Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa Kymco
    Saptırmaaa Senin hesaba göre transalp zaten touring ve F650 ise Gerçek bir Enduro ! Halbuki biz transalpi de iyi bir enduro olarak bilirdik demek ki o bir touringmiş 1 milyon Transalp kullanıcısı demekki onu aslında otobanda gitmek için enduro zannedip almış ve sonra da bu durumdan hiçte şikayet etmek akıllarına bile gelmemiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saptırmaaa Senin hesaba göre transalp zaten touring ve F650 ise Gerçek bir Enduro ! Halbuki biz transalpi de iyi bir enduro olarak bilirdik demek ki o bir touringmiş 1 milyon Transalp kullanıcısı demekki onu aslında otobanda gitmek için enduro zannedip almış ve sonra da bu durumdan hiçte şikayet etmek akıllarına bile gelmemiş
    Sevgili ikiteker dostum ne dediğimi tam anlamamışsın.Ben Transalp bir Enduro değildir demedim.Tabiiki bir Endurodur.Hem de iyi bir Endurodur.Ancak F 650'ye tek üstünlüğünün yol konforu olduğunu belirttim.Ben şahsen dağlarda, hiç girilmeyen bozuk yollarda, keşfedilmemiş yerlerde gezmeyi severim ve bu tür kötü yollarda gezerken bir konfor da aramam.Arayacak olsam zaten bu yollara girmem, çadırda da yatmam.Bu vesileyle sadece bir yol konforu üstün makinayı tercih etmem dedim.Saygılarımla.İyi Bayramlar.

gundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki AN 400 Burgman
    buraya bide dl 650 yi ekleseydin aynı klasman benim favorim
    GENÇLER YAŞLILARI APTAL SANIR AMA YAŞLILAR GENÇLERİN APTAL OLDUĞUNU BİLİR

Motosikleti
    (Aprilia Pegasu) almayı düşünüyorum :)
    Benim seçimim de f650 olurdu, daha bir safkan duruyor, Honda daha çok şehirler arası turlar için dizayn edilmiş gibi, ancak ben Artvin ilinde yaşıyorum, buralarda motorsiklet üzerine ne bir tamirhane nede bir yedek parça dükkanı var, bu nedenle de almak düşündürüyor...... bir sorum olacaktı; bmw f 650 gs almak istiyorum ancak yedek parça olayından oldukça endişeliyim, sıkıntı yaşarmıyım bilemiyorum, siz ne dersiniz...

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    dostum tek kelime yeni nesil TRANSALP neden dersen bildiğim kadarıyla bmw f650 de rotax motor var ama honda orjinal honda motoru var sen yeni çıkan transalba bak öle karar ver amaaaa f650 haricinde gs1200 ü dünyaya değişmem ayrı konu ;)

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı senol.alpaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim seçimim de f650 olurdu, daha bir safkan duruyor, Honda daha çok şehirler arası turlar için dizayn edilmiş gibi, ancak ben Artvin ilinde yaşıyorum, buralarda motorsiklet üzerine ne bir tamirhane nede bir yedek parça dükkanı var, bu nedenle de almak düşündürüyor...... bir sorum olacaktı; bmw f 650 gs almak istiyorum ancak yedek parça olayından oldukça endişeliyim, sıkıntı yaşarmıyım bilemiyorum, siz ne dersiniz...
    Dostum ne Honda'da ne de BMW'de parça sorunu yaşamassın.Bu firmalar dünya çapında firmalar.Ancaaak piyasada çok bulunan ve satılan düşük hacimli motorların parçası gibi her parçasını hemen bir iki günde bulamayabilirsin.Ama sonuçta bulursun.Artvin'de yaşadığını söylemişsin.Neresinde yaşıyorsun?Ben de Hopa'da 5 yıl çalıştım ve Artvin'in tüm gezilecek yerlerini gezdim.Enfes yerler, özellikle motorla gezmek için.Bu yaz dayanamadım motorla yine geldim.Ayrıca motoru sıfır almayı düşünüyorsan çok kafana takma.Yeni motor kolay kolay arıza açmaz.Benim YBR 2007 model ve 18.000 km oldu.Hiç bir arıza da yapmadı.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar ne Hoda'da ne de BMW'de parça sorunu asla yaşamazsınız.Ama hemen bulunamayan,stokta olmayan parçalar için zaten iki markada da beklemek zorundasınız.otomobilden bahsetmiyoruz.Sürümü daha az olan motosikletten bahsediyoruz.Bu makinalar sorun çıkarmazlar.Ama ısrarla söylüyorum:birbirinden çok farklı makinalar.

Admının dedıgı gıbı F650 alman malıdır hem servıs parca sorunu yoktur..
    Transalp daha cok yol endurosurdur zaten su ana kadar hem yola hem arazıye uyumlu olan bır makına yapan marka bılmıyorum bmw&kawazakı harıc suzukı Dl650&1000 yol endurosu Hondaxl650&varadero1000 yol endurosu

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    merak ettim şimdi
    neye karar verdin sonuçta

herkese MERHABA lar ;
    ben havacılkdan motosiklete geçmiş biri olarak..şunu söylemem gerekiyor i hakkıkaten çok keyf alıyorumm.. olaya hızlı girdim.. ilk makina olarak xt 660 r aldım..ama bi çok iiyliği yanın da anormal yüksek tork u zevk verriken yüksek sele probleminde çok kere durma noktasında makineyi devirmemi yol açtıı..ham de kaç kez..
    bu yüzden 865 mm olan seleden daha az yüksek olan 650 gs düşünüyorum ama
    bilmedğim o kadar şey var kii ..sele değişiyor mu..ya da yükselebiliyor mu..gs lerde...en uygun sele yüksekliği nedir özellikle arazzide...650 gs in 820 mm olanını kullanna arkadaşımız
    tavsiye eder mi
    şimdiden teşekürler
    dt.namık kemal aydın

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa Kymco
    Niye f650 düşünüyorsun doğrudan onu anlamadım BMW eskiden uçak motoru yapmış diyemi yoksa

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    3 sene olmuş topiki açalı, al artık birini
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    öncelikle herkese selam,ben araniza yeni katiliyorum uzun süredir yazilarinizi zevkle takip ediyorum bende bu iki motor arasinda kalmis birisiyim özellikle t.a yi merek ediyorum gercekten denildigi kadar yakiyomu? f650 de güzel motor vede yakisikli.ben ehliyetimi yaparken f 650 cs ile yaptim otobanda inanilmaz titresim vardi hatta abarti olmasin,ayna o kadar titriyodiki arkadaki arabalarin markalarini anlamiyordum eger t.a cok fazla yakiyorsa f650 nin titresimine katlanirim

arkadaslar birde benim merak ettigim xl 600 transalp (mesela 98 model) bunun yakiti hakkinda bilgisi olan varsa cevabini bekliyorum

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    adi ustunde bi kere "TransAlp"

adamlar alp daglarini transit gecer demis daha ne istiyosun?? ucak al begenmediysen

dayim ve yengem almanyada yasarlar ve her yaz turkiyeye motorla gelirler..son 3 yil boyunca dayim africa twin ve yengem de transalp ile bu gelis gidisi yaptilar.. su an dayim varaderoya gecti ama yengem ille de transalp diyor..dayim da ove ove bitiremez transalpi.. ve diyor ki almanlar bile transalp'i daha cok tercih ediyor..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ben asfaltçı adamım ara sırada göl kıyılarında filan gezerim bmw tek silindir honda v2 motor TA ile asfaltta daha rahat ve daha konforlu gezerim bu yüzden yeterli bütçem olsaydı TA alırdım zaten SS den sonra bu motoru almak istiyorum..

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selam,ben araniza yeni katiliyorum uzun süredir yazilarinizi zevkle takip ediyorum bende bu iki motor arasinda kalmis birisiyim özellikle t.a yi merek ediyorum gercekten denildigi kadar yakiyomu? f650 de güzel motor vede yakisikli.ben ehliyetimi yaparken f 650 cs ile yaptim otobanda inanilmaz titresim vardi hatta abarti olmasin,ayna o kadar titriyodiki arkadaki arabalarin markalarini anlamiyordum eger t.a cok fazla yakiyorsa f650 nin titresimine katlanirim

arkadaslar birde benim merak ettigim xl 600 transalp (mesela 98 model) bunun yakiti hakkinda bilgisi olan varsa cevabini bekliyorum
    Kullanan arkadaşlar 100 km'de 7 lt civarında olduğunu söylüyorlar.Ama ben 80-90'la giderim dersen belki biraz düşebilir.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

ygr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 2008
    2008 650 transalp kullanıyorum.ilk motorum,ve daha önce kullanmamıstım.ben lira olarak lçüm yaptım ve 20 kurusun altında yakıyordu. bu da 7 litreden az yapar. ancak ölçüm yaptıgımdaki acemiliğimi (motorla ilk 500 kilometrem)toprak yola girdigimi vs. dusunmenizi öneririm
    birde 647 cc vergisi 652 cc vergisinden yaklasık 150 ytl daha az yarı yarıya yani...50 litre yapar bugunun parasıyla. artık senede kaç km de kapatır farkı hesplayabilirsiniz

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    dogrudur, karburatorlu modellerin yakit tuketim ortalamasi o degerde..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Gerçekten birbirine çok yakın son derece basarili 2 motordan bahsediliyor. Karar vermek gerçekten çok zor.

Yazdıklarım içinde önceden de bahsedilmiş şeyler olabilir şimdiden kusura bakmayın. (5 sayfa okudum tam olarak aklımda kalmadı kim nelerden bahsetmiş)

Öncelikle ben gecen sene mayıs ayında 0km bir F650GS aldım. Şuan 19.000 km de ve hic bir mekanik/elektronik problem çıkmadı, yolda bırakmadı. Motoru almadan önceki düşüncelerimi ve kullanım esnasında ki edindiğim tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Her iki markada gerçekten müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmalar olsa da ben BMW’nin bu konuda bir adim daha ileride olduğuna inanıyorum. Buda benim tercihlerimi etkileyen sebeplerden biriydi.

2. Trans Alp her 6.000km de bir servise giderken F650GS her 10.000km de bir servise gidiyor. Ve ortalamaya bakarsanız BMW’ nin servis giderleri TA’den çok da anormal yüksek değil.

3. BMW’de ABS olması en büyük tercih sebebiydi diyebilirim. ABS’li motorla ABS’siz motor arasında panik fren durumunda güvenlik açısından dağlar kadar fark var. Yolda beklenmeyen bir engel olduğunda yada viraja fazla hızlı girdiğinizde vb durumlarda lastikler kitlenmeden durabiliyorsunuz. Arka lastik kitlendi motor yalpaladı, yada on teker kitlendi düştüm hikayeleri burda yok

4. F650GS gerçekten ama gerçekten kullanması çok kolay bir motor. Hem şehrin sıkışık trafiğinde hem de arazi sürüşlerinde. Özellikle arazide manevra kabiliyeti ve kullanım kolaylığı çok önemli, motoru kolay kontrol edebiliyorsunuz. F650GS hem asfaltta hem arazide sürücüsünün hatalarına çok tahammül eden bir motor.

5. F650GS oturduğunuzda ayaklarınızın yere tam basmasına imkan veriyor. Ayrıca yakıt deposu koltuğun altında olduğu için ağırlık merkezi yere daha yakın. Bu kullanımı kolaylaştırıyor ve kollarınız uzun gezilerde, arazi kullanımında ve şehir içi manevralarinda yorulmuyor.

6. F650GS’ le 10 saat motor kullanıp ertesi gün işinize belinizi tutmadan gidebiliyorsunuz. Bunun birçok örneğini yaşadım. Geçenlerde Aladağlar da Demirkazık eteklerine bir tırmanış yaptık. Asfalt, Stabilize, Kar, Çamur ne ararsanız vardı. Beklediğimden çok daha iyi bir performans sundu. Birkeresinde hafta sonu bir geceliğine Adana – Alanya gezisi yapmıştık. Yaklaşık 1100km motor kullandık toplam 4saat uyuduk ve pazartesi günü mesai yapabildik. (biraz uykusuz kalmıştık ama gezi harikaydı)

7. F650 tüketim konusunda çok avantajlı bir motor. Şehir içinde ortalama 3,8lt/100km uzun yolda ise 3,1lt/100km. Bu değerler benim bizzat yakaladığım değerler.

8. F650 de birkısım insanlar vibrasyondan şikayet ediyorlar. Ben rahatsız edici bir vibrasyon yaşamadım.

9. F650GS görüntü olarak da farklı bir motor. Ben F650 mi kaslı ve atletik bir taya benzetiyorum. Bu hoşuma gidiyor.

10.BMW’nin sunduğu Euro Plus yol yardımı standart.

11. Elcik ısıtma standart. Soğuk havalarda çok işe yarıyor.

Yazımı daha fazla uzatmadan şunu belirtmek isterim. Kesinlikle iki motorda çok iyi. Ama bence F650 GS çünkü
    ABS’si var
    Asfaltın yanı sıra arazi kullanımına da (daha da) uygun
    Kullanımı çok kolay.

Biraz da görsellik katalım

bu motor 250 cc motor kadar yakıyor . eğer bu tutarlar çok net bir şkilde doğru hesaplandıysa bravo bmw ye 650 cc motoru bu kadar ekonomik yapmış ortalama şehir içi 150 -170 bin (15-17 ykr ) e geliyor yakıt
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    YENICERI tesekür ederim, sanki sehir icinde oda biraz fazla gibi geldi yakitta bmw avantajli.ama sanki hondadan vazgecmek istemiyorum. suanda birtane hondam var vede cok mutluyum (AMA ODA BIRAZ YAKIYO) rahat sürüsü var. Ben kendime motor ararken bütün yollar hondaya cikiyo nedendir bilmiyorum genelde yamahalara göz atiyorum ama hondada karar kiliyorum,hayairlisi.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler