Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu satamıyorum Sorun bende mi sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Merhaba arkadaşlar. Anlamadığım tüketici olayından bahsetmek istiyorum.

2009 Model/ Gri-Siyah renkdeki 40bin km'deki hyosungumu satışa çıkardım. Tüm ağır bakımları; Hava-Yağ Filtresi(orjinal) - Ipone 15-50 Yağ - Ön arka Zincir Dişlisi - SFR 520 O-ring Zincir- Akü Yuasa Akü - Orjinal bujiler- Lastikler daha yeni 2500 3000 Km oldu. Fren Diskleri ve tüm balatalarını da değiştirdim.Fren hidrolikleri vb. aklınıza gelebilecek en ince detayına kadar ayar çektim.Egzantrik zincirini de gerdirdim.Bakımlarını aksatmadan yaptım. Yani kısacası gereken her şeyi yaptırdım. Daha motorun 1 kere sağa yatması var allah şükür büyük kazası yok. Muaynesi 2014'e kadar geçerli Sigortasınıda yeni yaptırdım. Şimdi motora 6,500 TL yazdım.

Şuan 1000rr'ı olan bi abim önceden Hyo Gt 250R sahibi idi. O motoru kullandı motoru. Ben Hiç 40'bin km deki hyonun bu kadar güzel sorunsuz tık demeden çalışacağını tahmin bile edemezdim dedi. Frenleri kullandığım tüm Hyolar arasında en güzeli geldi bana dedi. Başka Hyo kullanıcıları da sürdü tam puan verdiler kendilerince.

Şimdi asıl olaya gelelim. Her şeyiyle on numara(bence) bi alet koy benzini harbiden yürü. Masrafsız. Sahibinden de ilanım var. Arıyanlar oluyor motor iyi hoş güzel de kmsi fazla işte diyorlar. Orjinal km kardeşim ben neysem o'yum. Sonuçta satıldığın da ona da bir can binecek ve km'sini geri çeksem öteki dünya da yüz yüze geleceğiz. O yüzden böyle şeylerle işim olmaz. Şimdi şu km olayını takıyorlar. Ne yapayım arkadaşlar km'sini geriye mi çektireyim yani afedersiniz şerefsizlik yapılınca mı satılacak bu motor anlamıyorum gitti ya.

Sizce sorun bende mi, km'de mi yoksa başka birşey mi?
    DALGIC_800, Soykan67, xanka ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    annem hep derki olum her bitli buğdayın bir kör alıcısı çıkar der hemen satılmaya bilir normaldir fiyatı birazdaha çek aşşağıya bide öyle dene bende sahibindende sattım 2 gün önce sabır işi biraz
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz ironi olcak ama hocam sorun sizde maalesef Dürüst olduğunuz için satılmıyor. Zaten satmak için uygun değil hocam mayıs-haziran gibi koyarsanız ilanı çok rahat satılır.

Sizin için demiyorum ama araba olsun motor olsun, satanlar sürekli bişey değiştirip ilan veriyor. Bazıları doğru bazıları yalan. Hal böyle olunca halk yazanlara hiç dikkat etmiyor.

Gözle görülmeyen şeyler daha çok geçerli.(Triger kayışı, yağ, hidrolik vs.) Bizim halktaki genel imaj, satacaksam masraf etmeyeyimdir. Ama 1 ilan yok ki ufak parça değiştirmesin.

Hepsi garaj motoru/arabası zaten. Bu kadar çok garaj var mı aceba

İstersen 10 tl lik yağ kullan, yada araba yağı kullan sorun değil. Baktıkları model, enjeksiyon mu karbüratör mü ve km. Başka hiç bir şey önemli değil.

Asıl konuya gelince, dediğim gibi şuan motor piyasasının en kötü olduğu zaman. Tabiri-i Caizse sezonun kapalı olduğu zaman.

Motor çalışırken(gösterge vs.) Aynı gün çekilmiş fotograf, plaka görülecek çekilde resim koyarsanız çok daha çabuk sonuçlanır ilanınız. Biraz daha ayrıntı verebilirsiniz. Şu km de bakımları yapılmıştır 3. sahibiyim, yattı kalktı düşmedi vs.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

hocam kış geldi oo fiyata 40 bin de kimse hyo almaz ölü motor hyo yanlış anlama en temizi bile benim gözümde beş para etmez :D

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    anlayan adamı bekleyeceksin sabırla. ben de 150 zatımı 40binde iken satmaya çalıştım, kmsi yüksek diyip almayanlar başka motorları aldılar ve ellerinde patlayanları biliyorum. en son km takıntısı olmayan bir arkadaş geldi, beğendi aldı ve gitti. en son konuştuğumda memnundu motordan.
    Ufuk İnkaya ve haojin2005 bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bana göre sorun ne sizde ne de motorda...
    ben şimdiye kadar 5 araba değiştirdim araba ilanını siteye bir koyuyorum 2 gün de satılıyor ama bir motorum vardı 3 ay sitede kaldı yine de satamadım sonra ölü fiyatına bir hacı emmiye verdim mecburen.
    sorun motosiklete olan ilginin fazla olmadığından kaynaklanıyor aslında.yaşadığım yerde 3,000 civarı araba var ama orda kaç motosiklet var dersen sana 6 dan fazla motosiklet sayamam onlar da sadece hava +25 derece üzerinde oluyorsa biniyor ve hiçbirinde de ne kask var ne ehliyet...
    insanlar motosikletden korkuyor kimse almak istemiyor,motosiklet tutkusu olanlarda neden almıyor onu bende bilmiyorum
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    eyvallah arkadaşlar. peki yeni fotoğraflı ilan açacağım daha çok belirti yazacağım yaptıklarımla ilgili bakalım nasıl sonuçlanacak

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu ara piyasa durgun olur, bu havada motor alan adam azdır. Baharda çok daha kolay satarsın.

Motosikleti
    Şu an yok.
    O fiyatı 1500 lira alta çekseniz emin olun günde 10 kişi arardı. Zira o fiyata 250 cc kategorisinde daha kendini kanıtlamış markalarda seçenek çok. Bir de psikolojik olsa gerek insanlar 4999 u 5 e tercih ediyor. Kilometrede bir sorun yok, Değil 40 bin, 80 binlik temiz makinayı 10 binlik çarpılmış olana yeğlerim. Naçizane tavsiyem fiyatı gözden geçirin. Hayırlı satışlar

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    kaçırılmayacak bir hyo kaçırılmayacak bir motosiklet bence fiyatta biraz aşşagı çekersen daha iyi sonuç alacağını düşünüyorum baharda yükseltirsin satılmassa eğer .
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Yeni ilan açıp tüm detaylarını gösteren fotoğraflar ( gösterge paneli, zincir,lastik vb. ) koyacağım altına da şunu yazacağım. Fiyat olarak da 5,999 yazıcam bakalım.

Merhaba.

2009 Model - Gri Siyah Enjeksiyonlu / Kazasız Hyosung GT250 R - ORJİNAL KM

Bakımları Yapılalı 500 Km Olmadı.

Hava ve Yağ Filtresi ( Orjinal )

IPONE ( 15/50 Motor Yağı )

Zincir ( SFR 520 O-Ring Sarı Renk )

Zincir Dişli Set ( Ön arka Orjinal )

Yuasa Akü

NGK Bujiler

Fren Diskleri Ve Balatalar Değiştirildi ( TÜMÜ )

Fren Hidrolikleri Değiştirildi

Egzantrik Zincirini' De Gerdirdim

Lastikler Takım Olarak Değiştirildi ( Arka Ebat 140 - 2500 3000 Km Oldu Değiştireli )

Bakımları Aksatılmadan Titizlikle Yapılmıştır.

2014 Nisan ayına kadar muaynesi geçerlidir.

Herşeyiyle Orjinal Masrafsız, Koy Benzini Yürü.

Yan Yattı Çamura Battı'sı Yoktur.

Satış Hemen Verilecektir. Herhangi Bir Borcu Harcı Bulunmamaktadır.

Bakımları 4000 KM'De Bir Yapıldı.

Motorum Kapalı Yerde Muhafaza Edilmiştir. Resimlerde De Görebileceğiniz Gibi.

Motorumun 2. Sahibiyim. Lütfen Piyasada Ki Cıvkı Çıkmış Bazı Diğer Hyosunglar İle Karıştırmayınız. Her Saatte Arayabilirsiniz. Alana Şimdiden Hayırlı Olsun.

fiyatını aşağı çekme derim ben. alıcısını buldugun zaman 3ün 5in önemi olmaz efendi bi adam gelirse indirim yaparsın. sonra acele etme sezon bitti, yeni sezonda satarsın. bu işler kısmet işi sabırlı ol. mesajını okuyunca çok sevindim hala bu adamlardan var nesilleri tukenmedi diye. sahibindende ne kadar satıcı varsa alayı sahtekâr bana göre bir tane bile dürüst satıcı bulamazsın. ben bu gözle bakiyorum artık insanlara. çok acı ama ülkemizin gerçeği bu
    Ufuk İnkaya ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim fikrim yazdığınız fiyat kış fiyatı değil yaz fiyatı ve normal değeri.... 5.500 elden çıkarılacak son fiyat olarak mantıklı şuanki koşullarda.. Malum kış, hepimiz yazın gezdik motorumuzun keyfine vardık ama çoğumuzun şuan başka ihtiyacları var ve nakit ihtiyacı var.

Bence fiyatı düşürüceğinize yazın satmaya çalışın ve bulabiliyorsanız kardeşinizden babanızdan acil nakit ihtiyacınız varsa halletmeye çalışın geçiştirin...son çare olarak satın.

Nisan mayısta top sizde...

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fikrim yazdığınız fiyat kış fiyatı değil yaz fiyatı ve normal değeri.... 5.500 elden çıkarılacak son fiyat olarak mantıklı şuanki koşullarda.. Malum kış, hepimiz yazın gezdik motorumuzun keyfine vardık ama çoğumuzun şuan başka ihtiyacları var ve nakit ihtiyacı var.

Bence fiyatı düşürüceğinize yazın satmaya çalışın ve bulabiliyorsanız kardeşinizden babanızdan acil nakit ihtiyacınız varsa halletmeye çalışın geçiştirin...son çare olarak satın.

Açıkcası askerlik var seneye önüm de ne kadar çabuk satabilirsem o kadar iyi arkadaşlar. Yoksa satmazdım durduğu yer de hem zarar hem de çürüyecek 1,5 2 yıl. Ailede benden başka motorcu olmadığı için

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Şu an 12 inci motorumu kullanıyorum.3 tanesini takasda değiştirdim 8 tanesini sattım.Yani bu konuda bir hayli tecrübe sahibiyim diyebilirim.1.Ufak cc motorsiklet alıcılarının önceliği önce fiyat sonra km dir.bakım ve aksesuar en son gelir.O yüzden motorun fiyatını ucuz tutup aksesuarları ayrıca satmak daha az zarar etmenizi sağlar.2.Sezon dışında bir motosikleti değerinde satmak büyük bir şansdır.Çünkü sezon dışı motosiklet almanın amacı ucuza kapatmaktır.3.Eğer kullanıcıysanız,satarken zarar ediceğinizi baştan kabullenip alırken ona göre almanız gerekir.Çünkü ticarette zarar ziyan ,satarken değil alırken hesaplanmalıdır.4.Eğer gerçekten satmak zorundaysanız üçüne beşine bakmadan bulduğunuz ilk ciddi alıcıya motorunuzu satınız.İlan ilk çıktığı zamanki ard arda gelem tf lar sizi yanıltmasın.Çünkü geçen her ay ve km sizin aleyhinize işleyecektir.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Motorumu 86 binde aldım ve oldukça memnunum şehir dışı yolculuk bile yaptım.İnsanlarımızda km önyardısı var.Helal olsun size km yi bazı üçkağıtçılar gibi azaltmadığınız için.Emin olun ki Hyosung marka motor alsam ilk tercihlerimden biri motorunuz olurdu.Kesinlikle Motosiklet.Netteki insanların büyük çoğunluğunun motoru temizdir ve yabancıya param gitmesin diye üyelerden motor alırdım.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    ben şunu anladım ki bu hyosungların karbüratörlü modelleri daha çok para ediyor 2007 model motorumu 6400 e sattım ağustos ayında. 2012 ler 7500 -8000 e gidiyor.bir de apaçi gençlik bişey uydurmuş ORJİNAL HYOSUNG tur KANUNİ değildir saçmalığı var .
    Ufuk İnkaya ve BLaCK_j.W.a bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tam piyasasını bilmiyorum ama ortalama fiyatlara bak atıyorum 30000 km üstü gt 250 r ların fiyatlarına bakmanda sende fiyatını onlara göre belirle

motora ne kadar masraf yaptığının pek önemi kalmıyor malesef

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    1-mayısı bekle 6.500tl ye satarsın 2-egzantirik gerdirdim nasıl bişey hocam otomatik gergi var bunlarda öle germiyosunuz 3- fiyat normale yakın insanlar salak adam 15bin km deki motora bile kmresi cok fazla diyor napıcaz alıcaz sürücez sürücez km reden bir sıfır atıcaz garaj motoru dicez uygun vericez hem onları kandırıp mutlu olcaz hemde azına mok yaptıgımız motoru satmış olucaz insanlar bunu istiyor

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

6.500tl ye mayıs-haziran-temmuzda 33.000km de 2007 odel hyosunu elinden çıkaran arkadaşım bile var sadece zamanı bekleyin vermeyin şimdi GP500-1st hocam 2 gündür yorumlarına baktıkça gözümde honda fanatiği diğer markaları öldüren bi adam görüyorum sizde
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir insanda şans olacak meslek lisesi motor bölümü mezunuyum kendi motorumun ve arabamın bazı arızalarını kendim yaparım çok uğraştıracak veya elimde olmayan takım sebebiyle yapamayacağım arızayı arkadaşlarıma götürüp yaptırırm beni kandıramazlar ve sallayamazlar tamirat konusunda kül yutmam dolayısıyla kullandığım araçlar mükemmeldir son arabam 1978 stw renault toros görünümlü koltuklarından dışındaki en küçük vidaya kadar toros (ben hepsini yeni alıp çevirdim)eski sahibi emekli polis motorunu bir kaç sene önce yaptırmış mükemmel ben tüp te taktırdım istanbul dan çorluya dönerken 5 kişi tüpte 150 km hızla çorluya geldim gözlerine inanamadılar bana maliyeti 6000 tl 4500 tl istiyorum bakan yok al götür istediğin yere göster kusur bulana bedava vericem sonunda karşıdaki komşuma vadeli verdim zorla
    Ufuk İnkaya ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)