Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abiler, bir yardımcı olun lütfen ne zamandır ugrasıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam moderatörlerden özür dilerim.

Üniversite ögrencisiyim ve motor almayı düşünüyorum.19uma yeni girdim motor kullanmadım ve ehliyetim yok, ama bi yerden baslamak lazım özgürlüğün dibine vurmak istiyorum.
    Boyum 1.77kilom 60 civarı.Biraz araştırdım ve honda cbr 125 r ile baslamayı düşünüyorum.En büyük sorunum uzun yol.Yazları Samsunda oluyorum ama Çanakkalede okuyorum 800km mesafe yapabilir miyim ? Bir de sıfır fiyatları nedir bilmiyorum.Sahibinden.comdan 2. el fiyatlara göz gezdirdim az çok biliyorum

Yardımcı olabilirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ehliyet +ekipman sonra motor (Bence)
    ferad bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    öncelikle bir ehliyet kursuna yazıl. sonrasında ise forumda gereken bilgi ve yardımı bulacaksın. ehliyetini almadan sakın motosiklet alma.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    geçen sınavı kaçırdım kendimden emin olamadıgım için, önümüzdeki ehliyete yazılıcam, ehliyetsiz motor kullanamam 600tl cezası ve her defasında 2katı artıyor

Motosikleti
    Alıntı kirlicorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sınavı kaçırdım kendimden emin olamadıgım için, önümüzdeki ehliyete yazılıcam, ehliyetsiz motor kullanamam 600tl cezası ve her defasında 2katı artıyor

600 Deyil 700 oldu
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr, cbf veya vitesli çinliler başlangıç olarak iyidir. İkinci elleri başlayanlar için dahada iyidir. Acemilik üstündeyken sıfır bi cbr 125 alırsın 7 bine. Düşünce tüüü gitti bizım sıfır motur dersin. Önce 2.ci elle tecrübe sonra al sıfır motor. Ehliyetsızde binme motura.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Ehliyetsiz binilmez zaten ondan yana bi sıkıntım yok, arkadaşlarda motor var daha 1kere bile binmedim.uzun yol hakkında bilgi verebilecek misiniz ?

Motosikleti
    Ehliyetsiz binilmez zaten ondan yana bi sıkıntım yok, arkadaşlarda motor var daha 1kere bile binmedim.uzun yol hakkında bilgi verebilecek misiniz ?

Dostum dur ehliyeti ekipmanını motoru alda gidersin hemen 0 km de 0 tecrübeyle gidersen dönemessin o yolda ALLAH korusun bence cbr fln bırak 2.EL ybr Veya Cub düşünrsen al cinli fln fark etmez

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr, cbf veya vitesli çinliler başlangıç olarak iyidir. İkinci elleri başlayanlar için dahada iyidir. Acemilik üstündeyken sıfır bi cbr 125 alırsın 7 bine. Düşünce tüüü gitti bizım sıfır motur dersin. Önce 2.ci elle tecrübe sonra al sıfır motor. Ehliyetsızde binme motura.
    çin düşünmüyorum sıkıntı olmasın sonra, 2. el daha iyi gibi görünüyor.bir de stajer ehliyet geliyor motora dahil mi ?

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    125 lik motorla 800km en az 10 saat sürer. ÖZellikle racing tarzı oturuşla seni çok yorar. 800km canakkale-samsun git-gel yapılmaz bana göre, hobi amaçlı ancak 1-2 kez yaparsın

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çin düşünmüyorum sıkıntı olmasın sonra, 2. el daha iyi gibi görünüyor.bir de stajer ehliyet geliyor motora dahil mi ?
    araba ehlıyeti dahilse motorda dahıl olur.

Motosikleti

Yılbasından sonra o yasın tutarsa 2 ehliyeti al yoksa stajere kalırsın

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    tamamdır tesekkürler

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    2. el sanırım daha iyi olur. hem acemilik atarsın hemde düşünce için gitmez.

800km temiz ve bakımlı bir motorla pek sorun olacağını sanmıyorum (tabi üstatlar daha iyi bilir)

dikkat etmen gereken konu ehliyet ve koruma ekipmanları. tabi bunları aldıktan sonrada bol bol pratik yapmak.

http://www.motosiklet.net/forum/alpaslan-kuzucan/ ve http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/ bunları bol bol okumanı tavsiye ederim.
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Alıntı wers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el sanırım daha iyi olur. hem acemilik atarsın hemde düşünce için gitmez.

800km temiz ve bakımlı bir motorla pek sorun olacağını sanmıyorum (tabi üstatlar daha iyi bilir)

dikkat etmen gereken konu ehliyet ve koruma ekipmanları. tabi bunları aldıktan sonrada bol bol pratik yapmak.

http://www.motosiklet.net/forum/alpaslan-kuzucan/ ve http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/ bunları bol bol okumanı tavsiye ederim.

linkleri kaydettim çok tesekkür ederim vaktim oldukça okucam hepsini

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba ehlıyeti dahilse motorda dahıl olur.
    İlahi adem abi 2. kişiylemi gezicenn

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    onu demek istemedim taltı.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Cbr'yi unut derim motora 7000 civarında bir para vericeksin ama daha acemisin düşersin falan gider motor ben sana çinli almanı öneririm ilk tecrübe kazanmak için Mondial Mh 125 Drift işini görür
    135 cc
    0 fiyatı 2800 Tl plaka ekipman vb ile 3500'e gelir
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bizim arkadaş istanbul sivas yaptı ama 125 lik ile o yol bitmez memnunda ama hızlı gitmek istiyo insan o yüzden hangi 125 olursa olsun uzun sürer yoksa gidilir yan 80e kitle git yani arkadaş gitti geldi geçen yaz şikayetteetmedi hiç

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ilk önce tecrübe derim başka bir şey demem ama uzun yola çıkacaksan her ikiside şart ,tecrübe ve ehliyet olmazsa olmazların arasında , aslında başlangıç motoru diye bir sınıflandırma yapmak , insanın kendi tecrübesi ve bildikleriyle orantılıdır , hiç motosiklet kullanmayan 600 lük makinayla başlayan arkadaşlarım var şu ana kadar bir sıkıntı yok ama bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez

ama tavsiye edilen durum acemi kullanıcılar için yüksek hızlara çıkmayan 125 cc 150 cc gurubudur , lakin bunlarıda yabana atmayın ,allah korusun çok rahatlıkla sizi öldürebilirler ,

motosiklet hastalığı dolaylı yollardan bulaştıysa , yada içinizde hep basık kalmış bir heves ise yapılacak bir şey kalmamış geçmiş olsun , bu aşkla 125 cc liğe değil 1000 cc liğe bile biner insan sağlıcakla...
    feliçita ve beyazit60 bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)