Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yemin ederim hayatdan soğudum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz ne yazşıyoz biz yaşıyosak bu adam napıyor bu adam yaşıyorsa biz napıyoruz ? delirmemek imkansız

http://haber.mynet.com/bu-garaja-gir...9-foto-analiz/
    Asayiş berkemal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bende bisey sandım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet bende birşey sandım orda delorian yok delorian ın olmadıgı bir araba koleksiyonu koleksiyon değildir.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Fazla uzaklarda aramayın ağaoğlu var ülkemizde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ağaoğlu arabadan anlamaz o sadece parasıyla en pahalı olanı olan en pahalı olan herzaman en iyisi değildir ağaoğlunun bir testorası varmı yada countach ı yada mercedes martı kanadı hayır yok olamazda kimse elerindeki o şahaserleri bu adama satmazlar çünkü bu iş kültür işidir sadece para ile ilgili değil.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz ne yazşıyoz biz yaşıyosak bu adam napıyor bu adam yaşıyorsa biz napıyoruz ? delirmemek imkansız
    Ah be canım kardeşim. Bir oturuşta senden daha mı fazla yemek yiyor? Yola çıktığında, senin motosikletinin kontağını çevirdiğin zamankinden daha mı çok zevk alıyor? Güzel bir kadına sarılıp uykuya daldığında senden daha güzel rüyalar mı görüyor? Sevgilisini, senin kendi sevgilini sevdiğinden daha mı çok seviyor? Onun annesi onu, senin ananın seni sevdiğinden fazla mı seviyor? Güzel bir kitabı okuduğunda senden daha mı fazla zevk alıyor?

Hayattan zevk almak için daha fazla şeye sahip olman gerektiğini düşünme sakın. Bu seni kandırmak için uydurulmuş bir masal...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be canım kardeşim. Bir oturuşta senden daha mı fazla yemek yiyor? Yola çıktığında, senin motosikletinin kontağını çevirdiğin zamankinden daha mı çok zevk alıyor? Güzel bir kadına sarılıp uykuya daldığında senden daha güzel rüyalar mı görüyor? Sevgilisini, senin kendi sevgilini sevdiğinden daha mı çok seviyor? Onun annesi onu, senin ananın seni sevdiğinden fazla mı seviyor? Güzel bir kitabı okuduğunda senden daha mı fazla zevk alıyor?

Hayattan zevk almak için daha fazla şeye sahip olman gerektiğini düşünme sakın. Bu seni kandırmak için uydurulmuş bir masal...
    helal olsun,bu kadarmı güzel açıklanırdı.
    ama garajda garaj yani
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

var mısın yeni bir bakış açısına yelken açmaya

biraz daha farklı düşünüyorum bu tuzak hususu konusunda.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Sevgili hakan abim gene 12 den vurdun beni has adamsın ben elimde var olanlarla çok mutluyum ailem sevgilim hayatım her şey tıkırında oh mis

ama şimdi şöle bir şeyde var bunlarlar beraber o garajda olsa hiç fena olmazdı hani. ben küçük şeylerle mutlu olan bir adamım çok değil birisinede razıyım abi...
    Asayiş berkemal

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var mısın yeni bir bakış açısına yelken açmaya

biraz daha farklı düşünüyorum bu tuzak hususu konusunda.
    Senin fikirlerin her zaman değerlidir kanka... Dinliyorum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    çok malın haramsızı, çok lafın yalansızı olmazmış. buna da şükür de
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Sevgili hakan abim gene 12 den vurdun beni has adamsın ben elimde var olanlarla çok mutluyum ailem sevgilim hayatım her şey tıkırında oh mis

ama şimdi şöle bir şeyde var bunlarlar beraber o garajda olsa hiç fena olmazdı hani. ben küçük şeylerle mutlu olan bir adamım çok değil birisinede razıyım abi...
    O garaj sana feda olsun kardeş... O ayrı

Yılbaşı piyangosu vurursa sana iyi bir motor benden... Ama çok ümitlenme yine de, piyango bileti almadım çünkü

Motosikleti
    xt 600
    Senin fikirlerin her zaman değerlidir kanka... Dinliyorum.
    sağol hacı, estafirullah.
    tuzak konusunda hemfikiriz, hedef gösterip kelle istiyorlar.
    acun ol, ali ağaoğlu ol, ibo ol diyor birileri.
    vahşi zevkler ve saygınlık vaadediyorlar.
    yalan mı?
    vahşi zevkler tadacağına, saygı göreceğine emin olabilirsin.
    mutluluk? 70 yıllık ömrünü yüzünde haz alma sırıtışıyla bitirebileceğinde yüksek bir ihtimal.
    onların vaadettiğini yok sayıp sırtını dönemezsin.
    bunun karşısına "seni daha mutlu ve saygın kılan başka türlü sistemler var" diyerek çıkarsan aynı tuzağın parçası olursun.
    herkes 3 öğün pastırma yese, mercedese binse keşke
    insanoğlu bunlara sahip olmak için kimi, neyi harcayacak? kimlerden çalacak? kimleri kuru ekmeğe muhtaç edip kendi 3 öğün pastırma yiyecek?
    esas mesele bence budur.
    yani vaadlerin boşluğu üzerinden değil de bu vaadlere ulaşmak için neleri ezip geçmen gerektiğinden bahsetmek gerek son tahlilde

bizim eskiler hep derdi ya, haram paradan hayır gelmez, ille çıkar bi yerden filan diye.
    ha işte onu diyorum, yok öyle birşey.
    boğazına kadar hırsızlığa bulaşıp gayet başına bir iş gelmeden mutlu mesut yaşayabilirsin.
    ama yaşama.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar mal öksüz yetim hakkı yemeyince garibana semer vurmayınca elde edemessin fabrika sahiplerinin çoğu başkasının sırtından para kazanarak bolluğa ulaşıyor ben bir arkadaşımdan ikikere çay içerim üçüncüye mutlaka ben ısmarlarım üçüncü çayı o ısmarlarsa rahatsız olurum kendimi bedavacı hissederim

O garaj sana feda olsun kardeş... O ayrı

Yılbaşı piyangosu vurursa sana iyi bir motor benden... Ama çok ümitlenme yine de, piyango bileti almadım çünkü

bende 9 tane var sana söz bir tane hayabusa turbo alcam söz. dragstarla 150 den yukarı çok rüzgar yiyom demiştin.
    Asayiş berkemal

bende 9 tane var sana söz bir tane hayabusa turbo alcam söz. dragstarla 150 den yukarı çok rüzgar yiyom demiştin.
    Ömrü hayatımda bir defa 150 yaptım, herkesin diline düştüm iyi mi Gidin gazcılarla uğraşın leyn

yalan mı?
    mutluluk? 70 yıllık ömrünü yüzünde haz alma sırıtışıyla bitirebileceğinde yüksek bir ihtimal.
    bunun karşısına "seni daha mutlu ve saygın kılan başka türlü sistemler var" diyerek çıkarsan aynı tuzağın parçası olursun.
    insanoğlu bunlara sahip olmak için kimi, neyi harcayacak? kimlerden çalacak? kimleri kuru ekmeğe muhtaç edip kendi 3 öğün pastırma yiyecek?
    esas mesele bence budur.
    yani vaadlerin boşluğu üzerinden değil de bu vaadlere ulaşmak için neleri ezip geçmen gerektiğinden bahsetmek gerek son tahlilde

bizim eskiler hep derdi ya, haram paradan hayır gelmez, ille çıkar bi yerden filan diye.
    boğazına kadar hırsızlığa bulaşıp gayet başına bir iş gelmeden mutlu mesut yaşayabilirsin.
    ama yaşama.
    Bu yazdıklarının hepsine katılıyorum usta.

Bak ne diyeceğim, kendi hayatıma ve çevremdeki insanlara bakıyorum. Bir şey görüyorum, tanımlaması zor. Ama deneyeceğim. İnsanları iki şey yönetiyor biri ihtiyaçları, diğeri istekleri. İstek ve ihtiyaç arasındaki dengeyi kaçırmış görünüyoruz. Çünkü her okuduğumuz gazete, her seyrettiğimiz film, her dinlediğimiz müzik bizi biraz daha isteklerimizin kölesi olmaya itiyor. Hani medya manipülasyonu ile ilgili bir konu açmıştın ya sen, işte ondan bahsediyorum...

Güzel kadının nasıl bir şey olduğunu moda dergilerinden öğreniyoruz, iyi mi. Sarıldığında sana herşeyi unutturan o kadın 0 beden değil ya, çirkin... Öyle mi? Hadi len oradan! Diyelim ki bir araba senin için ihtiyaç. Olabilir elbette, peki neden bu ihtiyacını gidermek için bir Uno mesela seni mutlu etmiyorda, illa ki Mercedes'e sahip olmalısın? Tut ki Mercedes'in var, kesmez ki, Ferrari isteyeceksin. Neden? Bunlara sahip olabilmen için kaç insanın en insani ihtiyaçlarından vazgeçmesi gerekecek?

Mülkiyet kavramı o kadar hayatımıza girmiş, o kadar içimize işlemiş ki, sahibi olmadığımız şeyler bize mutluluk veremez olmuş. Hiç fark etmiyor musun?

İsteklerimizin mantıksızca şişirilmesinin sebebi ne olabilir diye düşünmek lazım bence biraz. Acaba birilerinin sana satış yapabilmesi için olabilir mi mesela? Misal, evindeki televizyon gayet yeterli olmasına rağmen, daha senelerce işini görebilecek ve ihtiyacını tamamen karşılayabilecek olmasına rağmen neden o yeni çıkan Full HD, 3D cihazı istiyorsun ki? Mantığı nedir? Hangi kanal Full HD, 3D yayın yapıyor? Elbette bir cep telefonun olmalı olmasınada, neden ihtiyacını karşılayan, her işini gören telefonun yerine yeni çıkan 3 milyarlık zımbırtıya sahip olmak zorunda olasın ki?

Benim anlatmaya çalıştığım şu, egolarımız gıdıklanıp isteklerimiz mantıksızca şiştiği sürece mutlu olmak zorlaşıyor. Konu derin, yazdıkça yazasım geliyor ama... Şimdilik bu kadarda duralım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soylular ve soysuzlar, asiller ve halk, toprak agalari ve irgatlar. Teknoloji yok iken de durum farkli degildi yani. Amac daha cok toprak, daha cok mülk edinmekti. Dusunsenize teknoloji yok, binlerce metrekare topraginiz veya bolca paraniz, altininiz var. Neye yarar ki? O zamanlardan bugune gelecek olursak, para mutlu olmak icin gerekli. Neden? En basit ornegiyle temel ihtiyaclariniz icin. Onlari karsilayabiliyorsaniz insanca yasamak dedigimiz olguyu gerceklestirebilmek icin. Beediye otobusune binip, gecekondu semtinden, kadıkoy veya taksime gitmek icin. Taksime gidince herhangi bir cafede oturmak icin, cafede gordugunuz hatunu arabanizla evine birakmak icin, evine biraktiginiz hatunla evlenebilmek icin, evlenirken guzel esyalar alabilmek icin, coluk cocugunuzu okutabilmek icin... diye uzar bu mevzu.
    Kisaca kim ki der, parasiz da mutlu olunur, paranin icat edilmedigi yillara bile gitmesini tavsiye edemeyecegim.

Motosikleti
    xt 600
    Ömrü hayatımda bir defa 150 yaptım, herkesin diline düştüm iyi mi Gidin gazcılarla uğraşın leyn

Bu yazdıklarının hepsine katılıyorum usta.

Bak ne diyeceğim, kendi hayatıma ve çevremdeki insanlara bakıyorum. Bir şey görüyorum, tanımlaması zor. Ama deneyeceğim. İnsanları iki şey yönetiyor biri ihtiyaçları, diğeri istekleri. İstek ve ihtiyaç arasındaki dengeyi kaçırmış görünüyoruz. Çünkü her okuduğumuz gazete, her seyrettiğimiz film, her dinlediğimiz müzik bizi biraz daha isteklerimizin kölesi olmaya itiyor. Hani medya manipülasyonu ile ilgili bir konu açmıştın ya sen, işte ondan bahsediyorum...

Güzel kadının nasıl bir şey olduğunu moda dergilerinden öğreniyoruz, iyi mi. Sarıldığında sana herşeyi unutturan o kadın 0 beden değil ya, çirkin... Öyle mi? Hadi len oradan! Diyelim ki bir araba senin için ihtiyaç. Olabilir elbette, peki neden bu ihtiyacını gidermek için bir Uno mesela seni mutlu etmiyorda, illa ki Mercedes'e sahip olmalısın? Tut ki Mercedes'in var, kesmez ki, Ferrari isteyeceksin. Neden? Bunlara sahip olabilmen için kaç insanın en insani ihtiyaçlarından vazgeçmesi gerekecek?

Mülkiyet kavramı o kadar hayatımıza girmiş, o kadar içimize işlemiş ki, sahibi olmadığımız şeyler bize mutluluk veremez olmuş. Hiç fark etmiyor musun?

İsteklerimizin mantıksızca şişirilmesinin sebebi ne olabilir diye düşünmek lazım bence biraz. Acaba birilerinin sana satış yapabilmesi için olabilir mi mesela? Misal, evindeki televizyon gayet yeterli olmasına rağmen, daha senelerce işini görebilecek ve ihtiyacını tamamen karşılayabilecek olmasına rağmen neden o yeni çıkan Full HD, 3D cihazı istiyorsun ki? Mantığı nedir? Hangi kanal Full HD, 3D yayın yapıyor? Elbette bir cep telefonun olmalı olmasınada, neden ihtiyacını karşılayan, her işini gören telefonun yerine yeni çıkan 3 milyarlık zımbırtıya sahip olmak zorunda olasın ki?

Benim anlatmaya çalıştığım şu, egolarımız gıdıklanıp isteklerimiz mantıksızca şiştiği sürece mutlu olmak zorlaşıyor. Konu derin, yazdıkça yazasım geliyor ama... Şimdilik bu kadarda duralım.
    bu söylediklerin sana bana geçer babuşcan.
    bizim egomuzu öyle kolaynan gıdıklayamazlar.
    ahım şahım bir çaba da sarfetmeyiz bunlara tav olmamak için.
    içimizden öyle gelir
    e bu 2 fotoğrafla hayattan soğuyan gence ne diyecez?
    o arabalar kartondan, inanma, hem lada samara'da fena araba değildir mi diyecez?
    yer mi?
    yemez.
    bilmiyorum durum nedir, kafam karıştı

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    yalan mı?
    esas mesele bence budur.

ama yaşama.
    yürrüüüü bee koçum kim tutar seni...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yazilanlar için zûgûrt tesellisi desem, kizmazsiniz dimi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)