Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kaskım montum pantolonum hiç bir şeyim yok.marka tavsiyelerinizi rica ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    sefulik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO CK 125
    merhaba arkadaşlar .kısmetse haftaya motorum geliyor.bende elbiseleri düzmek istiyorum.

kask ve güvenlik elbiseslerinden hiç biri yok.hepsini alacağız artık.hiç birinin ,hiçbir markasını bilmiyorum.

kask nasıl olmalı ybr ye uyan kasklar nelerdir.kaliteli olsa iyi olur.kaliteli kask ne kadardır.80-100 liraya iyi bir şey alınır mı, markası nedir.

mont ne tavsiye edersiniz.korumalı olsun istiyorum.ama yazın neler giyilir.pişmeyelim montun içinde.

pantolonda yine aynı durum.korumalı pantolon için marka varmı.yaklaşık bu masraflar kaça çıkar.

izmir de bunlar nerede satılır.tavsiye edeceğiniz yer varmı?muğlada pek yok galiba.
    cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    80-100 lira arası kaskların pek işe yarar olacağını zannetmiyorum dostum... mont bering kullanıyorum ben çok rahat ama sıcak havada giymedim henüz... içliğini çıkarınca çok pişirmez diye tahmin ediyorum... yazlık montlar var ucuz yollu file gibi ama pek guvenli gelmediler bana... ybrde biraz basarsan usursun o montlarla zaten... sahsi fikrim tabi denemeden bilemem...

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    çok teşekkür ederim beyaz atlı.
    güvenli kasklar kaçtan başlar ve marka olarak nelerdir.file güvenli değil dedin.üç kuruş için güvenli olmayan bir şey almayalım.bering mi tavsiye ediyorsunuz.

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Orta yollu kask ls2 uyar dostum. Motomax'a git izmirde subesi varmis. Onlar zaten en iyi sekilde yardimci oluyorlar emin ol!
    16 BH 631

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    demek motomax
    teşekkürer

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ls2 aldım 85TL. Gayet memnunum. Zaten 150cc motosiklet kullanan için bence fazlasına gerek yok . Tabii daha kaliteli olsa, buğu tutmayan camı olsa, airbagi olsa güneş vizörlü olsa... Olsalar da fiyata aynen yansıyor. 80 - 120TL arası ls2 ler yeterli.

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    cevaplarınız için çok sağolun peki mont nasıl olmalı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mont pantolon olarak prohell hariç başka markalara bak bende var rüzgarı sanki hissediyorsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    yani deri mi tekstil mi.deri yazın kullanılır mı acaba.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım 100cc-150cc arası bir motosiklet kullanacaksın. Bu yüzden deri mont gereksiz ve kullanışsız olur. Bunun yerine yaz kış kullanabileceğin korumaları olan tekstil mont ve pantolon daha amaca uygun olacaktır. Tekstil mont daha rahattır ve kullanışlıdır. Deri montlar dört mevsim kullanmak için uygun değildir.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    deri ile yazın pişersin , zaten izmirdesin 4 mevsim al

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Mesajınızı okuyunca büyük bir bütçe ayırmayacağınız anlaşılıyor koruma ekipmanına, bunun ışığında ihtiyaçlarınıza göre tercih yapmalısınız bence...

Nispeten büyük meblağlar tutacak korumalı bir pantolon yerine, kaska ayırdığınız bütçeyi artırıp, bir dizlik almanız çok daha mantıklı olacaktır fikrimce. Pantolonun gerekliliği de yadsınamaz ama, ileride bir tarihe ertelemeniz şimdilik daha mantıklı olabilir.

80-100 TL aralığında bir kaska güvenmektense, mecburen gidip bir LS2 almaktansa en azından bir Lazer LZ6 veya Vertigo alabilirsiniz. (ki şimdi bir baktım da 100 liraya LZ6 bulmak da mümkünmüş, bu durumda kesinlikle önerim bu olacaktır)

Monttaysa hem maddi olarak sıkıntıya sokmayacak, hem işinize yarayacak olarak tekstil montlara yöneleceksiniz sanırım; yazın dayanmak da bir etken tabii. Korumasız hiçbir monta güvenmeyin deme ihtiyacı bile duymuyorum bu noktada. Seçenekleriniz şimdilik yazlık ve 4 mevsim montlar olacak, çok terleyen bir bünyeye sahip değilseniz, 4 mevsim montlar bile içlikleri çıkartıldığında yaz süresince kullanılabilirler veya daha ince, fileli, hava almaya daha müsait yazlık mont tercih edip, daha soğuk aylar için 2. bir mont edinmeniz gerekcek.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    tamam çok sağolun tekstil mont ve ceket alıyorum.ls2 kask alıyorum.buğu tutmayan istiyorum fark vererek.peki ayıptır sorması airbag ne kask ta?çarpmada şişiyor demeyin inanmam.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı sefulik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar .kısmetse haftaya motorum geliyor.bende elbiseleri düzmek istiyorum.

kask ve güvenlik elbiseslerinden hiç biri yok.hepsini alacağız artık.hiç birinin ,hiçbir markasını bilmiyorum.

kask nasıl olmalı ybr ye uyan kasklar nelerdir.kaliteli olsa iyi olur.kaliteli kask ne kadardır.80-100 liraya iyi bir şey alınır mı, markası nedir.

mont ne tavsiye edersiniz.korumalı olsun istiyorum.ama yazın neler giyilir.pişmeyelim montun içinde.

pantolonda yine aynı durum.korumalı pantolon için marka varmı.yaklaşık bu masraflar kaça çıkar.

izmir de bunlar nerede satılır.tavsiye edeceğiniz yer varmı?muğlada pek yok galiba.
    cevap veren herkese çok teşekkür ederim.
    ben de kara kara bu konuyu düşünüyordum sefulik arkadaşım. ben de haftaya ybr alacağım ve ekipmanlar konusunda kararsızım. bandırmadayım ve burada da bildiğim kadarıyla ekipman konusunda mağaza sıkıntısı var .konuyu cevaplayan arkadaşlar özellikle kullandıkları ekipmanlar konusunda tecrübelerini aktarırsa ikimize de çok yardımcı olurlar. sonuçta 125 cc lik bir motor kullanacağız ve bilinçsizce gereksiz pahalı ekipmanlar almak yanlış olur. ama bir taraftan da maksimum koruma sağlamak lazım. bilmeyen için çok alengirli konular.
    konuyu açtığın için teşekkür ederim, cevaplayan ve cevaplayacak arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.takipteyim.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Olcan hocam 200 TL ye kapalı bir kask bana önerebilir misiniz ? Alacam ama hangi marka iyidir hangisi kötüdür bilemiyorum

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    evet büyük bir bütçe ayırmayacağım.ancak güvenliği önemsiyorum çünkü acemiyim.en azından düşebilirim.kask önemli benim için.ayırdığım belli bir meblağ yok.gereken şu derseniz alırım.vertigo daha mı iyi.kask ta 200 e kadar maliyet gözüme batmaz aslında .tabi gerekliyse.siz bana
    asgari düzeyde gerekli olanı söyleyin.

bu yaştan sonra hız delisi olacak değilim.tabi büyük konuşmamak gerek yaşım 37.süreceğim
    motor ybr . cevap yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

pantolon olayına gelince bir forumda dizliklerin kaza anında kaydığını ve dizi korumadığını okumuştum.dizlik bu sebeple beni tedirgin ediyor.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcan hocam 200 TL ye kapalı bir kask bana önerebilir misiniz ? Alacam ama hangi marka iyidir hangisi kötüdür bilemiyorum
    Açıkçası çok göreceli kavramlar sanki bunlar, kulandıkça ettikçe herkes bir şeylerin iyi/kötü yanlarını görüp anlatabiliyor. Mesela son zamanlarda Nitro çok önerilir, konuşulurken, elimi bile sürmediğim için hakkında bir şey diyemiyorum. Denediklerim, kullandıklarım arasından o civarda bulunabilecek Lazer ve Vemar modellerini sonuna kadar öneririm ama.
    LS2 ve GDR gibi kasklara bir şey söyleyerek hiç kimsenin şevkini kırmak istemem ama, anlaşılır bir kalite ve güven farkı var bence aralarında.
    Son zamanlarda Türkiye'deki fiyatlardan da çok haberdar değilim ama, dediğim gibi Lazer'in LZ6'sı veya Vertigo'su veya hala var mıdır bilmiyorum ama Motomax'ın hakettiğinden çok daha ucuza sattığı Vemar'lar hem dünyaca kabul görmüş, hem fiyatlarından oldukça fazlasını vadeden kasklardır.

evet büyük bir bütçe ayırmayacağım.ancak güvenliği önemsiyorum çünkü acemiyim.en azından düşebilirim.kask önemli benim için.ayırdığım belli bir meblağ yok.gereken şu derseniz alırım.vertigo daha mı iyi.kask ta 200 e kadar maliyet gözüme batmaz aslında .tabi gerekliyse.siz bana
    asgari düzeyde gerekli olanı söyleyin.

bu yaştan sonra hız delisi olacak değilim.tabi büyük konuşmamak gerek yaşım 37.süreceğim
    motor ybr . cevap yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

pantolon olayına gelince bir forumda dizliklerin kaza anında kaydığını ve dizi korumadığını okumuştum.dizlik bu sebeple beni tedirgin ediyor.
    Lazer modelleri LS2'den kesinlikle daha iyi, daha köklü daha deneyimli, daha uzun ve başarılı bir geçmişe sahip, bana göre takıldığında ve kullanıldığında da belirli olacak derecede fazla güven sağlıyor. Hızdan ziyade, beklenmeyen anlardaki talihsizlikler yol açıyor zaten kaskın kullanım alanına (kaldırımdan yola inen bir yayanın üstünüze adım atması bile olası), o yüzden hız veya marka/model far etmiyor çok.

Pantolonun güvenliği tabii ki dizlikle kıyaslanamaz, mümkün olsa motosikletin üstünde olduğumuz her anda tulum içinde olmanın gerekliliğini savunurum ama pantolon aldığınızda her sürüşte giymediğinizi farkedeceksiniz bir noktadan sonra. Dizlik hem çok daha pratik hem de daha kullanışlı gelecek ve çok daha sık takmak mümkün olacak.

Daha bu korumaların, ayakkabısı, botu, bellik, sırtlık, dizlik, daha da abartılırsa airbag (montun altından şişerek boynu korumayı amaçlayan airbagler var, evet ), kaskların da iç pedleri şişebilen, dolayısıyla yüze daha iyi oturanları var bu arada, ve en önemlisi eldiveni gelecek... Hepsini bir anda almak da oldukça yüklü bir maddiyat gerektirecek... Bu yüzden söyledim sıraya koyup, en hayatilerden başlanmalı, yavaş yavaş hepsi toparlanmalı diye.

Motosikleti
    KYMCO CK 125
    anladım çok teşekkürler .masraflı uzun bir süreç bu .
    neyse biz kask, mont, dizlikle başlayalım o zaman.
    çok teşekkür ederim olcay138 bana çok yardımcı oldunuz.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    anladım çok teşekkürler .masraflı uzun bir süreç bu .
    neyse biz kask, mont, dizlikle başlayalım o zaman.
    çok teşekkür ederim olcay138 bana çok yardımcı oldunuz.
    + eldiven, muhakkak... Rica ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)