Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi akşamlar. motosiklete başlamak istiyorum. amacım haftasonları şehirdışına eşim ile birlikte gezi amaçlı seyahatler düzenlemek. daha önce vitesli motor tecrübem yok. başlangıç için ne yapmam gerekli. malum eşimi 125 lik bir motora bindirip şehirlerarası yolda yok hararet yaptı, yok arıza yaptı gibi dertlerle uğraşmak istemiyorum. Aklımda V-strom DL 650 var. ilk başlangıçta çok mu ağır gelir? tabi ilk aşamada bir kaç ay trafik yoğunluğunun az olduğu yerlerde tek başıma çalışmayı planlıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. herkese iyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Altın Elbiseli Adam - Başlangıç Motoru videosunu youtube den izleyiniz.. Motosiklet'e istedikten sonra 650 cc ile başlanır ama sonu ölüm,yaralanma getirir :( önemli olan tecrübedir... İlk önce 250 cc Çift Silindir V motor bi motosiklet bulmanızı tavsiye ederim. Zaten hız sınırı aşmayacağınız için 250cc Şehirler arası gezi için yeterli olacaktır.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hyosung gv 250 siz ve eşiniz için uzun yolda ideal başlangıç motorudur...hayırlı uğurlu olsun

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    bence altın elbiseli adamın arkadaşın bahsettiği video ve diğer bütün programlarını izleyiniz. 14 bölüm programı var. hem motor türünü seçmenize hem bilgi edinmenize yardımcı olur. her yönden faydasını görürsünüz. ondan sonra 250 cc ile başlamanız gerektiğini anlıcaksınız bu arada çok rahat seyahat edilen maxi scooterlarda var göz atmanızı tavsiye ederim. şimdiden hayırlı olsun
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Hyosung GV 250 - Hyosung GT 250 Naked. Bi bak istersen. Suzuki inazuma var bi de ama o haziran sonu gelecekti galiba.
    undefined

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Yok be abicim sana Honda Cbr 1000rr yada Ducati 1098 yakışır sen bunları al en iyisi
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Scooter lede baslayabilirsin bence

Honda Scapy 110
    Yamaha Crynus

gercekten 100-110 la gidebilirler yeterlide olabilir bence gezme amaclı istiyorsan
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    DL 650 ile başlamak tecrübesizseniz söylediğiniz gibi biraz ağır gelebilir,ama başlayanlarda yok değil.tabiki önce iyi bir eğitim aldıktan sonra.anladığım kadarıyla enduro istiyorsunuz.ama malesef küçük sınıfta seçenek yok.illaki başlıyacağım diyorsanız DL 650 yerine BMW F650 yi veya KLE 500'ü öneririm DL 650 den daha rahat edebileceğiniz motorlar olduğu için
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

scooter ile başlayacak kadar da tecrübesiz değilim. moped üstünde büyüdüm sayılır. trafiğe yabancı değilim. sadece vitesli motor tecrübem yok. sanırım honda cbf gibi birşey ile başlamak gerekiyor.

Motosikleti
    Suzuki Intruder C800
    4-5 saatlik bire bir egitim alirsaniz ve soylediginize gore 2 tekerlek ustunde bir gecmisiniz var, trafikte bulunmaniz gereken yeri bildiginizi var sayarak sorun olmayacagina inaniyorum.
    Sonucta gaz senin elinin altinda olucak keyifli bir hafta sonu gezisi veya hayatini riske atip gazlamak senin elinde.
    Ride to Live

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)