Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

eds cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    NACİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işe gidip gelirken sabahları , istoç - vatan arası , akşam ise vatan - iştoç arası eds ler var , acaba ceza yazıyorlar mı? Bilen var mı veya cezası gelen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Gördüğüm kadarıyla EDS'lerin yerde sensörleri var, kırmızı ışık sensörü gibi, kesik izleri var asfaltta.
    Bunlar emniyet şeridinin ortasından sağa doğru uzanıyor. Yani sol tarafa yakın giderseniz lastikleriniz bu sensörlere basmaz.
    Bu benim gözlemim sadece, ben bu şekilde gidiyorum, henüz cezam da yok.
    evocamd bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    etrafındakı çalışan motorculara bak ve oyle kullan...
    Yeterınce Açık Sanırım...
    espresso bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Ceza yazmıyorlar desek, emniyet şeridinimi kullanacaksınız?
    Orası çok tehlikeli.

Konuyla ilgili olarak ; 47/1-C Trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymayan sürücülere 61.00 TL para cezası kesilir.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    CBF1000
    Tehlikesi doğru, girenin bunu bilerek girmesi lazım.

Yasal düzenlemeden bahsediyorsak, Hollanda'datrafiğin sıkıştığı saatlerde (ki otobanları çok yoğun olduğundan sık sık saatlerce kilitlenir) motosikletlerin emniyet şeridine girmesine yasal olarak izin verildi.
    Fransada ise araba sürücülerinin sol şerit ile orta şerit arasında motosikletler için boşluk bırakarak, bir koridor oluşturmalarına yönelik yasal düzenleme yapıldı.

Keşke bizde de benzeri bir düzenleme yapılsa, hem biz bu şeride giren arabaları püskürtürüz, hem de motosiklet kullanımı teşvik edilmiş olur.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarıyla EDS'lerin yerde sensörleri var, kırmızı ışık sensörü gibi, kesik izleri var asfaltta.
    Bunlar emniyet şeridinin ortasından sağa doğru uzanıyor. Yani sol tarafa yakın giderseniz lastikleriniz bu sensörlere basmaz.
    Bu benim gözlemim sadece, ben bu şekilde gidiyorum, henüz cezam da yok.
    hocam canlandıramadım zihnimde zira en sağ şerit zaten emniyet şeridi, emniyet şeridinin ortasından başlayıp nası sağa doğru gider sensör. yolun dışını mı tarıyor?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    CBF1000
    Hocam şeridi 3'e böl kafanda. Sensör, soldaki 1/3lük kısımı algılamıyor, yani sağ şeritteki bir aracın tek tekeri emniyet şeridine geçti diye ceza yazılmıyor.
    Sensör, şeridin ortasını ve sağ tekerin gittiği hizayı algılıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam şeridi 3'e böl kafanda. Sensör, soldaki 1/3lük kısımı algılamıyor, yani sağ şeritteki bir aracın tek tekeri emniyet şeridine geçti diye ceza yazılmıyor.
    Sensör, şeridin ortasını ve sağ tekerin gittiği hizayı algılıyor.
    sence burada sensörler hatalı mı?.yoksa 1/3 lük hesabı mı tutturamadı?

Motosikleti
    Honda cb125e
    nasıl ya ben alınca sabah yogun trafıkte emnıyete gırcektım kıdaha acemeıyım aralardan gıdemem bence cok sacma olmayan serıdı yaratıp aradan gıtmektense emnıyet daha guvenlı ...

acemi olduğumuz için araç aralarından gitmek çok sıkıntılı , kendimizi emniyet şeridinde , emniyette buluyoruz. Trafik polisleri gerçekten anlayışlı , bir kaç kez karşılaştık , sorun olmadı ama eds ne der bilemiyorum?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img338.imageshack.us/img338/8426/3003m.png
    Aslında adamda kask da yok gibi, gıcıklığına kask cezası da kesebilirlerdi nasıl olsa resimli kanıt var

ceza tarihi 2007 yani 5 sene geçmiş

Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img338.imageshack.us/img338/8426/3003m.png
    İşyerinde fotoları göremediğimden evde tekrar baktım konuya.
    Haklısınız burada farklı bir durum var. Belki de farklı sistemler kullanılıyordur, çünkü edsli bölgede birkaç defa ben de bu hizadan gittim ve hala ceza görünmüyor.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    İşyerinde fotoları göremediğimden evde tekrar baktım konuya.
    Haklısınız burada farklı bir durum var. Belki de farklı sistemler kullanılıyordur, çünkü edsli bölgede birkaç defa ben de bu hizadan gittim ve hala ceza görünmüyor.
    Asfaltın altında bir sensör olduguna emin misiniz?
    Çünkü zaten EDS sistemi mevcut ve kuralların dışına çıkıldıgında bu durum fotograflarla belgeleniyor.
    Yani sensöre pekte gerek kalmıyor bu durumda.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    sensör falan yok asfaltta arkadaşlar ))) kameralardan izleniyoruz sadece ama kameralar surekli açık yada kontrolde değil... denk gelmeniz lazım izlenen zamana ceza yemeniz için... naçizane tavsiyem yerini biliyosanız kameraların olduğu bolgelerde yavaş gidin... bu arada eds lerin menzili baya açık haberiniz olsun dibine gelince yavaslamak pek işe yaramıyo... ben yedim biliyorum ))

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    birde her eds yazan yerde eds yoktur. yalandan yazıyorlar sağ tarafa bakın kamera varmı yokmu diye.
    önemli uyarı : mecbur kalmadıkça emniyet şeridini kullanmayın
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfaltın altında bir sensör olduguna emin misiniz?
    Çünkü zaten EDS sistemi mevcut ve kuralların dışına çıkıldıgında bu durum fotograflarla belgeleniyor.
    Yani sensöre pekte gerek kalmıyor bu durumda.
    EDS işareti olan bölgede, tam kameranın görüş açısında yukarıda bahsettiğim kesik bölgeleri gördüm, benimle birlikte süren birkaç motor da bunların üzerinden geçmemeye dikkat etti. Kırmızı ışıkta otomatik çekilen foroğraf gibi bir sistem olduğunu düşünüyorum. (Kozyatağı tarafındaydı) Ancak, dediğim gibi, olay benim gözlemimden ibaret.

Bu arada Savaşkayan'ın gösterdiği fotoğrafı yorumlarsak, sağ tekeri emniyet şeridinin aynı hizasından giden bir arabaya ceza kesilmezdi diye düşünüyorum. Yorum yapmıyorum.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eve gelen ceza kıskançlık krizi çıkardı

İstanbul Beşiktaş'ta, Metin Erdağı'na kesilen EDS cezası eve gelince eşi Nazan Erdağı ceza kağıdını açtı.
    Nazan Erdağı, şoförün yanındaki koltuğun ise siyah bantla kapatıldığını görünce kıskançlık krizine girdi.
    Metin Erdağı, yanında oturanın pelüş ayı olduğuna dair eşini bir türlü inandıramadı.

03 Nisan 2022 Pazar, 11:06 - Güncel

Aldığı pelüş ayıyı aracının ön koltuğuna oturtan Metin Erdağı'nın yediği hız cezası fotoğrafında ayının olduğu bölüm kapatılınca eşi şüphelendi.
    Erdağı, yanındakinin ayı olduğunu söylese de eşini bir türlü ikna edemedi.

İstanbul Beşiktaş'ta bir büfede çalışan Metin Erdağı, 20 Şubat'ta Avcılar'daki antika pazarından büyük bir oyuncak pelüş ayı aldı. Erdağı, ayıyı arabasının ön koltuğa koyup Kasımpaşa'daki evine doğru yola çıktı. D-100 Karayolu Avcılar-Küçükçekmece istikametinde seyir halindeyken 80 km hız sınırı olan bölgede 96 km hızla gidince EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) cezası yedi.

Ceza kâğıdı bir süre önce Erdağı'nın evine geldi. Zarfı Erdağı'nın eşi Nazan Erdağı açtı. Ceza kâğıdında aracın ön cepheden çekilmiş fotoğrafına bakan Nazan Erdağı, şoför koltuğunda eşinin olduğunu, yanındaki koltuğun ise siyah bantla kapatıldığını gördü. Eşinin yanında bir kadının oturduğundan şüphelenen Nazan Erdağı, kıskançlık krizine girdi. Metin Erdağı, yanında oturanın pelüş ayı olduğunu söylese de eşini bir türlü inandıramadı.

GÜNLERDİR KONUŞMUYORUZ

Günlerdir eşinin kendisiyle konuşmadığını söyleyen Metin Erdağı başına gelen trajikomik olayı SABAH'a anlattı. Erdağı, "76 model bir arabam var. Sık sık seyahat ederim. O gün de antika pazarından nostalji olsun diye büyük bir oyuncak pelüş ayı aldım. Seyahat ederken bazen yanımdaki koltuğa koyuyorum ve sevimli duruyor.

Geçen gün ise hız limitlerini aştığım için EDS kameraları fotoğraflı ceza yazıp eve göndermişler. Tabii yanımdaki ayıyı başka biri zannedip üzerini siyah bantla bantlamışlar. Eve gelen ceza zarfını eşim açıp bu fotoğrafı görünce çok zor durumda kaldım. Eşim kıskançlık krizine girdi. Ayıyı da gösterdim ama bana inanmadı bir türlü. Hâlâ konuşmuyoruz. Ne yapacağımı bilmiyorum
    " ifadelerini kullandı.

Haber:Bursa'da Bugün
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eve gelen ceza kıskançlık krizi çıkardı

https://images.bursadabugun.com/mans...956d95e3d6.jpg

İstanbul Beşiktaş'ta, Metin Erdağı'na kesilen EDS cezası eve gelince eşi Nazan Erdağı ceza kağıdını açtı.
    Nazan Erdağı, şoförün yanındaki koltuğun ise siyah bantla kapatıldığını görünce kıskançlık krizine girdi.
    Metin Erdağı, yanında oturanın pelüş ayı olduğuna dair eşini bir türlü inandıramadı.

03 Nisan 2022 Pazar, 11:06 - Güncel

https://images.bursadabugun.com/habe...9558c9a52d.gif

Aldığı pelüş ayıyı aracının ön koltuğuna oturtan Metin Erdağı'nın yediği hız cezası fotoğrafında ayının olduğu bölüm kapatılınca eşi şüphelendi.
    Erdağı, yanındakinin ayı olduğunu söylese de eşini bir türlü ikna edemedi.

https://images.bursadabugun.com/edit...95519be98d.gif

İstanbul Beşiktaş'ta bir büfede çalışan Metin Erdağı, 20 Şubat'ta Avcılar'daki antika pazarından büyük bir oyuncak pelüş ayı aldı. Erdağı, ayıyı arabasının ön koltuğa koyup Kasımpaşa'daki evine doğru yola çıktı. D-100 Karayolu Avcılar-Küçükçekmece istikametinde seyir halindeyken 80 km hız sınırı olan bölgede 96 km hızla gidince EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) cezası yedi.

Ceza kâğıdı bir süre önce Erdağı'nın evine geldi. Zarfı Erdağı'nın eşi Nazan Erdağı açtı. Ceza kâğıdında aracın ön cepheden çekilmiş fotoğrafına bakan Nazan Erdağı, şoför koltuğunda eşinin olduğunu, yanındaki koltuğun ise siyah bantla kapatıldığını gördü. Eşinin yanında bir kadının oturduğundan şüphelenen Nazan Erdağı, kıskançlık krizine girdi. Metin Erdağı, yanında oturanın pelüş ayı olduğunu söylese de eşini bir türlü inandıramadı.

GÜNLERDİR KONUŞMUYORUZ

Günlerdir eşinin kendisiyle konuşmadığını söyleyen Metin Erdağı başına gelen trajikomik olayı SABAH'a anlattı. Erdağı, "76 model bir arabam var. Sık sık seyahat ederim. O gün de antika pazarından nostalji olsun diye büyük bir oyuncak pelüş ayı aldım. Seyahat ederken bazen yanımdaki koltuğa koyuyorum ve sevimli duruyor.

Geçen gün ise hız limitlerini aştığım için EDS kameraları fotoğraflı ceza yazıp eve göndermişler. Tabii yanımdaki ayıyı başka biri zannedip üzerini siyah bantla bantlamışlar. Eve gelen ceza zarfını eşim açıp bu fotoğrafı görünce çok zor durumda kaldım. Eşim kıskançlık krizine girdi. Ayıyı da gösterdim ama bana inanmadı bir türlü. Hâlâ konuşmuyoruz. Ne yapacağımı bilmiyorum
    " ifadelerini kullandı.

Haber:Bursa'da Bugün
    Adamın arabası hacı murat karısı hava yapmış. Hacı muratımız var bizi küçük görmeyin bak karılar kızlar kocamın peşinde diye.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    tamamen piyango çoğu motosiklete yazmıyolar ama, günde 3-4 motosiklete yazdıklarını net olarak biliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)