Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

e-devlet şifresi olan arkadaşlar bakarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardıma ihtiyacı olana yardım edilir. bu ihtiyaç değil, tembellik ya da umursamazlık...

e-devlet şifresi sadece plaka sorgulamak için kullanılmıyor ayrıca. devletle bağınız orası...

sistem hatası olacak ve şifre kaybolacak, bu yüzden 10 lira vermek zorunda kalacağız diye şifre almayalım, yağmurda lastik kayabilir diye motora binmeyelim, kafamıza yolda kuş pisleyebilir diye şapkasız gezmeyelim... ihtimallerle paranoyak olmayalım...
    Bugun sinirli gununuzdesiniz belkide, belki ben iyi gunumdeyim. Bu kadar basit bir mevzu icin tartismak bile yersiz hatta. Kimbilir yardim isteyen belki gercekten tembeldir, belki de gercekten yardima ihtiyaci vardir. Yarin bende ayni sizin gibi dusunuyor olabilirim, belki de siz benim gibi dusunuyor olursunuz. Ne cok belki dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun sinirli gununuzdesiniz belkide, belki ben iyi gunumdeyim. Bu kadar basit bir mevzu icin tartismak bile yersiz hatta. Kimbilir yardim isteyen belki gercekten tembeldir, belki de gercekten yardima ihtiyaci vardir. Yarin bende ayni sizin gibi dusunuyor olabilirim, belki de siz benim gibi dusunuyor olursunuz. Ne cok belki dedim
    belki de...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobil imza kullanırsanız PTT ile uğraşmaya gerek kalmıyor.
    + olarak Mobil İmzayı banka internet şubelerine girişte, e-devlet'te nufüs dairesine gitmenize gerek kalmadan adres değiştirmede, e-devlet üzerinden hakkınızda açılmış davaları veya açtığınız davaları takip etmede, kartınız yanınızda olmadan ATM'den para çekmede de kullanabiliyorsunuz. Ayda 5TL gibi bir ücreti var ama kendi adıma konuşayım, kesinlikle parasının hakkını veriyor.
    Alanların akibetini gördüğüm için hiç e-devlet şifresi almayı düşünmedim. Mobil imzayı bende kullanıyorum, çok memnunum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alanların akibetini gördüğüm için hiç e-devlet şifresi almayı düşünmedim. Mobil imzayı bende kullanıyorum, çok memnunum.
    Ben kısa bir süre mobil imzayı iptal edip e-devlet şifresi kullanayım dedim. Ama şifre ile girince, mobil imza ile yaptığım işlemlerin çoğunu yapamıyorum. Örneğin adres değiştirme işlemleri, dava takip vs.
    Derhal mobil imzaya geri döndüm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız valla. e-devlet şifresi alanların akıbeti, gördüğünüz gibi işte. her gün birileri plaka sorgulatıyor, işi gücü bırakıp oturup bunları çekiyorsunuz. e-devlet şifren mi var, derdin var...

sırf bu sorgulamalardan kurtulmak için ben de mobil imzaya geçmeyi düşünmüyor değilim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    haklısınız valla. e-devlet şifresi alanların akıbeti, gördüğünüz gibi işte. her gün birileri plaka sorgulatıyor, işi gücü bırakıp oturup bunları çekiyorsunuz. e-devlet şifren mi var, derdin var...

sırf bu sorgulamalardan kurtulmak için ben de mobil imzaya geçmeyi düşünmüyor değilim...
    konu sahibi benim, ne e-devlet ne mobil imza bilmiyordum..
    malum bir zamanlar emniyet gov trden sadece plaka girerek öğrenebiliyorduk..
    sonra öğrendim e-devlet, oda herkese verilmiyor diye kendi kendime yorum yaptım, cahiliyet ondan kaynaklanıyor..
    ama şimdi aldım, fatura öderken e-devlet şifresi istiyorum diyip hiç vakit kaybetmeden aldım, konu actıgıma, bu kadar duyarsız olduguma üzüldüm, kınadım kendimi
    konu kapansa iyi olur..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Arkadaşlar rica etsem şunada bakarmısınız?

34 LFS 81
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

16 yaşında sigortam oldu ancak kontrol etmek için gerekli e-devlet şifresini devlet 18'den küçük olduğum için vermiyor.Diğer taraftan 17 yaşında A2 alabiliyorum ancak yine şifre alamıyorum.Her şeyin sonunu bu e-devlete bağlayacaklar sanırım ancak yaş sınırını değiştirmeyi akıl edemeyecekler..
    Think Green!

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    bende şifre almıştım ama sadece bir kere girebildim şifremi değiştirmememe rağmen üçay geçmemesine rağmen birdaha giremedim.gidip on kağıda da almadım.
    sistem tam oturmamış olacakki biraz gevşetiiler gibi.
    ama milleti inek gibi sağıyorlar ,ya düzgün sistem yapsınlar yada millete şart koşmasınlar.
    sorunlara itiraz etmezsek daha çok enayi yerine konuruz.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar rica etsem şunada bakarmısınız?

34 LFS 81
    Plaka No
    34LFS81
    Marka
    TOFAŞ-FIAT
    Model
    1982
    Sahiplik Belge Tarihi
    05/09/2007
    Tescil Birimi
    BAĞCILAR
    Renk 1
    BEYAZ (Fildişi)
    Renk 2
    BİLİNMİYOR
    Cinsi
    OTOMOBİL
    Çalıntı mı?
    HAYIR
    Hak Mahrumiyeti
    YOK
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    "Adım, Admin..."

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka No
    34LFS81
    Marka
    TOFAŞ-FIAT
    Model
    1982
    Sahiplik Belge Tarihi
    05/09/2007
    Tescil Birimi
    BAĞCILAR
    Renk 1
    BEYAZ (Fildişi)
    Renk 2
    BİLİNMİYOR
    Cinsi
    OTOMOBİL
    Çalıntı mı?
    HAYIR
    Hak Mahrumiyeti
    YOK
    Çok teşekkür ederim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000

sorgulama o zaman adam rica etmiş aya sen yapıcan diye bi şey dememiş burda bu kadar şey yazcağına sorgulama yapsaydın insanların işi görülürdü ve burada meşgul ettiğin kişiler senle tartışmazdı böylece o e-devlet şifresinin başına açtığını derdin üstüne bi de tartışma derdini katmazdın
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böylece o e-devlet şifresinin başına açtığını derdin üstüne bi de tartışma derdini katmazdın
    buna azıcık yukarıdan bir alıntıyla cevap vereyim, bak ne demiş arkadaşımızın biri :

Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunlara itiraz etmezsek daha çok enayi yerine konuruz.

sorun ve itiraz kelimeleri bir araya gelince, bu kelimelerle ilgili aklına bir tek "devlet"i getirenler ve kendilerini, çevrelerini, vatandaşı sütten çıkmış ak kaşık olarak görenler için diyecek bir şey yok tabii...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu plakaya da baksana abiii! ricalarının dışında birçok kişi edevlet şifresini 2. kere almıştır. Hele bizim şirketteki inşaat işçileri, ssk gün dökümleri için aldıkları şifreyi mutlaka unutuyorlar. Birde üç ay girilmezse iptal oluyormuş. 3. sefer 10 lira verip şifre alanı biliyorum..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay arkadaş, bu mevzunun bu kadar uzayacağını hiç düşünmemiştim??!!

Düşünüyorum öyleyse malım!!
    alosyi bunu beğendi.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    buna azıcık yukarıdan bir alıntıyla cevap vereyim, bak ne demiş arkadaşımızın biri :

sorun ve itiraz kelimeleri bir araya gelince, bu kelimelerle ilgili aklına bir tek "devlet"i getirenler ve kendilerini, çevrelerini, vatandaşı sütten çıkmış ak kaşık olarak görenler için diyecek bir şey yok tabii...
    vatandaşın devlete görevi farklı devletin vatandaşa görevi farklı
    ben bugüne kadar vergimi verdim, araba ev vs her türlü vergiler dahil askerliğimi mardin dargeçitte yaptım ,devletin istediği her bişeyi vatandaşlık bilinciyle karşıladım amma velakin devlet vatandaşı sağım inek gibi görüncede nerde bu devlet demek hakkımız olmalı ,mesela her elekt faturasında kayıp kaaçak ücreti alınıyor banane yaw kaçırttıysa kaçırtandan alın gibi.türkiyede belli bir kısım hariç vatandaşlık gerçekten sağılacak inekten farksız görülüyor..
    Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum.
    ramizan83 bunu beğendi.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)