Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250cc'den GV650'ye geçiş mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Alıntı johnpetrucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Tecrübe:
    125cc=+1000km
    250cc=+600km (1 günde)
    (hepsi artçılı ve racing tipi motosikletle yapıldı)
    (şehir dışında boş yollarda yaptık - antalya)

Trafik Bilgisi: Oldukça iyi (uzun hikaye )

Boy: 195cm

Kilo: 110kg (%90 kas, %10 yağ) (sırf kalıp )

Küçüklüğümden beri Cruiser merakım vardı. Bu merakım iyice nüksetmeye başladı artık Racing'lerin uzun yolda konforsuzluğunu ve artçının son derece rahatsızlığını, benim boyutlarıma hiç uymayan motorlar olduklarını farkettim. Ayrıca hız merakım vs. kesinlikle olmadığından Cruiser'a yönelmek istedim. Racing seçmemin sebebi sadece kasa tipini sevmemdi. Bunun dışında herhangi bir modifiye yapmak kesinlikle aklımdan geçmez. Standart tipleri daha fazla seviyorum. Aklımda GV650 var. GV250 denedim, altımda biraz ufak kaldı ve artçılı kullanımda atikliğinin azaldığını farkettim. O yüzden GV650 istedim. Biliyorum yol tecrübeme göre zorlanırım ama kalıbıma çok iyi oturuyor. Henüz kullanma şansım olmadı ama üzerine oturabildim Bazı kişiler "5000-6000km'den önce kullanma" diyor, bazıları "Senin dikkatine bağlı olarak kullanabilirsin" diyor. Sizce bu motosiklete hakim olabilir miyim?

(Bu arada; motorun hareketlerini kavrayabilmek için boş alanlarda çalışacak bol bol vaktim var)

Teşekkürler
    hoca sen motorsiklet kullanımı hakkında bilgimi almak istedin yoksa tv deki evlendirme programına cv mi yazdın
    neyse şaka yapayım dedim kızma ha sakın, bu arada gv 650 motor için boy çok zorunlu bişey değil eundro olsa ok ama, valla eğerki motorsikleti iyi kullanıyorsan 250 cc den 650 cc ye kolay geçersin tek önemli olan şeytana uyup trafik kurallarını ihlal etme hızını normal tut yeter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    uzun yol tecrübesi kalabalık trafik tecrübesinden çok farklı...onun için şehir dışındaki kilometrene güvenme...trafik bilgin ne kadar iyi olabilir motosiklet tecrüben bu kadar sınırlıysa...o yaşta ne bu tecrübeyle ne kadar uzun bi hikayeye sahip olabilirsin...?

çok iyi araba kullanıyorum flan hikaye bunlar...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)