Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

honda cbf 150 - tvs apache rtr ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us
    honda hayat onda.. şanzuman bilyası yani debraj tası bilyası 11000 de dağılmıştı.. bunun yüzünden motoru yardık..içindeki bir çok bilya dağılmak üzereydi,.. yağ yakan pistonda cabasıydı...

durun km sinide atayım...
    cbf 150 bende 50 000 i görmeden pert oldu... bıktım motor sanzuman ve en önemlisi yağ masrafından..
    .

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yağ yakma problemi olduğunu duymuştum ama

Böylesini ilk defa duyuyorum
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakma problemi olduğunu duymuştum ama

Böylesini ilk defa duyuyorum
    bak bir tane daha aldım oda 38 000 küsür dayandı atayımmı onun resimlerinide... ben honda sevmiyorum çünkü çok çektim.. inşallah ilerde bendeki bu düşünceyi kırar bu marka ama artık honda almam ......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    2007 cbf 2000 liradan fazla etmez 2011 apacheyi 3000 e buldum diyorsan hemen al 3400 e vermiyorum ben bas git diyorum teklif verene. Tvs apachiyi tanımayan adamın motorcu olmasına ımkan vermiyorum yada takoz dur sen kapıdakı takozla diyalog kurmus olabilirsin
    www.erkakurye.com

Motosikleti

aldığım 2 cbf 150 de sorunlu çıktı..... benle birlikte alan 25-30 arası kuryeninkide aynı.. selçuk eczada kullanılan cbf 150 lerde öyle çıktı... ama rahat motor..

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    cbf 150 kullanan arkadaşım var motoru olabildiğine sert kullanan biri motordan hiç şikayetci olduğunu duymadım ama...belkide sizin şansızlığındır...olabildiğine sağlam motor bana kalırsa
    bakma güzelim,atla gezelim

Motosikleti
    Ramço ağa Tvs apaçinin vites kutusuna şanzımanına neyin açıp baktınmı cbf 150 ye göre tvs nasıl gözlemlediğin
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço ağa Tvs apaçinin vites kutusuna şanzımanına neyin açıp baktınmı cbf 150 ye göre tvs nasıl gözlemlediğin
    yok daha açmadım 80 000 küsür yaptığımınkinide açmamıştım... açmadığımıza göre sağlam olduğu kanısındayım...

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bence ; Apache !!!

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img31.imageshack.us/img31/205/sam1229c.jpg

honda hayat onda.. şanzuman bilyası yani debraj tası bilyası 11000 de dağılmıştı.. bunun yüzünden motoru yardık..içindeki bir çok bilya dağılmak üzereydi,.. yağ yakan pistonda cabasıydı...

http://img690.imageshack.us/img690/3298/sam1230k.jpg

durun km sinide atayım...
    cbf 150 bende 50 000 i görmeden pert oldu... bıktım motor sanzuman ve en önemlisi yağ masrafından..
    .
    http://img62.imageshack.us/img62/1295/sam1231p.jpg

O değil de bence km hatalı, yoksa 11000de bir motosikletin egzozu o kadar aşınmış ya da paslanmış olamaz. Ben de ikidir Cbf 150 alıp kullanıyorum. Şu istanbuldaki kuryelerde pek apaçiye bulaşan yok.

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 cbf 2000 liradan fazla etmez 2011 apacheyi 3000 e buldum diyorsan hemen al 3400 e vermiyorum ben bas git diyorum teklif verene. Tvs apachiyi tanımayan adamın motorcu olmasına ımkan vermiyorum yada takoz dur sen kapıdakı takozla diyalog kurmus olabilirsin
    Cbf 150 çıktığıdan beridir beğenmiyorsun arkadaş, başka forumlarda da nickin var. sene 2007 eski mesajlarına bakılırsa çıktı çıkalı sevmeyip kötülüyorsun..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Demekki bir öyle bir böyle konuşmuyorum kötü herzaman kötü dür ozaman apachem vardı hyısung aldım yıne apacheye döndüm aklımda bir çelişki olsa birde cbf i deneyim derdim ama yine dandik sanılan motorun en titrediği 2012 modelini aldım paramı boşa harcamayı seviyorum galiba tvs den pişman olmak cok zor
    www.erkakurye.com

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir bir satıcı her motosikleti az yada çok tanımalı...işine gelmediğinden öyle demesin... bende hep şey derim... honda hayat onda.. bu ne biçim hayat ... yağ yakan , zincir dişli bitiren ve tekleme yapan... hayat tek marşta en az 50 000 km yapmak demekse ben böyle hayat ı honda da bulamıyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

http://imageshack.us/content_round.p...0/sam1434t.jpg
    2007 model apachemden km .. daha fazlasıda var ama hariciye bakmam lazım... 80 küsür binde satıldı... maşallahı vardı... yağ falan yakmazdı.. düzenli olarak yağ ve yağ filitresi değişirdi... zaten zavallım kurye motoru idi...
    bunu istiorsan 50.000 belki veremeyebilir ama yamaha buna yaklaşır.hondada hayat olsa tipi biraz güzel olur dimi ;)
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki bir öyle bir böyle konuşmuyorum kötü herzaman kötü dür ozaman apachem vardı hyısung aldım yıne apacheye döndüm aklımda bir çelişki olsa birde cbf i deneyim derdim ama yine dandik sanılan motorun en titrediği 2012 modelini aldım paramı boşa harcamayı seviyorum galiba tvs den pişman olmak cok zor
    Biz buna önyargı diyoruz. Motosikletini ya da motosikletlerini sevebilirsin ama sırf sen sevmiyorsun diye diğer marka ve modelleri kötülemeni gerektirmez. Herkesin önceliği kendine göre farklı. Ben ve benim gibi onlarca insan da memnun motosikletinden. Ben sana paranı boşa harcıyorsun demiyorum ki. Misal ben apaçiye dandik demiyorum her ne kadar öyle olsa da.

Konuda arkadaş daha yeni model olduğu için ve oturma pozüsyonu-vibrasyon ve servisi hoşuna gidiyorsa onu alabilir. Zira 2011 Cbf150ler 4000tl ye çok rahat alınıp satılabiliyor.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz buna önyargı diyoruz.Misal ben apaçiye dandik demiyorum her ne kadar öyle olsa da.
    ön yargıdan bahsederken bir taraftan da kendi söylediğinle çelişiyorsun..hiç tvs apache kullandın mı?motorun çekişini,torkunu,özelliklerini ve en önemlisi motor ve şase yi yakından inceledin mi? sanmam..eğer bunları araştırmış yada incelemiş olsadın apache ye dandik demezdin..honda cbf sadece rahat bir motor o kadar..onun dışında ne yürüyeni nede motor özellikleri apache ile yarışamaz.ve yeni model!cb 125 e bir bak bakalım önce,sonra apache ye dandik de

ön yargıdan bahsetmeden önce mutlaka bir apache kullan,sonra kendin de fark edeceksin haksızlık ettiğini...

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön yargıdan bahsederken bir taraftan da kendi söylediğinle çelişiyorsun..hiç tvs apache kullandın mı?motorun çekişini,torkunu,özelliklerini ve en önemlisi motor ve şase yi yakından inceledin mi? sanmam..eğer bunları araştırmış yada incelemiş olsadın apache ye dandik demezdin..honda cbf sadece rahat bir motor o kadar..onun dışında ne yürüyeni nede motor özellikleri apache ile yarışamaz.ve yeni model!cb 125 e bir bak bakalım önce,sonra apache ye dandik de

ön yargıdan bahsetmeden önce mutlaka bir apache kullan,sonra kendin de fark edeceksin haksızlık ettiğini...
    Kullandım evet, çekişi iyi kasası kısa bana göre. Cbr da kullandım, yakından inceledim tabi. Bana göre dandik o yüzden cbf150 alma kararı aldım ama apache isteyen hiçkimseye yok ybr al yok cbf150 al demedim. Yeni çıkan kasasında kaç kişinin elektronik gösterge arızası oldu biliyor musun. Üstelik bu sınıfta birbirine yakın üç tane motosiklet var aralarında en iyis apache olsa herkes ona yönelir. (En basit mantıkla). Bazı konularda diğerlerine göre üstün olmadığı için ve bana göre önceliklerimi karşılamadığı için. Hatta çirkin denilen cbf150 nin kasası özellikle diğerlerine göre hoşuma gittiği için aldım. Tamam sorunlu motosikletler var. Hatta honda kaliteyi düşürdü ben de katılıyorum ama. Apache de öyle ahım şahım kaliteli bir motosiklet değil. Başlagıç motosikleti işte. (ben 4 senedir kullanıyorum yüksetlmeyi de düşünmüyorum ekstra bir para gelmezse o ayrı)

Bir de bu hondayı tartışmaya başlayınca neden kompleksli gibi başka motosiklet kullananlar hep çamur atıyor anlamış değilim. Hadi Ramazan gibi olsa işin motorundan anlasan söksen taksan o ayrı, ya da usta olsan. Kimisine servis artislik yapmış kimisine satıcı almassan alma demiş kimisinin ilk aldığında ses geliyormuş oymuş buymuş. Honda yamuk yaptı diye başka motosiklet aldı diye markaya düşman kesilip en ufak falsosunda dilinden düşürmeyenlerden bahsediyorum. Motosikletini çok seven yıllardır kullanan bir çok arkadaş varken kötü kötü diye diretmenin mantığını anlamıyorum.

Ben apache kullandığımda benim motosikletimin yerine geçecekmiş gibi bir his uyandırmadı. Benimkinin gözünü seveyim dedim hatta.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yıllardır motor kullanırım , beni en çok ilgilendiren (motor seçiminde) ben bu motoru hemen satabilecekmiyim ve yedek parça.. gerisi teferruat ...
    yamaha al,honda al..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Koray amma para düşkünüsun be abisi yaw bu
    Motorsiklet zevk işidir hadi yedek parça servis desen sana katılırım da ama hemen satılma konusunda sana katılmıyorum bak sende yamaha var satacak oldugunda kaç kisi aradı veya test etti çok merak ediyorum. ( telden girdiğim icin gülücük yapamıyorum yoksa kahkaha atardim.)
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    herkes uzman oldu bu motor tartışmalarında herkes bilir kişi. Konu açılınca muhalefet belli destekleyenler belli. Herkes geri zekalı parası bol saçıyor gidip cbf150 alıyor kuryelerde para bol litre litre yağ alıyolar 20-30 binde para fazlalığından motoru atıyolar ama NEDENSE gene CBF150 alıyolar yani istanbulda geçen 10 kuryeden garanti 6-7si cbf 150 bu adamlar bu işten ekmek yiyor neden gidip tvs yada ybr almıyor?? hadi cbfi geçtim cb125e ye laf atıyoduk kim alacak bunu diye maşallahı var siz neyin peşindesiniz? Siz aldınız diye o mal iyimi olacak biraz objektif olun. Bu anlatan arkadaş tüm cbflerini sıfır kendisi bayiden mi çıkarmış yoksa ne olduğu belli olmayan birinden mi almış? zaten grenajları çakma çin malı olanlardan motora verdiği değeri gösteriyor. Tüm bunları bırak sıfır motor zaten 300 lira kutudan çıkartıp takıyolar daha neyin ömründen bahsediyosunuz ben onu anlamadım. Allahın gariban çin malı motorundan 100000 km mi yapmasını bekliyosunuz KAPİTALİS düzen motoru bunlar bozulacakki adam para kazansız yok öyle evladiyelik motor 3-5 liraya. eskidendi onlar alıcaksın honda titan dağ bayır geziceksin made in japan velasıl kelam nekadar ekmek odar köfte arkadaşlar.
    ERROR88 bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Markasını modelini geçtim, bir tarafta 2007 model bir motor var, diğer yanda 2011 model. Üzerine arkadaş bir de, 5 - 6 sene kullanırım demiş. Bu durumda değil Apache, Mondial bile olsa onu tercih etmesi gerekir. 10 yıllık bir CBF'i satacak müşteri bulamazsınız.

Dayanıklılık konusuna gelince, motorların hor kullanılmaya karşı dayanıklı olmak gibi bir zorunlulukları yok. Devirlerine, rodajına uyarak düzgün kullanırsanız hiçbir motor arıza yapmaz. Buna rağmen yapıyorsa o sizin şanssızlığınızdır her modelde olabilir.
    ERROR88 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)