Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

köy yollarındaki köpekler

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    ben diyorum ite uymayın
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga abicim şunu belirtmek isterim TÜKR insanının başına ne gelmişse meraktan gelmiş bu tip yerlere girerken dikkat et biber gazi yeterli olmaya bilir
    O zaman hepimiz evlerimizde oturalım. Motora binip gezmeyelim. Ot gibi yaşayalım. Eceli gelen adam yataktan düşüp ölebilir. Dağa bayıra ihtiyacı olmaz

Alıntı ysn_erl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıya kurda biber gazıyla mı karşı koyacaksınız?
    Tavsiyem kuru sıkı alın 50TL
    Sen hiç ayı gördün mü, öyle bir yazmışsın ki görende seni ayılarla güreş tutuyor sanacak.
    Biber gazını saldıran köpeklerde denemişliğim var. kendi ekseninde döne döne kaçıyorlar
    Mağarada ayıya sıksan senle birlikte ayıda ölür. Saldırmayı bırak benden önce mağaradan çıkar. O derece nefes kesiyor.
    Kokusu nefes tıkayacak kadar kötü, çok hafif kapalı mekanda yanlışlıkla bastık. kendimizi dışarı zor atıık . 15 dk zor nefes aldık. Gözlerde o biçim yandı.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Bu konu hakkında ilgilenenler için, Alpaslan Kuzucan'dan
    alıntı yazıyı paylaşmak isterim..

//..//

Bu başlık altında yolda karşılaşılacak köpeklerden bahsedeceğiz.
    Issız bir yolda araba ile seyahat ederken köpek yada köpek sürüsü
    tarafından tacize uğramak biraz ürkütücü olabilir ama psikolojik
    rahatsızlıktan öteye geçmez. O da köpekleri ezmekten korkulduğu
    içindir. Ama motosiklette bu durumla yüzleşmek sizi öldürebilir.
    Bu yüzden köpek sahiplerinin köpeklerini bağlı tutmaları, başı
    boş ortaya salıvermemeleri ve de onları kimseyi kovalamamaları
    yönünde eğitmeleri gerekmektedir. Eğitimli köpeklerin sahipleri
    sorumluluk duygusuna sahip insanlardır. Saldırgan köpeklerin
    sahipleri genellikle kötü tabiatlı yada köpekleri ile ilgilenmeyen
    insanlardır. Köpeğe eziyet edilmiştir, aşırı şiddete maruz bırakılarak
    bilinçli olarak vahşileştirilmiştir. Tabi bazı cinslerin(pitbul, rothweiler,
    doberman) yapılarındaki vahşilikte ehlileştiklerine tam güvenilemeyecek
    türdendir.
    Bunun dışında cinsi ne olursa olsun patolojik olarak köpeklerinde delisi,
    psikopatı vardır.

Köpeklerin saldırıları genelde ön tekeredir. Küçük bir köpek dahi motorunuzun
    dengesini bozup sizin düşmenize sebep olabilir. Bu vahşi hayvanların avlanırken
    (geyik, antilop vs) hayvanı yere indirme içgüdüsünden kaynaklanmaktadır ve size
    saldıran evcil bir köpeğin bu temel av içgüdüsünün dürtüsüyle altında kalmak
    pahasına amacı motoru yere indirmek olabilir. Köpeğin niyeti öğlen yemeği olabilir.!
    Şaka bir yana 250-300kg bir motorun altında kalmanız hoş değildir.

Bazı köpekler bilhassa motorları tercih ederler. Bazıları itfaiye araçlarını yada
    postacıyı tercih edebilir. Eski motorcular köpeklerin ön tekere yaklaştırılmaması
    gerektiğini bilirler. Köpeklerin nasıl düşündüğünü bilemeyiz fakat davranışlarını
    gözleyip bunların avantajlarını kullanabiliriz.

Köpeklerin arasındaki büyük farklılıklar gibi elbette sürücüler arasındaki farklarda
    büyüktür. Bazı köpekler oyuncu olduklarından yada bölgelerini savunma güdüsüyle
    böyle davranırlar. Bazıları kötü muameleden yada eğitim eksikliğinden saldırganlaşmışlardır
    ama gelip geçenler içi tehlike arz ederler. Vahşi bir köpek ise dişlerini öne çıkarır ve karnından
    hırlar. Gerçek tehlike budur. Ciddi yaralar açabildikleri gibi kuduz mikrobu taşımaları tehlikesi
    de mevcuttur.

Saldırgan köpekler genellikle sahiplerinin köpeklerine yeterli ilgiyi göstermeyip başıboş saldığı
    eğitimsiz köpeklerdir. Zamanla çoğalarak sürüler oluşturlar. Başıboş köpek sürüleriyle
    karşılaşıldığında ise yaklaşmalarına izin vermeden, onlarla temasa girmeden uzaktan geri
    dönmenizi ivedilikle tavsiye ederiz.

Köpeklerin motora olan ilgilerini veya hamlelerini hangi psikoloji ile yaptıklarını onların
    beden duruşlarına bakarak anlayabiliriz. Buna göre de hangi taktikleri uygulamamız
    gerektiğine karar verebiliriz.

Her şeyden önce köpekler kendi bölgelerinin sınırları konusunda çok hassastırlar.
    Burada köpeklerde mantık olamayacağı için içgüdüler devrededir. Başı boş bir köpek
    7 metrelik bir alanı kendine bölge seçerse bunun kritik merkezi 2-3 metredir.
    Köpekler kendi aralarında birbirlerine karşı baş kaldıran, teslim olan, saldırgan,
    korkan şekillerde davranışlar geliştirirler. İşte biz bu beden dillerini okuyarak
    onların niyetlerini tahmin edebiliriz.

. Köpek dikleşmiş bir duruşla devamlı kuyruğunu sallayarak havlıyorsa oynamak istiyordur.

. Başını gözleri başka tarafa çevrili vaziyette yere doğru düşürüp, kulakları arkaya doğru
    ve kuyruğu yerde ise teslimiyet göstermektedir. Ama kritik bölgesinin merkezine girerseniz
    korkarak saldırganlaşabilir. Isırabilir. Bunu işareti de kulaklarını geri itmek ve kuyruğunu
    bacakları arasına almaktır.

.Baskın köpek ise, çayırını korumak maksadıyla gövdesinin ön kısmını yukarı kaldırır,
    kulakları ileri doğrudur ve kuyruğu havadadır. Otoritesine dikkat etmeniz maksadıyla
    gözleri hiç kırpılmadan sizi süzer ve derin göğüs hırlamasıyla ciddiyeti konusunda sizi uyarır.

. Saldırgan bir köpeğin bölgesi tehdit altına girerse ön patilerini toprağa sağlamca
    yerleştirir, üst dudağını kaldırarak dişlerini sergiler, kulak ve burnunu bariz bir şekilde
    ileri çıkarır. Ensesindeki tüyleri kaldırır, kabartır. Gözlerini çevirir işte o an sizin bölgesinden
    çıkmanız için iyi bir fırsattır aksi takdirde ciddi sorunlar yaşarsınız. Bölgesini derhal terk
    ediniz hatta görüntü alanını terk ediniz. Eğer cadde de saldırgan bir köpekle karşı karşıya
    gelirseniz göz temasından kaçınınız, sessiz kalın ve mümkünse başınızı eğerek sessizce geri
    çekilin ama kaçmayın. Korktuğunuzu belli etmeyin ancak küçük diye de köpeklerle yüzleşmeye
    girmeye kalkmayınız. Tabi yaralarınızı yalamak niyetinde değilseniz.

Köpeklerin görme ve duyma duyguları çok iyidir. Bu yüzden oyun amacındaki bir köpek
    genellikle bir aracın yada çalının araksına saklanarak son deparını attığında sizinle
    teması sağlayacak hesaplamalarını kendince yapar. Oyunun kuralı gelen vasıtanın
    süratini hesaplamaktır. Yayalarla ilgilenmezler çünkü yavaş şeyleri yakalamak eğlenceli
    değildir. Yakalama anında şansınız varsa tekmeleyebilirsiniz ama unutmayın köpeklerin
    refleksleri de sizden iyidir. Ve eğer bu köpek bölgesini koruyan bir köpekse ona etinizden
    sunmuş olursunuz. Deri giysilerinizin köpeğin çenesiyle baş edemeyeceğini bilmenizde
    fayda vardır.

Yapmanız gereken süratinizi düşürmek yada en azından muhafaza etmek, köpeğin
    hareketlerini peri ferik bakışlarınızla takip ederek tam ön tekere hamle yapacağı
    anda gazlamaktır.

Bunun için:

. Köpeği önceden görmeniz gerekir. Çalılara, gölge alanlara dikkat edin.
    . Gurup sürüşü yapıyorsanız bu yavaşlama/hızlanma problem olacaktır.
    . Her gün yolunuzun üstündeki aynı köpeğe aynı taktiği uygulamak zamanla bu
    köpeğin kendini bu taktiğe uyarlaması demektir. Bu durumda o bölgeden geçmeyin,
    ilgililere yada sahibi varsa sahibine konuyu iletin.
    . Yavaşladığınızda motoru bağırtmadan vites düşürünüz ve pozitif gazlama noktasına
    kadar gazın boşunu alınız çünkü gazladığınız anda motor gerekli deparı atmazsa,
    teklerse hele motoru stop ettirirseniz kötü olur. Boşta yada vites de ama gaz kesilmiş
    motor kendi süratiyle yol alır şekilde asla köpekle temas noktasına doğru yaklaşmayınız.

Yaşadığınız toplumda çok köpek varsa üzerinizde köpek kaçırıcı sprey taşıyın.
    Elektronik köpek kaçırıcı aletlerde vardır. Bunu en iyi postacılar bilir. Onlara sorun.
    Sulandırılmış amonyaklı sularda işe yarayabilir. Hatta köpeğin idrar bıraktığı yerlere
    amonyaklı su dökerseniz onun kokusunu yok ederek köpeğin bölgeyi kendi bölgesi
    olarak algılamasını sağlayan koku işaretini ortadan yok kaldırabilirsiniz.
    Ama amonyaklı suyunuzun üzerine idrarını tekrar bırakarak sizinle iddialaşacak
    köpeklerde olacaktır.

Köpek tarafından ısırıldığınızda kuduz tehlikesi olabileceği ihtimalini göz ardı etmeden
    bir hastaneye başvurarak gerekli tedavileri mutlaka yaptırınız. Isıran köpeğinde
    karantina altına alınıp kuduz testleri bitene kadar gözlem altında tutulmasını
    sağlamak için ilgili mercilere durumu derhal rapor ediniz. Bekli de köpekli bölgelere
    sürücüleri ikaz levhaları konması güvenlik açısından yerinde bir davranış olur.

Tercüme edenin notu: Yaya durumda iseniz kaçmak yanlıştır. Köpek insandan hızlıdır.
    Korktuğunuzu belli ederseniz köpek daha çok saldırır. Göz göze bakmadan yere çömelip,
    yerden taş alıp atıyormuş gibi davranmak genellikle köpeği kaçırabilir. Ama sadece
    şehirdeki köpeklerde denenmiştir. Kırsal alanlardaki çoban köpekleri veya mecralardaki
    başıboş köpeklerde denenmemiştir. Oralarda kuvvetli bir hisle bence işe yaramaz.
    Ben şahsen denemem. Hatta bölgelerini koruyan çoban köpeklerine başlarında çobanları
    yoksa yaklaşmadan geri dönün derim. Yüz yüze saldırıya maruz kalırsanız el ve kollarınızla
    hayati yerlerinizi kapatın.
    mehmettayfur ve inertiya bunu beğendiler.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ otopsici
    Abi biz aşıya giderken köpekler koca transitin tekerini dişliyor.
    Pencereden bağırıyoruz yumruk sallıyoruz.
    Bu sefer köpek cama saldırıyor
    Buranın köpekleri Ankara'da yerden taş alıyormuş gibi yapınca tırsan köpekleri gibi değil
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Gülmekten oleyazdım.......Süpersinizz.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Amasyada köydeki akraba evlerinde bahçe kapısı olmaz. Çünkü kapıda böyle küçük köpekler var. Attığım elmayı çiğnemeden yutan köpekler.
    4 ayağının üstünde iken şahinin camından kafasını içeri sokabilen bir hayvan. kızdırırsan camın kapalı olması seni korumaz kafayı gömdü mü kırar
    Bizim köyde veletler samimi olarak söylüyorum. 2-3 kişi sırtına biniyor. eşek gibi kullanıyorlar. golden retriever dan daha iyi, akıllı ve sadıktır.
    Malı, mülkü, hayvanları, çoluk çocuğu emanet edip gidebilirsiniz

Bizim köyün kuzucukları da bu kadar, bir tek renkleri daha açık böyle koyu değil.
    Ahmanamra ve mehmettayfur bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Hey maşşallah.Sağlam köpekmiş.Rus Çobanına benzettim sanki.Cinsi ne Tolga Can ?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey maşşallah.Sağlam köpekmiş.Rus Çobanına benzettim sanki.Cinsi ne Tolga Can ?
    Resim temsili ;)
    Amcamın biri açıklamasını yapmış. Ama resimdeki gibi sünepe değildir. Köpekler
    Akbaş, Çoban köpeği ben modelini ayrıntılı hiç araştırmadım. her zaman çoban köpeği olarak bildim.
    http://www.intromuzik.com/modules.ph...article&sid=26

Arkadaşım bu resmi koyman şart mı ? Hadi ben biraz pişiğim midesi kaldırmayan var. Bence sil

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tamam da en azından link vereydin. şimdi ogrish duygularımı kabarttın. Ben sabahtan akşama kadar bunları zaten görüyorum.
    Bakalım forumun diğer müdavinleri bunu görünce ne olacak, nasıl tepki verecekler

Bizim köyün itleri ahanda böyle, etle beslersen biraz daha öküze benziyor
    Birde sağlam zincirlemek lazım. Yeri geliyor öküz bağlanan zinciri kopartıyorlar. bilen bilir.
    mehmettayfur bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amasyada köydeki akraba evlerinde bahçe kapısı olmaz. Çünkü kapıda böyle küçük köpekler var. Attığım elmayı çiğnemeden yutan köpekler.
    4 ayağının üstünde iken şahinin camından kafasını içeri sokabilen bir hayvan. kızdırırsan camın kapalı olması seni korumaz kafayı gömdü mü kırar
    Bizim köyde veletler samimi olarak söylüyorum. 2-3 kişi sırtına biniyor. eşek gibi kullanıyorlar. golden retriever dan daha iyi, akıllı ve sadıktır.
    Malı, mülkü, hayvanları, çoluk çocuğu emanet edip gidebilirsiniz

Bizim köyün kuzucukları da bu kadar, bir tek renkleri daha açık böyle koyu değil.
    http://f1212.hizliresim.com/14/u/h9s7s.jpg
    Bu arkadaş yerli değil, kafkas çoban köpeği diye geçer adı, tam adı Caucasian Ovcharka dır. Benim daha önceki köpek konulu topiklerde anlatmak istediğim de buydu tam olarak. Böyle bir köpekle karşılaşırsanız, karşılaşmayın Bu tarz bir köpek gördüyseniz yolunuzu değiştirin, yanınızdaki köpek kovucu ya da biber spreyini sıkana kadar o sizi sıkabilir, o yüzden bu tarz köpeklere yaklaşmayın bile, yolunuzu değiştirip geçin gidin ya da yol açıksa onun yetişemeyeceği bir hızda geçip gidin, cüsselerine aldanmayın, gayet hızlı koşarlar. Bu tarz köpeklerle geçen sayfalardaki o bisikletli elemana saldıran köpekleri karıştırmayın, onlar sadece adamı korkutup kaçırmaya çalışıyorlardı, bu hayvan ise o tasmadan kurtulduğu anda önündeki adama yapışır, yani öyle saatlerce etrafınızda dönüp de size havlamaz, direk saldırır. O yüzden bu tarz hayvanlarla karşılaşmayın diyorum, diğerleri kolaydır, yavaşlayın, gerekirse motordan inin, hiçbirşey yapmadığınızda göreceksiniz ki aslında onlar sizi ıssırmıyorlar, ani hareketler yapmadan yavaş yavaş o alandan uzaklaşın. Bu kadar büyük ve güçlü bir köpek bile aslında sizi öldürmek amaçlı saldırmaz ama dağlık arazilerde, köylerde yaşadıklarını ve şehirdekiler kadar insan temasına alışık olmadıklarını hesaba katmak lazım, başka bir deyişle sahiplerine göre evcil hayvanlardır ama size karşı vahşi hayvan moduna girebilirler.

Yukardaki uzun yazıda bir noktaya hiç katılmadığımı, hatta külliyen yanlış olduğunu söyleyebilirim. Bir doberman ya da rottweiler ya da pitbull özellikle insana saldırması için eğitilmediği takdirde, kendi halina bırakıldığında en kötü ihtimalle bölgesini koruyan ve yabancı insanlara kuşkuyla yaklaşan köpekler olacaklardır ki bu cinslerde artık bu özellikleri bulmak da öyle sandığınız kadar kolay değildir, 10 dobermandan belki 2-3 tanesi kelimenin tam hakkıyla bekçilik yapacak karaktere sahip olur. Dolayısıyla köpekden hiç anlamayan biriyseniz bile köpeğin cinsine aldanmayın, sırf rottweiler diye size saldırmayacağı gibi, gayet sevimli bir golden tarafından da isırılabilirsiniz.
    Ahmanamra bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Bülent 78,hangi resim;ilk resimdeki kara tüylü adama hamle yapan mı,ikinci resimdeki açık renk olan mı ? O bisikletli eleman benim
    Tam eşgalini öğrenelim ki,sakata gelmeyelim.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hoşt demeyi denedinizmi
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben yola cıkan köpeğe carpmamak için direksiyonu kırıp yan yatırdım motosikleti düştüm...
    köpek sokak köpegiydi...
    birde bu tarafından bakmak lazım..
    yukardaki linktekiler köpek değil bence karıştrıyorsunuz :D
    # motosikletle.blogspot

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yola cıkan köpeğe carpmamak için direksiyonu kırıp yan yatırdım motosikleti düştüm...
    köpek sokak köpegiydi...
    birde bu tarafından bakmak lazım..
    yukardaki linktekiler köpek değil bence karıştrıyorsunuz :D
    Siz bir de çocuğa çarpmamak için direksiyonu kırıp motoru yan yatıran değilmiydiniz ? Bence biraz daha slalom çalışmanız lazım bişeye çarpmamak için illa motoru devirmeniz gerekmiyo.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bir de çocuğa çarpmamak için direksiyonu kırıp motoru yan yatıran değilmiydiniz ? Bence biraz daha slalom çalışmanız lazım bişeye çarpmamak için illa motoru devirmeniz gerekmiyo.
    ben kaç kere düştüm bilmiyorum..
    iş güç cok fazla motosiklet kullanıyorm hata yapma olanagım cok yüksek bu yüzden 2 kez motosiklet koruma demiri değiştrdim
    şuan yine haşat..
    kaskım catlak değiştirmem lazım
    bu sene hondanın güvenli sürüş eğitimine gidicem
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi O bendim Daha acemiydim Suç olarak % 1Milyon 4 yada 5 hatırlamıyom O yaştaki Çocuğu Öyle denli büyük bir Yolun yakınında Oynasın diye bırakan Ailesinde
    Ve çocuğa çarptığım yerde Mersinin En Belalı mahallesi Dolmuş Şoforlerine Ne B.k Oluyorsa üzerime yürüdüler alahdan Halamlar yakındı ZOPAYNAN felan geldiler
    hızım 60 felan Çift yönlü Kocaman bir yol Yolun en sağındayım Bir bakdım Çocuğun biri Tam önüme fırladı Ben en sağdan En sola kırdım o aradada ful fren Basılı Saol şeritin sonuna kaldırıma sıfır kayarak gidiyom mçocuk hala Bana doğru koşuyor Allahdan araba beni gördüde Frene kökledi Neyse çocuk geldi Motora dang çarptı ben değil çocuk çarptı bizzat :(
    Ben saol tarafa devrildim Çocukda kafasını Gidona çarptı Yere düştü Sonra Lanet olsun hastanede sabahladık çocuğun başında Polis Çağırdılar O sıralar Ehliyette yok Var ama trafikde
    Çocuğunda bu 3. Vakası imiş Ailesi Olay uzar diye Asıl onlar hiç ses etmedi Biz bisikletten Düştü Deriz dediler
    Ama Eğer o karşıdan gelen araç benim korna Ve Şerit değiştiğimi görmeseydi Kesnlikle O çocuğu alırdı altına
    Offf İçim daraldı gene
    Sado

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi O bendim Daha acemiydim Suç olarak % 1Milyon 4 yada 5 hatırlamıyom O yaştaki Çocuğu Öyle denli büyük bir Yolun yakınında Oynasın diye bırakan Ailesinde
    Ve çocuğa çarptığım yerde Mersinin En Belalı mahallesi Dolmuş Şoforlerine Ne B.k Oluyorsa üzerime yürüdüler alahdan Halamlar yakındı ZOPAYNAN felan geldiler
    hızım 60 felan Çift yönlü Kocaman bir yol Yolun en sağındayım Bir bakdım Çocuğun biri Tam önüme fırladı Ben en sağdan En sola kırdım o aradada ful fren Basılı Saol şeritin sonuna kaldırıma sıfır kayarak gidiyom mçocuk hala Bana doğru koşuyor Allahdan araba beni gördüde Frene kökledi Neyse çocuk geldi Motora dang çarptı ben değil çocuk çarptı bizzat :(
    Ben saol tarafa devrildim Çocukda kafasını Gidona çarptı Yere düştü Sonra Lanet olsun hastanede sabahladık çocuğun başında Polis Çağırdılar O sıralar Ehliyette yok Var ama trafikde
    Çocuğunda bu 3. Vakası imiş Ailesi Olay uzar diye Asıl onlar hiç ses etmedi Biz bisikletten Düştü Deriz dediler
    Ama Eğer o karşıdan gelen araç benim korna Ve Şerit değiştiğimi görmeseydi Kesnlikle O çocuğu alırdı altına
    Offf İçim daraldı gene
    çocuga carpmamak için bende düştüm.. mengu onu diyor sanırım =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuga carpmamak için bende düştüm.. mengu onu diyor sanırım =)
    Geçmiş olsun Çok Kötü bir duygu Çocuk Olduğu için suçlayamaıyorsunda
    Sado

Motosikleti
    Demir At
    sorun değil benim için artık
    ota boka düştüğüm için artık gülerek kalkıyorum düştüğüm de..
    üstümden kamyon geçince gülebilicem mi onu da merak ediyorum
    Ahmanamra bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Benim başımada cok geldi bu köpek saldırması şimdi şöyle bir durum var köpeklerin kulaklarının duyma oranı cok fazla olduğundan motosikletin sesi hayvana işkence gibi geliyor o yüzdende saldırması na peşinden koşmasına şaşmamak gerek kurtulmanın bir tek yolu var oda köpek senin peşine düştüğünde aniden frene basıp durmak bu kadar basit ve o kudurmus peşinizden kosan köpek siz aniden durunca kuyruğunu sıkıstırıp ufak ufak uamaya baslıyor bizzat 8-10 defa denenmiştir hepsindede basarı sağlanmıstır kormayın durun ve görün.. He sansınıza pitbul falan denk gelirse o zaman uzayın
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)