Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Civata ve somunların motorlar üzerindeki önemi !! Herkez mutlaka okuyup uygulamalı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Loctite dan sonra açmanız gerektiğinde biraz sıkıntı veriyor yalnız. Benim tavsiyem fiberli somun.
    Loctite ın bir çok modeli var. Örneğin rulmanlar ı sabitlemek için ayrı, somun için ayrı, kauçuk yüzeyler için ayrı, oring yapıştımak için ayrı, sızdırmazlık keçeleri için ayrı vs.vs. uzar gider. Siz eğer rulman sabitlemek için olanını kullanırsanız tabiki sökmek zor olur. Ama somun için geveşeme önleyici kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Buyrun loctite 242 somun için kullanılabilir

http://tds.loctite.com/tds5/docs/242-TR.PDF

Loctite 401 oring yapıştırır... vs.vs. uygun ürünü kullanırsanız sıkıntı olmaz.

Birde mahalle nalburundan alırsanız loctite o elinde nevarsa onu satar size :D Genelde sanayi bölgelerinde loctite yetkili satıcıları vardır oralardan alın. Hatta adamlar loctite ın kendi kola dolabı gibi soğuk dolabı vardır orda muhafaza edeilir ;)
    ero__ bunu beğendi.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ek yapayım, loctite ürünlerini buzdolabınızda saklarsanız çok uzun süre sağlıklı kullanabilirsiniz. 401 var bende ama oring yapıştırmakta kullanmam açıkçası. Zira kendisi japon ve o-ring'e zarar vereceğini düşünüyorum.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Aslında bu sorunu çözmenin cok
    Güzel bı yolu mevcut kupi li somunlar kullanılsa bunlar kalkar ortadan

Motosikleti
    ero__ biz 406 kullanıyoruz oring için 12-14 bar kompresörlere kadar verimli kopma vs. yapmıyor. 401 daha çok elastik olmayan plastikler için olması gerek.

Yukarıda 401 o-ring yapıştırır demişsiniz de ondan şeettim.

Bir de bu tür ürünleri kullanacaklara tavsiyem ASLA FAZLA SÜRMEMEK. Boca etmemek Bol buldum hesabı yapmamak Bol sürünce iyi yapışmıyor aksine hiç yapışmayabiliyor bile...

Hanımın gözlüğü sürekli gevşeyip duruyordu. 290 ı kürdanla değdirdim. 2 ay oldu tık yok Motoru toplarken kullanmadığıma pişmanım.

Motosikleti
    Loctite candır yaw :D Aynen kullanmayı bilene ;)

Katalog yok şu an yanımda olsa ordan ince ince hangi numara neye yarıyor yazardım.

Loctite candır da Devcon'u da yabana atmayalım

Eğer takılacak yer müsait ise, normal somun arkasına kontra somun kullanılabilir. Böylece çözülmeyi engellemiş oluruz.
    acscivata.com.tr

Khaneqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Basit bir konu soru için ayrı konu açmak istemedim buraya sorayım. Motosikletlerde en çok kullanılan civatalar hangileridir m3 m4 m5.... vesaire ve boyları ortalama olarak ne kadar olur internetten belli bir miktarda civata siparişi vericem gözümle görmediğim için yanlış olsun istemiyorum görüp cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Khaneqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit bir konu soru için ayrı konu açmak istemedim buraya sorayım. Motosikletlerde en çok kullanılan civatalar hangileridir m3 m4 m5.... vesaire ve boyları ortalama olarak ne kadar olur internetten belli bir miktarda civata siparişi vericem gözümle görmediğim için yanlış olsun istemiyorum görüp cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Bende çin mali motosiklet kullandigim zaman yanimda yedek somun,pul,civata tasirdim..

Plastik aksam harici,

Genelde,M8(13 numara)/M6(10numara)/M5(8 numara)/M10(17numara)

Bunlara uygun anahtar agzi olacak

Civata boy olarak,10/15/20/25 mm

Pul ve uygun somun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)