Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF500 & Yamaha FZ6 Naked

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Land Cruiser
    Honda CBF500 & Yamaha FZ6 Naked

Merhaba Arkadaşlar,

Bu başlık daha önce açıldı mı bilmiyorum ama, bu 2 motoru kıyaslarsak, kullanan ve hakkında bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini rica ediyorum. 1 ay içerisinde 3. motorumu alacağım inş

Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer ozellikte olan iki seyi kiyaslamak neyse de, biri 2 silindir digeri 4 silindir, biri 50 hp civari, digeri 98 hp. Velhasil, tek ortak ozellikleri naked olmalari

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF500 diye bir motor mu kaldı dünyada ?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF500 diye bir motor mu kaldı dünyada ?
    arkadaş sıfır km olarak sormamıştır.

bende geçen sene vardı cbf500 gayet güzel bir motosikletti.

cacık olmuş bir fazer yerine temiz bir cbf500 ü tercih ederim.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben de hoşaf olmuş bir CBF 500 yerine temiz bir Fazer'ı tercih ederim...
    ero__ bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hoşaf olmuş bir CBF 500 yerine temiz bir Fazer'ı tercih ederim...
    o zaman aradaki en az %25 deger farkını ödemen gerekir.

benim anlatmaya çalıştıgım eger konu sahibinin bütçesi 10000 liraysa gidipte cacık olmuş bir fazer almasın. 2006-2007 model temiz bir fazer 12-13 den aşagı bulunmaz.

elma ile armudu karıştırmayalım.
    Syanur bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütçeye ihtiyaç gibi bilgileri vermen lazım

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    fz6 yı cbf500 le kıyaslamam desem çıkıp biri o motoru kullandınmıda yorum yapıyon dicek:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    biri ss motora benzeyen özelliklere sahip(fz6) diğeri bir yerden bir yere ekonomik sorunsuz az yakıtla makul bir performansla götürmeye sağlayacak bir motor.Herşeyden önce biri 4 diğeri 2 silindir.cbf 500 ün bitiği devirlerde fz6 yeni çıldırmaya başlıyor.
    motorcu48 bunu beğendi.

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Kullanıcısı olarak tavsiye edebileceğim bir model cbf500.Kendimce artıları ve eksilerini yazacak olursam;

+İvmelenme(alt devirlerden itibaren torku gayet yeterli,160km/h sürate kadar gayet istikrarlı ilerliyor)
    +Son sürat(düz yolda 2 kişi ve çantalı max 185km/h sürat yaptım tek kişi ve çantasız 200ü zorlayabileceğini tahmin ediyorum ama o süratlerde kullanım pek konforlu değil)
    +Frenleri(şu ana kadar duramamaktan kaynaklanan bir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum frenlerinden)
    +Şehiriçi kıvraklığı(200kg kuru ağırlığına rağmen şehiriçinde her hangi bir sıkıntı yaşamadım,gayet güzel aralardan ilerleyebiliyorsunuz)
    +Hata affetmesi(gaz koluna çok hırçın tepkiler vermiyor)
    +Yol tutuşu(cbf1000de dahi kullanılan lastik ebatıyla yolu çok iyi kavrıyor)
    +Geniş sele

-Karbüratörlü olması nedeniyle yakıtı biraz fazla,şehiriçi 6ltnin altına inemedim,şehirdışın da ise kullanıma bağlı 2 sonuç elde ettim.
    1.si 120-140km/h süratlerde 6lt
    2.90-100km/h süratlerde 5lt
    Arada %20 gibi ciddi bir fark var,radar cezası sayesinde bu farkı öğrenmiş oldum = ) Çift silindirli enjeksiyonlu 600cc rakipleri gibi 4lt olsaydı yakıt tüketimi hiç fena olmazdı aslında = )

-Sürücünün rüzgardan çok etkilenmesi.Çıplak olduğundan ve oturuş pozisyonunuzdan dolayı rüzgara karşı savunmasızsınız,bu durum uzun yolda yorucu olabiliyor.Kappa öncamla kullanıyor ona rağmen kask ve göğsüm ciddi rüzgar alıyor,hatta bazen kaskım sağa sola sallanıyor ama bunun sebebini ön camın yüksekliğine bağlıyorum,ön camı aşan rüzgar tam kaskımda patlıyor.

Benim cbf500 hakkındaki görüşlerim bunlar,yine herhangi bir soruda dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım,iyi pazarlar.

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgiler için çok teşekkür ederiz. Konu başlıgı çok olunca bulmak da zor oluyor tekrardan. Naked aldıgının farkında olan biri için herhalde tek kötü özelligi sehirici 6lt olacaktır

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 500'mü kaldı derken şunu demek istedim: Bu kadar para verip bir motosiklet alacaksanız bu asla üretimi durdurulmuş veya artık ithal edilmeyen bir model olmamalı. Ayrıca CBF500 her zaman için, özellikle de ithalatı durdurulduktan sonra piyasada ederinin çok üzerinde fiyatlarla satılmıştır. Onu alacağınız fiyata 1000 TL daha koyup aynı model ER-6N alabilirsiniz. Üstelik 100 km'de en az 1 litre az yakar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)