Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kronik Baş Ağrısı İçin Extrem Önerileriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sinüzitin varsa merdiven çıktığında, eğildiğinde bile başına ağrı girer ve ağrı genellikle lokaldir...oluşumunda ise ıslak saçla soğuğa rüzgara çıkmak olur der büyükler, ya da kronikleştirir bilemiyorum...motor sürmek de bunu körükleyebilir diye tahmin ediyorum eğer kasksız kullanım varsa...

benim annemde vardı kelek diye tabir edilen olamamış kavun suyu damlattılar ama ölümden döndü...zehirli bir madde...ama geçti...geçmiş olsun...
    ağrı yer değiştirirmi hareket edermi...benim ağrı kafayı aşağı eğince bile aşağı doğru iner gibi oluyordu ...sinüsler olduğu belli valla...sağolsun arkadaşlar beni bu hususta yönlendirdi...kavun olayı sakat gibi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinüzit hakkındaki yorumlara ben de ekleme yapayım. Sıcak ve nem ağrıdan öldürür adamı şayet sinüzitiniz var ise. Sebebini de "erro" söylemiş kısmen doğru.

Bir de Metehan ağabey ekleme yapayım, her duş aldıktan sonra ayaklarını iyice soğuk su ile yıkamayı alışkanlık haline getir. Saçma geliyor ama işe yaradığını söyleyebilirim. Tabi şimdiden de geçmiş olsun, Rabbim ivedi şifasını versin.

Motosikleti
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinüzit hakkındaki yorumlara ben de ekleme yapayım. Sıcak ve nem ağrıdan öldürür adamı şayet sinüzitiniz var ise. Sebebini de "erro" söylemiş kısmen doğru.

Bir de Metehan ağabey ekleme yapayım, her duş aldıktan sonra ayaklarını iyice soğuk su ile yıkamayı alışkanlık haline getir. Saçma geliyor ama işe yaradığını söyleyebilirim. Tabi şimdiden de geçmiş olsun, Rabbim ivedi şifasını versin.
    ,

yani soğukla ilgisi yok diyorsun...ve tozlu iş ortamıyla...ben fiziki dış güvenlik yapıyorum...o açıdan sordum...

ayağı soğuk su ile yıkamak neden onu bi açsana merak ettim şimdi...

o akşamdan beri ağrı yok mesela...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğukla ilgisi yok demedim canım sadece söylenenlere ek olarak dedim, yani şayet ki sinüzit varsa sıcak ve nemli ortamlarda ağrı tavan yapar. Örnek, kışın gidilen kapalı havuzlar. Hangi akşamdan beri ağrı yok dedin onu yakalayamadım ben?

Bu arada dış güvenlik yapıyorsan ki dediğin muhiti biliyorm bir de köprü kavşak inşaatı var o yakınlarda, soğuk, nem, toz mahveder adamı ki ağrı sebeplerin en büyük yüzdeye bu sahip olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğukla ilgisi yok demedim canım sadece söylenenlere ek olarak dedim, yani şayet ki sinüzit varsa sıcak ve nemli ortamlarda ağrı tavan yapar. Örnek, kışın gidilen kapalı havuzlar. Hangi akşamdan beri ağrı yok dedin onu yakalayamadım ben?

Bu arada dış güvenlik yapıyorsan ki dediğin muhiti biliyorm bir de köprü kavşak inşaatı var o yakınlarda, soğuk, nem, toz mahveder adamı ki ağrı sebeplerin en büyük yüzdeye bu sahip olabilir.
    konuyu açtığım akşamdan beri ağrı yok mesela...şov tivi kemerburgaz yolunda...arka otoparktayız genelde...bir toz kalkıyor arac geçişlerinde akıllara zarar...yanımızda oyak beton var onun yanında asfalt fabrikası...beton kamyonları şov tivi yanındna geçiyor ve tepe yoldan inanılmaz toz aşağıya doğru bize geliyor...sağ sol ormanlık deli rüzger ve kuru bir osğuk var hep...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Sayın abim ne zaman başım ağrısa annemin tülbentini alır iki kat sımsıkı sararım. Bazen yolda araba kullanırken sardığım da oldu. on numara iyi geliyor. bezciden bir metre penye bez al sar ve sık o da işe yarar. çok mu marjnal oldu la
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abim ne zaman başım ağrısa annemin tülbentini alır iki kat sımsıkı sararım. Bazen yolda araba kullanırken sardığım da oldu. on numara iyi geliyor. bezciden bir metre penye bez al sar ve sık o da işe yarar. çok mu marjnal oldu la
    sıklıkla yapıyorum dostum...kafayı sıkınca kanmı gitmiyosa noluyosa işe yaradığına şahit oldum...o tülbentle kafa arasına birkaç tanede portakal kabuğu koyarsan daha da iyi olur...o aroma kokusuyla ağrı mağrı kalmaz...

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    "Kronik": müzmin, sürekli, devamlı, ne kadar sürecegi belli olmayan.

Kronik kelimesini gerçek anlamında kullandıysanız çözümü forumda değil doktorda aramanız gerekmekte. Kronik baş ağrısı nedeniyle doktora gidip beyninde tümör olduğunu (Allah Korusun) keşfeden bir sürü olay duydum.

Motosikleti
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kronik": müzmin, sürekli, devamlı, ne kadar sürecegi belli olmayan.

Kronik kelimesini gerçek anlamında kullandıysanız çözümü forumda değil doktorda aramanız gerekmekte. Kronik baş ağrısı nedeniyle doktora gidip beyninde tümör olduğunu (Allah Korusun) keşfeden bir sürü olay duydum.

düzenli olarak 20 yıldır baş ağrısı çekmekteyim...KBB ve nörologlar şehir stresinden bahsetti...sinüs veya migrene dair bir belirtiden bahsetmediler...İstinye Devlet Hastanesinde bir emar çektirmiştim yine bir sorun olmadığını ısrarla söylemişlerdi...hava kirliliği ve şehir stresinin bu başağrılarını oluşturduğunu söylemişlerdi...tekrar bir doktora görüneceğim...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzenli olarak 20 yıldır baş ağrısı çekmekteyim...KBB ve nörologlar şehir stresinden bahsetti...sinüs veya migrene dair bir belirtiden bahsetmediler...İstinye Devlet Hastanesinde bir emar çektirmiştim yine bir sorun olmadığını ısrarla söylemişlerdi...hava kirliliği ve şehir stresinin bu başağrılarını oluşturduğunu söylemişlerdi...tekrar bir doktora görüneceğim...
    valla hava kirliliği ve şehir stresi bişey bulamayınca söylenecek bahane gibi sanki...şahsım adına uykusuz ya da aç kalırsam başım ağrıyo...benim de psikolojik bir baş ağrım var...yanımda ilaç olmazsa %90 ağrır başım...sabah o gün başımın ağrıyıp ağrımayacağını hissedebiliyorum çoğu kez...

başım ağrıdığı zaman da dünya, hayat durur benim için...

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    İlginç gelebilir ama uyurken dişlerini sıkıyorsan/gıcırdatıyorsanda baş ağrısı yapar. Baş ağrısının yanında çene ağrısıda varsa gece uyurken çene kilitlenmesinden de olabilir ama en güzeli doktora gitmek. Uyurken dişlerini sıkmanın benim bildiğim bir tedavisi yok. Boksörlerin takdiğina benzer bişi ile uyuma tavsiyesi var yada yatağa yatıp uyuyana kadar üşenmeden "dişlerimi sıkmayacağım" gibi bir cümle tekrarlayıp uyumaya çalışmak
    Ra_Messu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mete kardeşim
    ben,düzenli spor yaparak buldum baş ağrısının kolayını,
    hiç bir şey yapamıyorsan ellerini duvara yasla ve duvarda sinav çek,bazı baş ağrıları boyun eklemleri ile ilgili olabiliyor.
    Duvar şınavı boyun kökenli baş ağrıları için birebir.

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hava kirliliği ve şehir stresi bişey bulamayınca söylenecek bahane gibi sanki...şahsım adına uykusuz ya da aç kalırsam başım ağrıyo...benim de psikolojik bir baş ağrım var...yanımda ilaç olmazsa %90 ağrır başım...sabah o gün başımın ağrıyıp ağrımayacağını hissedebiliyorum çoğu kez...

başım ağrıdığı zaman da dünya, hayat durur benim için...

banada inandırıcı gelmediği için sizlerle paylaşmak istedim...hava durumuyla ilgisi de araştırılmalı...

Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç gelebilir ama uyurken dişlerini sıkıyorsan/gıcırdatıyorsanda baş ağrısı yapar. Baş ağrısının yanında çene ağrısıda varsa gece uyurken çene kilitlenmesinden de olabilir ama en güzeli doktora gitmek. Uyurken dişlerini sıkmanın benim bildiğim bir tedavisi yok. Boksörlerin takdiğina benzer bişi ile uyuma tavsiyesi var yada yatağa yatıp uyuyana kadar üşenmeden "dişlerimi sıkmayacağım" gibi bir cümle tekrarlayıp uyumaya çalışmak

böyle bişey olmadı bildiğim kadarıyla....

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete kardeşim
    ben,düzenli spor yaparak buldum baş ağrısının kolayını,
    hiç bir şey yapamıyorsan ellerini duvara yasla ve duvarda sinav çek,bazı baş ağrıları boyun eklemleri ile ilgili olabiliyor.
    Duvar şınavı boyun kökenli baş ağrıları için birebir.

tamam Savaş Abi bu şınav sttilinide yaparım...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tamam Savaş Abi bu şınav sitilinide yaparım...
    buldun beleş şınavı çekersin tabi dombili, sıkıyorsa normal şınav çeksene, nizami olacak
    bak bu kardeşin tek eliyle 10 şınav çekiyor arnold şivarzenegerin samsun şubesi olaraktan

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    geçmiş olsun abi ,kronik baş ağrısı konusunda malasef bir öneri ve deneyimim yok ama ilginçtir yıllar önce başımda anlık şiddetli bir ağrı meydana gelmişti

müthiş bir sıcaklık gitti geldi beynim yerinden çıkacak zannettim.. bazen de yürürken her adımda çıt çıt kafatasmdan sesler geldiğini hissediyodum..

hiç doktora gitmedim ama zamanla geçti.. başıma gelen bu vaka neydi acaba bu konu aracılığıyla bilen arkadaşlar söylerse sevinirim

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buldun beleş şınavı çekersin tabi dombili, sıkıyorsa normal şınav çeksene, nizami olacak
    bak bu kardeşin tek eliyle 10 şınav çekiyor arnold şivarzenegerin samsun şubesi olaraktan
    Daze damatsın olm tabi çekicen şınavı formda olman lazım... bizden geçti gari...

Alıntı DNGe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun abi ,kronik baş ağrısı konusunda malasef bir öneri ve deneyimim yok ama ilginçtir yıllar önce başımda anlık şiddetli bir ağrı meydana gelmişti

müthiş bir sıcaklık gitti geldi beynim yerinden çıkacak zannettim.. bazen de yürürken her adımda çıt çıt kafatasmdan sesler geldiğini hissediyodum..

hiç doktora gitmedim ama zamanla geçti.. başıma gelen bu vaka neydi acaba bu konu aracılığıyla bilen arkadaşlar söylerse sevinirim

gangi inan bu kafamda oluşan aşırı ısı konusuda muamma...yahu yeminle abartısız 40 derece oluyor ev ortamında...durup dururken...kıpkırmızı oluyor suratım...dışardan farkediliyor...bu başğrısı öncesi olan bişey...kulaklarım boğazım alnın ensem heryerim ateş içinde kalıyor...bedende birşey yok ama beden ısısı normal...kafa ısınıyor...kafayı sokuyorum soğuk suyun altına şok bir soğuk veriyorum...hani soğuk suyu banyoda yediğinde nefesin bir an kesilir ya o hesap kafamı soğuk suyla yıkayıp şok uyguluyorum...işe yarar diye umuyorum...

beyin kanaması geçireceğimi sanıyorum bazen...

kafanın ısınması ile alakalı bir bilgisi olan varmı kıymetli dostlar...

yani bu baş ağrısıyla birlikte kafa ısımda inanılmaz artış gösteriyor...sanki havale geçiriyormulum gibi yani...çevremde insanların ellerini alıp alnıma dokundurup diyorum ki bak la ateşim var hissediyosumusun diye hep test yapıyorum...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ganagi inan bu kafamda oluşan aşırı ısı konusuda muamma...yahu yeminle abartısız 40 derece oluyor ev ortamında...durup dururken...kıpkırmızı oluyor suratım...dışardan farkediliyor...bu başğrısı öncesi olan bişey...kulaklarım boğazım alnın ensem heryerim ateş içinde kalıyor...bedende birşey yok ama beden ısısı normal...kafa ısınıyor...kafayı sokuyorum soğuk suyun altına şok bir soğuk veriyorum...hani soğuk suyu banyoda yediğinde nefesin bir an kesilir ya o hesap kafamı soğuk suyla yıkayıp şok uyguluyorum...işe yarar diye umuyorum...
    sefil adam
    o ısının üstüne soğuk suya sokarsan kafayı tabi sinüslerin azar
    sorun ortaya çıktı, yatırın falakaya

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sefil adam
    o ısının üstüne soğuk suya sokarsan kafayı tabi sinüslerin azar
    sorun ortaya çıktı, yatırın falakaya

e napim aga yani ısıya eyvallah mı diyeyim...ısı varsa soğuk duş almak ilazım gelmezmi kuzen taygır...

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Daze damatsın olm tabi çekicen şınavı formda olman lazım... bizden geçti gari...

gangi inan bu kafamda oluşan aşırı ısı konusuda muamma...yahu yeminle abartısız 40 derece oluyor ev ortamında...durup dururken...kıpkırmızı oluyor suratım...dışardan farkediliyor...bu başğrısı öncesi olan bişey...kulaklarım boğazım alnın ensem heryerim ateş içinde kalıyor...bedende birşey yok ama beden ısısı normal...kafa ısınıyor...kafayı sokuyorum soğuk suyun altına şok bir soğuk veriyorum...hani soğuk suyu banyoda yediğinde nefesin bir an kesilir ya o hesap kafamı soğuk suyla yıkayıp şok uyguluyorum...işe yarar diye umuyorum...

kafanın ısınması ile alakalı bir bilgisi olan varmı kıymetli dostlar...

yani bu baş ağrısıyla birlikte kafa ısımda inanılmaz artış gösteriyor...sanki havale geçiriyormulum gibi yani...çevremde insanların ellerini alıp alnıma dokundurup diyorum ki bak la ateşim var hissediyosumusun diye hep test yapıyorum...
    abi sen bu rahatsızlığını fazla ihmal etme bence Allah korusun, tekrar iyi bi doktora görünmende fayda olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Üstad bu kafa alevlenmesi durumunda ya da hemen öncesinde nefes alışverişinde sıklık, bayılma ya da boğulma hissi, çarpıntı hissi oluyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)