Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom motosiklet yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 600 rr - v-rod muscle
    Selam arkadaşlar , size bir sorum var umarım saçma gelmez ama bi kaç aydır kendi motosikletimi yapmanın hayalini kuruyorum çünki eğer kendi yaptığım bi motosikletim olursa onun yeri benim için çok ayrı olucak.

Yapmak isteğim olay adlında okadar da zor gelmiyor düşününce tabi beni aydınlatırsanız sevinirim vazgeçip vazgeçmeme konusunda.

Projemi biraz açıklıyım size niyetim mobilet tarzı birşey değil şöyle birşey düşünüyorum örneğin bir hyosung rt 125 şasei alayım üstüne 250 cc bi motor takayım pahalı süspansyonlar falan ekliyim özel fren diskleri falan üstüne isteğim bi depo ondan sonra motora uygun dişliler yani hani bilgisayar toplarken deriz ya şu ram olsun bu harddisk olsun bunun gibi yani bir nevi toplama bişey istiyorum , size sormak istediğim şey yapılabilirliği ??

not : hiç tecrübem yok :( . ve nerden öğrenebilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    hyosung'a değil ama çinli motorlara böyle şeyler yapabilirsin çünkü parçalar genelde ucuz ve her motorun her parçası bulunuyor kolaylıkla.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle bir gerçek açıklayım
    bazı şeyleri yapabilecek tecrübem var fakat dişli mile uymadığında tornacı yerine göre kaynakçı lazım oluyor makineler bende olmadığından çok büyük paralar ödemek zorunda kalıyorum böyle bir işe kalkışırken senden para almayacak bir kaç akraban olması lazım

Motosikleti
    peki para sorun olmazsa? yani güzel birşey istiyorum ömürlük 15 bin tl ye falan biter gibime geliyo bir nevi hobi gibi bu arada rt 125 i sörnek vermemin nedeni tip olarak onun gibi bişey istiyorum arka tekeri kaba hem otoyola hem araziye uygun gibi gözüküyor ama enduro tarzından nefret ediyorum o şekil düşünün

heh buldum nasıl açıklıycamı : http://www.motosiklet.net/forum/moto...25-gorsun.html

bundan yapmak istiyorum aynısından ama 2 veya 3 kat daha güçlüsü ve süspansyon ve diskleri falan çok kaliteli olacak

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hurda alıp parça parça toplayamazsın.Yani yaparsında trafikte tecil ettiremezsin.Biton işi var.Ama plakalı ruhsatlı bir rt 125 bulup onun üstünde oynama yapabilirsin.Motoru değiştirirsen motor numarası sıkıntısı olur vizeye giderken orjinal bloğu takman gerekir.Yapmayı düşündüğün motor bir süre sonra seni sıkar (tecrübe ile sabittir) değiştirmek farklı tarzlardaki motorlarıda kullanmak isteyebilirsin.Harcadığın paraya yazık edersin kısacası.Boşuna uğraşma derim.

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Motorunu değiştireceğini söylüyorsun Yasal sorumululukları düşündünmü onu nasıl hallediceksin ?
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Motosikleti
    Alıntı chozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu değiştireceğini söylüyorsun Yasal sorumululukları düşündünmü onu nasıl hallediceksin ?
    sanırım tescil ettirilebilir ben öyle biliyorum.

100 cc cub ta sıkıştırma basıncını arttırdım motorcum ve tornacısı tesfiyecisi karşı cıktı -mühendisler bilmiyormu neden yapmamışlar
    aynı motorumun arka kampanayı diske cevirdim -gerek olsaymış mühendisler yaparmış
    millete laf yetiştirmekte mesele

belderia marka 250 cc motorlar var onları alıp oyna motor tasciliyle uğraşmasın
    hyoung gt 250 ye kafa tutuyorlar

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc cub ta sıkıştırma basıncını arttırdım motorcum ve tornacısı tesfiyecisi karşı cıktı -mühendisler bilmiyormu neden yapmamışlar
    aynı motorumun arka kampanayı diske cevirdim -gerek olsaymış mühendisler yaparmış
    millete laf yetiştirmekte mesele

belderia marka 250 cc motorlar var onları alıp oyna motor tasciliyle uğraşmasın
    hyoung gt 250 ye kafa tutuyorlar
    herkes te bu sözü ezberlemiş mühendisler bilmiyormu!
    iyide mühendis ona bakmazki en az maliyetle ben bu motoru nasıl yaparım nasıl ekmek peynir gibi gider ona bakar halbuki ben kendi istediğim parçaları kullanmak istiyorum daha kaliteli disk daha iyi fren demek değilmidir örnek olarak demek istediğim bu yani yoksa bu motor 140 yapıyor işte buna bu disk yeter , yeter yetmesinede ben belki daha iyi durmak istiyorum bunu anlamak lazım önce bizim ustalar böle işte ee sende doğal olarak vazgeçmişsindir ?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yapabilirsin.
    Ama önce ise elestirileri ciddiye alarak baslamalisin.
    Yani isin bokunu çikarmadan, her meteryalin tasiyabilecegi kapasiteye vakif olarak yerinde ve kararinda bir custom tabi ki yapilir.
    Ama senin istediklerini elindeki malzemenin karsilayip karsilayamayacagini bilmen lazim.
    Bunun içinde bir projen olmali.
    Kisacasi ben söyle bir sey istiyorumla bitmiyor bu isler.
    Elindeki malzeme nedir?
    Yapmak istedigin nedir?
    Kullanmak istedigin malzeme nedir.
    Bunlari detaylandirirsan, daha fazla yardim bulacaksin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Custom yapacaksan elin anahtar tutacak, kaynak makinesi vs. basit aletlerin olacak. Bide elbette teknik çizim bileceksin benim 2 ay sonra başlamayı düşündüğüm ev yapımı atv projemin kaba taslak çizimi şimdiden hazır.

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapabilirsin.
    Ama önce ise elestirileri ciddiye alarak baslamalisin.
    Yani isin bokunu çikarmadan, her meteryalin tasiyabilecegi kapasiteye vakif olarak yerinde ve kararinda bir custom tabi ki yapilir.
    Ama senin istediklerini elindeki malzemenin karsilayip karsilayamayacagini bilmen lazim.
    Bunun içinde bir projen olmali.
    Kisacasi ben söyle bir sey istiyorumla bitmiyor bu isler.
    Elindeki malzeme nedir?
    Yapmak istedigin nedir?
    Kullanmak istedigin malzeme nedir.
    Bunlari detaylandirirsan, daha fazla yardim bulacaksin.
    öncelikle teşekkür ederim yorumun için, tabiki eleştirileri ciddiye alıyorum zaten bilmediğim için soruyorum

bu benim hobim vazgeçmek yok benim konularımı arattır bi-xenon mercek ve alarm yaptım107 cc piston gömlek kapak ve yağ soğutucu ile hala uğraşıyorum ilerleyen yıllarda 125 cc 5 vitesle uğraşacam bende bu cuba 160 vurdurmassam başka kimse vurduramaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)