Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

honda cbf 150 - tvs apache rtr ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs yi ; sym mondial,kuba, hyo vb. markaların 150 lik commuter motorları ile kıyaslayın arkadaşlar....
    honda,yamaha,suzuki ve kawa .. kide kendi aralarında kıyaslanırsa daha adil ve güzel olur...
    tvs ile hondayı kıyaslayıp hondaya hakaret etmeyin... emeğe saygı
    kanka bu söyledikleriden dolayı seni şiddetle kınıyorum tmm tvs yi sym hyo gibi markalarla kıyaslayalım ama mondial falan ayıp etmişsin tvs bu gün honda nın veya yamaha nın bi motosikleti ile başa başa kıyaslanıyor teknoloji ve sağlamlık olarak ta birinden önde güç olarak 2 tanesinden önde yakıt olarak 2 sinden de az yakıyor bu adamlar daha ne yapsın honda veya yamaha 4000 tl lik kaç tane motoruna dijital gösterge koymuş veya tvs gibi öne disk koymuş çok merak ediyorum
    her markadan 10 ar tane motor koyalım yan yan emin ol ilk önce tsv biter (üzerinde marka ismi yazmayacak)
    bende ybr kullanıyorum ama bir daha bu sınıf motor alacak olsam tvs alırım her yönden benim motorumdan güzel titreşim olayı da abartıldığı kadar değil
    sbr bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    arkadaş biri TVS mi CBF mi YBR mi derse o tartışmaya girmicen ordan kan çıkar
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Honda ismini seviyorum hepsi bu
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Bilende bilmeyende atlıyor mondalle aynı kefeye soktunuzya helal olsun biri 2500 biri 4500 tl
    www.erkakurye.com

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben oyumu tvs den yana kullanıyorum. Hafif bi titreşim hariç cbf gibi bisürü kronik sorunları yok.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    ybrmi almadan önce tvsyi artçı olarak test etme imkanım olmuştu. aman tanrım o ne titreşimdi öyle! arkadaşlar yapmayın etmeyin selülit problemi olanları hariç tutuyorum ama totoşunuza yazık az gitsin uz gitsin kaymak gibi gitsin diyorsanız; ki benim için motorda en önemli unsurdur, (bakın cbf,ybr şunu, bunu alın demiyorum) tvs almayın. en azından almadan artçı olarak bir deneyin.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    İkiside teknoloji ve performans bakımından birbirine yakın motorlar... %90 aynı hızlarda sürüyoruz. Renk ve tip özelliklerini geçiyorum. Benim CBF 150 seçmemde birkaç kriterim oldu. Öncelikle 2 motoruda kullandım ona göre karar verdim.

1 . Oturuş pozisyonu CBF kesinlikle daha iyi. Apache de önde duruyorsun hele fullface kaskın varsa göstergelere neredeyse kafa indirerek bakıyorsun.

2- Titreşim konusunda Apache için Hintlilerin biraz daha çalışması gerekiyor. Işık var ancak o kadar...

3- Servis ağı ,yedek parça ve ikinci el performansı kesinlikle Honda daha iyi.

4- Motor performansı ve parça kalitesi olarak Apache daha iyi geldi.

5- Artçı için CBF daha iyi...

Ben tvs alacak arkadaşlara 10 km daha fazla gidiyor ,biraz daha az yakıyor diye titreşimli ve oturuş pozisyonu bana göre kötü olan bir motor tercih etmesinler. Ha CBF e lafım yok mu? Tabi... halen aynı motoru yüksek fiyata satıyorlar. Yeni nesil motorları nedense Türkiyeye gelemiyor? Herneyse... Bence gidin 2 motoruda kullanın derim. En güzel karşılaştırmayı öyle yaparsınız.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı 10SuzAsLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konu karakolda biter söyliyim size ama bencede tvs
    hehhehehheheh
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehhehehheheh
    üstad bu işlerden iyi anlar. Elinden bisürü tvs, cbf geçti, ama cbf den çektiği kadar hiç bişeyden çekmedi. Doğrumu üstad?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Onlar 6500 ile 8000 devir arasındaki sesi ivmeyi görseler 13'5 beygir in ne olduğunu anlarlar küçük cc de yarım beygirlik güç bile çip takmış gibi hissettirir
    eby78 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bu işlerden iyi anlar. Elinden bisürü tvs, cbf geçti, ama cbf den çektiği kadar hiç bişeyden çekmedi. Doğrumu üstad?
    hondadan çok çektim.. 1000rr ın 2 sefer garantiden motoru değişti... cg ve cg es ler devamlı jant yamulttu ve yağ yaktı... sonra asıl bela olan cbf serisi başladı... çalıştığım kurye firması günrük işi ve nakit para akışı sağlıyordu... cbf 250 den aşşağı motor istemiyordu.. tiwister ile adım attım... mehmet konşuk sağ olsun kırmaz beni.. sonra eğzantirik uzaması eğzantian rk sesi falan derken yağ eksilten bir motor bulduk karşımızda dediler bu ilk kasa kesici yok yeni kasada bu sorun yok.. sonra 2005 aldım..cbf250 ondada benzer sorunlar kesilmedi...kurye idim biraz sert kullanıyorduk ama bu kadar olmamalıydı.. 2005 in sonunda yaptığım kazada aldığım motorun yarısı kadar parça parası tutunca pert olan motor yerine kaskoya bir fark katarak yine 250 cbf aldım çünkü şirket istiyordu... sonra yine sıkıntılar devam etti.. 2007 de işten çıktım ve motoru 2007 cbf 150 ile değiştirip yola devam dedim... ondada benzer sorunlar.. sonra bir cbf 150 daha baktım olmuyor ben isyan ettim... ya bende bir şeyler vardı yada hondanın bana sattığı motorlarda... hatta en son aldığım motoru teslim almaya giderken duş bile aldım
    neyse uzun lafın kısası honda yüzümü güldürmedi.... ama çok ekmeğini yedi... bu arada kurye olduğumdan motorumu sert kullanırdım... tatlı tatlı kullansak belki arıza yapmaz ama biz sert kullanmak zorunda kalıyorduk...

yamaha ybr 125 den sağlam bir motor sınıfında görmedim.... sağlam ve masrafsız tek motor bana göre...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul' da ki kurye motorlarının 10/9 u cbf tir. Nedenini bi sormak lazım. Neden tvs almıyosunuz ? Ne zorunuz var kurye arkadaşlar, daha ucuza kaliteli, daha üstün özellikli ve daha güçlü motora binin. Neden cbf ? Bunun sebebi nedir ?
    bir çok firma toplu motor alımı yapıyor ve honda daha caizp geliyor... hondaya daha fazla kredi çıkıyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Honda üretimi çine çekti işler bozuldu

Cbr600rr varadero africatwin

Ömürlük motorlar

Bi kawa bi suzuki var çin pazarına girmeyen sanırım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alan ve satan memnun olduğu müddetçe sorun yok, İnşallah tvs veya cbf hangi motoru alırsa arkadaş, mutlu ve mesut biçimde sıkıntısız binmek nasip olur. Kendisi ile hem bu başlık altında, hemde benzer amaçla açılmış bi çok başlık altında fazlaca işine yarayabilecek bir çok kullanıcı deneyimi paylaşıldı. Hangi motoru alırsan iyi günlerde kullan kardeşim, kullanıcı yorumları, bizler, sana faydalı olabildiysek ne mutlu bize.
    eby78 ve KeaSH-07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alan ve satan memnun olduğu müddetçe sorun yok, İnşallah tvs veya cbf hangi motoru alırsa arkadaş, mutlu ve mesut biçimde sıkıntısız binmek nasip olur. Kendisi ile hem bu başlık altında, hemde benzer amaçla açılmış bi çok başlık altında fazlaca işine yarayabilecek bir çok kullanıcı deneyimi paylaşıldı. Hangi motoru alırsan iyi günlerde kullan kardeşim, kullanıcı yorumları, bizler, sana faydalı olabildiysek ne mutlu bize.
    helal gardaşım ağzına sağlık..........

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Nacizane önerim bu işin profesörü olan AltınElbiseliAdam barkın abimizin bu motorlarla ilgili videolarını izlemendir. Ben 3 kıyaslamaya onun sayesinde noktayı koydum ybr dedim... Sanada son noktayı koyduracağına eminim.

Motosikleti
    HONDA NT 700 DEAUVİLLE
    aranıza yeni katıldım kavgası dönen 3 motor yani cbf tvs ve ybr sahibi oldum şu anda deauville'min yanında şehir içi kullanım için cbf 150 motorum var.2009 tvs apache motorum söylendiğinin aksine 110 km süratin üzerine çıkmadı ve motor sağır açılmış bi motor değildi tamamen orjinaldi 2011 model apache aldığımda performans ve görünüş ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ama şu varki oturuş pozisyonu uzun boylular için yarım saat sonra çile haline gelebiliyor titreşim 0-80 km arasında az fakat 80 üzerine çıkıldığında gayet hissettiriyor kendini ve ileriki km lerde diğer çinli motorlar gibi tvs rtr dede bu vibrasyon artıyor ben bunu farkettiğimde motorumu elden çıkarttım ama az yakan yakışıklı ve güçlü bir motor tvs den sonra ybr esd aldım ybr çok cılız ve hantal bi motor hızını alana kadar baya bi zaman geçiyor he hızını aldığında gidiyor fakat bu seferde eksantrik zinciri ötmeye başlıyor bu sırf benim motorum için değil arkadaşlarımın ybr lerindede gördüğüm bi sorun ama 80 le gidicem ben diyorsanız 600 km yol gidersiniz 1 depo ile gelelim cbf e bu motor mantıksız yere yolda kalanı göreniniz olduğunu sanmıyorum ki benim etrafımda ve firmamda bu motor ile kuryelik yapan insanlar var motoru sıkmasanız 120.000 km kullanan çalışanlarım var tabi bu km.ye kadar getirmek için düzenli yağ değişimi vs yapmanız ve 80 i geçirmemeniz lazım bastığıız takdirde 70.000 km maksimum süre kullanırsınız ama debriyaj fren vs balata grubunuda 40.000 km den önce değiştirmessiniz cbf için söylenecek tek şey konforlu ve masrafsız ben cbf kullanmaktan sıkılmış birisiyim ama piyasada cbf in üzerine tercih edilebilecek konforda sağlamlıkta başka bi motor yok ybr sağlam denir fakat işin aslı öyle değil ilk ybr mi 2003 te aldım brezilya yapımı ybr idi ve o günden bu güne değişen hiçbişey yok motoru biraz sıkın sesler gelmee başlıyor ve ben etrafımda çok şahit oldum ybr nin 50.000 km de motor istediğine 15.000 de zincir dişli veya balata istediğine fakat yavaş kullanımda cbf ve ybr eşdeğer kalitededirler ne eksik ne fazla cbf torkundan dolayı bir depo benzin ile 425 km yol yapar orta temizlikte bi cbf bu benzin fiyatları ile km'de 130 kuruş yakar apaçhe hepsinden az yakar ama masraf çıkartır vibrasyondan dökülmeye başlar inanmayan arkadaşlarım 15 20 bin km lerde apache leri test edebilirler burda bi çok arkadaş söylediklerimi yalanlıyacak fakat gerçek bu denemeside sizin elinizde dip not olarakta şunu söyliyim cbf ten nefret eden bi adamım çünkü heryer cbf dolu fakat cbf i 2.el aldığında az zarar yada kar ile satarken ybr ve tvs 2.elde zarar ettirir ben cbf imi tam 12 saatte sattım ama tvs mi 20 günde zararı ile sattım

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    3 bin liraya 2007 model cbf 150 mi olurmuş yahu ben sana 2010 modelini alırım
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 bin liraya 2007 model cbf 150 mi olurmuş yahu ben sana 2010 modelini alırım

sedat bu alır valla... nede olsa kastamonulu...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)