Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Borusan'ın Bmw'nin Terbiyesizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.dipnot.tv/20036/Yeni-safa...BOZULUYOR.aspx

Uploaded with ImageShack.us

Bugün gazetenin manşetinden "Başörtülü binince BMW bozuluyor" başlığı ile verilen habere göre Borusan, distribitörü olduğu BMW'nin 'Özgürlüğü yaşatır' sloganını başörtüsüne karşı çiğnedi. Firma, ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya ile sponsorluk anlaşması yaptı. Çetinkaya 1 yıllık kullanım hakkını aldığı BMW'yi ekranda başörtülü arkadaşıyla test edince Borusan 'imajımız bozuldu' diyerek sponsorluğu iptal etti.

Madem imaj kaybıyız bize araç satmasınlar

Burcu Çetinkaya ile birlikte TV'de hazırladıkları otomobil programının, ralli yarışları için yapılan sponsorlukla hiçbir ilgisinin olmadığını söyleyen program sunucularından Merve Sena Kılıç, sponsor firmanın 'imaj' kaygısını anlamakta güçlük çektiğini söyledi. "Bu otomotiv grubu, türbanlı kişiler onlardan araç satın aldığında imaj kaygısı duymuyorlar, fakat araçlarını otomobil programında test ettiğimiz zaman böyle bir kaygıyı dile getiriyorlar" diyen Kılıç, programın yayınlanmasından sonra bazı arkadaşlarının bu otomobilden almaya karar vermiş olduklarını kaydetti. Kılıç, "Ancak madem başörtüsü onlar için bir prestij engeli, o halde benim için de bundan sonra bu marka ve bu anlayış bir prestij kaybıdır" diye konuştu.
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    borusan çok ayıp etmiş...
    Her asker yeşil bereli olamaz

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    talihsiz bir aciklama ama kendine basortusuyle bozulan o hastalikli imaji layik goren bemeve'ye diyecek sozumuz yok.
    "yorgunum cok yorgun"

İşte az önce yazdığım konudan sonra geldiğimiz nokta budur arkadaşlar.Dozajlama sorunumuz var.Kadınların bazı dönemlerinde olduğu gibi gereksiz şeylere gereksiz tepkiler veriyoruz.Olması gereken tepkiyi değil verilmemesi gereken tepki bizleri yanlışa itiyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    mini coopera demek ki mini etekle binmek şart.

malesef kültür yozlaşması yaşıyoruz. borusan da kendine göre haklı, yurdumun elit kesim insanlarının batılılaşma uğruna karşısındakini hor görme ve tiksinmesi
    malesef geniş görüşlü insan sayımız az bu yüzden hedef kitleyi bozmak istemiyorlar.özetlersek Batı fanatizmcileri yani bunlar.
    tabi bu çok ince ve önemli bir çizgi bu çizgiyi kaçırdığında böyle tepkiler almak normal.
    Yurdumun saf temiz inançlı analarımızın bacılarmızın inançlarına yaşam şekline saygısızlık.
    büyütülecek birşey değil sadece firma yönetiminin dar açılı ticari bir kararı
    bu dünya döndükçe bu tip şeyler her zaman olacaktır.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    tepkileri çok abartmamak lazım. bu olay BMW gibi markalar için ne bir ilk nede bir son. Uluslararası pazarlama stratejisi izleyen ve bu alanda yatırım yapan bir firma için normal bir yaklaşım (bence). Biz hanfendiye haksızlık yapıldığını düşünüyor olabiliriz ancak onlarda kendi yatırımları doğrultusunda hareket etmek zorundalar.

Örnek verecek olursak Ebru Şallı'nın hamile kaldığı için marka yüzü seçildiği uluslararası kozmetik firması ile anlaşması iptal edilmişti.

Hamile kaldığı için Ebru Şallı'yı kim suçlayabilir, ya da anlaşmayı iptal ettiği için firmayı?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Talihsiz degil aptalca bir açıklama olmuş .
    Arap ülkelerine ihracat yaparlarken imajları nerede ? Ayıptır sorması
    Şuursuz lar

Motosikleti
    Artık Yok...
    arabistana gitmeyin hiç borusanın türkiyede en çok sattığı kesimlerden biri mutahısıp muhafazakar kesim.. ben x5 -x3 lerde hep başı örtülü hanımlar görüyorum.. yani en pahalı araçlarınıda bu kesim alıyor borusan böyle bir açıklama yaparak kendi bacağına sıkmış...

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen öyle , maddi durumu iyi olan muhafazakar kesimin çoğunluğu bmw kullanıyordu . böyle aptalca bi durum görmedim , arabaları satarken iyi , kullandıklarını gösterirken kötü , namussuzlar anamızın bacımızın başörtüsünü kötü bişeymiş gibi izlenim vermeye çalışmışlar . sonra da orda burda bence normal bmw büyük bi marka , strateji cart curt diye abuk subuk yazılar yazan oluyor . strateji falan değil , türbanlı biri o arabayı test etti diye başı açık olan insanlar vaz mı geçecek ? insanlık eşitlik gibi kavramlardan bahsedilen bu yy da bi 500 yıl öncesinin gram zekası yok insanlarda ne eşitliği ulan.
    Yavuz Sultan Selim Han

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu kadar aptalca bir açıklama yapacaklarını sanmıyorum
    ama borusanı seven bir bmw kullanıcısına da denk gelmedim

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Arkadaşlar ,

Başlıkta ciddi bir çelişki var , olayda iptali gerçekleştiren BMW değil Türkiyedeki temsilcisi BORUSAN . BMW arap ülkelerindeki ticaretini riske atacak bu tür bir ayrımcılığı asla yapamaz büyük imaj kaybına uğrar. Bu olsa olsa medeniyeti alkol almakta (bende alıyorum ama medeni olmanın göstergesi olduğunu düşünmüyorum ) , dekolte giymekle , denize mayo ile girmekle ,klasik müzik aşığı olmakla (bende severim ama bunun medeniyet ile hiç alakası yok) bağdaştıran zihniyet maalesef inançlara saygılı değil.
    Çok merak ediyorum kendi muhafazakar insanına içki ikram edip geri çevirilince karşısındakini gericilik ile itham eden bu zihniyet Hindistandan hindu misafirleri geldiğinde onların önüne inek eti koymayı marifet sayıyormu ? Bir budistin giyim tarzına büyük hayranlık duyarken kendi insanının örtüsünü iğrenç olarak nitelemek hangi vicdana ve akla sığıyor ?

Demokrasinin sadece kendi görüşümüzden olanlara saygı duymamak olduğunu ne zaman öğreneceğiz acaba....
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Mrb,

"Bence" firmanın kabul etmediği durum "bizim araçlarımızı muhafazakar olanlar da alır" algısının yaratılmasının hoş karşılanmaması.

Yani kısaca bir kesimin hassasiyetinin reklama alet edilmesine kendi malı bile olsa müsade etmemek.

Fantazi örnek vermek gerekirse herkese hitap eden bir üründe-hizmette bu tip bir algılama yaratmak o kesime yağcılıktan başka bir şey değildir. İnsanların inançlarına münasip kıyafetlerinin firma için sömürü aracı olarak kullanılması yönünde hareket edilmediğini düşünüyorum.

Yine buna münsaip samimi olarak bu tür hayat tarzını benimseyenler nezdinde de itici bulunduğunu belirtmek isterim. Onlar da bunun duygu sömürüsü olduğunun, alet edildiğinin farkındalar ve rahatsızlar.

Aynı şekilde İsrail'de de bir Haham'ın veya kipa takan bir yahudi erkeğinin araç yanında görüntü vermesi yine o dine mensup insanlara karşı yağcılık, mal satmak için duygu sömürüsü olacaktır.

Firmalar, ister banka, isterse marka veya hizmet sektöründe olsun dini ve siyasi kimlikleri olmayan yapılardır.

Bana göre asıl ve sadece bu minvalde görüntü verenler en tehlikelidir.

Çünki onlar sadece o kesime hitap ederek ayakta kalabilirler. Bu sebeple de hitap ettikleri kesime hitaben olabildiğince duygu sömürüsü yaparlar. Buna örnek vermek de doğru olmaz.

Sürçi lisan varsa affınızı dilerim.

Saygılarımla.

Motosikleti
    cawa
    Wolkanwolkan. Bahsettigin sey sarık olsaydı haklıydın fakat başörtüsü din göstergesi degildir. Birsekilde o hale getirildi. Az once bir müşterimiz geldi gayet bası kapalı ve Yahudi .
    Yok din göstergesi degil dindarlık göstergesi ise bası açıklarda dinsizlermi oluyor diyeceğim ?
    Bu gibi aptal açıklamaları masum kılıflara sokmaya calışma çabasına gerek yok bence gayet ayrımcı antidemokrstik Kustahca ve aptalcadir.

Ha koyarsın tavrını satarkende sorun çıkarırsın gerekirse satmazsin imajım var dersin ozaman öperim adamın fındıklarını .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolkanwolkan. Bahsettigin sey sarık olsaydı haklıydın fakat başörtüsü din göstergesi degildir. Birsekilde o hale getirildi. Az once bir müşterimiz geldi gayet bası kapalı ve Yahudi .
    Yok din göstergesi degil dindarlık göstergesi ise bası açıklarda dinsizlermi oluyor diyeceğim ?
    Bu gibi aptal açıklamaları masum kılıflara sokmaya calışma çabasına gerek yok bence gayet ayrımcı antidemokrstik Kustahca ve aptalcadir.
    "fakat başörtüsü din göstergesi degildir. Birsekilde o hale getirildi" diyen sensin.

"Aptalca" bana mı dedin bmw ye mi dedin anlamadım?

Motosikleti
    cawa
    sana niye diyim yaw sorman hata
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Eyvallah

Yazında çok hızlı ve dümdüz gidince "aha" dedim. Pardon...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ha koyarsın tavrını satarkende sorun çıkarırsın gerekirse satmazsin imajım var dersin ozaman öperim adamın fındıklarını .
    bir kadının dinimizce mahremi el bileğinden ayak bileğine kadardır (yüzü hariç) bu kavrama göre nasıl din göstergesi değildir diyebiliyorsunuz? (başörtüsünü süs niyetine kullananlar hariç)
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kadının dinimizce mahremi el bileğinden ayak bileğine kadardır (yüzü hariç) bu kavrama göre nasıl din göstergesi değildir diyebiliyorsunuz? (başörtüsünü süs niyetine kullananlar hariç)
    Mrb, konu"nun bu olmadığı kanaatindeyim. Bu konu da tarafınızcca tartışmaya açılabilir. Bunun için başlık açmanız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    DE Kİ O BAŞÖRTÜLÜ BAYAN MUHAFAZAKÂR

daha güzel ya işte, hem geleneklerini muhafaza ederken BMW nin bu hassasiyetine ters düşmediğini göstermiş olmuyor mu?

ülkemin insanına saygı duymayı öğrenmeleri lazım...

hem o vakit rahibeler de bmw kullanmamalı!!!

rahibe başını örtünce "dindar"
    benim insanım örtünce "muhafazakar ( geri kafalı manasında ) yok yahu!!!!

şuursuzca...
    ayıp ve yazık!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)