Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti En Çok Yaşayan Şehir Adana Konya Ayıntap

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Arkadaşlar metropoller haricinde Anadoluda sizce motosikleti en çok yaşayan soluyan gencinden yaşlısına iki teker sevdalısı hangi kentler var....benim bildiğim kadarıyla 4-5 memleket var...motosiklet kültürü ve güvenliği vs o detaylara girmiyorum...motorsuz yaşayamayan şehirlerimizden bahsetmek istiyorum...

Adana..Konya...Entep...Kilis...Antalya...Manisa ve Ege ilçeleri...aklıma ilk gelenler...

en başta Adana...neden...ilk mobilet ustalarımdan biri Adanalıydı ve has kültürünü koruyan tamir ve makina toplamasından gerçekten anlayan biriydi...kendisine ne isterse müşterisinede onu isterdi...o mobilet aşkını asla unutamam...adam makinalarla oynardı resmen...her motora çocuğu gibi davranırdı...Adanalı dostlardan edindiğim gözlemler bir Adanalının motoruna olan bağlılığının tarifi yok...

sonra Ayıntap ve Kilis...hanımdan dolayı biraz ayıntaplı sayılırız oralara gittiğimde iki zamanlı makinaların duman kokusu manyağı olmuştum...

Konya da ise forumdan gelen bilgimle orada da büyük bir aşk görüyoum ve özellikle drag yarışları ve büyük cc makinalar hususunda çok usta olduğunu bizzat biliyorum...

Memleketim Uşak ama Manisada anne tarafı olduğu için Egenin her ilçesinde özellikle cup ağırlıklı bir nesil var...cup motor hususunda memleketimi tek geçerim...90 lı model tüm Yamaha ve Hondaları Ege hurdalıklarında bulabilirsiniz...

Antalya iklimsel nedenlerle motosiklet cenneti diyebiliriz...bu Allahın emri...Türkiye'nin turizm cenneti Antalya, 176 bin 942 adet ile trafiğinde en fazla motosikleti barındıran il ...orada motora binmeyeni dövüyolar...

Anadoluyu tam gezip görmeden bu fikirleri motosiklet forumlarından edindim diyebilirim...

yani motora aşkdan bahsediyorum...motora aşık genclerin olduğu memleketlerden...en çok motorun olduğu il olmakla şahsen övünülmez...

11-12 yaşında mobilet üzerinde olmuş köyde eniştesinin gara cavasını kaçak sürmeye çalışırken devirmiş zılgıt yemiş bir kardeşiniz olarak iki teker heveslisi olan tüm genclerimizle gurur duyuyorum...her ne kadar maddi şartları müsait olmasada her ne kadar A2 alamasalar da...

ilçe bazında buna katkınız olabilir...bir eksiğim varsa tamamlayınız...saygılar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Adanalıyak gardaş bu aşk burdan gelir. Antalyada yaşıyorum yine aşkın içindeyim
    paylaşım için teşekkür ediyorum. Adanayı motosiklette tek geçerim ;)
    mete_han bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamuoyu yoklaması mı yapıyoruz?
    Devletin resmi kurum web adreslerinde kayıtlı verileri vardır, nüfusa oranını böleriz çıkan sonucun 3/1'ü ile şeker alırsak Ahmetin yaşının toplamını buluruz sanırım

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Tepsi gibi düz olması nedeniyle Konya bisiklet cennetiydi. Çinli motosikletlerin yaygınlaşması ile olay motorlu iki tekerlere kayma yaptı.
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamuoyu yoklaması mı yapıyoruz?
    Devletin resmi kurum web adreslerinde kayıtlı verileri vardır, nüfusa oranını böleriz çıkan sonucun 3/1'ü ile şeker alırsak Ahmetin yaşının toplamını buluruz sanırım
    ulen istatistik neyi doğrular lukoil... Antalyada en çok motor ama matematiksel anlamda 1.

aslında anket açacaktım ama tüm illeri anket şıkkına eklemek na mimkin şeker...o yüzden genel düşünceyi ve saptamalarımda haklı oluşumun teyidi için konu açtım...

ama Artvinde neden az motor var diye eleştirmiyoruz tabi...iklimsel ve kültürsel doku olarak motosiklete hayatın içinde hangi vilayetler yer veriyor mevzusu irdelenmek isteyen...kamuoyu yoklaması bizim işimiz değil...ama nabız tutmak denilebiir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbr 125 R
    adanadaki bu motor sevdasına üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum çünkü bilinçli olarak binenden burada çok cg ci tayfa dedigimiz apaçi motorcular yaygın.
    mete_han bunu beğendi.
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    İşim icabı Adana'da yaşamaya başladım ve bana bağlı 30 ilim var bu iller GüneyDoğu Anadolu, Doğu Anadolu illeri,

Nufüs/Motor oranına bakarsan Kilis heryeri geride bırakır, G.antep ise daha teknik 100 cc motorlara manuel turbo filan yapıyorlar ,
    Adana'da adet çok fazla fakat ruh eksik tamamen zaruri, bilinç oldukça düşük ,
    Listeye İskenderun, Antakya, Siverek, Ş.urfa,Mersin eklenebilir.
    Tabi bu bahsi geçen yerlerde < 250 cc motorlar ön planda ....
    mete_han ve haojin2005 bunu beğendiler.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    ankarada benzin aldım, fişteki plakayı 48 vesaire yerine 06 bilmem ne okuyunca pompacıya neden plakamı girmediğini sordum. cevabı ne olsa beğenirsiniz? -abi önüne baktım plakan yoktu- tamam dedim bende. uzun lafın kısa olanı şudur ki ankarada 15 yıl yaşamış bir çorumlu olarak söylüyorum iç anadoludan umut yok. seveni çok seviyor ama istatistik değeri yok =)

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

2007den beri bodrumda yaşamaktayım bu arada. evet burada da motora binmeyeni dövüyorlar. binenide şeridinde sıkıştırıyorlar, arkadan çarpıyorlar filan... =)
    mete_han ve haojin2005 bunu beğendiler.
    meğerse aşk imiş canın mayası

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Mersinide ekliyebiliriz tabi cg ci apaçileri çıkarırsak

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Adana şu konuda da birinci, motosikletine binlerce lira harcayıp, 50 liralık bir kask görünce; '50 liraya kask mı olur olum' diyenlerin merkezi.
    Herkes 15 liralık kask takıyor. Adam sıfır RTR, CBF benzeri motosiklet alıyor, 5.000 küsür lira veriyor. Canının kıymeti 15 lira...

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    + Silifke. Bayandan çocuğa herkes biniyor, bayanların bu kadar güzel kullandığını ilk defa burada gördüm. gaza gelip seninle 0 100 kalkma bile yapıyorlar.

Adana da motorcudan daha çok apaçi mevcut. önünüze çıkan cg tarzı 125 150 cclere kafa tutmayın alttakımı yeni moda olan 300lük yapıyorlar.bu aralar tvs rtr lerin alttakımını değiştirip 350 cc yapıyorlarmış ama daha test etme fırsatı olmadı. rs_guven dediği gibi kask takan sayısı çok fazla ama kaliteli kask takan kişi neredeyse yok.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    listeye samsını da ekle
    ben varım, bizim bir arkadaş da var sonra
    daha sayım mi, yoksa bu kadar yeterli mi?

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana şu konuda da birinci, motosikletine binlerce lira harcayıp, 50 liralık bir kask görünce; '50 liraya kask mı olur olum' diyenlerin merkezi.
    Herkes 15 liralık kask takıyor. Adam sıfır RTR, CBF benzeri motosiklet alıyor, 5.000 küsür lira veriyor. Canının kıymeti 15 lira...
    Herkes 15 liralık kask takmıyor Adana'da.15 tlye olsa olsa plastik tas olur kask görünmünde.Mobilete binip tam donanımlı gezen insanlarda var.Yada senin sürekli beraber bulunduğun arkadaş grubun öyle düşünebilir.Adana'da ciddi bilinçli motosiklet grupları var.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    +Şanlıurfa bizim memlekette bunlardan o kadar çok varki gören bedava dağıtılıyor zanneder.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes 15 liralık kask takmıyor Adana'da.15 tlye olsa olsa plastik tas olur kask görünmünde.Mobilete binip tam donanımlı gezen insanlarda var.Yada senin sürekli beraber bulunduğun arkadaş grubun öyle düşünebilir.Adana'da ciddi bilinçli motosiklet grupları var.
    Benim (sözüm meclisten dışarı) hiç motosikletli arkadaşım yok ki.
    Doğru söylüyorsun 15 liralık kask takmıyorlar. Ona bile para vermiyorlar. Genelde kasksız kullanıyorlar. Kullanan da ucuz kullanıyor.
    Bende onlardan biriyim. Kendimi ayrı tutmuyorum.
    Öyle olmayanlar zaten üstüne alınmaz. Herkes Adana'nın GENELDE ne olduğunu biliyor.
    Sen niye savunma yapma ihtiyacı hissettin anlamadım.

Benim (sözüm meclisten dışarı) hiç motosikletli arkadaşım yok ki.
    Doğru söylüyorsun 15 liralık kask takmıyorlar. Ona bile para vermiyorlar. Genelde kasksız kullanıyorlar. Kullanan da ucuz kullanıyor.
    Bende onlardan biriyim. Kendimi ayrı tutmuyorum.
    Öyle olmayanlar zaten üstüne alınmaz. Herkes Adana'nın GENELDE ne olduğunu biliyor.
    Sen niye savunma yapma ihtiyacı hissettin anlamadım.
    herkes 15 liralık kask takıyor demişsin yazında.Herkesin 15 tlik kask taktığını nerden cıkardın Adanada.15 tllik kask takan adam ,takmayan adam yada kendimi ayrı tutmuyorum diyorsun genelleme yapmasaydın keşke.Herkes demesen iyiydi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes 15 liralık kask takıyor demişsin yazında.Herkesin 15 tlik kask taktığını nerden cıkardın Adanada.15 tllik kask takan adam ,takmayan adam yada kendimi ayrı tutmuyorum diyorsun genelleme yapmasaydın keşke.Herkes demesen iyiydi.
    Bende ucuz kask kullanıyorum anlamında söyledim.
    Peki o zaman sana açık bir soru, Adana'da motosiklet kullanan her 100 kişiden kaçı full korumalı? Ve kaçı kaliteli kask takıyor.
    Bu soruya cevap ver, ne demek istedigimi anlarsın.
    Ben herkes derken çoğunluk demek istedim. Hemde çok büyük bir çoğunluk. Senin verecegin cevaptan, ne kadar büyük bir çoğunluk olduğunu göreceğiz.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilinçli bilinçsiz kullanıcı olarak antalya olabilir, adana aklımdan geçti ama mete abi antalya diyince mantıklı geldi, km mesafeleri çok olmayınca talep fazla olabilir, antalya da motosiklet ile bir uçtan bir uca gidebilirsin, yaz kış fark etmez
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Bende ucuz kask kullanıyorum anlamında söyledim.
    Peki o zaman sana açık bir soru, Adana'da motosiklet kullanan her 100 kişiden kaçı full korumalı? Ve kaçı kaliteli kask takıyor.
    Bu soruya cevap ver, ne demek istedigimi anlarsın.
    Ben herkes derken çoğunluk demek istedim. Hemde çok büyük bir çoğunluk. Senin verecegin cevaptan, ne kadar büyük bir çoğunluk olduğunu göreceğiz.
    Öncelikle Full koruma demeyelim.Tam koruma onun adı.Full da neymiş.Elimizden geldiğince buna dikkat edelim.Tam koruma kişinin kendisine kalmış bir durum Adananın gerçeği değil Türkiyenin gerçeği.Öncelik kask takmak, Motosikletin birinci kuralı bu.Kaskı takarken Amaç polisten korunmak değil kendini korumak olmalı.Ben ucuz kask kullanmıyorum .1 tane 125 lik motorum bir tane 650 lik motorum var.Kaskımın fiyatı 125 cclik motorumun 2.el fiyatına eşit.Adanada benim Beraber bulunduğum 50 60 kişinin hepside donanımlıdır.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Full=tam öncelikle bunu ögren. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.
    Profilinde yer Kocavezir yazıyor. Ben 10 yıldır orda çalışıyorum ve 26 yıldır Adana'da oturuyorum.
    Bana göre gerçek oranlar şöyle:
    Her 100 kişiden;
    Sadece 1'i, 5 yıldızlı kask kullanıyor.
    En fazla 5-10 arası 4 yıldızlı kask ( LS2) kullanıyor.
    Geriye kalan ya kask takmıyor, ya da ucuz kask takıyor.
    Bu bana göre böyle, senin görüşüne de saygı duyuyorum ve çevrendeki arkadaşlarını da tebrik ediyorum.
    Keşke Adana'da bende dahil herkes sizin gibi olsa.
    Bu arada merak ettim. Kaskının marka ve modeli nedir acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)