Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fz6- Mt03 Hangisini önerirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yAmAhA ~ F Z (SİX)
    Öncelikle selamlar.

Siz değerli profesyonel motorseverlerin görüşlerine ihtiyacım var.

Yaklaşık 2 sene 350 cc cross kullandım ve 1 senede ybr125 lik

fakat kendi motorum olmadı arkadaşların motorlarını aldım bindim ilk defa kendi motorumu alacagım ve yaklaşık elimde 11.000 tl civarı para var

isteklerim
    - kalkışı hızlı olsun
    - az da olsa sesi olsun
    -ağır olmasın
    -kıvrak olsun
    -az yaksın
    -görünüşü ilgi çekici olsun

İSteklerim bu yönde kendim 2 motor seçtim mt03 ve fz6 aralarındaki beygir hız vs tüm farkları inceledim fakat kara veremedim.

Siz değerli üyelerimiz bana bu konuda yardımcı olabilirlerse çok minnettar kalırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen kararı vermişsin zaten mt03 owner olmuşşun bile
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    zaten önceki açtığın konuda herkes sana fikrini yazdı bu konuyu açmana ne gerek vardı ki ???

Motosikleti
    yAmAhA ~ F Z (SİX)
    Kafama Fz6 yı soktular bu seferde Fakat kararsız kaldım ben genelde şehir içi kullanan biriyim şehir dışı en fazla merkeze giderim oda 1.30 saat

Fz6 ile 18 saatlik bir ol sıkıntı yaşatırmı
    Yada mt03 yaşatırmı ?

Çünkü senelik iznimde motorlar yakşalık 1000 km yapıcam ? sizce mt03 mü fz6 mı ?

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    kafana FZ6 yı sokanlardan biride benim ..... tekrar söylüyorum 4 silindirden gerisi yalan ... FZ6 ile istediğin tüm yolları yapabilirsin , yorulmadan , üzülmeden , sıkılmadan ... sonuçta japon , hangi makina olursa olsun bakımlarını hakkıyla yaptıktan sonra ,teknik olarak sıkıntıda yaşamazsın !!!!

MT-03 ~ FZ6 = tabiki FZ6 ( ön cam kullanmanı tavsiye ederim ) hadi hayırlı olsun

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    fz6 mt ye göre çok çok daha fazla yakar ayriyetten uzun yolu artçıyla yapacaksan fz6 artçının canına okur mt ye binmediğim için birşey diyemeyeceğim fakat mt03 isteklerine daha olumlu yanıtlar verir bence. özellikle yüksek olan torku hem sürüş zevki hem yakıttan tasarruf olarak geri döner sana
    Master of Davar

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Bence sen yeni gelen megelli lerden al,
    hem 5000liran cebine kalır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her ikiside yamaha bu bir avantaj .. biri tek silindir diğeri 4 silindir. çok uzun kmler olmamakla birlikte her ikisinide kullandım .. Tek silindirlilerin ortak sıkıntısı olan titreşim mt03 tede hali ile mevcut .. ancak düşük devirde yüksek tork açısından mt03 fz6 dan çok daha iyi sen genellikle şehir içi kullanacam dediğine göre bu senin için avantaj .. zira mt03 te titreşim 120-130 km/h üzerinde seni rahatsız edecektir .. bu süratlere şehir içinde sıklıkla çıkamayacağına göre titreşim büyük bir sıkıntı olmayacaktır ..

yamaha bu motorları sportroadster ve touring olarak ayıtmış .. yani biri touring (fz6) uzun yolda daha başarılı diğeri ise şehiriçinde (mt03) kullanıma daha uygun olarak sınıflamış .. 4 silindirlinin bakımı tek silindire göre daha zordur . yakıttada azda olsa mt 03 daha ekonomiktir. mt03 kafana yattıysa çok temiz ikinci elleri mevcut hemde senin ayırdığın bütçeden daha ucuza .. bölece sana sağlam bi mont bi kask ve eldiven alacak parada artacak .. karar senin

ben olsam MT3 den yana tercihimi kullanırdım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    fiyatları arasında pek fark yok bu yüzden ikinci el olarak yedekparça olarak vede 4 silindir olarak fz6 derim.ayrıca yaptığın km için arasında yakıt farkı uzun yol şartlarında pek birşey farketmez.bunları göz önünde bulundurursan iyi olur kanağatindeyim.
    kızı kolda fazerı yolda severim.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    hayırlı olsun

Motosikleti
    yAmAhA ~ F Z (SİX)
    Syn.BBRR yorumlarınız karar vermemde çok faydalı oldu bütün arkadaşlara yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim

Yalnız eklemek istediğim bir soru var

Mt03 düşük viteslerde 1.2.3 gib hızlımı ? Seri kalkabiliyormu ?

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    sen gsr 600 al 2 si arasında kaldıysan
    fz6 gsr ile aynı teknik özellikleri tasıyor diye düşünürsek yakıt konusunda yakıyor ama hakkını veren bir motor olduugundan bu sorun olmaz diye düsünüyorm ses olarak 4 silindirli vede üzerinde racing motoru swap lanmıs artık sesini sen tahmin et uzun yol da rüzgarın seni dövemesi sorunu naked motorların hepsinde kaynaklanıyor buda ayrı özellik mt03 kullanmadım ama görüntüsü hoşuma gidiyor sadece arkaya artcı yerini begenmiyorm fz6 gsr fazer tarzı olmadıgından sıkışıkmış gibi
    [I]suzuki gsr 600...2009[/I]

man4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f800 gs
    slm ben her iki motoru da kullandım şehir içinde mt-3 yerine xt660 x deneyebilirsin çok zevkli oluyo.ama mt3 te güzel.uzun yolda fz6 ile 450 km yaptım 45 km gibi geldi anlamadım bile ama mt3 te 300 km sonra kollarım yoruldu.bence fz6 düşünmelisin

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Alıntı man4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben her iki motoru da kullandım şehir içinde mt-3 yerine xt660 x deneyebilirsin çok zevkli oluyo.ama mt3 te güzel.uzun yolda fz6 ile 450 km yaptım 45 km gibi geldi anlamadım bile ama mt3 te 300 km sonra kollarım yoruldu.bence fz6 düşünmelisin
    xt660 x sehiriçinde rahat diyorsun 2. motor almak istiyrdm tavsiye icin saol araştırıcam
    [I]suzuki gsr 600...2009[/I]

Motosikleti
    yAmAhA ~ F Z (SİX)
    Ben zaten xt660x diye yola çıktım fakat mt03 ile motor aynı sanırım mt03 ün sıradışı bir görünümü var çok hoşuma gidiyor

Fakat xt660x de güzel inkar etmemk lazım 15 dakika şehir içinde bindim inmek istememiştim

Sanırım mt03 aldığımda hiç inmem , Ama fz6 kafamı kurcalıyor aralarında pek fiyat farkı yok !
    Allah yardımcım olsun benım :(

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke

Mt 03 üzerindeki motor dört modelde kullanılıyor.2 tip xt de,tenere,mt03 de.Yedekparça olarak suzuki ile kıyaslanamaz.Bütceni daha cok önemsiyorsan bence de mt 03 derim.4ayrı silindir daha uzun ve karmaşık krank,ekzantrik,daha çok işcilik(gözünü korkutmayalım ama göz ardı edilemez unsurlar)vede yakıt.Daha ss bir motora bindiginde atılacak hava karşılıgında kimse bir ödeme yapmıyacak ama cebinde nakitin olmadığında kimseye hava atamıyo olabilme ihtimali de var.Evet fazer performanslı fakat 660 blok da bir hayli sağlam.Umarım en hayırlı seçimi yapar zevkle binersin alacagın alete ve bizlere tecrübelerini aktarır,aydınlatırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler