Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Acun ınsanları neden kerız yerıne koyuyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    babamın bir sözü vardı: "bunlar hep para tuzağı"
    sen de büyüklerinden duymuşsundur benzer lafları
    cırcırlı fırfırlı her mevzuda dillendirirdi bunu
    daha basit ihtiyaçlarla geçirmiş bu insanlar ömürlerini
    yani dönen alavere dalaverenin daha farkındalar, evveliyatını biliyorlar bu mevzuların
    200 yıl öncesinden bir adamı getir şu ortama, "sizde hiç akıl yok mu arkadaş, nelerle uğraşıyorsunuz?" diye azarlamaz mı bizleri?
    yukarda bir arkadaş aconu izlemeyelim de neyi izleyelim diye sordu, sanki televizyon izlemek zorundaymışız gibi
    yadırgıyor muyum bu arkadaşı, hayır! ne haddime
    ama geldiğimiz duruma bakın, dünyamız, derdimiz tasamız bunlar olmuş
    sanki ihtiyaç bu hipnoz kutusuna takılıp kalmak
    o bize ne diyorsa doğru olacak, bize neyi al diyorsa onu alacağız
    yok öyle yağma

bir yazı okursun, bir olay geçer başından, şöyle bir durup düşünürsün "ne ayak bu arkadaş" diye
    istiyorum ki bunu yaşamayan arkadaşlar da yaşasınlar zihin parlamasını
    başkaları da yaşasın bu süreçleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnadına radyo inadına radyo tiyatrosu!

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babamın bir sözü vardı: "bunlar hep para tuzağı"
    sen de büyüklerinden duymuşsundur benzer lafları
    cırcırlı fırfırlı her mevzuda dillendirirdi bunu
    daha basit ihtiyaçlarla geçirmiş bu insanlar ömürlerini
    yani dönen alavere dalaverenin daha farkındalar, evveliyatını biliyorlar bu mevzuların
    200 yıl öncesinden bir adamı getir şu ortama, "sizde hiç akıl yok mu arkadaş, nelerle uğraşıyorsunuz?" diye azarlamaz mı bizleri?
    yukarda bir arkadaş aconu izlemeyelim de neyi izleyelim diye sordu, sanki televizyon izlemek zorundaymışız gibi
    yadırgıyor muyum bu arkadaşı, hayır! ne haddime
    ama geldiğimiz duruma bakın, dünyamız, derdimiz tasamız bunlar olmuş
    sanki ihtiyaç bu hipnoz kutusuna takılıp kalmak
    o bize ne diyorsa doğru olacak, bize neyi al diyorsa onu alacağız
    yok öyle yağma

bir yazı okursun, bir olay geçer başından, şöyle bir durup düşünürsün "ne ayak bu arkadaş" diye
    istiyorum ki bunu yaşamayan arkadaşlar da yaşasınlar zihin parlamasını
    başkaları da yaşasın bu süreçleri
    şimdi şöyle bi durum var mesleğim gereği sürekli bilgisayar karşısındayım (ki şimdiki düzende zaten masabaşı çalışan her insanın karsışında bilgisayar var) kimi zaman kafamı kaldırıp şöyle bir 5 dk etrafıma bakıp düşünüyorum, bilgisayarı hiç bilmeyen görmeyen bir insan gelse karşıdan otursa akşama kadar izlese ne düşünür diye?
    Baksana adam saatlerdir karşısında duran dalgaya bakıyor, gülüyor, sinirleniyor, hüzünleniyor, hiddetleniyor vs.. hemde hiç gözünü kırpmadan izliyor.
    Ne yapıyor bu adam ne bu dalga böyle??
    Bazen öyle garipsiyorumki bu durumu, herşeyimizi sanala herşeyimizi teknolojiye o kadar bağlamışız ki...Halbüki bundan 15 sene evvele dönüp düşündüğümde yok hiç ne bilgisayarlar ne internet falan sadece tv var onda da şimdiki gibi programlar yok bi kaç dizi var...

daha geriye gidelim 200 sene evveline bu sefer bu adam ne tv biliyor ne bilgisayar onları geçtim daha okuma yazma bile bilmiyor köyünde mutlu mesud bizim deyimimizle cahil, ama o adam mutlu hayatından yiyecek ekmeği varsa yatacak yeri varsa, bi kaç da malı mülkü varsa ondan iyisi yok...o kadar imreniyorumki o adama anlatamam, şimdiki yaşantımıza kıyasla hiçbirşeyi yok deriz..Ben kalkıpda şimdi o hayatı uygulamaya kalksam yapmam, yapamam bütün bu hengameyi butün bu cırcırlı, fırfırlı şeyleri görmüş çünki nefis, kaldıki sosyal bir toplumda olması gerek insanın doğası gereği ve öyle bir toplum yok şuan Türkiyede..Yani kendini herşeyden herkezden soyutlamış o şekilde yaşamını sürdüren...
    Velhasılkelam, bize dayıyorlar fakat bizde sesimizi çıkartmıyoruz hiçbirşeye ve işin garibi memnunuzda yahu...Bu ne yaman bir çelişkidir?
    qsTah bunu beğendi.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi şöyle bi durum var mesleğim gereği sürekli bilgisayar karşısındayım (ki şimdiki düzende zaten masabaşı çalışan her insanın karsışında bilgisayar var) kimi zaman kafamı kaldırıp şöyle bir 5 dk etrafıma bakıp düşünüyorum, bilgisayarı hiç bilmeyen görmeyen bir insan gelse karşıdan otursa akşama kadar izlese ne düşünür diye?
    Baksana adam saatlerdir karşısında duran dalgaya bakıyor, gülüyor, sinirleniyor, hüzünleniyor, hiddetleniyor vs.. hemde hiç gözünü kırpmadan izliyor.
    Bazen öyle garipsiyorumki bu durumu, herşeyimizi sanala herşeyimizi teknolojiye o kadar bağlamışız ki...Halbüki bundan 15 sene evvele dönüp düşündüğümde yok hiç ne bilgisayarlar ne internet falan sadece tv var onda da şimdiki gibi programlar yok bi kaç dizi var...

daha geriye gidelim 200 sene evveline bu sefer bu adam ne tv biliyor ne bilgisayar onları geçtim daha okuma yazma bile bilmiyor köyünde mutlu mesud bizim deyimimizle cahil, ama o adam mutlu hayatından yiyecek ekmeği varsa yatacak yeri varsa, bi kaç da malı mülkü varsa ondan iyisi yok...o kadar imreniyorumki o adama anlatamam, şimdiki yaşantımıza kıyasla hiçbirşeyi yok deriz..Ben kalkıpda şimdi o hayatı uygulamaya kalksam yapmam, yapamam bütün bu hengameyi butün bu cırcırlı, fırfırlı şeyleri görmüş çünki nefis, kaldıki sosyal bir toplumda olması gerek insanın doğası gereği ve öyle bir toplum yok şuan Türkiyede..Yani kendini herşeyden herkezden soyutlamış o şekilde yaşamını sürdüren...
    Velhasılkelam, bize dayıyorlar fakat bizde sesimizi çıkartmıyoruz hiçbirşeye ve işin garibi memnunuzda yahu...Bu ne yaman bir çelişkidir?
    ben 21.yüzyıl genci olduğuma lanet ediyorum, keşke 200 yıl öncesinde kafası her konuda, her şekilde rahat bir genç olsaydım..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gavur ne demiş abi "ignorance is bliss" yani cehalet mutluluktur diye...düşününce haklılık payı çok büyük...
    qsTah bunu beğendi.

burada acunun tartısılması bıle mısyonunu yerıne getırdıgının ısaretıdır.Yetenek sizsiniz'i bilmiyorum bu baslıgın acılıp tartısılması bıle acunun daha cok kıtleye ulasması ıcın yeterlı Alet olmayın Google'da metal sheet working ararken sızın yuzunuzden yetenek sızsınız'ı google'a arattım ne diye

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada acunun tartısılması bıle mısyonunu yerıne getırdıgının ısaretıdır.Yetenek sizsiniz'i bilmiyorum bu baslıgın acılıp tartısılması bıle acunun daha cok kıtleye ulasması ıcın yeterlı Alet olmayın Google'da metal sheet working ararken sızın yuzunuzden yetenek sızsınız'ı google'a arattım ne diye
    "Sabrinin mençıstıra attığı golu arıyordum nereye geldim" hesabı
    ANGARAJ

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada acunun tartısılması bıle mısyonunu yerıne getırdıgının ısaretıdır.Yetenek sizsiniz'i bilmiyorum bu baslıgın acılıp tartısılması bıle acunun daha cok kıtleye ulasması ıcın yeterlı Alet olmayın
    bu başlığı "başından sonuna kadar" okuyanlar reklam değil, bir çok uyarı bulacaktır eminim

tigermbz
    Mt olarak konuya olan hassasiyetimizden suphe yok.Benımkı latıfeydı.Onemlı olan bu bılıncı baskalarıylada paylasabılmek
    Forumunda bu amacı yerıne getırdıgını dusunuyorum .Faydalı olabılıyorsa ne mutlu.

Gaccal

Youtube'da cok karsılasıyorum o geyıkle
    Dur şu sabrinin aranan ve mencıstıra attıgı gol'e bir bakayım

Bu arada kopege hangınız oy verdi?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)