Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce yamaha ybr125 honda cb125e'den daha fazla fiyatı hak ediyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

lastik konusunda verilen bilgi de yanlış, çünkü cb kullanıcıları lastikleri değişiyorlar istedikleri gibi ve hiç sorun çıkmıyor istisna bi iki durum vardır belki onlar hariç. onlarda motordan değil ustadan kaynaklanıyordur. hatta orjinal lastiğin içindeki iç lastiği atıp 20TL. ye sibop değişerek lastiği direk tubeless yapan da var. ne olacak şimdi yanlış bilgilendirmenin faturasını kim ödeyecek? en doğrusu benim dediğim iki kuruş zahmete katlanıp kullanıcı yorumlarını okumalısın adam akıllı fikir edinmek istiyorsan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusunda verilen bilgi de yanlış, çünkü cb kullanıcıları lastikleri değişiyorlar istedikleri gibi ve hiç sorun çıkmıyor istisna bi iki durum vardır belki onlar hariç. onlarda motordan değil ustadan kaynaklanıyordur. hatta orjinal lastiğin içindeki iç lastiği atıp 20TL. ye sibop değişerek lastiği direk tubeless yapan da var. ne olacak şimdi yanlış bilgilendirmenin faturasını kim ödeyecek? en doğrusu benim dediğim iki kuruş zahmete katlanıp kullanıcı yorumlarını okumalısın adam akıllı fikir edinmek istiyorsan.
    Hadi canım

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün lastik değişimi için Honda Mototal'ı aradım. CB 125 lastiğini tubeless e çevirmediklerini söylediler. Nedenini sorduğumda: Jantta açı ile ilgili bir problem olduğunu ve tubeless e çevirilince problem çıktığını söylediler. Ayrıca jantın alaşımlı olmasının tubelesse çevrilebileceği anlamına gelmediğini söylediler.
    Başka servislerde bu işlemi yaptıklarını söylediğimde, bir yorum yapmadı ve biz yapmıyoruz dedi.
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün işten çıktım, motorun başına gittim lastiklere hiç bakmadan motoru çalıştırdım hareket edince farkettim ki ön lastikte hava yok. Mecburen bir lastikçiye kadar öyle bindim, lastikçide hava bastırdım. Çok geç olduğu için Buzmotora gidemedim, sabah giderim dedim ve eve gittim.
    Sabah motorun başına geldiğimde yine lastikte hava olmayacağını tahmin ediyordum, tahmin ettiğim gibi oldu. Tekrar bir lastikçiye kadar gittim (Lastikçiye gidiyorsunuz, çünkü dublekste hava tamamen inince yanaklar bırakıyor ve güçlü bir kompresör olmazsa hava basmıyor). Lastikçi 8:30 da açar diye düşünüyordum ama 9:30 a kadar bekledim. Hava bastıktan sonra Buzmotora doğru yola çıktım. Bu arada Çekmeköy'de oturuyorum ve oradan beşiktaş'a gideceğim. Köprüye gelmeden lastikte hava kalmadı. Fakat o şekilde yine Buzmotora kadar gittim. Usta lastiği söktü içeri gitti geldi. Jantta çapak varmış o yüzden havası inmiş dedi. Çapağı aldığını ve artık sorun çıkmayacağını söyledi ve bindim işe geldim.
    Geldiğimde durunca lastik havasını kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi görünüyor, umarım tekrar bir sıkıntı çıkmaz.
    Bu arada sonradan kafama takıldı. Herkes Buzmotoru tavsiye ediyor ve çok iyi iş yaptığını söylüyor diye Buzmotora gittik. Burada lastiği ilk takarken jantta çapak olup olmadığı kontrol etmiyorlar mı?

kafsinkaf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Tamam , tekerleklerde de sorun var , etti
    -vibrasyon
    -sert koltuk
    -far anahtarı yok
    -ayak marşı yok
    -devir saati yok

6 başka?

mengü yaptığın ayıp kardeş senin.
    sen de biliyorsun ki cbnin lastiğini tubeless yapan belki 20 kullanıcı var sayfada ve hiç sorun yok resmen yanlış yönlendirme yapmak için bi arkadaşın yaşadığı sorunu tutup buraya yapıştırıyorsun helal olsun delikanlı adammışsın vesselam.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Ben olsam fuara kadar bekleyip cb150 nin Türkiyeye gelip gelmediğini görüp karar vermek lazım cb150 güzel motor sıvı soğutmalı ama Türkiyeye gelmesi zor gibi İNŞALLAH gelir.

Birde tatlıhız yarı enjeksiyon diye bi enjeksiyon şekli yok varda ben bilmiyorsam anlatabilirsen sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü yaptığın ayıp kardeş senin.
    sen de biliyorsun ki cbnin lastiğini tubeless yapan belki 20 kullanıcı var sayfada ve hiç sorun yok resmen yanlış yönlendirme yapmak için bi arkadaşın yaşadığı sorunu tutup buraya yapıştırıyorsun helal olsun delikanlı adammışsın vesselam.
    yanlış bilgilendirmenin faturasını kim ödeyecek demişsin ben de onun için cevap verdim ama daha da uzatıyosun konuyu.

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    acaba yarı enjeksiyondan kastın subap ayarı falan mı ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    mengü formun kurdudur. Her motoru iyi tanir. Demekki cb tubles yapınca orjinal cantla belirlı bı oranda problem çıkarıyor. Doğruya doğru. Halil arkadaş hemen bozulma. Burda kimse model kötülemiyor, artıları nedir, eksileri nedir tartışıyoruz. Fikir verme açısından.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı kafsinkaf35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam , tekerleklerde de sorun var , etti
    -vibrasyon
    -sert koltuk
    -far anahtarı yok
    -ayak marşı yok
    -devir saati yok

6 başka?
    Platinde yok diye söylüyorlar ama bilemiyorum tam emin değilim kendi Topiğinde yok diye yazıldı
    Sado

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Platinde yok diye söylüyorlar ama bilemiyorum tam emin değilim kendi Topiğinde yok diye yazıldı
    platin'den kastın nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Distrübütörün içindeki platinden mi bahsediyoruz?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Evet Distiribürtörün İçindeki parçadan
    Sado

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı kafsinkaf35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba yarı enjeksiyondan kastın subap ayarı falan mı ?
    Yarı enjeksiyon diyaframlı karbüratördür.Bildiğim kadarıyla 2010 sonrası modellerde kullanılmaya başlanmıştır.(benimkinde düz karbüratör)

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    kafkaf...

Bana mıs miş lerle gelmeyin...

Git yorumsuz al git cb al yakın sonra ...yardım edioz,cvp lara bak.. Kimseye yardım etmicen ha bide katalizör sonucu..hızlanması ybr ye göre gec ETTİMİ 7...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    daha önce konşuk dahil 4 motorcuya sordum orjinal lastik olmuyor ve sibop uymuyor dediler. salı günü pendik güngör motora gittim. Orjinal arka lastiği tubeless yaptırdım. Sibop deliği dar olduğu için, ona göre tubeless sibobunu bulup getirttik dedi usta. 23 tl verip çıktım. 24 saat sonra aradılar, bir sorun sıkıntı varmı dediler, bende 180 km yaptığımı ve sorun çıkmadığını söyledim. Şu an 300 km oldu sorun yok. Ama ben yinede param olunca irc kar lastiği taktıracam, çünkü bu lastik nylon bazlı ve dönüşlerde iyi değil.

Motosikleti
    alıcak ama kararsız
    TATLIHIZ kardeşim , yanlış anlaşılmayı sevmiyorum , amacım fikir edinmek , verdiğin tavsiyelere teşekkür ederim , değerlendirdim zaten ve ybr alıcam
    Sürç-ü lisan eylediysem affola..

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    kesinlikle hakediyor...

---------- Post added at 02:36 ---------- Previous post was at 02:22 ----------

hatta o kadar hakediyor ki birini alıp 6 sene bindikten sonra satıp cbf alacakken ve cbf nin fiyatı o gün için kampanya dolayısıyla 3800e düşmüşken sonra gidip 4400 verip yine ybr alıyorsun. Ve ona o kadar çok güveniyorsun ki yaz günü 42 santigrat derecede 600 km yol yapabiliyorsun ve sonra diyorsun ki iyiki 600 tl ye ve 25cc ye aldanıp dogru yoldan sapmamışım diyorsun. Haa ama sen yinede cb al. Yada mondial driftler de şekil ve tl açısından cazipdir iyi bir alternatif olabilir. Ama ybr olamaz.sonuçta insanlar toplumsal yaşar ama bireysel düşünür. Bu işler biraz tecrübe biraz fa şansdır

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı yns_cbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hakediyor...6 sene bindikten sonra satıp cbf alacakken ve cbf nin fiyatı o gün için kampanya dolayısıyla 3800e düşmüşken sonra gidip 4400 verip yine ybr alıyorsun. Ve ona o kadar çok güveniyorsun ki yaz günü 42 santigrat derecede 600 km yol yapabiliyorsun ve sonra diyorsun ki iyiki 600 tl ye ve 25cc ye aldanıp dogru yoldan sapmamışım diyorsun.
    __ Aynı duygular yıllardır CBF kullanıcıları için de geçerli değil mi Daha fazla para veriyorlar, 42 C' de 600 km yol yapıyorlar 2., 3., 4.... kez CBF alıyorlar üstelik YBR daha ucuzken ve doğru yoldan sapmadıklarını düşünüyorlar

__ Gelelim konu başlığındaki soruya. Hak edip etmemesi bence kişisel bi karar. Her ikisininde memnun olan/olmayan kullanıcı "%"' desi aynı. 10 YBR kullanıcısının 9' u memnun / 10 CB kullanıcısının 9' u menun. Sonuçta bahsettiklerimiz Honda ve Yamaha.

Aralarındaki bayi nakit fiyat farkı ~1000 TL ( CB fiyatının üstüne yaklaşık %30 kadar fazla ödemelisin ki YBR alabilesin )

Bu arada bi tablo hazırlayabilirsin "kendi önceliklerine göre!!!" heriki markayı yazıp, senin için önemli olan noktaları yazıp kolaylıkla karşılaştırabilirsin ;

.................................HONDA......................................YAMAHA

.................................125cc .........................................125cc
    Yakıt Tk................... 2.2lt/100km................................2.4lt/100km
    1000k Servis Bk..... Ucretsiz......................................Servise Göre Değişiyor
    Maks. Güç.................7.6 kW/8.000.............................7.3 kW/7.800
    Maks. Tork................11 Nm /6.000.............................9.5 Nm /6.000
    Yağ Değişimi.............0.8lt..........................................1.0lt
    Vites göstergesi........Var............................................Yok
    Jant...........................18" TL uyumlu............................18" TL uyumlu

Bi yolunu bulabilirsen her parçanın ederini öğrenipte karşılaştırabilirsin. Belki maddi anlamda 1000 TL edecek bi parça falan vardır ne biliyim

Sonrasında da karar sana kalıyor tabi. Her ikisinide sokakta 50.000 km üstü hiç sorunsuz görmek mümkün
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

__ Aynı duygular yıllardır CBF kullanıcıları için de geçerli değil mi Daha fazla para veriyorlar, 42 C' de 600 km yol yapıyorlar 2., 3., 4.... kez CBF alıyorlar üstelik YBR daha ucuzken ve doğru yoldan sapmadıklarını düşünüyorlar

__ Gelelim konu başlığındaki soruya. Hak edip etmemesi bence kişisel bi karar. Her ikisininde memnun olan/olmayan kullanıcı "%"' desi aynı. 10 YBR kullanıcısının 9' u memnun / 10 CB kullanıcısının 9' u menun. Sonuçta bahsettiklerimiz Honda ve Yamaha.

Aralarındaki bayi nakit fiyat farkı ~1000 TL ( CB fiyatının üstüne yaklaşık %30 kadar fazla ödemelisin ki YBR alabilesin )

Bu arada bi tablo hazırlayabilirsin "kendi önceliklerine göre!!!" heriki markayı yazıp, senin için önemli olan noktaları yazıp kolaylıkla karşılaştırabilirsin ;

.................................HONDA......................................YAMAHA

.................................125cc .........................................125cc
    Yakıt Tk................... 2.2lt/100km................................2.4lt/100km
    1000k Servis Bk..... Ucretsiz......................................Servise Göre Değişiyor
    Maks. Güç.................7.6 kW/8.000.............................7.3 kW/7.800
    Maks. Tork................11 Nm /6.000.............................9.5 Nm /6.000
    Yağ Değişimi.............0.8lt..........................................1.0lt
    Vites göstergesi........Var............................................Yok
    Jant...........................18" TL uyumlu............................18" TL uyumlu

Bi yolunu bulabilirsen her parçanın ederini öğrenipte karşılaştırabilirsin. Belki maddi anlamda 1000 TL edecek bi parça falan vardır ne biliyim

Sonrasında da karar sana kalıyor tabi. Her ikisinide sokakta 50.000 km üstü hiç sorunsuz görmek mümkün
    Yamahaya vites göstergesi yok demişsin abi ama ona bakarsan hondada da devir göstergesi yok normal sürüşte şehiriçi dur-kalk sürüşte devir göstergesine harbiden gerek yok hatta km saatini sök at fark etmez ama motorun vites geçişlerini mükemmelleştirmek ve hızlanırken motoru çatlayana kadar bağırtmak ama çatlatmamak için devir göstergesi çok faydalı oluyo. Bide uzun yolda rampada motor bayılmadan downshift yapmak için devir göstergesi çok ama çok önemli, yokuşun eğimine ve motorun devrine bakarak yüzde 90 doğrulukla uygun viteste olup olmadığıma karar verebiliyorum. Motor sesi hep aynı çıkıyo orta devirlerde devir göstergesi olmadan motorun bayılıp bayılmayacağını bilemezsin.

Motosikleti
    Gsxr1000
    yıllardır diyordum ybr konforlu motor diye. gercek konforu cb125te gördüm yok abi öyle bi rahatlık oturma tarzı. cb den indim ybrye bindim inanın kalas gibi geldi suspansiyon olsun selesi olsun oturuş pozisyonu olsun. ben olsam gözüm kapalı cb125 alırım yanlız beyaz olacak

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    tabikide ybr ybr nın tek eksiği emsallerine göre az birşey performans düşüklüğü yoksa bu kategöride tartışmasız en iyi motor yani gözü kapalı alınabilecek motor performans diosamda max hızda 10 20 km civari

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)