Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125-150 liklerden hangisi en iyi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    Bu resimler ve özellikler arasında 2 favorim var apache ve ybr125
    K A R A R S E N İ N . . .
    Discovery Detailing Adana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan bir durum da acaip bir ybr diktatoryasının olması. Sanki dünyanın en iyi motoru ybr, o sınıfta başka hiç motor yok. Ben ybr kötü demiyorum ama bırakın da insanlar alternatif motorlar da düşünebilsin. Bu ybr bir zamanların Jawa'sı gibi. Günü gelecek onun da adı unutulacak, jawa deyince millet gülüyor, nostalji yapıyor şimdilerde. Netice itibariyle cüsse olarak küçük ve 125cc bir motordan bahsediyorsunuz. Bu topic alternatifler açısından yararlı olacaktır bence.
    CBF150, TVS Apache150 gibi motorlar o fiyatlarla bir girsin bakalım piyasaya neler oluyor.
    Ama daha piyasada olmayan kullanılmamış fiyatınında ne olacağı bilinmeyen motorlar ile karşılaştırmak yapmak bence yanlış...Ne yane 15yıl sora benim ilk motorum ybr idi deyince millet gülecek die gidipte 15000ytl verelim ozaman 600-700lük bir makina alalım.15yıl sora gülünmeyelim.Yollarda görüyomusun bimiyorum ama iyi bakılan jawalar hala daha çatır çatır çalışıyor.Neye göre tercih yapacağız ki.cbf150'nin test sürüşü var forumda onu okuyup fikir sahibi olabilirler..Bence gözardı edilmemesi gereken bir motor ama daha gelmedi Türkiyeye ve fiyatı da belli deil.
    Arkadas önümüzdeki 10-15gün içinde motoru alacağını açıklamış.Büyük ihtimalle arkadasın ne düşündüğünü bilmiyorum ama büyük ihtimal ile diyorum 1yıl taş çatlasın 2yıl sora motoru deiştirip daha büyüğünü almak isteyecektir.Ozaman da satılması kolay değerini koruyabilecek bir japon almak daha mantıklıca olacaktır..Yane kimsenin ybr fanatizmi yaptığı falan düşünmüyorum ben.

Alıntı ManyAak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek kıyaslanmamalı yaw tvs apacheyi kullanan göremessin çünkü daha çıkmadı 1 ay sonra çıkacak o apache her alanda o ybr nin eline verecektir bunu görürsünüz yamahayla hondayı gözünüzde çok büyütmüşsünüz siz kıyaslamaya bile yanaşmıyorsunuz.Göreceğiz apache mi ybr mi o motor ybr nin pabucunu dama atabilir(ve bence kesin atacak) bunu da ekleyeyim
    Bana kalırsa devamlı bir rekabet içinde olsa firmalar bunda en çok biz karlı oluruz daha iyi makinalara daha ucuz fiyatlara bineriz.Kimsenin yamahayı hondayı gözünde büyüttüğü yok sadece gerçekler bunlar.Sen hangi çinlinin 100000km yaptığını gördün, hiç birinin tabiiki.Çünkü daha okadar çok zaman geçmedi piyasada bulunmaları.forumdada vardı araştırma yaparsanız bulursunuz 100000km de honda titan.motokuryelerin altında da daha birçok benzerlerini görebilirsiniz.Yağmur çamur demeden yollardalar yaz-kış.Hala çatır çatır çalışıyorlar.Yane kısaca apachenin bir hondanın bir yamahanın eline vermesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.Verebilir mi tabiiki verir buna kimse karşı gelemez ama zamana ihtiyacı var.olmayan bir motora bukadar şey yüklemek de yanlış o yüsden.Türkiye ye gelsin aradan 2yıl geçsin.Kullanıcıları bunun kararını verecektir.
    AKIN FİDAN

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben öyle bişi düşünmüyorum bi aldın mı en az 5 sene falan kullancam (zaten o motoru bile ne sıkıntılarla alacağız bakalım) ben daha 16 yaşındayım doğuştan motorlu taşıtlara karşı özel ilgim var yani motosikletler hakkında yaşıtlarıma oranla fazla tecrübem var ve hemen almıcam nisanda falan alıcam.ehliyet derdi olmuyor kırsal kesim çünkü.seneye ehliyet almayı düşünüyorum o zaman rahat binerim.benim fikrim şu:okuyup meslek sahibi olursam(inşallah)o zaman büyük makinalardan alıcam ama öncelikle bu motoru alarak tecrübelerimi çoğaltmak istiyorum. temmuz ayında cbr 600f bile kullandım ben ve gerçekten muazzam bir makine.zaten kabus gibiydi her an düşerim korkusu olduğundan.ben de onlardan kullanmak istiyorum işte.alacağım motorla tecrübe sahibi olucam.

Bana kalırsa devamlı bir rekabet içinde olsa firmalar bunda en çok biz karlı oluruz daha iyi makinalara daha ucuz fiyatlara bineriz.Kimsenin yamahayı hondayı gözünde büyüttüğü yok sadece gerçekler bunlar.Sen hangi çinlinin 100000km yaptığını gördün, hiç birinin tabiiki.Çünkü daha okadar çok zaman geçmedi piyasada bulunmaları.forumdada vardı araştırma yaparsanız bulursunuz 100000km de honda titan.motokuryelerin altında da daha birçok benzerlerini görebilirsiniz.Yağmur çamur demeden yollardalar yaz-kış.Hala çatır çatır çalışıyorlar.Yane kısaca apachenin bir hondanın bir yamahanın eline vermesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.Verebilir mi tabiiki verir buna kimse karşı gelemez ama zamana ihtiyacı var.olmayan bir motora bukadar şey yüklemek de yanlış o yüsden.Türkiye ye gelsin aradan 2yıl geçsin.Kullanıcıları bunun kararını verecektir.
    zaten büyütmüyorum ben eğer anlattıkları gibiyse honda ve yamahaya büyük bir rakip olabilir.ben bunu söylemek istiyorum.rekabetin olduğu yerde de her zaman ucuzluk vardır ve yine de biz karlı çıkarız.yani bazıları ybr yi çok büyütüyorlar ben onu söylemek istiyorum.

ybr ile apachenin fiyatına bakarsan arada 100 ytl oynuyor.hindistanın 1 milyar nüfusu var.bu yüzden iş gücü fazla. eğer apache hondanın elinde olsa var ya şerefsizim 4.5-5 milyardan aşağı alamassın o motoru
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Valla TVS Apache görünüş olarak sıralanan her motordan iyi duruyor yalnız içi nasıldır bilemem. Ama TR de oturmuş 2 model açısından bakarsak ybr daha yeğdir, cg için fazla para ödemeye ve titreşmeye gerek yok. Yalnız CBF150 beklemekde fayda var, Batuhan35 dediği kadar itici görmüyorum, en azından batu Hyosung, Suzuki, Kawasaki düşündüğü için onlara nazaran tipsiz ve cılız gelebilir
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama daha piyasada olmayan kullanılmamış fiyatınında ne olacağı bilinmeyen motorlar ile karşılaştırmak yapmak bence yanlış...Ne yane 15yıl sora benim ilk motorum ybr idi deyince millet gülecek die gidipte 15000ytl verelim ozaman 600-700lük bir makina alalım.15yıl sora gülünmeyelim.Yollarda görüyomusun bimiyorum ama iyi bakılan jawalar hala daha çatır çatır çalışıyor.Neye göre tercih yapacağız ki.cbf150'nin test sürüşü var forumda onu okuyup fikir sahibi olabilirler..Bence gözardı edilmemesi gereken bir motor ama daha gelmedi Türkiyeye ve fiyatı da belli deil.
    Arkadas önümüzdeki 10-15gün içinde motoru alacağını açıklamış.Büyük ihtimalle arkadasın ne düşündüğünü bilmiyorum ama büyük ihtimal ile diyorum 1yıl taş çatlasın 2yıl sora motoru deiştirip daha büyüğünü almak isteyecektir.Ozaman da satılması kolay değerini koruyabilecek bir japon almak daha mantıklıca olacaktır..Yane kimsenin ybr fanatizmi yaptığı falan düşünmüyorum ben.
    Arkadaşım o gülme lafını dalga için söylemedim, gülmekten kastım eskiyi anarken ilk motorlarını anlatanların gülerek anlatışı idi, bu hepimizin başına gelecek, yoksa kullanan adamı görünce ne gülecem, helal olsun derim ancak, benim de ilk motorum bu tarz bir motor olacak, dediklerimi anlamamışsın. Sadece biraz alternatifleri de görmek lazım, hemen bu iyidir napacan ötekileri diyenler var da. Ayrıca ben her ortamda söylüyorum evet bu tip bi motor alacam ve muhtemelen 2 yıl sonra satacam, bakıyorum da millet 6 ay da satıyor. Hatta şahsi düşüncem tıpkı Donald Duck'ın dediği gibi 125 - 150cc bir motor ömür boyu da kullanılabilir. Satış açısından bakarsak şüphesiz yamaha, honda gibi motorlar daha kolay elden çıkar. Ama bi durun be yav, bakalım gelsin şu TVS gibi motorlar bi girsin piyasaya neler olacak. Hemen her topicte insanlara al bi ybr kurtul diye manüpülasyon yapmanın anlamı yok ki, değil mi ama? Göz var nizam var, boy var pos var, her motor herkese uymaz, o zaman alternatifleri ortaya koymak da fayda var diyorum.
    Maksadım sizinle polemik yapmak değildir, bu topiği bu şeklide meşgul etmek istemediğim için bir daha cevabi mesaj yazmayacağım.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

kardeş şimdi bende ybr var iyi motor ama hani kararını etkilemek ve reklam apmak için yazmıyacağım benim fikrimce ihtiyaçlarına en çok cevap veren motor en iyisidir Sen niye ybr aldım dersen: cg den daha ucuzdu aynı özelliklere sahip katır gibi(hırpala istediğin gibi özellikle acemiysen) yakıt tüketimi düşük, işte kullandığımdan yükte taşıyabiliyorum yani kısaca bu şekilde
    Kask tak!

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    Alıntı hayabusa_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu resimler ve özellikler arasında 2 favorim var apache ve ybr125
    K A R A R S E N İ N . . .

+1000000000000000000000000000000

Alıntı mici_ceko_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1000000000000000000000000000000
    ne demek istediğini anlamadım harflerle konuş lütfen

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar amacım kimse ile polemiğe girmek değildi sanırım ben yanlış anladım söylenenleri..Özür dilerim.Benim anlatmak istediğim daha piyasada olmayan bir motorun olanlar ile kağıt üstündeki veriler ile karşılaştırma yapılmasının yanlış olmasıydı.Bunu sölemek istedim.Tamam gelsin diyorsunuz ozaman karşılaştırma yapalım.Bana kalırsa yapılan karşılaştırma sadece görüntü ve performans karşılaştırılması olur..Dayanıklılık için biraz zaman var...125cc lik bir makinada kesinlikle ölümsüz olduğu zaman ömür boyu kullanılabilir.Ben büyük cc fanı falan da deilim.Eğer sağlam bir 250lik japon cruıser alırsam kafamdaki de bu, bir daha deiştirmeyi düşünmüyorum.En azından o motor ile 50000km'yi devirmek istiyorum...Önemli olan benim düşüncem motorunuz ile aranızda bir bağ kurulmasıdır.Bunuda dayanıklılığı ispatlanmış aletlerle başarabiliriz.Önemli olan motorun bütün karakterislik özelliklerini özümleyip onunla bir bütün olmak ozaman kazalardan daha uzak oluruz işte ozaman o motorun profesyoneli oluruz.Herkese kazasız günler...umarım istediğin alette sorunsuz bir gelecek yaşarsın.
    AKIN FİDAN

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial in fotosunu koyamamışsın yardımcı olayım istersen.

Benim fikrim Yamaha'dan yanadır. Anahtarlığı da aldık konuşuruz artık böyle.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bizde cok düşündük ve ybr aldık memnunuz ama işte zamanla ybr yetmemeye başlıyor hızlı birşeyler arıyorsan 250 lerden başla derim çünkü seni temin ederim ki 125lik bi motor sana yetmemeye başlayacak

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım bir yanlış anlama var bu topic de, ManyaAk bu topiği karşılaştırma amacıyla açtı diye biliyorum ben. Ama son mesajlara bakılırsa kimse düzgün okumadan sanki kendisi hangisini alayım tavsiye edin demiş gibi herkes şunu al bunu al diye yazmış. Bu bir 125 ve 150cc kategorisi karşılaştırma ve tanıtma topiği sanıyordum ben.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

evet clint doğru söylüyor konudan saptık apache hakkında yorum yapmak istiyorsanız motosiklet modellerinde bir topic daha var tvs apache die oraya yazın arkadaşlar

saygılar...

arkadaşlar konuyu başlatıyorum.ilk önce motorlarımızı fiyat-performans ilişkisi içinde inceleyelim(kalite değil)

Keeway Speed 150:fiyat-performans ilişkisini en iyi veren motor bu.eğer doğruysa bu fiyata 12.9 bg hiç de fena değil ve 1.lik koltuğuna oturuyor.

2.ise mondial 150 kn bir drag yarışında yamahaları falan geçtiğini duydum ve çok şaşırdım fiyatına göre performansı gayet iyi.

en kötü veren ise hyosung.4.100 bana epey bi fazla geldi performansı iç açıcı deil

3.yü de siz bulun bakalım asıl tartışılacak yer burası.
    bu kıyaslamadan sonra fiyat-kalite ilişkisini en iyi veren motoru bulacaz.hadi bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlar motormu yahuu tvs dıyorum hepsını tek gecerım ben bugun motoru gordum yılbasından sonra kesın alıyorum apache valla ılk basta cbf 150 dedım ama tvs de saglam bıraz pahalı ama alcez artık 4000 ytl ama gelın gorun makınayı ben hayran kaldım devır saatı gazlı amartısor mutesem on far dızaynı mukemmel olmus alet fıyat yanlıs yazılmıs bu topıge 3850 + plaka bu arada 150 kn yı lısteden cıkartın derım ben memnun kalmadım ama havada karada bayır yukarı asagı ybr yı tokatlayan bı makına tıtreşimi saymassak 120km ıbre var ben her denememde goruyordum sonuc : satıldı

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    apache nin deposu 16 litre acaba fazla mı yakıyor?

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    TVS Apache'yi tek geçerim. 2006 Yılının Kendi kategorisinde tasarım ödülü almış, kalitesini ispatlamış bir marka. Bence TVS Apache...
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    .................
    evet arkadaşim benimde gözüm tvs apachiye kaydi düzelmiyor kategorisinde mondial le kıyaslanmaz diyebilirim ilgili link www.tvsapache.com

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.

apaçiiii

arkadaşlar bende cbf 150 düşünüyordum ama apaçinin görüntüsü muhteşem fiyatları 4.000 milyar biraz pahalı değilmi .Türkiyede satışa sunulmuşmu?bilgisi olan varmı?Bak şimdi heyecanlandım

sanki eski yrbleri andırıyor.2004 modeleri falan apachi

arkadaşlar apaçi gelmiş.isteyenler bu sayfaya bakıp bilgi alabilir

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24756
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    .................
    birde apachinin aynaliri yokmu?

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    en gösterişlisi yamaha...
    en büyük tank Apache...
    en güvendiğim marka Honda...
    ***yamaha ve honda yı gözüm kapalı alırım...diğerleri henüz rüştünü ispat etmemiş markalar motor piyasasında...
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler