Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

XL 650 V TRANSALP mi yoksa F 650 GS Enduro mu ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Sürekli olarak Hondanın parçalarının Bmw ye nazaran çok daha ucuz olduğu lafı dönüyor. İki motoru da iyi bilen birisi parça fiyatlarını karşılaştırabilir mi?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Ta cıların ortak noktası şu..
    +çok yakıyor.. ama yaktığı benzının son damlasına kadar helal olsun...
    +abi motor 92 model ama hala anahtar değmemiş motora...
    +servisin yolunu unutuyorsunuz.. yağ değişimi vs temizlikler haricinde yolda kalacam d erdiniz yok..
    +vibrasyon yok denecek kadar az...uzun yolada çık araziyede vur kendını...
    daha ne istersinki bi motordan...
    amudamı kalksın
    aslıdna zorlasam onuda yapacak ama..
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Fazer
    kısa bir süredir f650 kullanıyorum ama bence TA silindir farkı ile 1 adım önde...

öte yandan bir sonraki motorumun DL650 vstorm olmasını istiyorum, gerçekten çok farklı bir makina...

ya arkadaşlar şimdi bu bmw denilen 650cc'lik lanet motor benim 150cc'lik 16hp scooterımdan daha mı az yakıyo?ya walla üzüntüden gözlerim yaşardı yaw!!benim dylan 90km ile uzun yolda 3,4lt-3,5lt gibi benzin tüketiyor..120km hızla giderken ise 4,3 ile 4,4lt arasında benzin tüketiyor..

ya herneyse anladık bmw benim scooterdan az yakıyor uzun yoldaama arkadaşlar bi sorum olacak,şimdi ben seneye dylanı satıp f650 almayı düşünüyorum.ama param,hesaplarıma göre 30000km ile 35000km yapmış max 2000 model motorlara yetiyo..sizce almam da bir sakınca olur mu?yani f650 ile ilgili olarak 30000-35000km yapmış bi motor hakkında bilmem gereken neler var?bu konu hakkında aklınıza gelen en ufak sorunun cevabını dahi bilmiyorum,bana fikir verirseniz sevinirim.araştırma yapıyorum,bütçemin el verdiği en iyi,en mantıklı motoru almaya çalışacağım..

chooper34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f650
    dostum bende 99 model eski kasa f 650 var çok memnunum ama tek silindir olması ii değil. kıullanım olarak rahatlık olarak bmw derim. sese ve yüksek hızda titreşime aldırmazsan. ama bence transalp al.. benzini daha çok harcarsın ama motoru zorlamazsın traktör sesini de duymazsın.. gerçi o kullanu-ımla ilgili düzgün devirli kullanırsan o sesi duymazsın..

murat kardeş bende var işte 34000de satıyorumda servisteki ustamda da var 95 modeli 50000i geçmiş hala kullanıyo. 80000 kapak açmadan gidersin. korkun olmasın. benzinide km de 150kr-170kr arası yakıyo. 300km rahat yapıyom. bu motorun en kötü yani benzin göstergesini olmaması. o yüzden devemlı benzini full alıyorum her km km yi sıfırlıyom 300 e kadar kullanıyom.

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barış abi alacağın olsun benimde aklımı karıştırdın.
    bana kalırsa bu 2 motoruda bir sürüp kullanım kolaylığını anlamak gerekir öncelikle.bmw bana kalırsa boy konusunda alternatifler sunuyor,ayarlanabilir sele yüksekliği bence harika.ben ayaklarımın her zaman biraz da olsa yere basmasından yanayım açıkçası. bunun dışında abs olması yine artı bir puan.keza yakıt derim çünkü motosiklet benim için uzun yol yapacak yegane araçtır.uzun yolda da inanılmaz bir yakıt cimriliği sağlaması çok iyi.benim Honda CBR 600 F'le kıyasladığımda arada acayip fark var.şehir içi kullanımı da bence TA'ya göre daha rahat gibi görünüyor.istanbul trafiğinde tampon tampona ya da şeritler arası çok az mesafe bırakıldığını düşünürsek.ama tek düşündüren servis ve yedek parça sorunu ile ilgili duyduklarım.bende BMW diyorum.uygun fiyatta temiz bir F 650 bulabilirsem 2000 model üstü tabii,düşünebilirim

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    küçük hacimli motorlar uzun yolda dediğiniz gibi f650 ile aynı yakıyor. çünkü maksimum hızda seyretmek gerekebiliyor. 120 bir scooter için yüksek hızlar dolayısıyla yakıt tüketimi normalden çok fazla oluyor. fakat f650 için 120 gibi hızlar ideal hızlar olduğu için devir normal ve dolayısıyla yakıt normal oluyor.

benim motor şehiriçinde 7 ykr uzun yolda son gaz 10ykr ye kadar çıkıyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    ikisi de değil arkadaşım.Eger imkanın varsa SUZUKİ DL 650 V STROM al motor neymiş o zaman anlarsın derim.Sevgiler

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    topici baya bi geç farkettim.bunu baştan belirterek ve de sıfırının şu an üretilmemesine de rağmen yamaha tdm 850 nasıldır sizce?

coldfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    arkadaşlar bende enduro düşünüyorum ama boyum 1.72,geçen suzuki vl nin üzerine oturdum resmen parmak uçlarıma üstünde duruyorddum.satıcı yüksekliği ayarlanabilir dedi ama beni pek tatmin etmedi 10-15 cm aşağıya alınabilirmi acaba vede benim boyumda kullanan varmı acaba enduro tipinde motorsikletleri.....

todortolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba!!

30. yas gunumle birlikte gruba 2. mesajimi attigimi bildirmek isterim. Bu konu ile ilgili tüm mesajları okudum.
    Kısaca kendimden bahsedeyim öncelikle.
    Adim Tolga Ciklaciftci. Istanbul'da yasiyorum. Insaat Muhendisiyim. Yaklasik 8 senedir kendi firmamda mudur olarak calismamla birlikte yer yer amele, hamal, tahsilatci, pazarlamaci, sekreter, usta, hatta patron olarak bile gorev aldim. ) Henuz motorum yok. Asagi yukari 5 aydir ilgileniyorum motosikletle. Oncesinde zevkli oldugunu dusundugum ancak 18 yasina kadar babamin yapmis oldugu beyin yikama operasyonu ve hatta bir takim vaatlerle beni kandirmasi (18'ine gel araba alicam dedi ve aldi iyi mi??) ile bisiklet olarak bile kafamdan silinip atilan iki teker tutkusu 30 yasimda nuksetti. (Bisiklet kullanmayi bile baskasinin bisikletinde ogrendim bee!!) Kasim-Aralik gibi motorumu almayi dusunuyorum. Bir dahaki yazi motorsuz gecirmeyi hayal etmek bile istemiyorum. ) Kafamda alicagim tipi tek, model sayisini ikiye indirdim. Kesinlikle Enduro olacak ama F650GS mi, yoksa TA mi karar veremiyorum. Avantaj ve dezavantajlari kafamda donup duruyor.
    Cikartigim veriler sunlar;

1- F650GS-Goruntu super -- TA-Guzel
    2- F650GS-Elektronik enjeksiyonlu -- TA-Karburatorlu
    3- F650GS-Tek silindirli -- TA-Cift silindirli
    4- F650GS-Az yakiyor -- TA-Cok yakiyor
    5- F650GS-Titriyor -- TA-Titremiyor
    6- F650GS-Uzun yolda yorar -- TA-Uzun yolda cok rahat
    7- F650GS-Arazide iyi -- TA-Bu da arazide iyi
    8- F650GS-Ucuk pahali fiyat -- TA-Makul fiyat
    9- F650GS-Parcalari pahali -- TA-Parcalari nispeten ucuz
    10- F650GS-ABS, elcik isitma gibi luksleri var -- TA-Yok oyle bisey ama tas gibi motor
    11- F650GS-Servis agi nispeten az -- TA-Servis agi fazla
    12- F650GS-2000'de revize edilmis yeni bir motor -- TA-10 kusur senedir uretilen kult bir motor
    13- F650GS-Asik oldum bu motora!! -- TA-Ama mantigim TA diyo. )

Ne yapicam ben yaa!!
    Not: V-strom istemiyorum. Bu ikisinden biri olacak kesin.

Herkese iyi, kazasiz, belasiz seyirler.
    Tolga

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    mantığının sesini dinle...
    TRANSALP derim başka şey demem
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

uçan_kızılderili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok :S
    çok gsl bi motorrrr ...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ta cıların ortak noktası şu..

+abi motor 92 model ama hala anahtar değmemiş motora...
    +servisin yolunu unutuyorsunuz.. yağ değişimi vs temizlikler haricinde yolda kalacam d erdiniz yok..

daha ne istersinki bi motordan...
    amudamı kalksın
    aslıdna zorlasam onuda yapacak ama..
    Savaş al sana ortak noktası olmayan bir TA sürücüsü

Alıntı SuperEva dan eylül adlı üyeden alıntı
    Alalı daha 6 ay olan yeni motorum transalp ile tam iki kez yolda kaldım. Transalp ile yoldamı kalınır demeyin okumaya devam edin

Geçen perşembe saat 23 sularında e-5'den ortalama 100'le giderken, tam çağlayan otobüs duragına gelmeden önce bir anda motorun lambaları söndü. Ne oldu filan derken çağlayan otobüs duragında durdum. Marş düğmesine basıyorum tık yok. Lambalar filanda yanmıyor. Birazda panikledim ilk aklıma Caner'i (BulletProof) aramak geldi. "Kaskoyu ara halleder onlar" dedi. (Caner uyandırdığım için tekrar özürdilerim ) Kasko çekici gönderdi. Daha önce bu formda da bolca geçen şu arkası aşağı kayan ve üstü vıcık vıcık yağ olan çekicilerden geldi. Tabi çekici motoru yüklerken motoru düşürdü depoda küçüçük bir eziğim var artık :( Neyse o ayrı bir hikaye... Gece motoru servise yakın bir yerde otoparka bıraktım. Sabah iteleye iteleye servise götürdüm. "Abi sigortası atmış" dediler değiştirdiler. Bir sigorta içinmi bunlar başıma geldi filan diye söylendim tabi.

Haftasonuda izne çıkıp bu sezonun jübilesini yapmak amacıyla Fethiye'den Adana'ya kadar sahilden gidecektim. Fakat bu ufak aksaklık yüzünden yola çıkmam pazar sabahını buldu. Tam Bursa'nın oraya geldiğim de sigorta yine attı. O an içinden "demek sorun daha büyük" filan diye geçirdim. Tekrar indim yan paneli söktüm ve yedek sigortayı taktım. Kütahya yoluna doğru yine sigorta atınca yedeğide kalmadığı için içimden iyi bir küfür ettim. Bu sefer indim kitapçığını aldım ve kabloları incelemeye başladım. Birkaç tahmin yapıp o sigortanın bağlı olduğu bazı soketleri söktüm. (Bunların biride ön fardı) Allah'tan dağ başında bile sigara için bir milletimiz olduğu için yerde buldugum sigara ambalajındaki aliminyum ile sigrotayı sardım motoru çalıştırdım ve sigortayı geri çektim. Hani kısa devre filan varsa kabloları yakmayım diye. Tam o sırada yağmur indi. Hemen yağmurluğumu filan giydim. Tam yola cıkacam yan ayağı kapatmayı unutup 1'e atınca motor yine stop etti. Tabi yukardaki işlemleri tekrarladım ve Bursaya dönmeye karar verdim. Tabi pazar günü servisler değil sanayi bile kapalı bir Allahın kulunu bulamadım. Bu arada yerde buldugum bobin telinide sigortaya sardım cebime koydum. (Han yine motor durur filan)

Tabi yağmur son hızıyla devam ederken ben artık sigortayı takıp motoru çalıştırmaktan bıktım ama motor stop etmekten bıkmadı. En sonunda pes ettim ve sağnak yağmur eşliğinde İstanbul'a geri döndüm. Tabi bu arada yolda kaç kez aynı işlemi tekrarladığımdan bahsetmiyorum bile

Sonuç olarak motoru evin garajına koydum paşa gibi bu akşam Adana uçağına bilet aldım. Hani tatil daha fazla rezil olmasın dedim. Artık haftaya pzt. servise götürüp derdi neymiş öğreneceğim.

Şimdi bu yazıdan çıkarılacak sonuçlara gelelim;
    1. Sigorta atıyorsa muhakkak sebebini araştırmadan uzun yola çıkmayın.
    2. Pazar günü asla yola çıkmayın. Heryer kapalı.

Çok canım sıkıldı yaşadıklarıma paylaşım dedim.
    Herkese arızasız güzel günler dilerim...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    bmw de enjeksiyonlu ve daha havalı ne olsun be yaws

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda çünkü performans ve motor bakımından farklı.. Tek silindir çift silindir olayı..
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş al sana ortak noktası olmayan bir TA sürücüsü
    1. Sigorta atıyorsa muhakkak sebebini araştırmadan uzun yola çıkmayın.
    bu bir arıza değildir arkadaşta demiş zaten sigorta atıyorsa sebebini a raştırmadan ısrarcı olmamamk laızm bana göre de..
    benc e bu arıza sonradan eklenmiş bi aksesuar sis farı alarm gibi bişeylerın montajını anlamyan insanlar tarafından yapılmış hissi veriyor..
    benım için motosiklet arızası şudur...
    motor şişmemesi gerektiği halde su soğutmalı olduğu halde soğutamaz çekişten düşer insanı yalvartır gitmez aklıma gelen ilk arıza bu..
    fakat
    sana benımde başıma gelen bi arızayı söyleyeyım
    TA da değil bu aynı hata hyabusada yapılsa oda aynısı olurdu goldwing dede olurdu...

geçen akşam bi a rkadaş benım motora tav oluyor...
    gidip çalıştırıyor vs sesini dinliyor falan içeride müşterı varken ilgilenemedım bu arkadaşım jikleyi açık bırakıyor benzın pompalıyor karbüratörde.. tabiki motoru benzine boğuyor..
    yav basıyorum basıyorum motor çalışmıyor..
    uğraş uğraş uğraş bujileri söktük bi baktıkkii bujiler görünmüyor yağdan..
    temizledik taktık aküde zayıfladığı için marşa basmkatan 2 adım vurduduk tık motor çalıştı..
    şimdi hata motosikletdemı jikleyi açık bırakan sevgili hevesli arkadaşımdamı??
    şimdi sence benim motosiklet arıza yaptımı??

tugrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (çelik) kangda 250 cc cruiser
    savaş abi selam bu gün oktayla anadolu yakasında basımıza geleni sorma.. inan bana hiç bu kadar yanımda olmanı istememiştim şimdiye kadar.. üsküdarda bi rampada benim zincir ayar vidası kırıldı.. bi anda zincirin yerlerde gezindiğini gördüm.. yaw bide aksilik tam iftar saati.. ite kaka bi tamirci bulduk şöyle beynamaz cinsinden megersem abi arka teker mili bozukmuş hemide fabrika çıkışından gevşekmiş ve şimdiye kadar on defa gittiğim ve zincirimi sıkılaştırdıgım servis bildiği halde bana dememiş.. :( tabi ole olunca kalkışlarda falan tüm yükü ayar vidasına biniyomuş motorun.. tabi ben nerden bileyim.. buldugumuz tamircide sökemeyince vidayı, bizde komple şaseye kaynattırdık milide ole geldim eve.. sana soracagım şu abi; acaba yarın servise götürsem bana yok kardeşim bu fabrikasyon diil kullanıcı hatası derlermi? derlerse ben napıyım?
    to be or too be

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ustalardan af dileyerek acemi yorumu yapacağım yine.

BMW f650GS için söylenebilecekler;
    Çok serseri bir havası var, sınıfın yaramaz çocuğu gibi görünüyor
    Marka ne olursa olsun karizmatik ve benim edindiğim izlenime göre daha fazla tolerans kabul eden bi araç.

Honda Transalp için söylenebilecekler;
    Güçlü ve güvenilir bi görüntüsü var, Mahallenin ağır abisi gibi duruyor
    Fazla gözalıcı değil ama tasarımı yine de güzel, sanki daha güvenli ve stabil bir makine izlenimi veriyor..

Bi sürç-i lisan ettiysek affola
    belirttiğim üzere sadece acemi yorumu
    [B]sadece kazanmaya oynayanlar kazanır...[/B]

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı tugrul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abi selam bu gün oktayla anadolu yakasında basımıza geleni sorma.. inan bana hiç bu kadar yanımda olmanı istememiştim şimdiye kadar.. üsküdarda bi rampada benim zincir ayar vidası kırıldı.. bi anda zincirin yerlerde gezindiğini gördüm.. yaw bide aksilik tam iftar saati.. ite kaka bi tamirci bulduk şöyle beynamaz cinsinden megersem abi arka teker mili bozukmuş hemide fabrika çıkışından gevşekmiş ve şimdiye kadar on defa gittiğim ve zincirimi sıkılaştırdıgım servis bildiği halde bana dememiş.. :( tabi ole olunca kalkışlarda falan tüm yükü ayar vidasına biniyomuş motorun.. tabi ben nerden bileyim.. buldugumuz tamircide sökemeyince vidayı, bizde komple şaseye kaynattırdık milide ole geldim eve.. sana soracagım şu abi; acaba yarın servise götürsem bana yok kardeşim bu fabrikasyon diil kullanıcı hatası derlermi? derlerse ben napıyım?
    tugrulcum bu anlattıklarının bu konuyla alakası olmasada ... işin içine kaynak girdiği için servis %90 garanti dışı bile diyebilir..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler