Tüm moto dostlarına merhaba,

1992 model orjinal 26.000 km de 100 cc (98cm) yamaha mbk kullanıcısıyım uzun yıllar depoda,bahçede yatmış bir motor ilk çalıştığı halini görmedim lakin ilk gün ki kadar sorunsuz çalışan bir makina olduğunu bu gün gezerek yaşıyorum.50cc den 600cc ye kadar farklı segment de motorsikletler sahibi oldum mbk bir çok motosiklet kullandıktan sonra jubilemi ve bundan sonraki motorsiklet tutkumu merakımı hevesimi mbk ile uzun yıllar devam ettirmeyi istiyor ve hedefliyorum.

Mbk nın 115 cc olanınıda alabilirim ancak şuan aldığım motorum çok çok orjinal olduğu için kaçırmak istemedim gözüm kapalı aldım ve alırken hiç bir şeyi düşünmeden aldım yani aklımda 115 cc ye çevirmek yoktu şuan da 100 cc olmasına rağmen müsait yollarda adrenalin dolu bir makina arı gibi vızır vızır çok rahat ve ekonomik şehir içi kullanıcısı olduğum için çok da keyif alıyorum.Ve bundan sonra bu motoru değiştirmek istemiyorum!!!

Ve 100 lük mbk mı 115 cc ye çevirerek bu zevki yaşamaya devam etmek istiyorum.

1-Motorda neleri değiştirmem gerekiyor(sağlıklı olsun her yerini değiştirebilirim harcamada sıkıntı yok)
2-Orjinal parçalarını nerden temin edebilirim?

Kısacası bu iş en sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde nasıl olur eksi ve artıları ne olur.

Bu konuda tavsiyelerinize,düşüncelerinize,tecrubelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var yardımcı olmanızı rica ederim.

Tekeriniz düz bassın...saygılar, teşekkürler.