Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1.000.000 “iyi” internet kullanıcısı aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekle Destekle - ekledestekle.com - YouTube

1.000.000 “iyi” internet kullanıcısı aranıyor

Adayların ekranlarından bir satır verecek kadar iyi olmaları yeterli.

Son günlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de billboardlarda sıkça görmeye başladığımız bir slogan: “1.000.000 iyi internet kullanıcısı aranıyor!” Altına da şöyle bir not düşülmüş: “Adayların ekranlarından 1 satır verecek kadar iyi olmaları yeterlidir.”

Aslında bu son derece yenilikçi bir sosyal proje destekleme yöntemi. Ekle Destekle adresinden bilgisayarınıza bir program indiriyorsunuz. Bu program araç çubuğunuza bir “satır” gibi yerleşiyor. Bu satırda görüntülenecek reklamlardan yaratılan kaynakla, projede yer alan sivil toplum kuruluşlarına destek veriyorsunuz. Hem cebinizden 5 kuruş harcamadan sosyal projelere destek veriyor, hem de internette geçen zamanınızı “iyi” şeylere harcamış oluyorsunuz.

Kullanıcı sayısı ne kadar artar ve mecra reklamverenler için ne kadar cazip hale gelirse, o kadar çok sosyal proje destekleniyor. Yani her şey aslında sizlerin, yani internet kullanıcılarının elinde…

Projeye katılmak çok kolay: Ekle Destekle adresine girip, “İndir, Ekle” butonuna basıyor ve çok kısa sürede basit bir programı indirip, kullanıcı kaydınızı oluşturuyorsunuz. Kaydınızı oluştururken de hangi projeyi / projeleri desteklemek istediğinizi belirliyorsunuz.

Vereceğiniz 3-5 dakika vaktiniz ve sonrasında da ekranınızda sizi rahatsız etmeyecek kadar küçük bir alan…

Bakalım Türkiye’de kaç tane “iyi” internet kullanıcısı var…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    Birgün bir adam bir milletvekili görüyor ve ona sormaya başlıyor

sizde içki varmı ?
    >kesinlikle hayır efendim bizim grubumuz müslüman !

adam soruyor,sizde kumar varmı ?
    >haşa efendim bizde kumar ne arar,onlar zındıklar içindir!

adam soruyor,sizde karı kız varmı ?
    >nedemek efendim kattiyen bizde öyle şeyler olmaz

bunun üzerine adam dayanamıyor ve gene soruyor

be sizde ne içki ne kumar ne karı var,e ozaman niye bukadar çalıyorsunuz ? (aslında bu yazı laz şivesiyle ama uğraşamadım :D)

bu sivil toplum kuruluşları hangileri ?

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Ben bunları çok duydum.. facebookda'da sakat kız, yeni doğmuş bebek vs vs gibi resimleri paylaşın paylaştıkca 10 krş bağışta bulunuyormuşuz diye haberler atılıyor ortaya olaya bak.. kusura bakmayında bunlar fasa fiso
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    açık kaynak kodlu değil ise kıllanmamı sağlamaktan öteye gidemez.

madem hayır işi, peki açık kaynak kodlu mu?

(incelemedim, bilen varsa söylesin)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ben de böyle ucu açık çok paylaşımlı şeylere karşı hep temkinli olmuşumdur. Hertürlü sahtekarlık var internet mecrasında, son dönemlerde bahsedildiği gibi özellikle facebook ta, paylaşmazsan müslüman değilsin, beğenmezsen Atatürkçü hiç değilsin, 10 yıl öncesi fotoğrafıyla güya ameliyat olacak ve paylaşım sonucu yardım yapılacağı vaadi...
    Hiçbirine güvenemiyorum maalesef, güvenilir olsa medya da yer alır sizil toplum örgütleri kendileri reklam yapar zaten diye düşünüyorum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    açık kaynak kodlu (GPL) mu?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu projeyle daha ilk günündeyken karşılaşmıştım. Ne olduğunu hala anlayamadım. Toolbar ekleyip size reklam gösterecekler, bu reklamla kazanacakları parayı da projelere aktaracaklar(mış). 1 milyonluk segmentasyonu yapılmamış hedef kitle çoğu firmanın işine yaramaz, fazla başarılı olabileceklerini sanmıyorum. Zaten bir ayda ancak 11 bin kişiye ulaştılar.

Ek olarak, Facebook'tan paylaştığınız şeyler için Facebook kimseye para vermez, sponsored story ise para alır hatta. Boşuna paylaşmayın saçma şeyleri.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bill gates'de servetini dağıtıyordu
    o serveti projelere destek olarak dağıtsın, kendi aralarında halleşsinler işte, bana bulaşmasınlar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Peki maksat ne olabilir ? Fikri olan varmı ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Siteye girip baktım biraz TEGV,TEMA,İKSV,Aile İçi Şiddete Son gibi projelere destekmiş.

Eklentinin indirilmesi halinde;

"Ekle Destekle internet tarayıcıları için tasarlanmış bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde araç çubuğunuzda hem istediğiniz kategorilerde haber alacak ve yine bu alanda görüntülenecekreklamlar desteklemiş olduğunuz projeye kaynak yaratacak." (siteden alıntı)

Durum böyle birşey..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki maksat ne olabilir ? Fikri olan varmı ?
    1 milyon tane anında ulaşabilecekleri insan
    1 milyon insana zararlı bir fikri yollayın
    mesela"Türkiye karıştı, insanlar sokakta"
    buyrun arap baharına
    mısır devrimi için de feybuk devrimi diyorlardı, örgütlemeyi bu yolla yapmışlar

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 milyon tane anında ulaşabilecekleri insan
    1 milyon insana zararlı bir fikri yollayın
    mesela"Türkiye karıştı, insanlar sokakta"
    buyrun arap baharına
    mısır devrimi için de feybuk devrimi diyorlardı, örgütlemeyi bu yolla yapmışlar
    Bu başka bir yöntem diğer bir yöntemde kullanıcı bilgilerini reklam şirketi yada benzeri oluşumlara satmak da olabilir. Sonuçta bu bir banner yani casus yazılım yada kullanıcıyı izleeyen bir yazılım olabilir içinde.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başka bir yöntem diğer bir yöntemde kullanıcı bilgilerini reklam şirketi yada benzeri oluşumlara satmak da olabilir. Sonuçta bu bir banner yani casus yazılım yada kullanıcıyı izleeyen bir yazılım olabilir içinde.
    işletim sistemi windof ise gerek yok, o yetiyor

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    1.000.000 enayi aranıyor.
    Ne videolarında ne de web sitelerinde tatmin edici, açıklayıcı bir bilgi yok.
    Daha önce her ile, ilçeye, köye mahalleye dev bayrak kampanyası ile halkın milli duyguları sömürülerek milyonlar kazanılmıştı.
    Bu da başka bir versiyonu.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.000.000 enayi aranıyor.

illa ki bulunur !!!
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Şahsen katılmayacağım ve kullanmayacağım bir şeydir, fakat bu kadar ciddi girişimlerle o kadar da yalan dolan bir uygulama olacağını sanmam. Facebook'ta şunu paylaş bunu paylaş saçmalıklarının akla yatkın, mantıklı hiçbir dayanağı olmamasıyla birlikte, bu şekilde bir uygulamayla verilen vaatlerin gerçekleştirilebilmesi olasılığı vardır.

Eklenen toolbar'da görüntülenecek her türlü, link, reklam...vb için maddi bir kazanç elde edilebilmesi, ve bunları siz almadığınız için yardım kuruluşlarına aktarılması gayet mümkündür. (İşin manevi kısmı değil sadece teknik kısmından yaklaşacak oursak.)
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Olay Facebook'taki zırvalar kadar basit değil tabii ki. Tam tersi, yatırım yapılan ve ciddi kafa yorulan bir sisteme benziyor.
    Şimdi 1 milyon kişinin bilgisayarında reklam gösterilmesi, eğer sistemi başarıyla işletebilirlerse, çok ciddi reklam geliri sağlayacak bir uygulama. Rahatlıkla milyonlarla ifade edilen gelir sağlayabilir.
    Reklam geliri nerede toplanacak, ne kadarı bahsedilen kurumlara dağıtılacak? Ne kadarı kimlerin cebine ciddi kazançlar olarak girecek? Burası tam bir muamma. Tamamı bu kurumlara gidecek bir para olacağına ikna olmuş olsam ben şahsen hemen sisteme katılırım.
    Ama yok, yemezler

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Aklıma domestos reklamı geldi "kötüyüm ben kötüyüm...

Motosikleti
    Ducati 797
    dünyayı daha yaşanmaz hale getirenlerin el altından desteklediği stk ların, "dünyayı daha yaşanılır hale getirelim" şeklindeki projeleri için yine son kullanıcının kullanılmasına bağlı uygulamalarını hayret ve esefle izlemeye devam ediyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)