Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: sizce hangisi?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • mondial mr 150 vulture

15 62.50%
  • kanuni windy s 150 lx

9 37.50%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial mr 150 vulture mi Kanuni windy s 150 lx

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim ve bu benim ilk konum.Ben 2 yıllık mondial 100 mfh kullanıcısıyım.Bizim oraların yolu biraz bozuk bu yüzden motorumu değiştirmeyi düşünüyorum.Sizce bu 2 sinden hangisi daha iyi veya önerebileceğiniz bir başka motor var mı?Bütcem yetse ybr veya cbf alacağım ancak bütcem 3000 TL.Haftada 2 kez filan 50 km asfalt yola gidiyorum.Bu yüzden alacağım motorun sürat yapması lazım.Sizce hangisi daha çok sürat yapar?Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Drift vulturden daha seri.driftide onerebilirim

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Vulture çin malına göre çok kaliteli bir yapımdır.

- 162 cc
    - Çekiş gücü harika
    - Titreşim yok denecek civarda
    - Kullanımı çok kolay ( Gidon, ağırlık, frenler ve debrijayın bulunduğu yerler ergonomik)
    - Selesi sert
    - Oturuş itibari ile keyifli
    - Aldığında lastikleri IRC ile değiştirmen gerekecek stock lastikleri çok kötü
    - Anahtarı kontağa taktığında P moduna getir park modunda ışıkları kontrol et
    - Benzin tüketimi cazip
    - Dizayn ve tasarımı asi ve güzel (Kişisel)
    - Parçası ucuz
    - Yeni bir motosiklet (2010)
    the A.G.Z

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    2 motor arasında kesinlikle windy s ama 2. el almam dersen 2. el ybr yada mondial drift önerebilirim bence 0 düşünüyosan drift ve windy güzel seçenekler drift piyasada yaygınlaşıyo windy zaten piyasasını oluşturdu ayrıca pek sorun çıkarmayan bi makina diye biliyorum yine de windy topiğine bi bak kolay gelsin :D
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Forumlarda windy 125 in 140 i gördüğünü söylüyorlar acaba 150 liği de ayni hizi görür mü ve 125 lik kadar atak mi?Ayrica Azreal tesekkürler(Telefondan girdiğim için I yok)

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Vulture bence.daha karizma gelio.bi tane görmüştüm.mat siyaha boyatmış,ön farı deiştirmiş suzuki nin pahalı cruiser larından farkı yoktu görünüş olarak. Mcx de bakabilirsin.bende war we memnunum.vulture den teknik farkı arka fren disk

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Drift kesinlikle..Bende yeni aldım..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Drift le dağda bayırda zorlanır bence.çekişi bi 150 lilikle aynı olmaz.benim düşüncem..
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bende vulture vardı uzun süre kullanıcam diye almıştım ama olmadı egsoz,nikelajlı civatalar ve gövde zaman içinde paslanıyor ve zincir çabuk uzuyor genel olarak fena değil fakat dediğim gibi 1-2 yıllık 1000-2000kmdeki motorların paslanma emare göstermesi canımı çok sıkmıştı bende sattım. Windiyi bilmem ama bence onunda pek farklı olduğunu sanmıyorum keza vultureyi alırken tek rakip olarak windiyi görmüştüm çok araştırdım ama bir türlü kanım ısınmadı parçaları çok bayaa ve malzemesi kaliteli bir bisikletten daha kötü geldi bana mesela plastik parçalardaki çapaklar,elektrik aksamın ucuz görünüşü,boyası,kaynak izleri özellikle motor ve grenajların kaplaması kötü çinliler gibi dicem ama zaten çinli velasıl motoru sattım parasınıda yemiştim tekrar araştırmaya giriştim karşımda alınabilecek 3 seçenek ve cebimde beş kuruşum yoktu 1. seçenek honda cb 125E 3350 tl+plaka ruhsat 2.seçenek vulture 2990tl+plaka ruhsat windiy 3200tl +plaka ruhsat mondiali 1 yıl kadar kullandım yağmur yüzü göstermicem kız gibi bakıcam dersen al windiyi sende bir incele mondiden kötü (bence) geriye akılcı ve satarken zararın en azını edeceğin honda kalıyor bence ver bir 300-500 daha benim gibi vade farksız 12 taksitle al kafan rahat etsin
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Herkese yorumu için teşekkürler ancak cevabini alamadiğim bir soru var windy mi daha çok sürat yapar vulture mi?

kıyas götürmez bu iki model kesinlikle. vulture çok üstün kanuniden. ama bi üstte arkadaş bi yorum yapmış cb ye yönelebilirsin bence de.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bencede cb alabiliosan cb al.hız konusunda fark yoktur ikisininde.ama vulture 162 cc olduğundan son hızda windy i geçebilir

Aslında 3000 e 2. el bi cb alırım ancak bizim oralarda kıyamam ki ona binmeye :D

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Fatih3442 arkdaşım Senin aradığın motor kesinlikle Mondial 125 mh dirift Son hızı hepsinden yüksek ,Hepsinden daha yakışıklı 125 olarak geçtiğine bakma 135 cc 12.73 hp ye denk geliyor yani bu zaten 150cc lerin gücü
    Yerden yüksekliğide fena sayılmaz dağ bayır dolaşabilirsin çünkü ben maraş ,adıyaman,malatyayı gezdim daha busene her yer köyde vardı,
    Fiyatıda uygun parçası bol son hızıda onlada 140 görenler var
    Sado

WindyS 150LX Kanuni modelleri içerisinde en iyilerindendir. Kullanıcılarıda genelde çok memnun olduklarını gördüm. Hem forum sitelerinde hem de kullanan arkadaşlaradan WindyS 150 nin iyi makina olduğunu söylüyorlar. Kanuni mondiale göre kıyaslanmayacak kadar daha iyi ve tecrübeleri var. Biraz yedek parçası pahalı ancak bana kalırsa windyS 150LX alırsan üzülmezsin. Ancak Vulture de iyi... Sadece bu iki model arasında kalmış isen WindyS 150 al derim. Ama anlaşılan kafanda başka modeller de var.

Hepinize yorumlariniz icin tesekkürler ancak eren ozer arkadasim benim yakin arkadasimda drift var ancak camurda biraz gittiğinde on camurluk camurla toluyor ve 0 gidiyor acaba ayni olay diğer driftlerde de olur mu

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Sadece drift de deil.mcx tede öyle.forumda biri çamurluğu deiştirmişti we sıkıntı gitmişti

güncel +++++

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fatih3442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize yorumlariniz icin tesekkürler ancak eren ozer arkadasim benim yakin arkadasimda drift var ancak camurda biraz gittiğinde on camurluk camurla toluyor ve 0 gidiyor acaba ayni olay diğer driftlerde de olur mu
    Benim mondial 125mx'te ön çamurlukta iki kademe var biri tekere yakın biri uzak, nasıl istersen ona göre vidalıyosun, bence 125mh'de de vardır o özellikten, yoksa ayıp

Arkadaşlar peki cbf ve ybr harici önerebileceğiniz bir motor var mı 125 veya 150 lik?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler