Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 250 R - KLX 250S - CRF 250 L Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI

Fotoğrafları paylaştım umarım olmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Durum böyle.Gidondan darbe yedi şasesi yamuldu.Şimdi gerekli yerlerle konuştum HONDA nın vereceği cevaba göre kendimi hazırlıyorum.Garanti kapmasında kabul edip yaparlarsa bir problem olmaz ama yinede motosikletim değer kaybedicek.

Sizin de görüş ve önerilerinizi almak isterim.Tüketici mahkemesi ile görüştüm.
    TolgaTep bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun, ancak sanıyorum Honda gibi bir marka sizden yana tavır alacaktır, işin prestij kaybı boyutunu hesaba bile katmaya gerek yok, tabii haklı olarak kendinizi garantiye alıyorsunuz.

Kullanma talimatı neder, garanti koşulları neleri içerir bilmiyorum, yinede Honda kendisine yakışanı yapar diye umuyorum.
    (Aynı olay bizim çançin'lerde olsa ne olurdu düşünmek bile istemiyorum )
    Ahmanamra bunu beğendi.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun umarım honda sizden yana tavır alır hatta yenisiyle değiştirir umarım. resimlere bakılırsa olduğu yerde düşmüş gibi sürüklenme falan yok gibi bu kadar düşmeyle şasi yamulması gerçekten ilginç muhtemelen üretim hatası bir şaseye denk geldin .HAkkını sonuna kadar ara bencede.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yahu ben bakıyorum ama kaynak yerindeki deformasyon gibi paslanmadan başka bişey göremiyorum Evet bu konularda gözüm pek iyi değildir... Şasedeki yamukluğu göremedim ben...

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Fotoğraflardan birşey anlaşılmıyor gerçekten. Sadece motorun arkasından çelikmiş fotoğrafta belirgin bir yamukluk var. Benim Cbf'in plakalık yamulduğunda da aynı şekilde motorun şasesinde bir problem var gibi görünüyordu ordan biliyorum
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflardan birşey anlaşılmıyor gerçekten. Sadece motorun arkasından çelikmiş fotoğrafta belirgin bir yamukluk var. Benim Cbf'in plakalık yamulduğunda da aynı şekilde motorun şasesinde bir problem var gibi görünüyordu ordan biliyorum
    aynı sekilde bizim max da arka salıncagı yamultunca aynı gözüküyor.

yuksek atlamalar yapan bir arkadasım arkayı egdi hidrolik presde düzelttirip kuvvetlendirdi

artık atlamalarda sorun yok

http://imageshack.us/a/img11/6231/20130329163124.jpg

http://imageshack.us/a/img202/9420/20130329114351.jpg

http://imageshack.us/a/img841/5774/20130329115057.jpg

egilmiş, düzeltilmiş, kuvvetlendirilmiş hallerin resimleri

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sekilde bizim max da arka salıncagı yamultunca aynı gözüküyor.

yuksek atlamalar yapan bir arkadasım arkayı egdi hidrolik presde düzelttirip kuvvetlendirdi

artık atlamalarda sorun yok

http://imageshack.us/a/img11/6231/20130329163124.jpg

http://imageshack.us/a/img202/9420/20130329114351.jpg

http://imageshack.us/a/img841/5774/20130329115057.jpg

egilmiş, düzeltilmiş, kuvvetlendirilmiş hallerin resimleri
    Sanayinin gözünü seveyim :D
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    aynısından alalım dedik ama tekrar aynı kullanımda yamulacaktı

bizde köşe demirle güçlendirdik, gayetde iyi ve güçlü oldu.

Cevaplar için teşekkürler.

Yalnız şunu söylemek istiyorum.Büyük ihtimal Honda biz bu motosikletin şasi sini tornaya yollayacağız garanti kapsamında yapacağız diyecek.Ben tabiki kabul etmeyeceğim.Ya 0 şasi getirip takarlar yada yeni motor verirler.Hiç bir darbe ve göçük izi yok bu yüzden hakkımı sonuna kadar aramayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben bakıyorum ama kaynak yerindeki deformasyon gibi paslanmadan başka bişey göremiyorum Evet bu konularda gözüm pek iyi değildir... Şasedeki yamukluğu göremedim ben...
    İlk fotoğrafa bakarsanız çok rahat görürsünüz.Paslanmada zaten kaynak yerinin atmasından sonra oluşan bir olaymış.Birde motosikletin üzerine binince kendini farkettiriyor.Motor bariz sağa yatıyor

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    iyiki ilk kaza anında resim cekmeyi ihmal etmemişsiniz,
    azda olsa kaza ile ilgili kanıt teskil ediyor

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Öncelikle geçmiş olsun..Şasiniz kuyruk kısmından yamulmuş..aynı noktadan ybr 125 imde kaza sonucu yamulmuş perte

çıkartmıştık..Sonra biz onu sanayide düzelttik..Nasıl düzeldiğini sormayın topa tutarlar Hondanın servisleri

iyidir siz gene baskıcı olun kullanıcı hatası demelerine imkan verme arazi motorunu otoyolda kullanmak için

almadın sonuçta..Ayrıca o şasiyi düzeltmek tornacının işi değildir kaportacıların işidir..Olurda servis yapmazda

kendi başının çaresine bakman gerekirse diye söyledim inşallah böyle birşeye gerek kalmaz..

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun..Şasiniz kuyruk kısmından yamulmuş..aynı noktadan ybr 125 imde kaza sonucu yamulmuş perte

çıkartmıştık..Sonra biz onu sanayide düzelttik..Nasıl düzeldiğini sormayın topa tutarlar Hondanın servisleri

iyidir siz gene baskıcı olun kullanıcı hatası demelerine imkan verme arazi motorunu otoyolda kullanmak için

almadın sonuçta..Ayrıca o şasiyi düzeltmek tornacının işi değildir kaportacıların işidir..Olurda servis yapmazda

kendi başının çaresine bakman gerekirse diye söyledim inşallah böyle birşeye gerek kalmaz..
    Çok teşekkür ederim.Honda garanti kapsamında tamir edilmeyeceğini söyledi.Mahkeme yolları gözüktü.Önümüzdeki hafta Önce tüketici mahkemesi ordan sonuç alamazsam avukat bulup firmaya dava açıcam.Şimdi forumda tüketici köşesine yazıcam.
    Üzücü tabi Honda'dan beklemezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiki ilk kaza anında resim cekmeyi ihmal etmemişsiniz,
    azda olsa kaza ile ilgili kanıt teskil ediyor
    rezalet walla başka bir arkadaşın crf si 3 takla atmış ön tarafı kaldırayım derken motosiklet elinden uçmuş gidon yamulmuş ters dönmüş başka bir şey yok.Yok hakkımı arayacağım!
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kolay gelsin, geçmiş olsun

ucanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha wr 250 r
    crf ile ilgili başınıza gelenlerden dolayı üzüldüm
    umarım lehinize bir sonuç elde edersiniz

bu haftaki gezimizden bir video parçası

Ahmanamra, Ahmet Abi ve TolgaTep bunu beğendiler.

ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    merhaba, boyum 172. Cross motosiklet videoları izleyince çok hevesleniyorum. wr250r da albenisi yüksek motosiklet. alıp karadenizi yayla yayla gezmek istiyorum. sınıfının sele yüksekliği en yüksek motosikleti. boyum büyük Problem olur mu?

Motosikleti
    CRF 250 L
    bendede boy 1.76 wr 250 denedim gayet makul hatta az yüksek olsa diyebilirim zaten amortisörleri aşağı alabilirsin arkadan tek ayar öndende 5 cm falan düşüyor sanırım zaten ustası olunca yüksek olsa diyorsun inan yüksek motor kullanmak herşeyden daha güzel kendini iyi hissettiriyor.

ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede boy 1.76 wr 250 denedim gayet makul hatta az yüksek olsa diyebilirim zaten amortisörleri aşağı alabilirsin arkadan tek ayar öndende 5 cm falan düşüyor sanırım zaten ustası olunca yüksek olsa diyorsun inan yüksek motor kullanmak herşeyden daha güzel kendini iyi hissettiriyor.
    Teşekkürler, cevabınız için.

Yamaha wr250r aklımın bir köşesinde olacak. İnş. bir gün nasip olur

Arkadaşlar Özet çeviride bir virgül hatasına dikkatinizi çekmek istiyorum. Çevirinin üst bölümlerinde yazılan "Ayrıca karbüratörlü olması nedeniyle zaman zaman özellikle full gaz verildiğinde klx'in tepkisinin gecikmeli olması da doğal bir sonuç. WR ve CRF ise enjeksiyonlu"

İfadesinde anlatılmak istenen de bu olmakla

"Honda düşük bütçesiyle daha genel bir kullanıcı kitlesine hitab ederken, çalıştır ve git özelliğiyle ve kolay-uzun kullanılışıyla"

İfadesinde n sonra virgül kullanmak gerekirdi çünkü bu özellik enjeksiyonlu motorlar için söylenebilir, karbüratörlü motorlarda ısınıp tam performansa gelmesi biraz zaman alır.

CRF ve WR enjeksiyonlu dur. KLX karbüratörlü eski teknolojisi ile şöyle bir soruyu akla getirir. Yeni teknoloji, sorunsuz ve az yakıt tüketimi nedeniyle CRF, KLX'e tercih edilmelidir ?

Bence evet. Piyasanın tercihine yaygın servis ağından dolayı CRF şeklinde belirtmektedir.

Selamlar.
    Tolga

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    KLX karbüratörlü değil ama.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Buradaki karşılaştırmada karbüratörlü modeli kullanıldığı için arkadaşın söylediği doğru ama Syanur. Türkiyede 2010 yada 2011 den sonraki modelleri enjeksiyon sanırım ama .

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)