Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hilale saygı isteyen haça saygı göstermeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @pazer
    Çoğunluğu hristiyan bir toplumda yaşasaydın sen de müslüman olduğunu belirtmek zorunda kalırıdın.

benim belirtmeye çalıştığım hristiyanların dinlerini yayma çabalarına laf edemeyeceğinizdir. İslam akıl diniyse ve iddia ewttiğiniz kadar muhteşemse hristiyan misyonerlerden çekinmemeniz lazım, eğer "misyoner tehlikesi" diye bir şey varsa da dininize güveniniz tam değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Allah'ın sıfatları bellidir bunların yanına baba sıfatı konamaz, o insanlara hastır ve böyle bir kişiselleştirme ona olan saygıyı azaltmak komplosu şeklinde düşünülebilir.
    çocuğa korkuyla değil severek öğretecek ve hep mükafatlardan bahsedeceksiniz, dini öğretmenin üslubu budur.
    şu din bu din yoktur tek gerçek din İslamiyettir ve biz ona inanıyoruz. bu inancımızın bir gereği de putperestlik gibi yada Allah'tan başkasına uluhiyet iddia etme gibi sapıklıklara taviz vermemektir yani buna saygı duyamayız bu dinimizin gereği. kalkıp ta dalga geçmek te çok saçma olacaktır kime ne kazandırır ki elbette bize düşen onlara yanlış yolda olduklarını anlatmak.
    saygı duymamız gereken tek şey herkes için seçme özgürlüğü vardır ve her koyun kendi bacağından asılacaktır.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Khtuck kardeşim ben Hrıstiyanlara karşı laf etmem.Hrıstiyan olan arkadaşlarım var okuldan.Ama hiçbir zaman kendi dinime muhteşem demedim.Yazlımamışları yzılmış gibi gosterip,ortamı germe.Musluman olmama ragmen Muslumanlığı ovecek birşey demedim.Sadece soz konusu hareketin Haçca karsı yapılmış bir saygısızlık oladıgını belirttim.Ama nasıl ki sen beni Musluman yapmaya çalışıyorlar diye dert yanıyorsan ben de tam tersini yani Hrıstiyanlığa yaymaya çalışanları hosgoruyle yaklaşamam.Anladın mı güzel kardeşim.

Motosikleti
    ******hatalı mesaj********

Khutuck her kesimde radikaller vardır.Arkadaş bence maksatını aşan ifadeler kullanmış.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Khutuck, din konusunda biraz tepkilisin, sebebini anlayamadım
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Shamly demek ki adamın politik görüşü o yonde.Başka sebebe gerek var mı?

Motosikleti
    Politik görüşle çok alakası yok açıkçası. Benim tepki duyduğum şey müslümanların gayrımüslimleri zalim, kendilerini melek sanmaları. Bu ülkede müslüman olmayanlara yönelik baskıdan çoğu müslümanın haberi bile yok, rahat rahat "biz saygılıyız" diyorlar; üzerine Ehl-i Kitaptan olmayanları sapıklıkla suçlayabiliyorlar (#22. mesaja bakabilirsiniz).

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    Bu ülkede kimse haç ile yıldız ile uğraşmıyor ancak birileri çıkıp haça saygı gösterelim onlarda hilal e saygı göstersin diyorsa bunun altında başka şeyler vardır belki prometius ve khutuck hiristiyan da olabilir kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur
    ama bu şahıslarında Allah a baba sıfatını masumane bir şekilde yakıştırıp bu fikirlerini müslümanlara empoze etme hakları yoktur islam dini böyle bir anlayışı kabul etmez
    lütfen bu konuları buraya taşıyıp millettin aklını bulandırmayı
    'sizin dininiz size bizim dinimizde bize'

bozkurt26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar pazer kardesime sonuna kadar katılıyorum biz türkiye'de yasıyoruz çünki bizim ülkemiz ama bu ülkede yasayıpta başka görüşleri savunmak başka milletleri ön plana çıkarmak tamamen bir hatadır bu ülkede hala şehit veriliyorsa ve bu görmezden geliniyorsa buda hatadır;şimdi burda kendini barışcıl gösterenler ,madem bukadar medenisiniz ozaman gidin kendinize uygun bir ülkede yasayın nankörlük etmeyin kendini bilmez alkolikler bir adilik yapmış olmaması gereken karükatürler çizmiş ve bunu çizerken sonucunu göze almış demektir asıl kışkırtma budur ve affedilemez !!ülkücülere mafya diyen kardesim mafya kelimesinin anlamını bilmiyorsun gelmiş bide boş konusuyorsun sözlerine dikkat etmeni rica ediyorum konu hacca saygıymış, saygı karsılıklıdır unutmayınki ilk saygısızlık yapan biz değiliz !!ve unutmadan bir papaz ölmüş ağlıyorsun ama unuttuğun bir şey var sen hiç şehit gördünmü yada şöle sorayım hiç arkadaşının şehit olduğunu gördünmü?yada kolunda can verdimi?ve ailesinin ne hissettiğini biliyormusun ?hiç hayatında şehit anasının feryadını ve nekadar da acı çekse vatan sağolsun dediğini dudunmu ha kendini bilmez arkadasım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!untmak i ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!!!!!!!!!!!!!!!

Motosikleti
    Ailemde şehit var, boşuna kendini bilmz gibi saçma sapan laflar etmeyin. Ülkü ocaklarının halini de lise hayatım boyunca çok yakından gördüm; hiç değilse Fatih'tekiler okul basıp adam dövmek için ülkücü olan, adam bulamayınca birbirlerini döven insanlar dolu.

Karikatürler de umurumda değil, çünkü iki tarafa da ait değilim. Müslüman veya hristiyan olmadığım için karikatürlerde beni ilgilendiren pek birşey yok.

Boşuna bana hamaset yapmayın, yemem.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    ya madem karıkaturler felan ılgılenmıyon neden yorum yapıyon anlamadım ben.
    ayrıca ısım geregı dunyanın bıcok yerıne gıttım ve gıttıgim her hıristıyan ulkede mısyonerler karsıladı davet ettıler soyle yapalım boyle yapalım neden muslumansın sana bunu verelım gıbılerınden. hırıstıyan ulkelerde azınlıktakı muslumanları hırıstıyan yapma calısmaları var sonucta burası da musluman olduguna gore musluman yapma calısmaları geyet normal bence bu konu tartısılacak bır konu degıl.bosu bosuna ortamı da germeyelım bence arkadaslar.herkes fıkrını soyleyecek tabı ama bırbırımızı kırmadan da soyleyebılırız.
    ulen can dundar bı yazı yazdın mılletı bırbırıne dusurdun guzel yazı degıl işte belli
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

burakoksuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya dostum....senin vatanına giriyorlar yaşlı-genç kadın-erkek masum-suçlu demeden kesip geçiriyorlar sonra sen bu olaylara seneler geçsede sessiz kalalım diyorsun.japonya nagasaki-hiroşama yı unuttumu...israil kendi milletine yapılanları unuttumu....daha neler neler..........kim kimin dinine milletine saygı gösterdi..
    ALLAH a RESULUNE yapılanlar niye hoşgörü ile karşılansın...dahada beterini yapıp sinielerimize dahada yüklensinler diyemi....
    sessiz kalanın daima sırtına semer vuran olur dostum...
    TARİHİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ ÖĞRENEMEZ...
    TARİHTEN İBRET ALINSAYDI HİÇ TEKERRÜR EDERMİYDİ..
    işte 2 cümle sana.anlayana tabi...
    bu devletin bu milletin kendinden başka dostu yok.bunu ne zaman öğreneceğiz....
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞANARAK TECRÜBE KAZANILIR.ZAMAN İNSANLARI DEĞİL ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR.

İnsanlar lise yıllarında cahil olurlar.Hangimiz lisede kavga etmedik ki?Hangimiz iki arkadaş bir araya gelip,başkasını sıkıştırmadık ki yada sıkıştırılmadik ki?Bunlar gercekler.Lisede kavga eden,ben ülkücüyüm diyen birinden cıkarak tum ülkücüler hakkında yanlış dusunmek de pek hoş değil.

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    !!!bence Bu TopİĞİ Kapatin ArkadaŞlar Mademkİ Burasi Motorsİklet Sevdalilarinin Yerİ Bu TÜr TartiŞmalar Aramiza Nİfak Sokar LÜtfen!!!!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Mesajlarda küfür (sansürlenerek de olsa), maksadi asan argo, satasma, asagilama vb. içerikler bulunamaz. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek, tiksindirici veya herkes tarafından hoş karşılanmıyacak resimler göndermek yasaktir
    Forum kuralları, madde 20

Politik ve dini konularin konusulmasi, tartisilmasi yasaktir. Genel ahlaka uygun olmayan ve rahatsiz edici üslup ve tarza sahip mesajlar atilamaz.
    Forum kuralları, madde 24
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Ailemde şehit var, boşuna kendini bilmz gibi saçma sapan laflar etmeyin. Ülkü ocaklarının halini de lise hayatım boyunca çok yakından gördüm; hiç değilse Fatih'tekiler okul basıp adam dövmek için ülkücü olan, adam bulamayınca birbirlerini döven insanlar dolu.

Karikatürler de umurumda değil, çünkü iki tarafa da ait değilim. Müslüman veya hristiyan olmadığım için karikatürlerde beni ilgilendiren pek birşey yok.

Boşuna bana hamaset yapmayın, yemem.
    Guzel kardeşim,madem boyle dusunuyorsun,ne diye yorumlar yazıp,ortamı geriyorsun.Herkesin hassas oldugu konular vardır.Niye insanların hassasiyetlerini kasıyorsun ki?

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Prometheus.. yazın maksadını aşan polemıklere dönuştu ..!!kulağını çekerım bıraz daha dıkkatlı konular seç ..bılıyorsun bızım mılletımız konuları çarpıtmakta ustadır onun için provakotörlere zemın hazırlamayalım .örnek:Khutuck nıcklı uyenın yazıları ..!!

Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Konu dışı , tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, şiddet, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek , dini ve politik yazilar yasaktir.
    - Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.
    - Forum ortamina kisisel problemler, anlasmazliklar tasinamazlar.
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *********X*************************X********
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

Motosikleti
    Herkesin hassas olduğu konuları kaşıdığım falan yok, sadece kendi aranızda konuşmalarınıza biraz zıt bir ses olduğum için kaşıyor gibi görünüyorum

Üstü kapalı biçimde vatan hainliğiyle suçlanınca da cevap vermek boynumun borcu, provokasyon zannetseniz de, zannetmeseniz de. Benim inancıma/inançsızlığıma sapıklık denilmesi de bana cevap hakkı doğurur.

Not:Burasının motosiklet sitesi olduğunun tamamen farkındayım, ama #9,#16,#22,#30'a dikkatlice bakın.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Herkesin dini yada dinsizliği kendine...

Herkesin politik görüşü de kendine...

Burası motosiklet sitesi, şu son birkaç gün içinde bu kaçıncı bu tip tartışma...

Sıktı artık...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler