Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Abiler, bir yardımcı olun lütfen ne zamandır ugrasıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Başlangıçta sıfır almanızı tavsiye etmem. Ufak tefek düşme kalkma olacaktır. Hem çizildiğinde çok üzülmeyeceğiniz hem 6 ay sonra sıkılınca zarar etmeden satabileceğiniz bir motor ile başlamalısınız. Uzun yol işini şimdiden kafanıza takmayın. Tecrübe ile birlikte kendiniz ne zaman gidebileceğinizi belirleyeceksiniz zaten. Yollardaki hız sınırları yüzünden daha büyük bir motor alsanız dahi 120 nin üstüne çıkamazsınız zaten. Önemli olan ne kadar hızlı gidebildiğiniz değil 100- 120 arası sürekli makul bir devirde gidebilecek bir motor almanız. Bunun için genelde en az 600 CC civarı motosiklet alır uzun yol yapanlar. Dediğim gibi çok sıkıntı yapmayın şimdiden. Sıfır ile 2. el arasındaki fiyat farkını koruma ekipmanlarına harcamanız daha mantıklı. Motosikleti satıp değiştirirsiniz ama koruma ekipmanlarını bir kez alacaksınız. Kolay gelsin.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Arkadaşlar tesekkürler, 2hafta sonra samsuna gidicem yazlıkta vitessiz motorsiklet ile alıştırmalara baslıcam bu arada hemen ehliyete yazılıyorum tabi.2. el hafif bişey almak istiyorum çünkü makineyi geliştirecem zamanla.Ve koruma ekipmanlerını da aradan çıkarmış olurum sıfıra verecegim parayla.Uzun yol gitmektense nakliye, kargo tarzı bana ne kadara patlar peki ?

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce ehliyet ve ekipman sonra motor.. aksi takdirde parayı denkler motoru alırsın:
    motor kapıda yatar sen evde yatarsın bi gecede saçlarına ak düşer
    ikiniz de yatmaz gezersiniz polis yakalar bi gecede saçlarına ak düşer
    ikiniz de yatmazsınız polis de yakalamaz olur da kayar düşersin korumaların olmadığı için yine saçlarına ak düşer

sen sen ol olması gerektiği sırayla ilerle, vaktiyle hepsi olur inşallah
    151rsfa ve TATLIHIZ bunu beğendiler.
    Ninja

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce ehliyet ve ekipman sonra motor.. aksi takdirde parayı denkler motoru alırsın:
    motor kapıda yatar sen evde yatarsın bi gecede saçlarına ak düşer
    ikiniz de yatmaz gezersiniz polis yakalar bi gecede saçlarına ak düşer
    ikiniz de yatmazsınız polis de yakalamaz olur da kayar düşersin korumaların olmadığı için yine saçlarına ak düşer

sen sen ol olması gerektiği sırayla ilerle, vaktiyle hepsi olur inşallah
    katılıyorum
    16 BH 631

NoScatter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache Rtr 150
    senin yerinde olsam ilk önce ehliyetimi alırdım , ekipmanımı tam ayarlardım ondan sonra motor alırdım uzun yol için benim tercihim masrafıda az ve rahat CBF 150 . ehliyet konusundada dilim yandığı için üstüne basa basa EHLİYET AL diyorum adam sana arkadan bile vursa suçlu bile olsa bütün herşey sana kalıyor. ve ekipmanında yoksa canınla bile ödeye bilrisin .

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrıca grenajsız(ve hatta koruma demirli) motorla başlarsan fazla masraf yapmadan öğrenirsin pratiğin artar, bu dönemi az masrafla atlattığın için bir sonraki motoruna biraz daha kolay ulaşırsın..
    Ninja

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)