Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir'de Motosiklet Aksesuar Satıcısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    İzmir'de ikamet ediyorum.
    Yakın zamanda motosiklet dünyasına adım atacağım. Motosikletimi almadan önce, techizadımı (kask,mont,pantolon,eldiven,bot)almam gerektiğini kitaplardan,dergilerden ve forumlardan okudum.
    Bu nedenle İzmir'de bulunan motosiklet ve aksesuar satıcılarının pek çoğunu gezdim. Fakat hayal kırıklığına uğradım.
    İzlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle müşteriye karşı ilgisizliğin bu sektörde moda haline geldiğini üzülerek belirtmek istiyorum.
    Anladığım kadarı ile ya satışlar iyi olduğu için bir doygunluk hali var ya da bu işin rajonu böyle
    Satıcıların çoğunun sattıkları mallar hakkında ki bilgi eksikliği de çok dikkatimi çekti.
    Örneğin kask almak istediğimi belirtiyorum. Dükkanda tüm raflar değişik marka model ve fiyatta kask ile dolu.
    Satıcıya söylüyorum "şu marka kask almak istiyorum diye" Kaskları gösteriyor. 200 -300- 500 - 1000 TL vs.
    Bu neden ucuz bu nedenle pahallı, fiyatı ne belirliyor? Tatmin edici bir cevap alamıyorum. Kaskın imalat tarihini soruyorum. Kimisi böyle bir şeyi ilk defa duyduğunu, kimisi mağazamızda sirkülasyon çok fazladır, eski mal bizde olmaz diyor. Bazısı kaskı alıp bakıyor içine 2005 diyor. "kaskların 5 yıl ömrü varmış" dediğimde. Biraz indirim yapabilirim diyor Katalog varmı diyorsun? İnternetten bakabilirsiniz diyorlar. 5 dk da eve gidip oradan belirleyip tekrar satıcıya gelmem gerekecek
    Montlara bakıyorum. %80 ni açıkta duruyor. O kadar tozlanmışlar ki insan üzerine giyip denemekten çekiniyor.
    Hoş denemek istediğinde de bu seferde satıcıların bin bir nazla askısından elbiseleri çıkarıp "ne var işte görünüyor giyip ne yapacaksın tarzı tavrıyla karşılaşıyorsun.
    Bedenime yüzde yüz uyacağını bilsem tüm alışverişlerimi internetten yapacağım ama cesaret edemiyorum.
    Neyse fazla uzatmak istemiyorum.
    Arkadaşlar sizden istediğim şey, şu.
    İzmir'de müşterisine karşı ilgili, bilgili, nazlı olmayan bir motosiklet aksesuar satıcısı var mı? varsa tavsiyeleriniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h_arslaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 XL 650 TRANSALP
    Alıntı PEACEBALL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de ikamet ediyorum.
    Yakın zamanda motosiklet dünyasına adım atacağım. Motosikletimi almadan önce, techizadımı (kask,mont,pantolon,eldiven,bot)almam gerektiğini kitaplardan,dergilerden ve forumlardan okudum.
    Bu nedenle İzmir'de bulunan motosiklet ve aksesuar satıcılarının pek çoğunu gezdim. Fakat hayal kırıklığına uğradım.
    İzlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle müşteriye karşı ilgisizliğin bu sektörde moda haline geldiğini üzülerek belirtmek istiyorum.
    Anladığım kadarı ile ya satışlar iyi olduğu için bir doygunluk hali var ya da bu işin rajonu böyle
    Satıcıların çoğunun sattıkları mallar hakkında ki bilgi eksikliği de çok dikkatimi çekti.
    Örneğin kask almak istediğimi belirtiyorum. Dükkanda tüm raflar değişik marka model ve fiyatta kask ile dolu.
    Satıcıya söylüyorum "şu marka kask almak istiyorum diye" Kaskları gösteriyor. 200 -300- 500 - 1000 TL vs.
    Bu neden ucuz bu nedenle pahallı, fiyatı ne belirliyor? Tatmin edici bir cevap alamıyorum. Kaskın imalat tarihini soruyorum. Kimisi böyle bir şeyi ilk defa duyduğunu, kimisi mağazamızda sirkülasyon çok fazladır, eski mal bizde olmaz diyor. Bazısı kaskı alıp bakıyor içine 2005 diyor. "kaskların 5 yıl ömrü varmış" dediğimde. Biraz indirim yapabilirim diyor Katalog varmı diyorsun? İnternetten bakabilirsiniz diyorlar. 5 dk da eve gidip oradan belirleyip tekrar satıcıya gelmem gerekecek
    Montlara bakıyorum. %80 ni açıkta duruyor. O kadar tozlanmışlar ki insan üzerine giyip denemekten çekiniyor.
    Hoş denemek istediğinde de bu seferde satıcıların bin bir nazla askısından elbiseleri çıkarıp "ne var işte görünüyor giyip ne yapacaksın tarzı tavrıyla karşılaşıyorsun.
    Bedenime yüzde yüz uyacağını bilsem tüm alışverişlerimi internetten yapacağım ama cesaret edemiyorum.
    Neyse fazla uzatmak istemiyorum.
    Arkadaşlar sizden istediğim şey, şu.
    İzmir'de müşterisine karşı ilgili, bilgili, nazlı olmayan bir motosiklet aksesuar satıcısı var mı? varsa tavsiyeleriniz ?

sevgili kardeşim derdini çok iyi anladım , gezdiğine göre Kahraman ları bilirsin orada MOTORCU tabelası yazan bir mağaza var sahibi Aziz by kendisi ilgili ve samimi birisidir cbf 150 sini sattığın şimdi transalp i olan Hüseyin Arslaner in selamı var dersen senle ayrıca ilgilenecektir. yinede fikir almak istersen 532 337 74 79
    PEACEBALL ve Bisnev99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    İlginiz için teşekkür ederim, belirttiğiniz yere uğrayacağım

Motosikleti
    sym gts 250
    21 kasımda forumda bir arkadaşın tavsiyesiyle izmir motopitten sipariş verdim. İstanbulda 40 gündür beklediğim parçayı 1 günde şehirlerarası gönderdiler.
    Kargo gelmedi diye aradım hatta bugün, perşembe günü güvenliğe saat 10:30 da teslim edildi gözüküyor bir sorun varsa arayın araştıralım lütfen dediler. İstediğiniz ürünler orada var mı netten bakıp gidebilirsiniz,
    PEACEBALL bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    İlginiz için teşekkür ederim. Selamlar ...
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 kasımda forumda bir arkadaşın tavsiyesiyle izmir motopitten sipariş verdim. İstanbulda 40 gündür beklediğim parçayı 1 günde şehirlerarası gönderdiler.
    Kargo gelmedi diye aradım hatta bugün, perşembe günü güvenliğe saat 10:30 da teslim edildi gözüküyor bir sorun varsa arayın araştıralım lütfen dediler. İstediğiniz ürünler orada var mı netten bakıp gidebilirsiniz,
    abana1903 bunu beğendi.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Cok haklisiniz hatta izmirdeki bir satici esime large kaskin tam oldugunu iddia bile etmisti Olcumden sonra small almasi gerektigini farkettik.
    Bu yuzden artik sadece kahramanlarda bulunan ergur motor dan alisveris yapiyorum , aile isletmesi oldugu icin simdiye kadar tum tanidiklarima tavsiye ettim herkes bana tesekkur etti. Bence bir ugrayin derim .
    Icinize sinen , gerektiginde ufakta olsa iskonto yapan , musterisine deger veren , durust isletmelerden alisveris yapmak lazim bence .
    PEACEBALL ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Selamlar...
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok haklisiniz hatta izmirdeki bir satici esime large kaskin tam oldugunu iddia bile etmisti Olcumden sonra small almasi gerektigini farkettik.
    Bu yuzden artik sadece kahramanlarda bulunan ergur motor dan alisveris yapiyorum , aile isletmesi oldugu icin simdiye kadar tum tanidiklarima tavsiye ettim herkes bana tesekkur etti. Bence bir ugrayin derim .
    Icinize sinen , gerektiginde ufakta olsa iskonto yapan , musterisine deger veren , durust isletmelerden alisveris yapmak lazim bence .

ergur motor aradıgın adres.kesınlıkle 10 numara bır kurum ya da kurulus
    PEACEBALL bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Teşekkür ederim ilginize iyi akşamlar
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergur motor aradıgın adres.kesınlıkle 10 numara bır kurum ya da kurulus

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN AN 400
    Ne almayı düşünüyorsun, aklında belli bir marka ve model var mı?
    ::unsure::

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Kask olarak AGV düşünüyorum. Mont, pantolon,ayakkabıda karar veremedim. Markadan ziyade koruyuculuğu ön planda olsun istiyorum.

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN AN 400
    Kask olarak AGV düşünüyorum. Mont, pantolon,ayakkabıda karar veremedim. Markadan ziyade koruyuculuğu ön planda olsun istiyorum.

Bende AGV aldın daha yeni çok da memnunum, yerinde bir seçim bence. Hayırlı olsun motor ne düşünüyorsun??
    ::unsure::

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Yeni başlayacağım için tavsiyelere uyup küçük cc ler (cbf150, ybr125 ) almayı düşünüyorum. Gönlümden geçen esasında kawasaki klx 125 D-trucker , derbi terra 125 ama herkes kısa süre sonra sıkılırsın ufak cc de fazla açılma diyorlar.
    Alıntı Tansell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende AGV aldın daha yeni çok da memnunum, yerinde bir seçim bence. Hayırlı olsun motor ne düşünüyorsun??

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Mont olarak butceni bilmiyorum ama dainese dry fit modelleri cok guzel , ben yamaha dainese tarafindan uretilen bir montunu kullaniyorum cok memnunum.
    Ayakkabi olarak Forma kullaniyorum onuda gunluk hayatta rahatlikla giyebiliyorum.
    Agv kaski esime aldim cok memnun . Gule Gule kullanin simdiden.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont olarak butceni bilmiyorum ama dainese dry fit modelleri cok guzel , ben yamaha dainese tarafindan uretilen bir montunu kullaniyorum cok memnunum.
    Ayakkabi olarak Forma kullaniyorum onuda gunluk hayatta rahatlikla giyebiliyorum.
    Agv kaski esime aldim cok memnun . Gule Gule kullanin simdiden.
    Belirttiğiniz ürünleri Ergür den mi aldınız?

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Belirttiğiniz ürünleri Ergür den mi aldınız?
    Montu yamaha akdemir servisten aldim . Ayakkabi ve dainese urunlerini Ergur motordan aldim . Siz gidin motorunuzu ve kullanim amacinizi kendilerine belirtin onlar size uygun urunleri gosterirler . Mesela en son gittigimde dainese eldiven aldim kislik. Daha palhali bir modeli begendim bana almam gereken urunu gosterdiler hem daha ucuz hem daha kullanisli .
    Bu gibi sebeplerden tavsiye ettim firmayi . Amac pahali urunleri satmak degil sizin isinizi gorucek urunleri satmak . Boyle oldugu surece hic bir zaman musteri kaybetmezler,.
    PEACEBALL bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peaceball , özellikle İzmir' de rahatsızlıkların konusunda çok haklısınız .

Gerçi değişik bir alan ama bende başımdan geçen bir olayı anlatayım size '' 3-4 yıl önce İzmir deniz motorları fuarına gitmiştim , amacım Türkiye'de pek olmayan ''Jet driver motorların gelip gelmediğini görmekti , Yamaha reyonunda ki tanıtım görevlisine sordum , genç delikanlı bu konuda bilgi sahibi olmadığını ve arkada masada oturan 50 li yaşlardaki sorumlu beyefendiye yönlendirdi ! , ona sordum , bu motoru bilmediğini söyledi , yüzüne baktım ve şaşırdım tabiyki , neyse ilerideki reyonda Evinrude E- TEC motorları gördüm , görevliye sordum bu kaç zamanlı diye , cevap yok !!!

Bende şu kanaat oluştu , adamlar , giyimli kuşamlı , traşlı parfümlü , boynunda kimlikleri ellerinde katologları var , hava o biçim yani !! yetkileri tabiy ki var !! fakat etkileri ve bilgileri yeterli değil , ben şimdi alıçı olsam oradaki 40-50 bin liralık motorları almam için bu adamlar beni ikna edebilirler mi !!?? tabiy ki hayır.
    Bu bana en ünlü markaların reyonunda yapıldı , sokak aralarındaki dükkanları hiç düşünmek istemiyorum.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

İyi günler,
    Dediklerinize aynen katılıyorum, ancak bu tüm satış yapan yerler için geçerli:Adam işi bilmiyor çalışıyor,surat bir karış nerden geldin diye bakıyor sana birşey sorarsın alakasız bir cevap alırsın. Bu heryerde aynı bilgisayar,elektronik.....vs heryerde iş bilmezler vardır, ama tam anlamıyla bilenlerde vardır mesele onları bulmakta....

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peaceball , özellikle İzmir' de rahatsızlıkların konusunda çok haklısınız .

Gerçi değişik bir alan ama bende başımdan geçen bir olayı anlatayım size '' 3-4 yıl önce İzmir deniz motorları fuarına gitmiştim , amacım Türkiye'de pek olmayan ''Jet driver motorların gelip gelmediğini görmekti , Yamaha reyonunda ki tanıtım görevlisine sordum , genç delikanlı bu konuda bilgi sahibi olmadığını ve arkada masada oturan 50 li yaşlardaki sorumlu beyefendiye yönlendirdi ! , ona sordum , bu motoru bilmediğini söyledi , yüzüne baktım ve şaşırdım tabiyki , neyse ilerideki reyonda Evinrude E- TEC motorları gördüm , görevliye sordum bu kaç zamanlı diye , cevap yok !!!

Bende şu kanaat oluştu , adamlar , giyimli kuşamlı , traşlı parfümlü , boynunda kimlikleri ellerinde katologları var , hava o biçim yani !! yetkileri tabiy ki var !! fakat etkileri ve bilgileri yeterli değil , ben şimdi alıçı olsam oradaki 40-50 bin liralık motorları almam için bu adamlar beni ikna edebilirler mi !!?? tabiy ki hayır.
    Bu bana en ünlü markaların reyonunda yapıldı , sokak aralarındaki dükkanları hiç düşünmek istemiyorum.
    Evet bizde her satıcı (elektronik, beyaz eşya, otomotiv vs.) böyle, kendin araştırıp bilgi sahibi olmazsan, satıcıdan en ufak bir bilgi alamıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler,
    Dediklerinize aynen katılıyorum, ancak bu tüm satış yapan yerler için geçerli:Adam işi bilmiyor çalışıyor,surat bir karış nerden geldin diye bakıyor sana birşey sorarsın alakasız bir cevap alırsın. Bu heryerde aynı bilgisayar,elektronik.....vs heryerde iş bilmezler vardır, ama tam anlamıyla bilenlerde vardır mesele onları bulmakta....
    %100 haklısınız, düşüncelerinize katılıyorum.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Her sektorde boyle seyler var. Egitim ile alakali , kac kisi motosiklete baslarken egitim aldi ki ? Motorcu gocmen e de bakabilirsin aksesuar konusunda madem yen baslayacaksin cok pahali ekipmanlara gerek yok ls2 gibi ucuz ama guvenli kasklar var, bu arada bu cuma yani 30 kasim da alsancak oto suziki bayisinde ucretsiz teorik egitim var gaienir showroom binasinda , alacagin urunlerden cok kullanim sekline yonelmek sizin icin bu asamada daha onemlidir, unutmayin ki tam koruma yoktur korumali surus vardir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)