Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motolizdeki Fiyatlar Gerçekmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Bir arkadaşımın 2008 model ybr 125 in karbüretörü sürekli arıza vediğinden yenisini almaya karar verdik. Tabi en iyisi orjinali diyerekten şöyle nete bir göz attık ve motolizdeki 2008 ybr karbüratörün fiyatı bizi çok şaşırttı. Tam olarak 470 tl.
    Başka sitelere baktığımızda ise MIKUNI marka karbüratör 100-110 tl arası. Burda bir honda bayisine sorduk ve satan kişi bize orjinalinin 120 tl olduğunu söyleyince acaba biz yalnış motorsiklet karbüretörünemi baktık diye motolize mesaj yolladık ve bize gelen cevap malzemeler yurtdışından geliyor ve döviz üzerinden orjinalinin fiyatı budur diye cevap geldi. Artı olarak yine 2008 ybr 125 benzin deposunun fiyatıda 466 tl. Diğer sitelerde ise orjinali 170 - 200 tl deniliyor. Şimdi tercübeli arkadaşlardan ricam acaba bu fiyatlar arasındaki uçuk rakamlar gerçekten orjinal parça fiyatımı. Siz bir 125lik motorun karbüratörüne 470 tl verirmisiniz veya bu siteden herhangibi bir parça alıyormusunuz. Amacım siteyi kötülemek değil sadece öğrenmek

http://www.motoliz.com/2008-2009-Model/Karburator-5212

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O site orjinal parça satıyor. Fakat TR de en pahalı yedek parça sitelerinden biri

Aşırı pahalı
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ŞAŞIRMIŞLAR yurtdışından gelmeyen parçamı var. ucuz olanlar yurtiçinden mi geliyor?
    varan22 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Yerseniz papaz eriği
    güzel olur akşama rakıları beleşe gelir.
    varan22 ve RunemagicK bunu beğendiler.

Motosikleti
    2004 ybr 125
    Tamam orjinal olduğundan şüphemiz yok ama orjinalde olsa böyle bir fiyat farkı olmaması gerek. Üstelik mt de sürekli reklamı olan bir site.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Japon motoru sağlamdır yaw ne çabuk bozulmuşBide parçaları ucuz diyolardı.Ortalığı kızıştırayım biraz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Karbüratöre o kadar para verir misin bilmem ama orjinali olduğu için fiyatı normal maalesef. Orjinali ebay'de bile 370 TL civarında kargo hariç.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratöre o kadar para verir misin bilmem ama orjinali olduğu için fiyatı normal maalesef. Orjinali ebay'de bile 370 TL civarında kargo hariç.
    Geçtiğimiz günlerde karbüratör ana jetini değiştirmeye karar verip Suzuki'ye sorma gafletinde bulunmuştum. TAbi iki sadece Jet değişimi gibi bir yardımda bulunamadılar ama istersem seve seve karbüratörün kendisini yalnızca 1100 TL ye getirebileceklerini müjdelediler Sonuç ebay den jet siparişi verdim 12 TL ye evime kadar gelecek. VL250 intruder karbüratörü, marka mikuni.
    Gökhan YAŞDAL

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    rialli de ne yazıyorsa dogrudur..
    digerleri uyanık geçinenler
    ybr de orjinali o kadar pahalı değildir
    maksimum 100 140 dır
    herşeyini sonuc olarak cinde jianshe motosiklet yapıyor
    inanma aldanma paranı kaptırma
    # motosikletle.blogspot

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sana sadece rialliden alış veriş yapan bi müşteri olarak diyorum ki rialli den bi fren kolu bile almam artık aldığım herşeyde sıkıntı yaşadım
    haa motoliz fiyatlarına gelince çok pahalı
    aynı marka aynı model i 110 150 arası her yerde bulabilirsin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Riallideki ucuz parçalar orjinal değil.İkinciye almak zorunda kalıyorsun.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    benim motorun dikiz aynası gevşemişti tekrar sıkmama rağmen 70 in üstünde yine bana doğru dönüyordu değiştireyim dedim motor yeni olduğu sirkecide muadillerine bakıyordum yamahaya sordum ybr nin dikiz aynasını 40 lira demişti yanlış hatırlamıyorsam tekine sanırım honda da da aynıdır diye düşündüm. hondaya gittim fiyatını sordum 19 lira. her parçada böyleyse yamahanın parçaları daha pahalı

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ben geçen kanuninin yedek parça sitesinde bi parça araken tesadüf akü fiyatına gözüm takıldı 225 tl ,yuh dedim ulan,acaba bunu takınca benzin almıcazmı daha sonra telefon açıp istedigim parçayı sorarken,dedim yav 225 tl akü fiyatı koymuşsunuz o ne öle,dışarda aynı akü 70 tl telefondaki hatun ;beyfendi orjinal harici parça satmıyoyoruz piyasadaki muadillerle karıştırmayın bizi deyip son noktayı koydu
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    2004 ybr 125
    Arkadaşlar motorsiklete honda bayisinden 110 tl ye aldığımız karbüratör saat gibi çalışmakta. Kısacası motolizdeki 470 tl lik karbüretörden vazgeçtik daha doğrusu hiç aklımızdan bile geçirmedik. Evet bu karbüratör orjinale göre biraz daha parlak ve değiştirildiği hemen göze çarpıyor gerçi markada kalitede aynı. Şimdilik bir sıkıntı yok motorsiklet canavar gibi. Umarım uzun yıllar arıza vermez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)