Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kart tipi hgs kullananlar var mı aramızda ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Motor için hgs almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile bir kart tiplisi bird etiket tiplisi var. Etiket tiplisini gördüm aracımda kullanıyorum. Fakat motor içinde etiket tipi alırsam yağmurdan felan zamanla bozulacağı düşüncesiyle kart tipli olanlar geldi aklıma. Kart tipi hgs'leri görmedim. Nette baktım biraz bulamadımda. Nasıl oluyor bu kart tipli hgs'ler? Yine cama monte mi ediliyor? Herhangi bir aparatı var o aparak cama sabit yapıştırılıp kart istenildiğinde o aparata sokulup çıkartılabiliyormu? Nasıl birşey merak ettim. Aracında veya motosikletinde kullanan varsa birkaç resim ekleyip koyarlarsa bilgilendirirlerse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Ben en son arastirdigimda henuz uzerinde calisiliyordu yani cikmamisti. Akibeti ne oldu bende bilmiyorum ama motosiklet icin mantikli bir tercih olacaktir. Tabi varsa...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet ben kullanıyorum,
    daha kısmet olmadı kullanmak
    Motorculara Özel bir durum bu KART İŞİ.

Şöyleki,
    motor ile köprüden,otoban'dan gişelerden geçerken,
    sağ gişe duvarına yakın geçiyorum,
    ötmüyor,
    olurda öter ise,
    sistem sizin plakanızı sorgulayacak ve plakanızda bir HGS kayıtlı ise (HGS'de bakiye olmalı) o plakadaki hesaptan düşecektir,
    O sebepten hgs çıkartıp okumasını sağlamaya uğraşmıyorum,,,

Çok faydalı bişiy,
    Yani Karayolları Almak İsterse Alacak benden ücretini,
    İstemez İse İzin verecek ve Hediye Geçiş Sağlayacağım ))
    xawa, namk ve mehmetenis bunu beğendiler.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    aynen öyle, kart/etiket okumazsa bile plaka tespitinde yine masraf düşülüyor. tespit edilemezse HGS oyununda hak alıyorsunuz canınız artıyor
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Madem plakadan sorguluyor, ben almam o zaman HGS'yi yanıma; plakayı okursa para düşer, okumazsa bedavaya geçerim Olur mu ki

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ben bugün gidip kgsyi kart hgs ile değiştiricem ancak ptt para alıyor mu ekstra?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    olurda öter ise,
    sistem sizin plakanızı sorgulayacak ve plakanızda bir HGS kayıtlı ise (HGS'de bakiye olmalı) o plakadaki hesaptan düşecektir...
    5-10 kere... Daha fazlasında ceza yiyorsunuz.

Aynı durum plakaya kayıtlı (bankalardan kredi kartı üzerine alınan)KGS için de geçerliydi. Sonra araştırdık, belli bir sayıdan daha fazla bu şekilde KGS kullanımına ceza geliyor. KGS nin açıklamalarında yazıyordu. Forumda da birisi yazmıştı. Yoksa "aa milleti enayi yerine koyup OGS satıyorlar demek" diye düşünmeye başlamıştım bende
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-10 kere... Daha fazlasında ceza yiyorsunuz.

Aynı durum plakaya kayıtlı (bankalardan kredi kartı üzerine alınan)KGS için de geçerliydi. Sonra araştırdık, belli bir sayıdan daha fazla bu şekilde KGS kullanımına ceza geliyor. KGS nin açıklamalarında yazıyordu. Forumda da birisi yazmıştı. Yoksa "aa milleti enayi yerine koyup OGS satıyorlar demek" diye düşünmeye başlamıştım bende
    OGS ve KGS'de bahsettiğin gibi 10 geçişlik bir sınır var 10 kere cihaz/kart okunmazsa sonraki geçişler cezalı oluyor ama HGS'de böyle bir şey belirtilmemiş ve kullanıcı sözleşmesinde de yazmıyor. Zaten normal şartlar altında bile okunmadığı olabiliyorken böyle bir şey olursa kullanıcıları isyan eder

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben dün geçtim öttü 46tl ceza falan yazdı

etiketi elimle şeffaf bir kimliğin içinden tuuyorum nafile
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben kart kullanıyorum.
    ptt kartı alırkn kartı koyabilecegim plastik bi kılıf gibi bişey verde..
    onu motorun ön camının iç kısmına yapıştırdım kendinden yapışma özelligi var..
    ve kartı gerektigi zaman oraya sokup geçebiliyosuzun.gerekmedigi zaman çıkatıp cüzdanınızda taşıya biliyosunuz..
    Volki34 bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OGS ve KGS'de bahsettiğin gibi 10 geçişlik bir sınır var 10 kere cihaz/kart okunmazsa sonraki geçişler cezalı oluyor ama HGS'de böyle bir şey belirtilmemiş ve kullanıcı sözleşmesinde de yazmıyor. Zaten normal şartlar altında bile okunmadığı olabiliyorken böyle bir şey olursa kullanıcıları isyan eder
    HGS için bunu bilmiyordum, belirttiğin iyi oldu. Ama HGS ile birlikte OGS kalkmayınca ve kalkmayacağı, devam edeceği açıklanınca ben aynı şekilde işleyeceğini düşünmüştüm. Ki eğer dediğin şekilde limit yok ise ozaman bu saatten sonra OGS ye(cihaza) para vermenin ne mantığı kalıyor??

Zaten HGS ler için "%20 daha ucuz" diye reklam yapılıyor. Yani KGS ye göre %20 ucuzdur herhalde. Eee zaten KGS kullanımı bitirildi, KGS ile kıyaslamanın ne manası var anlamış değilim. Ve aynı zamanda OGS'lerin de KGS'lerden daha ucuz(teşvik amaçlı) olduğunu biliyorum. Yani sonuç olarak OGS de HGS de KGS den daha ucuz. Yeni sistemde geçişler ucuzladı mı yani şimdi toplamda Biri beni aydınlatsın.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Al işte, bir örnek de burada... Geçmiş olsun. Şimdi siz HGS kullanıyorsunuz, şeffaf kimlikte taşıyorsunuz, geçerken cihaz HGS yi okuyamadı ve ceza yediniz, yanlış anlamadıysam? HGS plakanıza kayıtlı değil mi? Bildiğim kadarı ile plaka kaydı olmadan HGS verilmiyor...
    #sürenadam

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ben bugün bostancı ptt'ye gittim sıramı aldım 1 saat bekledim ve öğrendim ki kgs içindeki miktarı hgs kart içine aktarmak için köprü girişlerindeki pttlere gitmek gerekirmiş...

ve benden hgs kart ücreti 15 tl alınacağını söylediler doğru mudur? heryerden ücretlemi alınıyor?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    İLk çıkan ogs'ler geldi aklıma.. Tablet bilgisayar gibiydi
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    yav ben hgs den kacak geçtim şimdi gidip bankadan hgs alsam cezamı karttan düşerlermi 10 gün oluyo geceli?yoksa cezayı yedikmi.acil gecmem gerekiyodu bende geçtim
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Sormak istediğim sorunun en aydınlatıcı cevabını

------------------

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün bostancı ptt'ye gittim sıramı aldım 1 saat bekledim ve öğrendim ki kgs içindeki miktarı hgs kart içine aktarmak için köprü girişlerindeki pttlere gitmek gerekirmiş...

ve benden hgs kart ücreti 15 tl alınacağını söylediler doğru mudur? heryerden ücretlemi alınıyor?
    Bildiğim kadarıyla Hgs etiket ücreti 5 lira kart ücreti ise 15 lira. Ama garanti bankasında bir hesabın varsa oradan ücretsiz olarak hgs etiketi alabilirsin.
    Bugün garanti bankasını aradım oradan alıcaktım motor için hgs ama onlarda sadece etiket tipli hgs varmış. Kart tipi hgs vermiyorlarmış. Bende kart tipi alacağımdan ptt ye yol görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Pek inandırıcı gelmedi. HGS plakana kayıtlıysa eğer ceza gelmezz.. Bakiyeden düşer...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem plakadan sorguluyor, ben almam o zaman HGS'yi yanıma; plakayı okursa para düşer, okumazsa bedavaya geçerim Olur mu ki
    Böyle bir mantık yok nasıl varıyorsun bu konuya anlamadım.. bedavaya geçme söz konusu değil. Eğer daha önceden plakan üzerine hgs aldıysan ve hgs okumazsa alarm öter. 1-2 gün sonra mesaj gelir şuradan geçtiniz bakiyenizden şu kadar düşülmüştür diye. Ceza gelmez. Plakanız incelenir kayıtlı olduğu anlaşıldığında bakiyeden düşülür.

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav ben hgs den kacak geçtim şimdi gidip bankadan hgs alsam cezamı karttan düşerlermi 10 gün oluyo geceli?yoksa cezayı yedikmi.acil gecmem gerekiyodu bende geçtim
    1 hafta içinde alsaydın ceza olmazdı. 1 haftayı geçtiğin için cezaya girer.

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün gidip kgsyi kart hgs ile değiştiricem ancak ptt para alıyor mu ekstra?
    Ptt senden 5 lira etiket ücreti alır. Kart tipli istersen 15 tl kart parası alır. İçinede en az 30 TL lik yükleme yapmak zorundasın. Kgs nin içerisindeki parayı hgs ye aktarabilirsin ama bunu sadece köprü girişlerindeki ptt ler yapıyormuş.
    Yani etiket tipli istiyorsan cebinden 35 tl
    Kart tipli istiyorsan cebinden 45 tl çıkacak
    Her ikisindede içerisinde 30 tl para yüklü olacak.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir mantık yok nasıl varıyorsun bu konuya anlamadım.. bedavaya geçme söz konusu değil. Eğer daha önceden plakan üzerine hgs aldıysan ve hgs okumazsa alarm öter. 1-2 gün sonra mesaj gelir şuradan geçtiniz bakiyenizden şu kadar düşülmüştür diye. Ceza gelmez. Plakanız incelenir kayıtlı olduğu anlaşıldığında bakiyeden düşülür.
    Tamam işte, motorla HGS'den geçtim diyelim, yanımda HGS de yok. Kamera plakamı okumaya çalıştı, okuyabilirse plakama kayıtlı HGS'den 3,40TL düşecek. Eğer kamera plakamı okuyamazsa para düşmeyecek. HGS'de diyelim cihaz kartı okuyamadı, kamera da plakayı okuyamadı. Alarm falan ötüyor mu?

Dikkat edelim, kanundan kaçmış hale düşmeyelim diye diyorum.

arkadaslar yenı cup almayı düsünüyorum 2000 tl butcem var hqangı motorları onerırsınız

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı kerim546 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yenı cup almayı düsünüyorum 2000 tl butcem var hqangı motorları onerırsınız
    fikrim yok ama cevap alıcağın yer bura değil, başlıkları takip et yada başka başlık aç

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Yuh ya.. İnanmıyorum ya.. Bu konuyla ne alaka yaa...
    MerhabaDunya bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ya kart tipi olanı yada etiket tipini..karar senin kullanımına bağlı..
    mehmet_gemli ve cbr1907 bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)