Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650GS test sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    Arkadaşlar haftasonu Borusan' da test ettiğim motoru ve izlenimlerimi paylaşmak istedim.
    Bu aralar hastalık derecesinde bu motora takmış durumdayım, duruşu şekli kaslı yapısı beni benden alıyor, seneye uygun fiyatlı ikinci elini bulursam alıcam inşallah.

Gelelim test izlenimlerime; ben dragstar kullanıcısı biri olarak yere yakın motor kullanmaya alıştığımdan herhalde buna bindiğimde at üstündeymişim gibi bir hisse kapıldım. selesi gayet rahat motoru ayaklarınızla güzelce kavrarsanız çok rahat ve dik oturuşa sahip, benim chopper sesinden sonra sesi çok etkileyici gelmedi ancak, kontak açınca sona kadar gidip gelen göstergeler olsun, marş sesi olsun son derece etkileyiciydi. yarım saat turlamaya izin veriyorlar. trafik biraz fazlaydı çevre yolu bağlantısı üzerinde biraz hızlanma fırsatım oldu, müthiş bi torku var. 2. viteste 100 den fazla yaptım yol müsade etmedi daha zorlayamadım. keskin virajlara yavaş girip biraz gaz verince hafif arka lastik kayar gibi oldu ancak hemen topladı, kesinlikle çok güven veriyor. abs leri denedim, ip gibi en ufak sağa sola çekmeden güvenli bir şekilde durdu. sadece ön veya arka freni sıksanız bile dağılım yapıp güvenli şekilde yavaşlıyor. Ben biraz büyüsüne fazla kapıldım heralde çok hoşuma gitti,2008 ve üstü kullanıcılar varsa deneyimlerini paylaşmalarını isterim. ayrıca ortalama yakıt tüketimi 4.1lt ydi bende, tam gaz verdiğinde şahlanıyor bu alet benim sakin makinamdan sonra bu çok etkileyiciydi. anlattıklarım belki birçoğunuzun bildiği şeyler ancak paylaşmak istedim.

Bunlarda resimler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ben de g650gs i merak ediyorum...güzel motorlar ancak çok tuzlu fiyatları..çift silindir olduğu için titreşim olayı çok canınızı sıkmamıştır herhalde..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    tireşimi hızlanacak kadar süratlenmedim en fazla 120 ye falan çıkabildim ancak, titreşimin farkına bile varmadım, hiç rahatsız etmedi. daha yüksek süratlerde olabilir belki. fiyatları dediğiniz gibi tuzlu, ayrıca artık f700 ler geliyormuş haftaya. bunlar satılmayacak o da 800cc 75hp(bu 71 hp) açıkcası bunun hatları bana çok daha çekici geliyor.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ben r80gs kullanıyorum titreşim yok bende olan titreşimlerde ben 17 yaşındayım yeter diye bağırması 120-150 banamısın demez yani
    paranız vasa alın dursun uzun yolda kullanın şehir içi yakıt tüketimi belki üzebilir ama bunlar enjeksyonludur fazla sorun olmaz.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bayılıyorum bende bu motora... ama baya pahalı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    baysamin h.içi 4.1 lt gösteriyodu daha düşmesin artık ayıp olur koca motora

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    2. elini temiz bulursanız kaçırmadan alın gerçekten çok güzel bir motor.
    çalıştığım yerdeki tütüncünün oğlunun motoruydu. tütüncünün kendisinde 850si var gerçekten çok güzel. ve rahat.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sumutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baysamin h.içi 4.1 lt gösteriyodu daha düşmesin artık ayıp olur koca motora
    ben 4.1 lere kurban olurum. aylık yakıt masrafım 300-400 tl arası ama sonuçta BMW
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Paylaşım için teşekkür ederim ama enduro olarak bildiğimiz F650GS'i touring ya da naked sınıfına mı sokmuşlar da telli jant yerine alaşım jant kullanmışlar anlamadım...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O nasıl çirkin bir egzozdur öyle !

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    artık f800 ler telli jant olarak çıkıyor, yeni nesil 650 yerine geçecek f700 lerde alüminyum alaşım jantlı.

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkür ederim ama enduro olarak bildiğimiz F650GS'i touring ya da naked sınıfına mı sokmuşlar da telli jant yerine alaşım jant kullanmışlar anlamadım...
    Aynen benimde dikkatimi o çekti acaba test motoru şehir içinde kullanılıyor diye borusan kendisi mi yaptı ?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    Alıntı brssvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benimde dikkatimi o çekti acaba test motoru şehir içinde kullanılıyor diye borusan kendisi mi yaptı ?
    2008 den sonraki tüm modeller böyle zaten, çift silindirliye geçtiğinden beri alaşım jant olarak biliyorum

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    Alıntı sumutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 den sonraki tüm modeller böyle zaten, çift silindirliye geçtiğinden beri alaşım jant olarak biliyorum
    yakışmış ama havası bozulmuş

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Sanırsam f650gs yerine artık f700gs getirecekler.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)