Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 125 duke Hyosung 250r

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaş böyle karşılaştırma mı olur demeyin.Ekim gibi motor alıcam allah nasip ederse.
    İstanbulda oturuyorum.Okula gitmek şehir içinde dolaşmak için motor almak istiyorum.yaş 21 boy 1.78

KTM 125 duke =Şehir içinde cok olumlu yorumlar okudum, daha elverişli ama bana biraz küçük geliyor gerçekte görmedim .Çok gösterişli olduğunu yazıyolar gözle sürekli üzerindeymiş ( Hiçbir motoru görmedim aslında) Bunu 2011 model alabilirm 7.500tl

hysoung 250r =Süperspor bir motor benim tarzım olmasada herkezin sevdiği bi motor.(Amaç birazda da o ) Bu motoru 2006 model alabilirm 6.000tl gibi

Hyosung naked 2012 =Bunun ikinci eli yok sıfırı 8.800 o parayı vermem için biriktirmem lazım zor gibi.ama değer derseniz düşünürüm.

Hyosung 250 naked =Çıplak halini bu hale getirebilirmiyim ?Tahmini ne kadar harcamak gerekir.Bu hali tam benim istediğim motor ama zor gibi duruyor.

2 kişi kullanıcam.Hız tutkum yok olsada yapmam .Önemli olan gösterişli olması (Beni yargılamayın)
    Ehliyeti yeni alıyorum, motor kullanmayıda bilmiyorum aslında ama cabuk öğrenirim.1 ay ehliyetsiz kullanmayı planlıyorum.Birde ekime doğru ikinci el fiyatları düşüyor diyorlar tahmini nekadar oynar.

Bana akıl vericek abilerime ihtiyacım var 2 senedir forumu takip ediyorum artık almanın vakti geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    GT 250 sahibi olarak KTM ne bilim hoşuma gidiyor benim komşunun tavuğu komşuya kaz mı görünür bilmem KTM gecince bakmadan edemiyorum :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Deve ile cüce karşılaştırması yapmışsın haberin yok ktm ye 175 üstü insan binemez,binerde haberlere falan çıkarsın yolda gören fotoğrafını çeker (adamın içine motor kaçmış diye)
    ferad, nokiaxxx ve atid bunu beğendiler.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Çalıştığım yerde 125 duke var. her yanından geçişte inceliyorum. Bence şehir içi için ideal bir motosiklet. İki kişi ne kadar performanslı kullanılır bilmiyorum ama.
    Aynı zamanda kalitesi ve karizması var bence. Benim tercihim (senin yerinde olsam) KTM olurdu. Bu işler kısmet meselesi unutma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deve ile cüce karşılaştırması yapmışsın haberin yok ktm ye 175 üstü insan binemez,binerde haberlere falan çıkarsın yolda gören fotoğrafını çeker (adamın içine motor kaçmış diye)
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

Çok pahalı geliyor Duke,açıkçası 200 cc olanı 4000 euro olsa(125 liği 4000 euro,200 lüğü 5000 euro) almayı ciddi ciddi düşünürdüm.Hyosung ile karşılaştırmak bile hata hele kanuni adı altında geldiğini düşünürsek hiç karşılaştırmaya gelmez.Kaliteli marka ama Ktm ayrı.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu şekilde motoru görmeden, bilmeden içinden sallayanları ciddiye almamak lazım, ama bilmeyen için bu tipleri tespit etmek çok zor.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    ktm güzel bir motor tartışılmaz ama ebat ve hız olarak hyo nun gerisinde kalacağı kesin. ayrıca 7,500 tl ye 2010 enjeksiyonlu gt250 rahatlıkla alabilirsin. yakıtı da oldukça tatminkardır, parça ve servis yaygınlığı da cabası. ben de ktm duke 200 almayı düşünen biri olarak senin koşullarına gt250 yi daha uygun buldum. karar senin.

bu arada gt250naked modifikasyonunun çok maliyetli olacağını sanmıyorum. gördüğüm kadarıyla alt sakal, far grubu, çelik fren hortumları, dikiz aynaları, maşadan şaseye alınmış sinyaller ve şaseye sabitlenmiş denge topuzu ve en önemlisi akropoviç egzoz var... maliyetten ziyade uyumlu parça bulmak, bulduğun parçayı motora uydurmak biraz zor olabilir. Egzoz hariç en fazla 1000-1500 TL tutabileceğini düşünüyorum.

Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım yerde 125 duke var. her yanından geçişte inceliyorum. Bence şehir içi için ideal bir motosiklet. İki kişi ne kadar performanslı kullanılır bilmiyorum ama.
    Aynı zamanda kalitesi ve karizması var bence. Benim tercihim (senin yerinde olsam) KTM olurdu. Bu işler kısmet meselesi unutma.
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 250 sahibi olarak KTM ne bilim hoşuma gidiyor benim komşunun tavuğu komşuya kaz mı görünür bilmem KTM gecince bakmadan edemiyorum :D
    Khutuck

Slayerrr

Hocam kendi motorunuzla kıyasladığınızda boyutları nasıldır 2 kişi binilebilirmi?Bilen gören arkadaşlar biraz bahsedebilirmi?İncelemelerde nasıl bi etki bırakıyor?Performans konusunda da 120 yi geçiceğimi tahmin etmiyorum korkularım var yeterince onun için performası 2. sırada

ozgur325

Modifikasyon konusunda dediklerinizi 3 defa okudum araştırdım anlamak için 4.500 bi naked alsam 1.500 lirayıda bir usta bulsam o bu hale getirebilirmi kendi de fiyata bişey eklermi .İnterneten araştırdığıma göre ne çift far bulabildim ne alt sakal bunu usta kendi mi yapıcsak ? Cok soru işareti var.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı crushoot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B] 4.500 bi naked alsam 1.500 lirayıda bir usta bulsam o bu hale getirebilirmi kendi de fiyata bişey eklermi
    öncelikle 4500 değil 5500 - 6000 verip sağlam bir motora binmeni öneririm. 4500 e alacağın bir hyosung rus ruleti oynamak gibidir.bu dediğimi bir düşün.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle 4500 değil 5500 - 6000 verip sağlam bir motora binmeni öneririm. 4500 e alacağın bir hyosung rus ruleti oynamak gibidir.bu dediğimi bir düşün.
    temiz bir hyosung gt250 naked bulsam 5.500 e 1.500 lirada masraf yapsam toplamda 7.000 tl gibi bir fiyata herşey dahil gösterdiğim resimdeki modeli elde edebilirmiyim yoksa cok iş cıkarırmı.Motor hakkında bi bilgim yok olmadık şeyler karşıma cıkarmı.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    temiz bir hyosung gt250 naked bulsam 5.500 e 1.500 lirada masraf yapsam toplamda 7.000 tl gibi bir fiyata herşey dahil gösterdiğim resimdeki modeli elde edebilirmiyim yoksa cok iş cıkarırmı.Motor hakkında bi bilgim yok olmadık şeyler karşıma cıkarmı.
    far 150 TL sakal 100-150 TL ayna 50-100 TL arka lastik çamurluğu biraz zor bulursun veya araştırarak uydurabilirsin ama orjinal birşeye 300 TL'den aşağı vermezsin boya 300-350 TL. Egzosta hiç girmiyorum bile.yazdığım fiyatların hepsi ortalaması. aşağısı da yukarısı da olabilir.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
    Sen duke 125 yada 200 ü hiç sokakta gördünmüde bu fikre sahip olabiliyorsun.İnternet ile gerçek hayat farklıdır.
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde motoru görmeden, bilmeden içinden sallayanları ciddiye almamak lazım, ama bilmeyen için bu tipleri tespit etmek çok zor.
    ) Sadece gülüyorum, 1.80 birini duke 125/200de gördüğümdeyse katıla katıla gülüyorum.Siz kağıt üstünde bakın motorlara, gerçekle yüzleşince dediğimi anlarsınız.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ktm sadece hyo nun değil segmentteki tüm motorların üstünde bir motordur. Ancak ciddi yedek parça sıkıntısı var buda bir gerçek. Eski bir comet sahibi olarak ben seçim hakkımı sanki biraz cometten yana kullanırdım. comet daha iri yapılı kaslı. aynı cc deki rakiplerine oranla daha güçlü. hem şehir içi hem uzun yol yapabilecek .. artçıyı çok rahat kaldırabilecek bir motor .. KTM 125 duke artçılı kullanımda aynı performansı sergilemez.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Khutuck

Slayerrr

Hocam kendi motorunuzla kıyasladığınızda boyutları nasıldır 2 kişi binilebilirmi?Bilen gören arkadaşlar biraz bahsedebilirmi?İncelemelerde nasıl bi etki bırakıyor?Performans konusunda da 120 yi geçiceğimi tahmin etmiyorum korkularım var yeterince onun için performası 2. sırada
    125'lik model rahatlıkla 120km/sa sabit hızla gidiyor, zorlayınca 135'e ulaşıyor. Şehir trafiğine rahatlıkla uyum sağlarsın, uzun mesafe sürüşte tüm 125'likler gibi son hızı yetersiz gelecektir. Motorun ara hızlanmaları çok iyi, 100'le giderken gazı açınca tepki alabiliyorsun. CBF150'de 100'le gaz açınca sadece ses değişiyor Eğer bütçen yeterliyse Duke 200 almanı tavsiye ederim, arada 500€ fark var sadece.

Motor CBF150'ye göre biraz daha ufak ama kalıplı. CBF150'yle yan yana koyunca 190'lık sıska bir adamla 170'lik vücutçu gibi duruyorlar. Yol tutuşu çok çok iyi, çok çevik bir motor, frenleri çok iyi. CBF150 ve Fazer'a kıyasla Duke125 kullanırken daha çok zevk aldım.

Artçı selesi biraz küçük ama diz mesafesi yeterli. İki kişilik bir motor değil, kısa mesafe dışında iki kişi kullanmak rahat olmayacaktır. Artçılı sürüş dinamiği iyi, ama artçıyla yüksek hıza çıkmadığım için performansını bilmiyorum.

Sen duke 125 yada 200 ü hiç sokakta gördünmüde bu fikre sahip olabiliyorsun.İnternet ile gerçek hayat farklıdır.

) Sadece gülüyorum, 1.80 birini duke 125/200de gördüğümdeyse katıla katıla gülüyorum.Siz kağıt üstünde bakın motorlara, gerçekle yüzleşince dediğimi anlarsınız.
    Spormoto'da (KTM distribütörü) 7 ay çalıştım, Türkiye'ye gelen ilk Duke 125'i ben çıkarttım kutusundan Boyum 183, motor çok büyük değil ama çok ufak da değil.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spormoto'da (KTM distribütörü) 7 ay çalıştım, Türkiye'ye gelen ilk Duke 125'i ben çıkarttım kutusundan Boyum 183, motor çok büyük değil ama çok ufak da değil.
    İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz,Ktm den ayrılalı ne kadar oldu, içeride alamadığınız bakiyeniz mi var? Hala satış sorumlusu gibi yorum yapmaktasınız...
    Sonuçta iki malda ortada aynı kişi aynı açıdan 2motordada fotoğraf çekinip karşılaştırsın,dahada aksini iddaa eden olursa zevklerimiz farklı demek ki yada gözlük numaralaramız..

Motosikleti
    İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz,Ktm den ayrılalı ne kadar oldu, içeride alamadığınız bakiyeniz mi var? Hala satış sorumlusu gibi yorum yapmaktasınız...
    Sonuçta iki malda ortada aynı kişi aynı açıdan 2motordada fotoğraf çekinip karşılaştırsın,dahada aksini iddaa eden olursa zevklerimiz farklı demek ki yada gözlük numaralaramız..
    KTM'den ayrılalı 1.5 yıl oldu, ne alacağım ne de borcum var. Yedek parçası sıkıntılı ama motorlar kesinlikle çok çok iyi. Duke125 şu ana kadar kullandığım en zevkli motorlardan biriydi, ki KTM'nin çoğu modelini (EXC 450, EXC300, EXC250, 990 Adv, 990SM, 990SMR, 990SMT, 690 End, 690 EndR) kullandım. Hatta iki ay evvel kendime bir tane almayı düşünüyordum, araba almaya karar verdiğim için vazgeçtim.

Eğer motosikletin sadece büyüklüğüyle ve gücüyle ilgileniyorsanız GT250R mantıklı. Ama eğer sürüş zevki önemliyse KTM kesinlikle önde gelir. GT250R'ı kullanmadım, ancak gerek kullanan arkadaşların yorumları, gerek test yazılarını göz önünde bulundurunca KTM kadar iyi bir motor olmadığı izlenimine sahibim. Daha hızlı olabilir ama daha iyi değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sadece görmedim üzerine de oturdum, kullanan arkadaşım var.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    benim tercihim ktm den yana olurdu belki performans olarak değil ama kalite olarak ktm hyosung u katlar.

Ktm nin kalitesini tartışan yok zaten, dikkat ettiyseniz sadece boyut ile alakalı yorum yaptım ki en önemlisi insanın boyuna uygun motor seçmesidir.Boyut konusundada iddaalıyım 1.80 boyundaki bir adam hertürlü o motor için fazla uzun...Hani arkadaşında bu motor olanlar arkadaşının boyunu bir ölçsün,sizin çevrenizde hala boyunu 10cm abartarak söyleyen adamlar var sanırım yoksa gözle farkedebilecek kadar zevk sahibi olmanız lazım.Ben moda ikonu değilim ama bu araçların sınıfı commuter değil sonuçta hobi amaçlı kullanılacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)