Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

karşınızdan savrularak veya takla atarak gelen araç

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet arkadaşlar bu durumda ne yaparsınız veya neler yapmalıyız?
    bugün onurtaş nickli arkadaşımızın başına gelmiş ve araç 1 metre kala motorun önünde durabilmiş, veya durmuş diyelim. Ya durmasaydı,duramasaydı? Siz bu durumda ne yapardınız?
    Benim aklıma gelen arabanın durumuna göre saga veya sola kaçmak dışında bi şey gelmedi.
    Bide refleks olarak şunu yapmışımdır hep. Araba vuracak gibi oldumu, o taraftan ayağımı havaya kaldırmışımdır hep. Direk motora vursun,ayak arada ezilmesin diye

yorumlar için teşekürler, sevgiler,saygılar.
    anaconda84 ve piyanist_irf bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Kaçış noktası aramak lazım , heyecan yapmıcan öncelikle, dondunmu sonucu beklersin.
    anaconda84 ve */ AHm3T /* bunu beğendiler.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Araba falansa bi köşeye kendini kontrollü artık ne kadar kontrollü olursa sallamak lazım.. ama bir tır dorsesi geliyosa... artık ya allah deyip oku bildiğin duaları...
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    anlık bi olay,şôle yaparım böle yaparım diye düşünecek bi süre yok,tamamen refleks ve araca hatkimiyet meselesi..
    anaconda84 bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Bu soruyu çok sormuştum kendime. Hatta bir ara camiden çıktığımda yol kenarında trafiğin azalmasını beklereken (Önünden şehirler arası yol geçiyor) bu süratle gelen kamyonlar veya otomobiller bir an savrulsa ne yaparız?

Ya da trafikte motor veya arabayla giderken bir an karşıdan böyle bir olay olsa ne yaparım?

SONUÇ: Tamamen o anki duruma bağlı. Fakat ilk yapmaya karar verdiğim ve çevreme anlattığım. Soğukkanlı olup ilk an yavaşlamak ve karşıdan gelen aracın savrulma yönünün aksine hareket etmek.
    serkanunal bunu beğendi.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Dün yaptığım, Benim şeridime geçtiğini gördüğüm anda çok ani bi fren yaptım(cbr125in frenlerinden allah razı olsun, Nissiiiiiinnn) , şeridimin en sağına geçtim vitesi 1e alıp bekledim. 1-2 saniye içinde oldu herşey zaten..

Daha hızlı olsaydı yapılıcak hiçbişey yoktu galiba, motordan direk atlardım.

Tam olarak bi genellemeye sokamayız galiba bu konuyu, tamamen soğukkanlılık ile alakalı. Ben çok fazla şaşırmama rağmen olay sırasında kontrolümü kaybetmedim..

Herzaman dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar..
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    böyle bir şey olmasın da gerisi möhim deeel
    http://www.youtube.com/watch?v=zbKgu7NM62Q

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karşıdan sana savrularak ya da takla atarak gelse 'hiçbirsey' yapamazsın..anca seyredersın..

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Bu olaylar çoğunlukla sabah 04 ila 07 arasında oluyor. Özellikle şehirlerarası yollarda uzun yol şoförleri uykusuzluktan bu saatlerde direksiyon başında uyuyorlar. Bir kaç kez şahit oldum. Hatta bir sefer Ankara'dan çok erken saatlerde çıktım. Sabah trafiğine yakalanmamak için. Polatlı çıkışında güneş henüz doğuyordu ve karşı uzaktan kamyon geliyordu. Adam yavaş yavaş benim şeridime geçti yavaşladım, yolun kenarları şarampol....

Korna çalmaya başladım ve aynı zamanda sellektör yapmaya başladım . Durma noktasına geldim, son çare şarampolden dik olarak inecektim.Yaklaşınca farkettim, adamın gözleri açık öylece donup kalmış direksiyonda..... Bir anda benim sellektör yaptığımı gördü ve ani bir hareketle kendi şeridine geçti. Baktım sebze yüklü....

NOT: O zaman yollar birleşikti duble yollar daha yeni yapıldı sayılır.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Motorun vitesini düşürüp 1. vitese alıp sağa veya sola kaçmayı denerdim baktım olmayacak atlardım kenara motorun üstünden.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    en iyisi donup kalmamak gibi. Kaçanın anası ağlamazmış. Duruma göre sağa, sola kaçmak iyi gibi gözüküyor.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir şey olmasın da gerisi möhim deeel
    http://www.youtube.com/watch?v=zbKgu7NM62Q
    arkadaş nasıl bir sahnedir o öyle yaa sanki bütün araçlar saatte 450 km hızla geliyor hiç biriniz mi duramazsınız be arkadaş.gelen çarpıyor giden çarpıyor. lan arkadaş öyle bir kaza Türkiyede olsa kesinlikle en fazla 2 araba girerdi diğerleri dururdu :D birde dikkat ettiyseniz kazaya sebebiye veren yine bir kamyoncu :D
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başına benzeri bir olay gelmemiş arkadaşlar yorum yapmasın lütfen insanın ne tepki vereceği hiç belli olmuyor, anlık, saniyelik bir olay. Allah herkesi korusun.

Nisan ayında, kendi yolumda gidiyorken solumdaki ara sokaktan bir araç benim yoluma öyle bir çıktı ki...; sadece önümde beyaz bir araba gördüğümü hatırlıyorum...

Düşünün arabaya vurduğumu bile hatırlamıyorum, bayılmışım. Gözlerimi açtığımda ambulanstaydım.

Sonradan, polis raporunda 8 metre fren yaptığım yazıyordu.

O sebepten dolayı kimse ne yapacağını, ne tepki vereceğini çok çok profesyonel olmadığı sürece önceden bilemez, kaldı ki tam profesyoneller bile kazalarda hayatını kaybedebiliyorlar (bkz. Marco SIMONCELLI) bilebileceğimiz tek şey koruma ekipmanlarımızın tam olması gerektiği. Bugün burada bu mesajı yazabiliyorsam önce Allah, sonra kask ve diğer koruma ekipmanlarım sayesindedir.

Saygılar.
    anaconda84 bunu beğendi.

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Kelime-i şehadet getirim
    */ AHm3T /* ve TALHA ATEŞ bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    space'e basar zıplarım Allah kimsenin başına öyle bir durum vermesin, ben de bazen sol şeritten ilerlerken karşı şeritten taklalarla gelen bir araç olsa ne yaparım diye düşünüyorum..bilemiyorum..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah korusun boyle kotu bir durumdan.
    Ama yapılabilecek fazla birsey oldugunu zannetmiyorum.
    Bildiğim duaları okumaya başlarım

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Konuyla alakası yok ama bende eklemek istedim. Yakın zamanda yaşadığım bir olay. Karanlık yeni çökmeye başlamış farlarım açık 35km civarı gidiyorum. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir teyze atlıyor önüme beni görünce basıyor çığlığı Önce sağa yatırıyorum korkup sağa geçiyor sola yatırıyorum sola geçiyor. Sonra birkez daha sağ ve yine sağda. Ölümü bekler gibi. Sonrasında Fren. 3 4 saniyelik olay. çok yavaş bir hızla çarpıyorum. ama kadının yaşı var. Sonrası hastahane. Bazen dikkatinde fazla yapabileceği birşey yok.Olucak oluyor.Allah C.C kimseyi kötü durumlara düşürmesin.
    anaconda84 bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş nasıl bir sahnedir o öyle yaa sanki bütün araçlar saatte 450 km hızla geliyor hiç biriniz mi duramazsınız be arkadaş.gelen çarpıyor giden çarpıyor. lan arkadaş öyle bir kaza Türkiyede olsa kesinlikle en fazla 2 araba girerdi diğerleri dururdu :D birde dikkat ettiyseniz kazaya sebebiye veren yine bir kamyoncu :D
    hacım video ya yapılan yorumları okudun mu...
    "azrail bile şaşırmışdır bu sahneye"
    kamyoncunun pek suçu yok gibi yahu...odunu tutan zincir kopuyor...
    motorcuda iyi kullanıyor yatırıp kayıyor ama atın ölümü arpadan olsun misali oda hakkın rahmetine kavuşuyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı a.kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakası yok ama bende eklemek istedim. Yakın zamanda yaşadığım bir olay. Karanlık yeni çökmeye başlamış farlarım açık 35km civarı gidiyorum. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir teyze atlıyor önüme beni görünce basıyor çığlığı Önce sağa yatırıyorum korkup sağa geçiyor sola yatırıyorum sola geçiyor. Sonra birkez daha sağ ve yine sağda. Ölümü bekler gibi. Sonrasında Fren. 3 4 saniyelik olay. çok yavaş bir hızla çarpıyorum. ama kadının yaşı var. Sonrası hastahane. Bazen dikkatinde fazla yapabileceği birşey yok.Olucak oluyor.Allah C.C kimseyi kötü durumlara düşürmesin.
    benzer bir olay benimde başıma geldi...fakat birazık komik...
    yayalara kırmızı yanıyorken anne kız kol kola girmiş karşıya geçmeye çalışıyorlardı...
    ben de yavaş yavaş giderken geçde olsa fark ettim ve tam yaya çizgisinde durdum....
    onlarda o sıra beni görünce panik oldular, biri ileri diğeri geri kaçmaya çalıştı fakat kol kola girdiklerinden dolayı ikisi de kaçamadı
    bu sefer tam tersini denediler gene kol kola girdiklerinden dolayı kaçamadılar
    ben de artık bu oyundan sıkıldım vizörü açıp abla bi karar verinde işime yetişmem lazım dedim...
    güle güle olayı bitirip yolumuza gittik...
    anaconda84, fusuy364 ve dovahhkin bunu beğendiler.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Ferhatkars. Senin durum çok iyiymiş ya
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    bir hafta gülmüştüm yahu... eminim onlarda gülmüştür ağlanacak hallerine
    dovahhkin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)