Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Fazla gündeme getirmemekte fayda var.Devlet zaten aç kurt olmuş herşeyden vergi almak,ceza yazmak derdinde.Kullandığımız operatör den bile her ay 1.25 ücret alıyor neymiş telsiz kullanım ücreti...!!!
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bir süre kimse bir şey demez.
    bir gün ansızın köprü girişine dizerler herkesi.

devlet hatırlar.

ne'se
    çıkartmıştım çantayı,
    geçen bir polise sordum son durum nedir diye,
    polis direk keyfimize göre dedi.
    tamam dedim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir süre kimse bir şey demez.
    bir gün ansızın köprü girişine dizerler herkesi.

devlet hatırlar.

ne'se
    çıkartmıştım çantayı,
    geçen bir polise sordum son durum nedir diye,
    polis direk keyfimize göre dedi.
    tamam dedim.
    Öyle diyen polisin ağzına ağzına sokacaksın şu maddeyi

Bisiklet, Motorlu bisiklet, Motosiklet ve Sürücüleri ile İlgili Kurallar
    Madde 136- Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerinin uyacakları kurallar aşağıda gösterilmiştir.
    a) Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosikletlerin;
    1) Yaya yollarında sürülmesi,
    2) Ayrı bir bisiklet yolu olduğu halde, bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıt yollarında sürülmesi,
    3) İkiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinden yan yana sürülmesi,
    4) Bunlara, sürücü arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişilerin bindirilmesi,
    5) Sürücü arkasında yeterli oturma yeri olsa bile bir kişiden fazlasının taşınması,
    6) Bu araçlarla, diğer araçlar izlenirken, geçilirken, manevra yapılırken; karayolunu kullananların hareketini zorlaştırıcı, tehlike doğurucu davranışlarda bulunulması,
    7) İzin alınarak yapılan gösteriler dışında, bu araçlar üzerinde akrobatik hareketler yapılması,
    8) Bunların, başka bir araca bağlanarak, asılıp tutunarak sürülmesi,
    9) Sürülmeleri sırasında; elde bagaj, paket ve benzerlerinin taşınması, bu Yönetmeliğin 134 üncü maddesindeki kurallara aykırı yük yüklenmesi,
    10) Üç tekerlekli ve özel şekilde imal edilmiş motosikletler hariç, bu araçlar üzerine kasa, sandık ve benzerleri yaptırılarak ve karayollarında sürülerek ticari amaçlı yük taşımalarında kullanılması,
    Yasaktır.
    b) Özel şekilde imal edilmiş 3 tekerlekli motosikletlerle sadece yük taşınabilir. Bunlar hiç bir şekilde yolcu taşımak üzere imal ve tadil edilemezler. Aynı zamanda yük taşımak için yapılmış olan kasa kısmı sürücünün ön tarafında bulunacak şekilde imal edilemez.
    c) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme halleri dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki elleri ile taşıtlarını sürmeleri zorunludur.
    Motosikletli Kaplumbağa...

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    2 gün önce turing in moto-kurye eğitimine gelen polis çantalarınızı tescil ettirin dedi. Nasıl yapılacağını soranlar oldu.
    Önce çantanın faturasıyla muayeneye, sonrada tescil için trafik şubeye gitmek gerekiyormuş. Hiç yoktan 150tl masraf çıkartacaklar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    valla Ankara daki bütün motosikletlerde çanta mevcut ceza yazanda yok..Ben 1,5 senedir çantasız kullanıyordum.. polise sordum.. yasak ama ceza yazmıyoruz dedi. bugün aldım bi tane.. hayırlısı.. iş ciddi bir hal alırsa çıkartırım artık..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    2014 de muayenede arka çantayı hafif kusur olarak yazmışlardı. sordum ne alaka diye, ilerde yasaklanacak işletmek gerekecek falan filan bir şeyler demişti.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 de muayenede arka çantayı hafif kusur olarak yazmışlardı. sordum ne alaka diye, ilerde yasaklanacak işletmek gerekecek falan filan bir şeyler demişti.
    Ben muayeneye motoru götürürken koruma demirini çıkarmıştım ama çantayı çıkarmadım hiç sorun etmediler.

Bu olay ilk çıktığında arka çantayı çıkarmıştım aletlerimi koyabilmek için yerine alüminyum görünümlü ucuz çantalardan alıp motorun arkasına bağlamıştım. İlk sürüşümde çanta 3 şeritli yolda 80-90 km hızla giderken düştü ve kimse üzerinden geçmeden yolun sağına doğru sürüklendi. Durdum aldım o çantayı. Sonra eski çantayı taktım geri. Motosikletlerde kullanım açısından hiç bir sorun yaratmayan 30-50 litre arası ebatlı çantaların yasaklanması mantıklı bişey değil. İlerde çok sorun ederlerse arka demire zincir ile bağlarım ona da karışamazlar.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    monoloc sistem şeklinde tek seferde çıkarılabilen çantalar zaten artık yasak değil diye biliyorum , kaynakla demir borularla sabitlenmiş olanlara ceza kesiyorlar bildiğim kadarıyla....Detaylı bilgisi olan varsa açıklayabilirse sevinirim şayet bende kappa tek düğmeyle sökülebilen çantalardan kullanıyordum ceza kesmezler diye rahat rahat geziyorum sonuçta sabit değiş taşıdığım birşey bakıldığında...

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ben haberi gördüğümden zaman çanta fikrini çıkartım kafadan sorun yok yani

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    bu senelerdir konuşulan bir konuymuş gördüğüm kadarıyla. bende orjinal honda çantası var (motorun kendi anahtarı ile açılıyor, ayrı bir anahtarı yok) 3 aydır motorumu kullanıyorum ama herhangi bir sebepten çevrilmedim veya ceza yemedim (çok şükür). tur camı, çanta gibi aksesuarları motorla beraber aldım. hatta ruhsatı çıkmadan motora çantası takılmıştı diyebilirim. bu durumda sıfır aldığım ve çantalı olarak aldığım bir motorun yasal işlemlerini takip eden honda bayii'nin çantayı ruhsata işletmesi gerekmez miydi? sonuçta ben "arkadaş ben yasal işlerden anlamıyorum, trafiğe çıkabileceğim şekilde ruhsatı vergisi vs bütün işlemlerimi takip edin" diyerek "anahtar teslim" anlaşıp aldım. ruhsata baktığımda topcase veya çanta ile ilgili bir ibare yok. tek hareketle çıkabilen, portatif topcase ler için bir sorun olmayacaktır diye ümit ediyorum..

Arkadaşlar bu konuyu tekrar hortlatmak istiyorum.

Bugün TEM gişelerden çıkarken polis memurunun bir tanesi geçen hemen hemen tüm motorları durdurup, hem ceza kesti hem de trafikten men etti.
    Ben BMW F650GS kullanıyorum. Benimle birlikte R1200GS 'leri de durdurdu ve aynı işlemi yaptı. Hepimizde top ve side bag vardı.

Cezasında değilim ancak trafikten men kısmı gerçekten sıkıntılı. Ruhsata işlet dediği noktada okuduklarımdan anladığım TSE onaylı bir proje düzenlenmesi, TÜVTÜRK onayı ve ilgili trafik tescil biriminde işlem yapılması gerekiyor. Bu işlemin pek olurunun olduğunu düşünmüyorum. Bunu başaran var ise lütfen fikir beyan edebilir mi?

Çantaları söküp, trafikten men kararını nasıl kaldırtabilir miyim? Tekrar taktığımda ceza yemeye razıyım.

Teşekkürler,
    Alaattin

Bu nasıl bir saçmalık acaba? Burada herkes kasksiz dolaşıyor. Takip ettikleri şeye bak.

Başımıza gelen bu durum tamamen saçmalık ama bunları konuşmadan önce ne yapmam gerektiğini anlamam gerek. Bir başkasının da başına gelirse en azından takip edebileceği bir yazı bulunsun

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yildizex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımıza gelen bu durum tamamen saçmalık ama bunları konuşmadan önce ne yapmam gerektiğini anlamam gerek. Bir başkasının da başına gelirse en azından takip edebileceği bir yazı bulunsun
    Bu konuda verilmiş mahkeme kararı var, internette aratın. ben bir çıktısını alıp yanımda taşıyorum, bit ümit böyle bir şey olursa memuru ikna ederim diye.

siz de o kararı inceleyip dava açabilirsiniz.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    rx3i iyidir hemde çantaları kendinden ruhsata işli Ayrıca beyler şu Trafik polislerinin yetkileri hakkında sanırım hiçbir şey bilmiyorsunuz. Trafik polisinin hakimden fazla yetkisi vardır. Suçu sabit görülen bir zanlı hakkında hüküm veren bir hakim ben affettim kardeşim hakim ben değilmiyim size ne diyemez. Ancak Trafik polisine böyle bir hak verilmiş. Diyelim kırmızı ışıkta geçtin trafikçi seni gördü. Yanına geldi oooooo kamil abi nasılsın dedi sende iyiyim sağol dedin abi bak kırmızıda geçtin şimdi yazmıyorum bir daha acımam hadi var git yoluna dedi. Bu ülkede cumhurbaşkanı da dahil bu polise neden yazmıyorsun diye soramaz arkadaşım. Bu hak bu adama kanunla verilmiş öyle göze sokmakla falan değil önce gidin bir kanunu okuyun.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda verilmiş mahkeme kararı var, internette aratın. ben bir çıktısını alıp yanımda taşıyorum, bit ümit böyle bir şey olursa memuru ikna ederim diye.

siz de o kararı inceleyip dava açabilirsiniz.
    Çıktı aldığınız kararı buraya ekleyinden herkes nimetlensin yanında taşısın tecrübe eden bilgilendirmiş olur
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Belgeyi yanınızda da taşısanız o polis memuru cezayı kesecek ve trafikten men edecekti. Bunu diyen R1200GS kullanan avukat sürücüye, git dava aç dedi önümde.

Benim asıl sorunum trafikten men olayını nasıl çözeceğim?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıktı aldığınız kararı buraya ekleyinden herkes nimetlensin yanında taşısın tecrübe eden bilgilendirmiş olur
    yarın sabah inşaallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı yildizex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belgeyi yanınızda da taşısanız o polis memuru cezayı kesecek ve trafikten men edecekti. Bunu diyen R1200GS kullanan avukat sürücüye, git dava aç dedi önümde.

Benim asıl sorunum trafikten men olayını nasıl çözeceğim?
    sanırım çantayı söküp muayene istasyonuna gidip tespit yaptıracaksınız.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Son dönemde ekonomide ki yavaşlama ile beraber vergi gelirlerinde düşüş var , çerez parası olan harcamalar içinde para lazım , anlaşılan görünüşe bakılırsa gözü bize diktiler.
    Mengu16 bunu beğendi.

Olcay bir arkadaşım trafik tescil'e çantasız olarak git, polis memuru fotoğrafını çekmeni isteyecek. Sonra trafikten men kaldırılacak dedi. Sence bu yeterli olur mu?

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler