Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

köy yollarındaki köpekler

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Yavaşlayıp bir anda hızlanırsan kovalamıyorlar kovalasalar da sorun olmuyor yetişemiyorlar.O değilde bizim burada aşağıda komşunun fındık kurdu gibi ufak bir köpeği vardı.Sürekli scooterımın peşinden koşardı.Bizim arabanın da peşinden koşardı bu it.Ybryi aldım hala kovalıyor.Birgün benim ybrnin koruma demirine bir çarptı son anda köpeği ezilmekten kurtardım.Az daha tekerin altına giriyordu.O günden sonra köpek motosikletimin değil arkasından koşturmak 500 m yakınına yaklaşamadı korkudan.Şimdi uzaktan benim motoru ne zaman görse kaçıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durunca gidiyorlar, fakat tekrar hareket edince devam ediyorlar kovalamaya 2 3 kez yapınca pes edip gidiyorlar. Durursam ısırır mı diye düşünceniz olmasın kaçarlar
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

ahmettpc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda hiç bi taktik yemez galiba...Sağ,sol,ön,arka bune beyaaaBence görür görmez ogüngü planınızı değiştirip başka bir rota çizmek en iyisi...
    yemez bencede çiflik sahibi ordu beslemiş resmen :D

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Abicim ısıracak köpek havlamıyor. Nereden mi biliyorum?

Tam nişantaşının göbeğinde bir ara sokakta (Kırıntı denen esnaf lokantasının önünden geçip, vali konağı cd. bağlanan yol) tıkanmış trafikte soldan, kaldırım ile trafikte bekleyen araçlar arasından sızmaya çalışırken, az ileride bir geri dönüşüm mesleği yapan (2 tekerli koca çuvalla dolaşanlar) bir arkadaş ve bir de köpeği belirdi. Köpek o kadar sevimli ve masum duruyordu ki. Ben yaklaştıkça istifini bozmadı aynı durgun halini korudu. Tam yanlarına geldim, hala ses seda yok. NE bir hareket ne bir havlama-hırlama.
    Tam geçiyordum ki pantolondan bir çekme hissi geldi. Hayvan gerçekten ısırdı. Ama sadece pantolonun paçasını kavrayabilmiş.
    Sonra fazla direnç göstermeden bıraktı. Bir saniye durup baktım, tekrar hamle yapmadı. Hala bir havlama vs. yok. Sakin sakin bakıyor gavat. Güldüm geçtim. Hakkaten çok komikti.
    Büyük ihtimal o çuvalı ve sahibini koruma içgüdüsü ile o hamleyi yaptı. Aferin ona. Severim köpek milletini.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    arkadaşın bırı kopege karsı kullanılan bı cıhazı tavsıye etmıs. onun nasıl kopegı uzaklastırdıgını bılıyo musun cahıl arkadasım ? oyle bı ses yaratıyor kı, senın duyamıcagın bı ses. bılıyosun kopeklerın burunları ve kulakları cok hassas. o cıhazdan cıkan ses o kopegı o kadar rahatsız edıyo kı, caresız kafayı yıyor kopek sana saldıramıyor. ben sıddetle kınıyorum bu cıhazları ve karsıyım. hıckımsenın bir köpege ezıyet etme hakkı yok. ben burda tartısmamı da yaratırım bu konu ıcın. eger kı kullanan varsa bu cıhazı, erkeklıkten yoksun demektır. kopek uzerıne gelırken kosucagına gaza basıcagına dur, hoyt de bak nasıl gerı tepıyo. bıraz adam olun erkek olun. bi bayansanız da koy yoluna cıkmayın yapılcak bsey yok.

Sen daha kpekten korkarken, motora bınıyosun. akıl karı degıl.
    mehmettayfur, Shiria ve rs_guven bunu beğendiler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın bırı kopege karsı kullanılan bı cıhazı tavsıye etmıs. onun nasıl kopegı uzaklastırdıgını bılıyo musun cahıl arkadasım ? oyle bı ses yaratıyor kı, senın duyamıcagın bı ses. bılıyosun kopeklerın burunları ve kulakları cok hassas. o cıhazdan cıkan ses o kopegı o kadar rahatsız edıyo kı, caresız kafayı yıyor kopek sana saldıramıyor. ben sıddetle kınıyorum bu cıhazları ve karsıyım. hıckımsenın bir köpege ezıyet etme hakkı yok. ben burda tartısmamı da yaratırım bu konu ıcın. eger kı kullanan varsa bu cıhazı, erkeklıkten yoksun demektır. kopek uzerıne gelırken kosucagına gaza basıcagına dur, hoyt de bak nasıl gerı tepıyo. bıraz adam olun erkek olun. bi bayansanız da koy yoluna cıkmayın yapılcak bsey yok.

Sen daha kpekten korkarken, motora bınıyosun. akıl karı degıl.
    Elekrik sayacı yazan amca vardı babamın arkadaşı köyde işi buydu adam bıkmış artık köpek saldırısından bizim burdaki köpekler hoyt denilince gitmeyen cinslerden üstelik dikenli tasması da var o cihazdan aldı rahat etti ne alakası var erkeklikle anlamadım. Durduk yere basıp köpeği rahatsız edene bende karşıyım ama kışın aç kalıp 10-15 köpek peşine düşünce heleki motor yoksa yandın.
    audioslave ve rs_guven bunu beğendiler.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Ben köpek görünce geri dönüş şansım yoksa direk üzerlerine sürüyorum korna taciziyle beraber tabi yavaşça, fırsatını bulunca da köpeklere selam edip tam gaz topuk
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Beyler köpek bu sağı solu belli olmaz.Sürekli geçtiğim ve yolumu çok kısaltan dar bir sokak var,ordan geçerken itin biriyle hep karşılaşıyoruz.Hatta bu aralar 2 tane oldular,2 si birden ilk başlarda beni duyar duymaz üstüme çullanıyorlardı,ama zamanla taktik geliştirdiler,son ana kadar bekleyip iyice onlara yaklaşınca koşup haylayıp ısırmaya yelteniyorlar.Ancak şu doğru;durunca susuyorlar,hoyt ne var lan diyince uzaklaşıyorlar.Ama bitanesi nası olsa ısırmıyor diye hiç istifimi bozmadım yavaş yavaş yanlarından geçerken paçamdan kaptı.Korumalı pantolon vardı neyseki,velhasılı akıllı hayvanlar,içgüdüsel midir nedir bilmiyorum ama kurye yada scooterlara yapmıyor bunu onuda gözlemledim,benim motorun sesine tilt oluyorlar

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eve giderken kullandığım bir ara yol var.
    Orada sürekli saldırıya geçiyor şerefsizler
    Hatta bazıları o kadar akıllı ki, beni görüryor, bi göz göze geliyoruz, sonra konteynerın arkasına geçip başka şeyle uğraşıyormuş gibi yapıyor.
    Ben konteynerin ordan geçerken de hav hav direk
    Yapacağın en akıllıca işi söyleyeyim (en azından ben öyle yapıyorum ve saldırmıyorlar).
    Onlar üzerine koşup havlamaya başlayınca duracaksın.
    Sen de onlara saldıracakmış gibi bak gözlerine pis pis
    Şaşırıp susuyorlar
    Sonra yürüme hızında, hatta mümkünse daha yavaş bir şekilde ilerlemeye başla.
    O da seninle beraber havlaya havlaya gelecek. Sonra uygun yeri bulduğunda yada kendini hazır hissettiğinde yapıştır gazı.
    Saldırdıkları yer aynıysa,bir marketten en ucuzundan ufak sosislerden al.Sosise hayır diyecek köpek daha anasının karnından çıkmadı
    6-7 tanesini ufak bir poşete koy,cebine at.Durduğun zaman poşeti yere dök,sakın fırlatma.Sonra da ufaktan uza.
    Bunu sosis bitene kadar bir kaç gün tekrarla.Sonra bak bakalım,geçişlerinde sana saldıracaklar mı,yoksa kuyruk sallayıp abimsin mi diyecekler

Rüşvet müessesesi,köpeklerde de etkili sonuçlar verir Sonra da arada bir geçerken cebinde biraz bir parça simit,bisküi,ekmek falan bulundurursan
    dostluğunuzun baki kalması gereğini hatırlatmış olursun.
    MotorKafa ve rs_guven bunu beğendiler.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldırdıkları yer aynıysa,bir marketten en ucuzundan ufak sosislerden al.Sosise hayır diyecek köpek daha anasının karnından çıkmadı
    6-7 tanesini ufak bir poşete koy,cebine at.Durduğun zaman poşeti yere dök,sakın fırlatma.Sonra da ufaktan uza.
    Bunu sosis bitene kadar bir kaç gün tekrarla.Sonra bak bakalım,geçişlerinde sana saldıracaklar mı,yoksa kuyruk sallayıp abimsin mi diyecekler

Rüşvet müessesesi,köpeklerde de etkili sonuçlar verir Sonra da arada bir geçerken cebinde biraz bir parça simit,bisküi,ekmek falan bulundurursan
    dostluğunuzun baki kalması gereğini hatırlatmış olursun.
    Olabilitesi var ,aklıma hiç gelmedi ama bu saatten sonra aramızda kan davası oluştu,sosisle kandırabileceğimi sanmıyorum

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Polonezköy'den Şile'ye giderken ana yolu bulamayıp bir ara yola girmiştik artçımla beraber, ya bu yol hiç tekin değil kaybolduk galiba diye düşünürken kendimizi 15-20 tane saldırgan köpeğin arasında bulduk , yolun kenarında yayılmış beklerken motoru görünce can havliyle koşturup saldırdılar delik deşik çukurlu toprak yolda dip gaz fırlayıp kaçtım aralarından ama ömrümüzden ömür gitti çünkü yol inanılmaz kötü ve artçı var zaten ağır motor kontrolü zor bir de panikle kazasız atlattık ama daha kötüsü biraz daha ilerleyip ilerde bu yolun sonunun ana yola çıkmadığını ve tekrar geriye dönmemiz gerektiğini öğrendiğimizde başımızdan aşağı kaynar sular döküldü ama tekrar aynı şekilde aralarından geçtim bu sefer bir yandan da korna çalıyordum biraz korkutmuş ürkütmüş olabilir ama yine de saldırmışlardı aynı şekilde ucuz yırtmıştık.

O manzara insanın pek sağlıklı düşünmesine müsade etmiyor hala hatırladıkça ürperirim belediye getirip oraya terketmiş sanırım o köpekleri , vahşi köpek sürüsü yüzünden motordan düşseydik o köpekler bize saldırsaydı aklıma bile getirmek istemiyorum ,yine olsa galiba yine dip gaz kaçmayı denerdim .

Motosikleti
    Honda CBF 150
    http://www.zapkolik.com/248203/dizel...lan-kopek.html

işte bana saldıran köpeğin son hali. bana saldıracağı yerde dizel motorumu yuttu. Dahada kimseye saldırmaz. ))
    [B][I]Honda CBF 150 & Shoei XR-1000[/I][/B]

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Ben en çok bisiklet sürerken karşılaşırdım.Bazen kendim yemek için aldığım keklerden salardım önlerine.Onlar kekin ne olduğunu anlayana kadar ben uzaklaşmış olurdum.

Motosikleti
    Cat 428c :D
    Artçımla bi geziye çıktık yaylalardan tatkötden dağa fln tırmandık neyse dönüyoruz giderken bi ev gördük kerpiç yıkık dökük biz giderken bişey yoktu gelirken anam oda ne 10 15 tane köpek birinde dikenli tasma var hemen stop ettim motoru koştu geldiler etrafımızı sardılar havlıyorlar var gücümle yengee dayı yetişin diye bağırıyorum 1 kadın çıktı köpekler gitti motoru çalıştırmamla 2 katı geri geldiler arkadaş eline taşı aldı hoşt ... felan diyor enson arkadaşın bacağına hamle yapınca ben sana hoşt demedimmi lan dedi ve dağa doğru köpeklerle koşuyorlar arkadaş öndekini kovalıyor öbürleride bunu gülme krizine girmiştim
    Pşşştt Unutma ! Sen Bu Yazıyı Okurken Birileri 299 + da Adrenalin Patlaması Yaşıyor

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı pctechnic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bunlar hikaye, bizim iş yerinden bir kişi aldı. Organize hangi köpeğin yanına gidip tuttuysam malak malak baktı. be ne yapıyor diye.
    1 mt ve 20 mt arası defalarca denedim ama bir faydası yok rahatça diyeblirim

Ben köpeklerle birlikte sürmeyi seviyorum ara ara üstlerine bile sürüyorum. yürü be 6 numara diyorum. hayvan son düzlükte pert.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hehe sema iyi olmus da ayarlmak onemli bu arada o cihazla kimsenin bi kopegi rahatsiz etme hakki yok. o cihazin cikisi bile yanlis

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu köpekler durunca kaçar diyenler köpek sürüsüyle karşılaşsalar da durabilirler mi acaba köpekler birlik olup azan hayvanlar biliyosunuz bunu bile bile motoru durdurup köpekleri kaçıracağını sananların durduktan sonra olay yerindeki halini görmek isterdim doğrusu

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Hepsi korkmuyor, esnaf arkadaşımın transporter ın paçalığını tutup koparmış bitanesi araç seyir halindeyken Yinede el kol hareketini bi kenara bırakıp gazlamak en doğrusu

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu köpekler durunca kaçar diyenler köpek sürüsüyle karşılaşsalar da durabilirler mi acaba köpekler birlik olup azan hayvanlar biliyosunuz bunu bile bile motoru durdurup köpekleri kaçıracağını sananların durduktan sonra olay yerindeki halini görmek isterdim doğrusu
    5-6 tane finonun olduğu bir sürüyle karşılatım toprak yolda, bilirsiniz finolar küçüktür müçüktür ama çok agresiftir nasıl sürüyse fino sürüsü Herneyse giderken 5 i birden saldırmaya başladılar. "Len gelin bakalım bücürler" diye durdurdum motoru yan ayaklığa aldım ve indim. Başladım ben onları kovalamaya İyice uzaklaştırdım neyse dedim gideyim artık gelmezler heralde diye. Marşa basar basmaz geldiler yine fakat bu sefer pek diretmediler Tabi fino olmasaydı koca koca sokak köpekleri olsaydı durum değişirdi
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her köpeğe durulmaz tabi.Hele Kangal gibi belalı ve kararlı bir çoban köpeğiyse,yanında koyunlar da varsa,durunca meydan okuduğunu düşünür ve saldırır.Bu durumda en
    iyisi onun bölgesini güvenli bir hızda terketmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)