Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Profesyonel Yarışçı Gibi Manevra

Motovento
    REKLAM ALANI

nasıl yapılabilir? hayır merak ediyorum. öyle böyle yan değil adam bildiğin yatarak gidiyor yahu.. sadece tecrübe açısından sormuyorum. fiziksel özellikler dışında bir şey gelmiyor aklıma. zayıf olacaksın filan.. test ederek de öğrenilecek bir şey değil. sadece doğuştan yetenek mi gerek sizce?
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
    bu adamlar analarının karnında öğrenmemişler herhalde bu çılgınlığı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sende yatır. Neyin eksik? Kaldıramazsan karışmam ama.
    aquarist4 bunu beğendi.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende yatır. Neyin eksik? Kaldıramazsan karışmam ama.
    soru biraz saçma olmuş olabilir ama cevabı ciddi istedim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bisiklet hoplatır gibi gidona asılıp motor döndürülmez, ön tekerdeki ağırlığı azaltmaktan başka bi işe yaramıyo. Kontra dedikleri zımbırtıdan yapmak yani motoru yatıracağın taraftaki elle gidonu ittirmek gerek, ben bir de bazen motorun dışına sarkıyorum maymun gibi virajın iç tarafına, az yatırarak daha hızlı dönebiliyosun.
    atid bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    lastikler pist lastiğidir. 1 kullanımlık. Yol da cila gibidir. Takma kafana. Biz motoru devirmeden, kaza yapmadan nasıl süreriz ona bakalım.
    007mac, ero__, sgurdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet hoplatır gibi gidona asılıp motor döndürülmez, ön tekerdeki ağırlığı azaltmaktan başka bi işe yaramıyo. Kontra dedikleri zımbırtıdan yapmak yani motoru yatıracağın taraftaki elle gidonu ittirmek gerek, ben bir de bazen motorun dışına sarkıyorum maymun gibi virajın iç tarafına, az yatırarak daha hızlı dönebiliyosun.
    evet o kontra olayını geçenlerde izlemiştim youtubeda. bir tarafla iterken diğeriyle çekmemek lazımmış filan.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Ayrica motosiklet ne kadar hizli giderse, yatışı o kadar güvenli olur.
    Şimdi bunu yazdim diye denemeye kalkma sakin.
    Bunun bi çok tekniği var.
    atid bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica motosiklet ne kadar hizli giderse, yatışı o kadar güvenli olur.
    Şimdi bunu yazdim diye denemeye kalkma sakin.
    Bunun bi çok tekniği var.
    yok usta cahil değilim. ama normal bir eğitime giderek ve sadece tecrübe ile böyle sürülemez hatta yanından bile geçilemez. şu koyduğum videoyu her gün izliyorum. içim bi tuhaf oluyor, rüyalarıma giriyor

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    1:30'daki kaza nedir öyle adam bildiğin HAKK 'a uçuyor! :S :S :S Önce düştüğü yerde kalıyor sadece motor yuvarlanıyor sandım sonra dikkatli baktım adam da biraz daha yandan bayır aşağı uçuyor :S

Alıntı altaygncasln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:30'daki kaza nedir öyle adam bildiğin HAKK 'a uçuyor! :S :S :S Önce düştüğü yerde kalıyor sadece motor yuvarlanıyor sandım sonra dikkatli baktım adam da biraz daha yandan bayır aşağı uçuyor :S
    o kazayı bende merak ettim. adamın durumu noldu acaba. çok ünlü yarış bu arada bu isle of man yıllardır yapılan bir organizasyonmuş.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrüben olacak , imkanın olacak , eğitimin olacak , yeteneğin olacak ve gözün kara olacak. Bunların biri olmadan olmaz.

Yarıştıkları parkur her ne kadar tehlikeli de olsa kapalı parkur. Çoğu teknik pist tekniği , trafikte uygulanmaz.
    Yani ben de böyle gideceğim diye kasarsanız bir yerlere yapışabilirsiniz dikkatli olun.
    Böyle bir yarışa dünyada hala nasıl izin veriliyor o da ayrı bir konu.
    atid ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı atid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kazayı bende merak ettim. adamın durumu noldu acaba. çok ünlü yarış bu arada bu isle of man yıllardır yapılan bir organizasyonmuş.
    Yarışçı ölmedi bol kırıkla kurtuldu ....
    atid bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    street tt bayılıyorum bu yarışlara daracık caddelerde nasılda rüzgar gibi esiyorlar
    ben de virajda motoru yatırmayı çok denedim ama oldukça tecrübe isteyen bişey ve yerine göre hızlı olmanızı gerektiren bir olgu yoksa motor yatmadan da dönüyor virajı
    hem hızlı olucan... hem motoru kontrol edecen... virajı okuyacan... yatıracan ;zor iş hocam
    atid bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla uçan uçana bir yarış olmuş. Ama sağlam gidiyorlar. Zamanla benim gibi işi öğrenecekler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    haber geldi! 1.30. daki adam hala uçuyormuş beyler
    karaeser bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Isle of Man TT Dunyanin en tehlikeli motor sporlari organizasyonu bugune kadar mefta sayisi 2012 dahil 237 kisi tam listeyede burdan ulasabilirsiniz http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...atal_accidents topraklari bol olsun . valla sastim kaldim' bugune kadar boyle bir manyakligin yapildigindan haberim yoktu aslinda.

Youtube videolarini inceleyin akil disi bir organizasyon.
    atid bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ankarada incek tuluntaştan, temelli'ye doğru giden köy yolları var, 3-4 farklı parkur diyebileceğim çok fena virajlı bol inişli çıkışlı yollar var. Bazen oralara gidip gazlıyorum, düzlükte 80-90 yapıp sonra motor freni ile 50'ye kadar düşüp keskin viraj almak harika bişey. Asfalt kalitesi şaşırtıcı derecede iyi, yer yer bozukluklar olsa da kaza yaptıracak kadar bozuk bi yer yok. Ama fazla gaza gelen acemi de birinin virajlarda yoldan çıkması işten bile değil, sonra al başına belayı en yakın köye 6-10km arası uzaklıktasın, çoğu yerde cep telefonu çekmiyor.

Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haber geldi! 1.30. daki adam hala uçuyormuş beyler
    dalga geçilecek bir konu mu bu? yazıklar olsun insanlığınıza.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bu adamları sakın örnek alma çünkü çok ileri düzeydeler...çok prestijli bir yarış ama herkes öyle giremiyor...ben her seyretmemde motoru artık bu sefer yakacam diyorum bizim trafikte mümkün olmayan hareketler...ancak kontra çok faydalı bir teknik...drift gibi birşey...sola dönmek istersen sağ el ile gidonu itiyorsun yada sağa dönmek istersen sol el ile gidonu öne ittiriyorsun..yalnız çok değil birkaç milim...düşük süratte önerilmiyor...biraz antrenmanla hemen anlarsın...tabi motor karakteri ve lastikte çok önemli,yerlere kadar yatmak istersen...

birde viraja düşük viteste gir ve girer girmez gaz açmaya başla bırak motor bağırsın...içeride döneceğin yere bak çünkü motor baktığın yere gider....

iyi bir eğitim en güzeli ama bol pratik yapmayınca bunlar kağıt üzerinde kalacaktır...honda'nın her bayide bulunan sürüş eğitimi cd'sini izlemeni tavsiye ederim...

birde youtube'dan valentino rossi'nin yavaşlatılmış çekimdeki viraj dönüşlerini izle tam kontra için eğitim videosu gibidir...mesela

http://www.youtube.com/watch?v=no978V7-kPk tekerin viraj dışına bakışını gör,birde nereye bakıyor viraj içinde dikkat et...
    atid bunu beğendi.
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Alıntı atid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dalga geçilecek bir konu mu bu? yazıklar olsun insanlığınıza.
    Ya şimdi azımın tadını bozma arkadaşım insanlık felan deyip espri yapıyoruz şunun şurasında..bizimde kemiklerimiz kırıldı bizde uçtuk!! sen uçtunmu?? motorcuyuz motorcu! uçarızda,kırarızda,parçalanırızd!a kaportanın kendin olduğunun farkındaysan bineceksin o motora!!!
    yaşın baya var senin heralde espri anlaşını seveyim...
    Mengu16 ve search16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)