Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Sezonun ilk sopasını attım.Camiaya hayırlı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı E_N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 19 yaşımdayım bu yaşıma kadar etrafımdaki insanlar oldukça ılıman olduğu için kavga edecek ortam olmadım, hep sizin tarzınızı takınan bir insan olmak istemişimdir.(eyvallahı olmayan, koydumu oturtan) bende trafikte böyle önüme makas atan yada sıkıştıran birini yakalarsam kaskla kafa atmayı düşünüyorum ilham kaynağı oldunuz bana zıpırman.
    buara forumun bayadır gizli takıpçisiyim
    kendimi henüz tanıtmadım motorum olmadığı için
    motorumu ve ehliyetimi 2 ay sonra alıyorum ozaman sizinle ve arkadaşlarınızla tanışmak nasip olur inşallah
    Sakın sakın öyle sert olma
    Bende öyle zarta zurta kavga eden birisi değilim
    sen hiç olma sakın
    bırak makassa makas atsın bir atar iki atar giriverir bir bariere çok gördüm onları salla gitsin dostum
    bugün olanlar ise başka birşey,adam cana kast etti,öyle olduğunda varsa gücün git kulağını çek senin yanındayım
    ama kimseye özenipte kafa mafa atma kimseye
    efendilik en büyük dayılıktır sakın unutma
    sağlıcakla..
    glock ve Johnizm bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam öncelikle en güzelini yapmışsınız. bizlerde insanız her şeyden önce. birde tebrik ederim resmen yorum patlaması olmuş burada daha bugün öğle saatlerinde açılan konu 5 sayfalık bir yorum patlamasına vesile olmuş. belli ki hemen bütün morotcular bu sorunlardan yana sıkıntılı.
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    bu hareketi seksenlerde doksanlarda yapsaydınız karşı çıkmazdım
    ama bu devirde çok yanlış bi hareket olmuş
    eski insanlar mertti sağlam adamlardı dayağını yiyip oturmasını bilirdi (nereden biliyorsun dersen çok dayak yedim oradan biliyorum )
    şimdiki zamanda 1,50 metre boyundaki çocukların cebinde silah var
    başımıza gelen olayla sabit
    orta boyda bi sıska çocuk geldi bize sataştı kokocu olduğu belli bi çocuk
    yanımdaki eleman sinirlendi bi tekmeyle muhtemelen iki metre ileri fırlattı çocuğu
    çocuk daha yerinden kalkmadan silahı çıkarıp şarjörü çekip bir el ateş etti
    biz haliyle donakaldık
    sonraları öğrendik ki o.cocuğun sadece tek kurşunu varmı iyiki sonradan öğrenmişiz
    olaydan bir yıl sonra falan vurularak öldürülmüş
    anne babasından sevgi görmemiş bu insanlara yüz kere dayak atsan yine anlamazlar artı kim ne taşır nedir ne değildir asla bilemezsin
    nacizene uyarım saygılar...
    harley is making love with davidson

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    zıppırman abi çok güzel yapmışsın ben 20 yaşındayım bizi çocuk çoluk görüp eziyorlar allah izin verirde böyle şöförlerden sağ kalıpta bizde az yaşlanırsak benim de ilk planım sert hareket yapana sert gideceğim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence lastikleri veya camları indirmek daha iyi hiç olmadı farın birini tuz buz et.Öylelerinin malı canından daha kıymetli oluyor.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    hayırlı,uğurlu olsun....
    Bende geçenlerde sezon açılışı yapacaktım.Motordan indiğimi gören çakal,patinajlar çekerek kaçtı
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı,uğurlu olsun....
    Bende geçenlerde sezon açılışı yapacaktım.Motordan indiğimi gören çakal,patinajlar çekerek kaçtı
    Dert etme İlhami baba
    sezonu karadeniz gürcistan yolunda benimle açarsın daaa.
    teklimi olur dostum)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Egitim sart.

Bi yastan sonrada egitmenin baska yolu yok maalesef.

Ama birgun issiz bir yolda kimsenin gormeyecegimden emin oldugu bir anda bir motorcunun canini almasindan korkarim. Boyle yollarda ticari arac suruculerini garip bir ozguven kapliyor .Yalniz aractan ininceye kadar .

Kamyoncunun biri bana elindeku copu gosterip sikistira sikistira gidiyordu, arada kufurde ediyor, adama cek saga diyorum yok ustume cikmaya calisiyor resmen. Bende torpidodan birsey cikarip cek saga o.c diye bagirinca durdu. O artisss indi kamyondan neredeyse agliyacak aman abi canim abi diye. 2 dakka onceki artis puf dedi kayboldu.
    Netekim ben motosikletle olsam ve beni yoldan atip oldurse kimsenin ruhu duymaz.

Yani abi o gun o abi ceken serefsiz, birgun oyle issiz bir yolda baska bir motorcuya artiz kesilebilir, canini da yakabilir.
    O yuzden butip seyleri sakincali buluyorum.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    eline koluna sağlık , eminim ki bir daha sağa sola dönmeden önce her kontrol için baktığında seni hatırlayacaktır ve motor varsa geçmesi için öncelik tanıyacaktır...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinize sağlık böyle hareketler yapan herkesi dövmek lazım aslında belki bir dahaki sefere yapmaktan çekinirler

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Eline sağlık dedim lakin, olayın dost sohbetinde anlatılan bir vukat olmaktan çıkıp, gençlerin "ters yapana dalın" mesajı aldığı bir hal almasından çekiniyorum.
    Etmeyin gençler, bu film hep böyle bitmez.
    KAYA28 ve ZIPPIRMAN bunu beğendiler.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    bu gün, daha az önce, sol şeritte makul süratlerin zaten yeterince üzerinde giderken bir bmw ciddi şekilde arkama yanaştı... sağ şerit müsait olunca yol verecektim zaten. gidonu sertçe sarsıp motoru salladım. düşeceğimi sandı ve ani fren yaptı... sağ şeride geçtim el kol hareketiyle de yanımdan geçip gitti... arkasına takıldım. kırmızı ışıkta yan yana geldik...

bmw - niye yol vermiyosun?
    ben - motosikletim kanatlı olsaydı vercektim yol da, işte paramız buna yetti... sağ şerit de müsait değildi
    bmw - az daha düşüyordun.
    ben - o kadar yakındın ve beni görebiliyordun demek?
    bmw - ne diyosun sen kardeşim.
    ben - düşmek değil de, öküzün biri tarafından ezilmek koyardı bana
    bmw - ağzını topla lan!
    ben - dışımdan peki, içimden " sen de biraz nal topla da, insanlığım motor gücünde olmadığını gör " diyerekten karşı şeridi kontrol ederek yeşil ışıkla beraber kökledim...

bilmiyorum.. ruh halim iyiydi. mutluydum... adam da keyfimi kaçıramadı zaten. basit bir olaydı... ama bu basit olay, onun nasıl bir karaktere sahip olduğunu, lafta söylesen, küfür de etsen, dayak da atsan onun kafasının bu duruma basmayacağı gerçeğini değiştirmiyor...

Bir çok motosikletli gibi, bir çok otomobil sürücüsü de, kaza yapana kadar aslında ne kadar dikkatsiz kullandığının hiç farkında olmuyor... kaza yaptığında da, genelde suç karşıdakinde oluyor ya hep. ... ben de çok hızlıydım. algımın üstünde sürüyordum gibi bir kavram hiç oluşmaz insanda...

o yüzden bence birisine kafa göz dalmak birşeyi değiştirmiyor...

Ama şunu değiştirebilir, siz psikolojik olarak rahatlarsınız sadece... çünkü o an'ı videoya çekip polise verseniz, adama ceza kesseler bile çok komik bir ceza kesilir... halbuki bu dikkatsizlik, aslında umursamazlıkla eşdeğer... bu umursamazlığın bedeli de insan hayatı olabiliyor ise yerine göre, bu bir cinayet teşebbüsüdür... çünkü umursamayarak birisini öldürebileceğin gerçeği ortada iken umursamamak, birini öldürmeyi hafife almaktan ibarettir aslında.

Eğer adalet sizi korumuyor ise, sizin adaleti korumanız gerekir...

Arkadaşı kınayan arkadaşlar, bir gün böyle bir minibüsün altında kalmazsınız umarım... çünkü o zaman size arka çıkmasını bekleyeceğiniz o adalet sistemi orda olmayacak.. çünkü şu anda orda değil ve oraya gelmesi de epey yıllar alacak gibi...

Hayır eğer polisin ve adaletin sizi gerçek anlamda savunabildiğine inanıyorsanız evet. arkadaşın davranışı çok yanlış...

Ben inanmıyorum... İşin gerçeği, dağ başındayız ve orman kanunları geçerli ne yazıkki...
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    !?

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim şehir eşkiyasımızınız nesiniz dövmek falan direkt sıkın kafasına olsun bitsin..hiç olmazsa şehir efsanesi olursunuz..dermişimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....
    Geçmiş olsun ama yinede kavgadan kaçının derim ....

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı,uğurlu olsun....
    Hacı abi bari sen yapma yaşını başını almış adamsın yakışırmı sana böyle şeyler.....çakallar direkt vurulur...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bence her motorcu gördüğünde küfredecek ve sizden yediği dayağın intikamını almaya çalışacak.

Davranışınızı beğenen, onaylayan, mazur gören insanların sayısına bakıyorum da neden bu ülkede yaşamak istemediğim sorusunun cevabını bulur gibi oluyorum.

Trafikte hatalı olanın her zaman motosiklet sürücüsü olduğu gerçeğini gözardı etmemenizi tavsiye ederim. Öbür dünyaya göçtükten sonra "ama ama vallaha dolmuş sürücüsü hatalıydı" demenin ne bana ne arkada bıraktıklarıma faydası var.

Ayrıca diyelim adam size bir bıçak çekseydi, tabanca çıkarsaydı ne olurdu çok merak ediyorum. Türkiye gibi bir ülkede çok tehlikeli hareketler bunlar Gidin sakin sakin yolunuza lütfen. Defansif sürüş yapın. Trafikteki öküzlere de çok takılmayın. O öküzleri döversiniz ama bu ülkede yerini diğer öküzler alır merak etmeyin.

Eğitim şart Ben 3.5 yaşındaki kızıma trafik ışıklarını anlatıyorum her fırsatta. Geçen gün sarı ışıkta geçtim. Çocuk koltuğundan bir sürü fırça attı bana sarıda geçtim neden yeşili beklemedim diye. Utandım...
    cbr1100 xx, KAYA28 ve Johnizm bunu beğendiler.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence her motorcu gördüğünde küfredecek ve sizden yediği dayağın intikamını almaya çalışacak.

Davranışınızı beğenen, onaylayan, mazur gören insanların sayısına bakıyorum da neden bu ülkede yaşamak istemediğim sorusunun cevabını bulur gibi oluyorum.

Trafikte hatalı olanın her zaman motosiklet sürücüsü olduğu gerçeğini gözardı etmemenizi tavsiye ederim. Öbür dünyaya göçtükten sonra "ama ama vallaha dolmuş sürücüsü hatalıydı" demenin ne bana ne arkada bıraktıklarıma faydası var.

Ayrıca diyelim adam size bir bıçak çekseydi, tabanca çıkarsaydı ne olurdu çok merak ediyorum. Türkiye gibi bir ülkede çok tehlikeli hareketler bunlar Gidin sakin sakin yolunuza lütfen. Defansif sürüş yapın. Trafikteki öküzlere de çok takılmayın. O öküzleri döversiniz ama bu ülkede yerini diğer öküzler alır merak etmeyin.

Eğitim şart Ben 3.5 yaşındaki kızıma trafik ışıklarını anlatıyorum her fırsatta. Geçen gün sarı ışıkta geçtim. Çocuk koltuğundan bir sürü fırça attı bana sarıda geçtim neden yeşili beklemedim diye. Utandım...
    Kardeşim yazılananlar aslında espri konusu şeyler bu sitede her kes kavganın trafik kurallarının vs.nin ne olduğunu biliyor ve sende çok haklısın....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O öküzün bugün yaptığını daha önce yapmamış olduğunumu düşünüyorsunuz?
    ilk defamı yapmış olmalı?
    intikam dediğinizi zaten bugün olduğu gibi hergün yapmıyormuydu sizce?
    trafikte hatalı olanlarda herdaim motorcular değildir size katılmıyorum.
    adam bize onu bunu çekseydi ne olurduyu merak etmeyin,
    sanırım o neler olabileceğini çok iyi gördü ve sopayı yedi oturdu aşağıya
    bu arada sizce ben boşmuyum?
    öyleya Türkiye de yaşıyoruzya
    bende onlardan biri olabilirmiyim?
    öyleya 5-6 kişinin olduğu yere adamın biri geliyor basıyor şamarı,acaba o adamda dolu olabilirmi?
    Saglıcakla ..
    anaconda84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba km-125
    Adaletin Olmadığı ,Uygulanmadığı Anlayışın olmadığı Yerde En iyi Çözümlerdendir İhkak-Hak Hukuki olmasada

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer

Şaka bi yana..
    Geçmiş olsun en iyisini yapmışsınız. Artık adam motorculara daha temkinli yaklaşır.
    Saldırmaya filan çalışsa aslında vericektin gazı, sokucaktın minibüsün içine kapıları kapatıp.. Neyse.

Aslında kavga çok kötü bi şey.. Ama trafik kavgaları nedense hep gerekli oluyor.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar minübüs değil
    otobüstü OTOBÜÜÜÜSSS

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz Osmanlı tokatını hakedene fakat aman dileyene vurmuyorduk diye biliyorum Hocam, kaskı hiç saymıyorum seninki biraz kontrolsüz sertlik gibi olmuş! ;)
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)