takılmıyor değil bende o arkadaşın dediği gibi seviye cizgisini biraz geçirmeyi düşünüyorum yani ölçü olarakta 1 LT+ 200 ML=1200 LT bu seviye hem rahat ettirir hemde kontrol ve ilave süresini uzatır demiş ve bana mantıklı geldi tabi ne kadar doğru olur onuda bi araştırmak lazım... sonuç olarak yaptığım toplam 2500 km'de gözle görülür bi yağ eksilmesi görmedim...