Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

sizce yamaha ybr125 honda cb125e'den daha fazla fiyatı hak ediyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kafsinkaf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    öncelikle merhaba , ben motor almayı düşünüyorum ve büyük ihtimalle kredi çekicem , ancak alıcağım motorun sağlam olmasını ve az yakmasını istiyorum , tabi yamaha ybr125 ile honda cb125e arasında 650 lira oynamasının da açıklanabilir bi sebebi vardır diye düşünüyorum , forumdaki bilgili ve bu motorlar üzerinde deneyimi olmuş arkadaşlardan yorum yapıp karar vermeme yardımcı olmalarını rica ediyorum.
    Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    konu coktu ama...

Cb bu sene geldi enjeksiyon yok..devir saati yok,lastikler tubeless deyil,devir saati yok,koltuk sert..

Ybr yarı eneksiyon,tubeles,devir saati 2004 den yana var + piyasası cok güzel 100 tl asagı koy.

Cıkıp cb dicekler olur... Ha bide 90 dan sonra titriyor...

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Devir saatinin çok önemli olduğunu düşünmüyorum , bence vites göstergesi daha önemli , bu arada yorumun için teşekkür ederim TATLIHIZ , enjeksiyon yakıt sarfiyatını dengeler ancak zaten çok fazla hız yapmayı düşünmüyorum , tekerlekler değişir , 150 liraya değiştirilir , problem değil , 90dan sonra titreyen ybr mi cb mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tatlı ybr de enjeksiyon yok onu aklından çıkar. Ybr cb den iyidir, ybr kendini kanıtladı. Cb az yakması hariç bi artısı yok.

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Peki ybr'nin gözle görülür artıları nedir?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    memlekette en çok satılan 125 cc. En büyük artısı bu. O kadar satıldıysa vardır herhalde bi sebebi. Konfor, yakıt, sorunsuzluk. Bu üçü yeter.

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Yanlış anlamayın savunmak için söylemiyorum , alsancakta çalışıyorum , dışarı çıktığım zaman ybr'den çok cb görüyorum
    tesadüf mü?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk önce cb al biraz kullan sat ybr al nasıl oldunu zaten anlarsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet ben memlekette en çok satılan dedim,alsancak ta demedim!?

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Öyle bi imkanım yok , kredi çekicem ve sadece tavsiye istiyorum.
    Aldığım için pişman olmaktansa , almadığım için sevinmeyi yeğlerim

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cb titriyor..150ver onu ver ee ybr oldu... Ybr al bin 100 tl asagı koy gider hemen..

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    honda ikinci elde daha çok satılıyor yamaha dan daha dayanıklı bır makına urettiğini düşünüyorum bende

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    adem80 kardeşim , amacım seni yalanlamak değil... Sadece şehiriçi mesafe katedicek biri olarak hem hesaplı hemde benimle aynı fikirde olanlarca tutulmuş bi motor.
    Ha sen sağlam dedin konforlu dedin yakıt sorunu yok dedin , eyvallah.Peki tercih etmemde geçerli olabilicek bi neden soyle.
    Sadece deneyimli arkadaşlardan şu şu sorunu var şu şu iyi yanı var gibi cevaplar bekliyorum..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kafsinkaf35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saatinin çok önemli olduğunu düşünmüyorum , bence vites göstergesi daha önemli , bu arada yorumun için teşekkür ederim TATLIHIZ , enjeksiyon yakıt sarfiyatını dengeler ancak zaten çok fazla hız yapmayı düşünmüyorum , tekerlekler değişir , 150 liraya değiştirilir , problem değil , 90dan sonra titreyen ybr mi cb mi?
    Lastikler değişir ama jantları tubeless'e uygun değil hava kaçırıyor. Titremesi her hızda var 50-60'la giderken de titriyormuş. Devir göstergesi bence önemsiz değil o honda kullanıcılarının kendisini avutması ayrıca ayak marşı yok ama farlar devamlı yanıyor far anahtarı yok. Akü zayıflasa motoru çalıştıramazsın.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ybr Vergi sistemi yüzünden Parasını hak etmiyor bence amaaa aması var
    Cb İle arasındaki paranın 2 katını bile hak ediyor Okadarını söyleye bilirim
    Unutmadan Cb de AYAK MARŞIDA YOK
    Sado

bu başlıkta deneyimi olan adam bulamazsın burada boşboğaz bulursun sadece, işkembe-i kübradan sallarlar sen iki motorun da model sayfalarından kullanıcı yorumlarını oku iş oradan çıkar. o zaman güzel bi fikir edinirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Lastikler değişir ama jantları tubeless'e uygun değil hava kaçırıyor. Titremesi her hızda var 50-60'la giderken de titriyormuş. Devir göstergesi bence önemsiz değil o honda kullanıcılarının kendisini avutması ayrıca ayak marşı yok ama farlar devamlı yanıyor far anahtarı yok. Akü zayıflasa motoru çalıştıramazsın.
    Bana 'muş' larla gelmeyin , daha önce kullandınız mı? ybr yada cb , yada ikisini de kullanan birisi varsa eğer , bana ikisinin de + ve - yanlarını yazabilir mi?
    Tamam ayak marşı olmaması ve far anahtarı - yönü , başka fikri olan varmı bu konuda?
    Mengu16 yorumun için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Ybr Vergi sistemi yüzünden Parasını hak etmiyor bence amaaa aması var
    Cb İle arasındaki paranın 2 katını bile hak ediyor Okadarını söyleye bilirim
    Unutmadan Cb de AYAK MARŞIDA YOK
    Vergi sistemi'nden kastın nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlıkta deneyimi olan adam bulamazsın burada boşboğaz bulursun sadece, işkembe-i kübradan sallarlar sen iki motorun da model sayfalarından kullanıcı yorumlarını oku iş oradan çıkar. o zaman güzel bi fikir edinirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    Ben bunların çoğunu baya bi inceledim ancak ikisini de kullanıp yorum yapabilene rastlamadım, açıkcası bu konuyu da sırf bu yüzden açtım.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla dicemi demişim daha ne yazayımki? Konfor+az yakıt+sorunsuzluk+bol orjinal, yan sanayi yedek parça, tubless lastikler, devir saati, ayak marsı, sıfır titreşim vs vs vs. Cb de tek az yakma artısı, sert sele, titreşim, ayak marşı olmaması, şamriyelli lastikler gibi eksikleri var. Sen bilirsin. Bu benim fikrim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben 15000 km ybr kullanıyorum ybr nin artıları zaten belli
    2. el güçlü yedek parça bol ve ucuz sağlam sorunsuz az yakıt konforlu süspansiyonlar güzel
    kimisine göre biraz cılız güçsüz pahalı
    (bana göre pahalı değil parasını hak edecek kadar sağlam cılız lık ise kullanıcıya göre değişir
    cb yi de kullandım sadece deneme sürüşü ilk izlenim olarak titreşim var sert süspansiyon lastikler iç lastikli armut ampül ayak marşı yok
    yakıt konusunda ise iki motosiklette aynı yakıyordur
    tvs de kullandım cb 125e deki titreşim onda da var ama hızlanma teknoloji görünüm hiçbir 150 cc de yok(duke125 hariç)
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dicemi demişim daha ne yazayımki? Konfor+az yakıt+sorunsuzluk+bol orjinal, yan sanayi yedek parça, tubless lastikler, devir saati, ayak marsı, sıfır titreşim vs vs vs. Cb de tek az yakma artısı, sert sele, titreşim, ayak marşı olmaması, şamriyelli lastikler gibi eksikleri var. Sen bilirsin. Bu benim fikrim.
    Zaten ben de Ybr'den yanayım , ancak fiyatı biraz fazla bana göre , geriye kalan 650 liraya takım dizmek çok zor olur mesela.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)