Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

çalıştığı yerde mobbing sendromu yaşayan var mı??

Motovento
    REKLAM ALANI
    feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    merak ettim sadece...ama bu çalışanların bazılarında ve ya tamamının yaşadığı olaylar...canınızı sıkan örnekler var ise paylaşalım..
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    istanbulda özel hastanede saglık memuruyum gece çalışıorum..canımı sıkan tek sey gece sorumlusu süper vizor deriz kendisine zırt pırt gelip bizi kontrol etmessi..uyudugumuz zaman insanız sonuçta dalıyoruz dürterek kaldırması..müzik açtırmaması ve bir sürü sey çok canımı sıkıo (aramızda kalsın ama uyuz oluom kendisine )

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    ben de bir iplik fabrikasında çalışıyordum..genç tıfıldım işi de zor bulmuştum..askerden yeni gelmiş üstüne bi de evliydim..kazara o iş yerine girdim..abi ne iş olsa yaparım mantığı bizi almiş götürmüş..(üniversite mezunuyum 4 yıllık fakülte)gel zaman git zaman ustalar ve çalışanlar beni hor görmeye başladılar,işim basitti meydancılık,sonra forklift operatörlüğü,çekememezlik,hemşericilik,ve ayıplamıyorum ama üniversite mezunu olduğum için çeşitli işleri bana yaptırmalar,3 sene dayandım sinir,stres,en sonunda ayrıldım,şimdi kendi işim var .mutluyum,ekonomik olarak çok iyiiyim,kimse bana karışmıyor,bir bardak çayı bile gönlümce içiyorum.şirketlerin gönderdiği işçilere gözüm gibi bakıyorum..çay kahve ikram edip onlara bu hoş anılarımı anlatıyorum..
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    gece vardiyası
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bundan iki önceki işimde çağrı merkezinde satış projesinde çalışıyordum. kıçım başım mobbingti

Ama şu anki işimde çok rahatım 08:45-17:40 full nette takılıyom 17:40 -17:45 bilgisayarı kapatıp, üzerimi giyip, servise binmeden önce yakacağım sigarayı sarıyorum
    Motosikletli Kaplumbağa...

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    işsizzim.:(
    bakma güzelim,atla gezelim

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    havacılık sektöründe çalışıyorum gönderdiğim hava aracı yere elbet inecek biliyorum ama peki umduğumuz gibi inmezse diye kaygılarım yok değil
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havacılık sektöründe çalışıyorum gönderdiğim hava aracı yere elbet inecek biliyorum ama peki umduğumuz gibi inmezse diye kaygılarım yok değil
    Mobbing ile ne alakası var bunun?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    devletteyim mobbing falan sallamam...pek yapan da çıkmaz zaten..alınlarını karışlarım...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bknz:
    Erdogan
    Kiliçdaroglu
    Bahçeli

sendromun göbegindeler.

Fakat bir de mobby dick sendromu var.
    Yukaridaki komedi dans üçlüsü bence daha çok ikinci tanima uyuyor.
    Moby Dick sendromu için tiklayin.

Vazgeçtim tiklamayin.
    Okuyun.

Not Mesajı:
    mobby dick***, calistigi isyerinde ustlendigi gorevi yerine getirmek icin gerekli zihinsel ve egitsel donanima sahip olmayan, hic bir isini beceremeyen ama buna ragmen bir turlu kendisine aynada bakmayi denemeyip basarisizliginin sucunu diger calisanlara atan kisilere verdigim isimdir. bu insanlar devamli olarak mobbingden sikayet eder ve isyerinde mobbinge maruz kalmasalar supper basarili olabileceklerini iddia ederler.

mobby dickler mobberlardan yani mobbing uygulayan calisanlardan cok daha tehlikeli bir gruptur. zira kendini aslinda basarili zannetmekte ve calisma ortaminda is bolumu oldugunda basarili bir insan oldugu iddiasi ile one atilmaktadir. ama is yapmaya gelince basarili olamayan bu insan, yapilmak zorunda olunan bu isin yapilamamasi nedeni ile musterilere karsi buronun/sirketin vb. rezil olmasina yol actigi gibi bir de bu basarisizliginin nedenini diger calisanlara atmak ve bunu diger calisanlara anlatmak sureti ile buro/sirket icinde de huzursuzluk cikartmaktadir.

bir mobby dickin hazin orneklerinden biri su sekilde verilebilir.

bir musteri/muvekkile bir konuda gorus verilmesi gerekmektedir. bu konunun uzmanlik alani oldugunu iddia eden mobby dick hemen atilir isi alir. ama gerek bilgi, gerek beyin olarak konuya yetersiz kalir ve isin deadline'i gelene kadar bombos oturur. deadline gelir ama mobby dickten ses cikmaz. dogal olarak ustu yada asti olan insanlar bu calisana gelip gorusun neden hazirlanmadigini sorarlar. elinde cok is oldugunu*, konunun cok detayli arastirma gerektigi* gibi bahaneler soyler. isin ciddiyeti kendisine hatirlatildiktan ve musteriyi/muvekkili kaybetmemek icin arayip alinan izinlerden ve edilen ozurlerden sonra bu arkadas hic calisamaz olur.

muvekkil/musteri karsisinda ezilip buzulen ust ya da diger calisma arkadasinin yasadigi stres stres degildir de bu beceriksize "bitir artik su isi" demek strestir. hele bir de bu ust ya da calisan bu lafi bir de gergin sekilde soylemisse bizim mobby dicke gun dogar. zira artik olay hakkinda pek bilgisi olmayan diger arkadaslarina buroda/sirkette ezildigini, bilmemkimin kendisine bagirdigini, bu nedenle islerine konsantre olamadigini ve cok basarili olabilecekken basarisiz oldugunu kisacasi mobbinge ugradigini anlatmaya baslar.

mobbing konusu tartisilirken mobby dicklerin de var oldugunu unutmamak gerekir. pedagoglarin uzun yillar soyledikleri "cocukta bir hata varsa bu mutlaka aileden kaynaklanir" gorusu gibi "calisanda sorun varsa nedeni mutlaka isyeri, isverendir ve calisma ortamidir" diye gorus yaratmaya gerek yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    bizde mobbing yok. çok gerilirsek bi counter strike çeviriyoruz. oluyo bitiyo :D
    !?

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    bizim iş yerinde de 10 dakika counter strike işi hallediyor.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Ben 5 yıldızlı otelde peyzaj teknikerliği yapıyorum bu sorun bende yok ne hikmetse
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    Alıntı feliçita adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir iplik fabrikasında çalışıyordum..genç tıfıldım işi de zor bulmuştum..askerden yeni gelmiş üstüne bi de evliydim..kazara o iş yerine girdim..abi ne iş olsa yaparım mantığı bizi almiş götürmüş..(üniversite mezunuyum 4 yıllık fakülte)gel zaman git zaman ustalar ve çalışanlar beni hor görmeye başladılar,işim basitti meydancılık,sonra forklift operatörlüğü,çekememezlik,hemşericilik,ve ayıplamıyorum ama üniversite mezunu olduğum için çeşitli işleri bana yaptırmalar,3 sene dayandım sinir,stres,en sonunda ayrıldım,şimdi kendi işim var .mutluyum,ekonomik olarak çok iyiiyim,kimse bana karışmıyor,bir bardak çayı bile gönlümce içiyorum.şirketlerin gönderdiği işçilere gözüm gibi bakıyorum..çay kahve ikram edip onlara bu hoş anılarımı anlatıyorum..
    ben de senin eski durumundayım :(
    4 yıllık üniversite mezunuyum... büyük bir kaza geçirdim işimi kaybettim
    şimdi bi şirkette çalışıyorum (mecburiyetten bir işe girdim) ortalık malı bişeyiz
    gerçi postamı koyarım, lafımı çakarım ama yine de insan yoruluyor
    harley is making love with davidson

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Mobbing yok. Kafa olarak daha rahat olunabilecek bir iş bilmiyorum. Karışan görüşen yok. Muhteşem bir amir var. Zaten departman 4 kişi. Diğer departmanlar bize bulaşamaz. Açık Ocak biraz Harlem gibidir. Çok sinir stres olduk mu, zaten günde 4 - 5 ton Patlayıcı kullanıyoruz ne sinir ne stress kalıyor.

Fiziksel yorgunluk... aman tanrım. Anlatılmaz yaşanır..

Ama ortalık MobyDick dolu buralarda.
    jackonbir bunu beğendi.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda özel hastanede saglık memuruyum gece çalışıorum..canımı sıkan tek sey gece sorumlusu süper vizor deriz kendisine zırt pırt gelip bizi kontrol etmessi..uyudugumuz zaman insanız sonuçta dalıyoruz dürterek kaldırması..müzik açtırmaması ve bir sürü sey çok canımı sıkıo (aramızda kalsın ama uyuz oluom kendisine )
    ümit_150_zc gece vardiyası 'çalışıyorsun', süpervizörün "uyuma!" dediği için kızıyorsun?

Peki...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şevki yılmaz mode on
    kapitalizmmmmmm

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bir önceki işimde aile şoförüydüm...taşıdğım patronun evli büyük kızıydı eşi bana avukatı vs...kişisel hizmetinde bulunduğum kişiler entellektüel klas kişilerdi çoğu şeyi aşmışlardı...bu ailenin birde küçük kızı vardı benden de küçük...bu hanım kızımız şirketde ayak bağı olan kendine has kişiliği olan garip bir kişiydi...şoför sekreter dayanmıyor yani düşünün...herkesin işine hayatına burnunu sokardı...bekar hayat da ne istediğini bilmeyen sağı solu belli olmayan enteresan biri...

bi ara bana taktı...çok kiloluymuşum...ona hizmet vermememe rağmen beni arar yoklardı işimle ilgili beni kendince takip ederdi...

bende onu her defasında terslerdim...bu kişi 25 yıllık gümrükcümüz 40 yıllık mali müşavirimiz vs kimseye eyvallahı olmayan ağzına ne gelirse saydıran milletin illalah ettiği biridir...neyse bir ara beni gündemine aldı...beni işe alanda babası yani büyük patron...

beni odasına çağırırdı Mete Bey sizden hiç memnun değilim biraz kendinize çekidüzen verin ablamın lşoförüsün diye seni farketmediğimi sanma falan sürekli taciz ederdi...ilk zamanlar bişey demedim...neden böyle birşey yapıyor diye kendime sorardım...bu kişi aşırı sinirlendiğinde kendini kaybedip odayı şirketi falan dağıtı krize girermiş meğer...bana bişey demediler.... uyarmadılar...

derken bir kapıştık ben ablasına istifamı sundum...telefonda bana nerdesin şirkete niye gelmiyorsun adama ihtiyac var sen Suadiyede çay kahve içiyosun bilmem ne..."bana bak ..... hn. benim canımı sıkma git şirketinde feyste takıl şalterimi attırma dedim..." bildiğin bağırış çağırış yani o bena bağırıyor ben ona... neyse ablasıda beni sever...aile bana uyum sağladı...eniştesi avukat bana sen ona uyma bulaşma dedi erkek erkeğe konuşurken...

sonra annesi hanım aradı rica etti kusuruna bakma diye...bir işçi olarak alışık olmadığım şeyler tabi...ve benim ondan özür dilememi rica etti büyük patronun hanımı...haydaaa...sen benim evladım gibisin hadi lütfen özür dile olay tatlıya bağlansın demez mi...özür dilemem efendim dedim...olay kapandı gitti..1.5 yıl zor şartlarda günde 14-15 saat it gibi çalıştım hakkımıda alamadan ayrıldım...iş hayatı böyle...ama referans olarak yazıyorum müdür beni severdi...ulen mete bunlara en uzun dayanan sen oldun dedi iyi mi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir işçi olarak alışık olmadığım şeyler tabi...ve benim ondan özür dilememi rica etti büyük patronun hanımı...haydaaa...sen benim evladım gibisin hadi lütfen özür dile olay tatlıya bağlansın demez mi...özür dilemem efendim dedim...olay kapandı gitti..1.5 yıl zor şartlarda günde 14-15 saat it gibi çalıştım hakkımıda alamadan ayrıldım...iş hayatı böyle...ama referans olarak yazıyorum müdür beni severdi...ulen mete bunlara en uzun dayanan sen oldun dedi iyi mi...
    proleter geldin proleter gidecen mete
    sarı çizmeler makus talihin olacak
    iyi dayandın da senin bu ayulukların sade bize mi yani, bir tek bize mi tahammülsüzsün?

özel sektör, çalıştığın yetmiyormuş gibi bir de minnet borcu ve ihtimam bekliyor bazen
    Allah, bu durumlara düşürmesin hiç birimizi
    kimse kimsenin sahibi değil

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümit_150_zc gece vardiyası 'çalışıyorsun', süpervizörün "uyuma!" dediği için kızıyorsun?

Peki...
    uyuma dedigi için degil sonuçta 12 saat çalışıyoruz kafamız önümüze düsüo sanki insanlık dışı bi olay yapıoz..hatta bigün dalmısım geldi yanıma sen utanmuyomusun uyumaya dedi :)) ne diyo diorum )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)