Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Önce Kuşlar terketti bu kenti

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Artık dayanamıyorum arkadaş
    47 gün oldu 4 büyük depremin tamamına hastanede yakalandım
    2. depremde hastane üzerimize yıkıldı mesai arkadaşımızı yıkılan duvarın altından zor çıkardık
    kızcağız kafayı sıyırdı
    sadece benim çalıştığım serviste 22 kişi vardı
    hepsi kaçtı ilk günden yoklar
    gecemi gündüzüme kattım
    sadece ilk depremde ölen sağlıkçı sayısı öğretmenlerin iki katı
    dayanamıyorum arkadaş zoruma gidiyor
    karımı kızımı 2 kişilik yazlık çadıra koyup komşuya emanet edip
    gözümü bile kırpmadan hastaneye yetiştim
    kurtardıklarımızı saymıyorum elimde ölen çocukların yüzleri gözümden gitmiyor
    3 gündür çalışmıyorum son sağlam hastanede ağır hasarlı
    3 gündür ortalama 16 saat uyuyorum
    herkes çok uyuyorsun diyor ama kimse 45 gündür ortalama 1.5 saat uykuyla idare ettiğimi bilmiyor
    televizyonlar tamamen yalan haber yapıyor
    hiç bir şeyin iyiye gittiği yok dahada kötü olacak
    gelen konteynerların tamamı üst düzey zırzavatlara
    ve üniversite hocalarına (ki üniversite kapalı ve en az maaş alanı 5 binlira almasına rağmen)
    verilmektedir fakirlere yardım inanamıyacağınız kadar zor verilmekte
    ama bir prof sanki mendil satan çocuk gibi yardım sırasında çıngar çıkarmakta
    çok fotoğraf çektim yayınlardım ama işimden olma korkusu var
    biliyorsunuz muhalif konuşan memurların tamamını işten attılar
    zoruma gidiyor arkadaşlar ben ve sağlık personeli bukadar çalışırken
    hakkımızda tek bir haber çıkmadı üstüne sağlıkçıları kötüleyen haberler çıktı
    ama bir öğretmen korkuyor diye 1 hafta haber yaptılar
    ki onların gördüğü en büyük deprem 3.9 şiddetindeydi
    yani evinin yanından iş makinası geçmiş kadar sallanıyorsunuz
    bütün bunlara rağmen bütün moral bozucu şeylere rağmen
    bırakmadık şehri çalıştık çok çalıştık
    ama yeter artık bende depremzedeyim en azından bir kaç hafta uzaklaşmaya ihtiyacım var
    her baktığım göçükte ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
    hani erkekliğe bok sürdürmemek var ya işte ondan
    gidiyorum arkadaşlar bir kaç hafta Van'da değilim
    bırakmak zor gelsede uzaklaşmaya ihtiyacım var
    önce kuşlar terketti bu şehri sonra anılar birer birer
    şimdi sıra bende

Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    isin zor hocam
    allah kolaylik versin gez dolas biraz sevdiklerinle vakit gecir dusunmemeye calis
    yoksa daha da kotu olursun

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    böyle bir yoruma nasıl cevap yazacağımı düşünüyorum , düşünüyorum , senin ve bu tür olayların bu şekilde cereyan etmesine oldukça üzüldüm büyük geçmiş olsun anlatığın şeyler yenilip yutulur cinsten değil , allah sen ve senin gibi sağlıkçılarımızı başımızdan eksik etmesin,

memlekette bir düzensizlik tir gidiyor ahanda işte burası türkiye , diye düşünüyor insan istemeden ne yazık ve hazin bir durum .

yazıklar olsun ki bu memleketteki bu dengesiz düzene , düzeni kurana , haber kaynaklarından ordan burdan , güncel medyadan yok efem 70 tır dolusu gıda , erzak ,çadır yardımı gitti,

yok efem şuraya şu kadar tır dolusu yardım gitti vs. vs haberlerini duymaktayız yavvv 70 tır dolusu erzak ne demek ne oldu bunlara insan kişisel olarak sorguluyor kardeşim ,

şahsen aile bireyleri olarak elimizden gelen maddi ve manevi yardımlarımızı esirgemedik , şimdi sen böyle söyleyince 2. kez üzüldüm önce sana , anlattmaya çalıştığın düzene ve oradaki depremzede kardeşlerimize ,

allah yardımcımız olsun diyorum yoksa duruma göre , durumu ancak allah a havale etmek düşüyor şu aciz kardeşine ,

sanada geçmiş olsun diyor saygılar sunuyorum ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Allah yardımcınız olsun
    bu kawasaki bir başka dostummm

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Güzel Kardeşim çok geçmiş olsun. Sizin işiniz kat be kat zor Allah kolaylık versin. Umarım en kısa zamanda yaralarınız sarılır, hepinize acil şifalar diliyorum. Tedirginliğinizi korkunuzu iyi anlıyorum 1999 Marmara Depreminde Avcılarda oturuyordum evden zor attık kendimizi ağır hasarlıydı. 1-2 ay çadırlarda kalmıştık. Hepinize acil şifalar diliyorum tekrar inşallah en kısa zamanda her şey düzelir.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yok abi gerçekten kelimeler ile yorum yapmak zor...
    Resimlere baktıkça kaybettiğim arkadaşlarım aklıma geliyor...
    Ki senin kucağında yaşamını yitiren onca insan...
    Allah yardımcın olsun, dualarımız sizinle...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Çok zordur senin için ahh ahh yaşamayan bilmez allah yardım cın olsun
    sen boşver be dünya işlerini abi senin allahın yanında yerin var ;) boşver gazeteyi dergiyi boşver kim ne düşünmüş.
    Domino'sPizza

Üstadım ne desek boş şu anda.Acını,üzüntünü paylaşmaktan başka yaptığımız hiç bir şey işe yaramıyor.O yıkılan binanın altından çıkmak bir mucize.Zarar vermeden yaralıyı çıkarmak ise daha büyük bir mucize. :( Çok geçmiş olsun. Medya dediğin nedir ki...Benim gözümde haber bile değil.Haber tarafsız olur,çıkarsız olur,doğru olur.Hangisi var Allah aşkına.Neyse kapatayım çenemi.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    hızla değişen dünyada bızlerde hızla değişiyoruz ınsanlığımız acayıp bır noktaya doğru gidiyor sen ve sizler orda zorluklar ve acılar cekerken bizler burda güncel hayatın dramalarıyla boğuşuyoruz .Orada cocuklar ekmek bulamazken benımm burda cocuklarım yemek beğenmıyor hayat tuhaflaştı herkes acısını kendı cevresınde ve bünyesınde yaşıyor bırde buna ımkanı olupta cıkar ve menfaat için yaşayanlarda eklenınce daha da cıkılmaz hale gelıyor yaşam mücadelesı söyleyecek tek cümle geçmiş olsun ALLAH cc yardımcınız olsun demek kalıyor bıze burdan inşallah depremi atlattınız deprem sonrasınıda atlatırsınız

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Allah razı olsun , umarım uzak kaldığınız sürece ruhen toparlanabilirsiniz ,beden kolay dinleniyor önemli olan maneviyatı tamir edebilmek.

TV lerin teşekkürüne ihtiyacınız yok yeri geldiğinde bu yaptıklarınızı önünüze çıkarıp çok büyük bir teşekkür edecek makam var.

Allah sizlerden ve sizin gibi özveriyle elinden gelen tüm insanlardan razı olsun...

Saygılar
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Değirmendereliyim. Gölcükte büyüdüm...
    99 depreminden sonra 1 ay gölcükte ve değirmenderede çalıştım gönüllü olarak.
    En son artık yaz sıcağından kaynaklanan ceset kokuları rüyalarıma girmeye başlayınca,
    ve her enkazdan bir tanıdığımı çıkartmaya dayanamaz hale gelince... Bırakıp kaçmıştım...
    11 sene sonra ilk defa gidebildim...
    Ben de biraz nefes almaya çıkmıştım... dönemedim geri.. .

Ne kadar iyi anladığımı seni...
    bilemezsin hocam..
    allah sabır versin...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    neler söylenebilir ??
    bu yoruma bu haykırışa verilecek cevap söylenecek sözüm çok ama forumdan atılma söz konusu..
    deprem konusunda ilk defa yazı yazıyorum depremi ilk duyduğum gün ne kadar tanışmamış olsakda vanlı oldugunu bıldıgımden sen aklıma geldın .

1999 depremınden sonra yaşananları dusundum ve her şeyın aynı olacağını . biraz geçde olsa ölmüşleriniz için allah rahmet eylesin.kalanlar için geçmiş olsun demek zor geldi.. diyemedim...

tekrardan geçmiş olsun. sizlerin manevi olarak iyi olmanız lazımkı kalanlara yardım edebilin. televizyonlar tşk etmediler diye zerzenişte bulunmuşsun yönetim yanlısı yardakçı medya şu anda ülkenin ne kadar refah içinde olduğunu yazmakta ....

kimlerin çalıştığını halkımızz ve siz vanlılar çok iyi biliyor..

selametle...
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Söyleyecek söz bulamadım, ateş hep düştüğü yeri yakıyor.
    Umarım en kısa zamanda her şey daha iyi olur.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk kare herşeyi çok iyi anlatıyor....
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiye tam bir drama ve tiyatro ulkesi birder derlerki bu ulkede tiyatroya onem verilmiyor. Meclis ve basin kendi basina bir tiyatro. Batidan dogunun halleri , dogudan batinin kararlari hep saklaniliyor. 1996 ta Elezag Tunceli bolgesine askerlik gorevim icin gittigimde, gozlerime inanamamistim , burasidami Turkiye diye. Hic yansitilmamis cok aci tablolar vardi.

Otopsici , sana ne desek , ne kadar tessekur etsek bos inan. Insanlar ac , soguk , bitmeyen depremler ile mucadele ederken , halen suslu makam araclari ile gezen millet vekili sifatli sahislar mecliste Van a gittim sunu yaptim , sen sunu yapmadin diye show yapacak kadar seviyesizler.

Yapilan yardimlari bile showa cevirdik. Simdi acin haberleri , yok sike davasi , yok KCK davasi , gazeteci tutuklandi, gundem ne para getiriyor ise orda. Basinin millet vekilinin sizin ile isi bitti. Cektiginiz cile, artik onlar icin medyatik degil.

Diyece bir sey yok. Bu insanlari bu halk secti sonuclarina katlanacak.

Esenboga da Basbakanlik icin yeni alinan milyon dolarlik ucak icin devasal bir hangar insaa ediliyor. Aman ucak usumesin. cok lazim .
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye tam bir drama ve tiyatro ulkesi birder derlerki bu ulkede tiyatroya onem verilmiyor. Meclis ve basin kendi basina bir tiyatro. Batidan dogunun halleri , dogudan batinin kararlari hep saklaniliyor. 1996 ta Elezag Tunceli bolgesine askerlik gorevim icin gittigimde, gozlerime inanamamistim , burasidami Turkiye diye. Hic yansitilmamis cok aci tablolar vardi.

Otopsici , sana ne desek , ne kadar tessekur etsek bos inan. Insanlar ac , soguk , bitmeyen depremler ile mucadele ederken , halen suslu makam araclari ile gezen millet vekili sifatli sahislar mecliste Van a gittim sunu yaptim , sen sunu yapmadin diye show yapacak kadar seviyesizler.

Yapilan yardimlari bile showa cevirdik. Simdi acin haberleri , yok sike davasi , yok KCK davasi , gazeteci tutuklandi, gundem ne para getiriyor ise orda. Basinin millet vekilinin sizin ile isi bitti. Cektiginiz cile, artik onlar icin medyatik degil.

Diyece bir sey yok. Bu insanlari bu halk secti sonuclarina katlanacak.

Esenboga da Basbakanlik icin yeni alinan milyon dolarlik ucak icin devasal bir hangar insaa ediliyor. Aman ucak usumesin. cok lazim .

Tiyatro 80 yıldır dediğin gibi mecliste oynanıyor bu ülkede
    ama be kardeşim sokaklarda devamlı dram varken hep komedi oynanmazki

somaliye paraları yollamadan iç ettik gibi, şu sıralardada vana giden yardımlarla duble yol deyip uçaklarımıza dediğin gibi hangarlar yapıyoruz
    çok meşguluz çokkkkkk

hele şu yalan dolan talan işlerimizi bir hal yoluna koyalım bakacağız van'ada oradanda yandaş mütahitlere parsa çıkaracağız elbette

Motosikleti
    cin çan con
    Uzaklaş ruhunu ve bedenini dinlendir.
    Allah orada çalışanlara da kolaylık versin, duamız sizinle...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah sana ve orada yaşamak zorunda kalanlara sabır versin dostum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    nerden başlıcağımı bilmiyorum ama televizyondan gördüğümle konusuyorum ve çekmiş oldugun resimlere bakarak yorum yapıyorum SİZ YATIN KALKIN DUA edin halinize biz bir düzce,gölcük depremi attlattıkı BİZİ yok saydılar haritadan silmeyi düşündüler sizin çektiginiz resimlere bakıyortumda tamam yıkılan ev var DÜZCEDE yakta ev yoktu sen hiç 4 katlı binanın çatısı yerde temelleri gökyüzüne bakan ev gördün mü hayır arkadaslar delirmedim (çok şükür) ama eve soyledıgım dogru apartmanın tekını gozlerımle gordum 1 hafta delırırcesıne bagırdım bagırdıgımı sanıyomusun oysa 1 hafta kımseyle konusmamısım yasadıklarımızı anlatsam siz nerde nasıl yasadınız dersın,deprem de toprak yarılıp hayvanlar ıcıne dustu ve toprak kapndı kepceler kazdılar ve buldular...sorun düzce depremini yasan ınsanlara sıze anlatsınlar.1 ay oksijen kokusunu özledik diceksiniz oksijenin kokusumu olurr 1 ay kan koklayın ceset koklayın ıcınıze oksijen yerine ceset kokusu geçsın de göriyim sizi...van bence bizden çok fazla sanslıydı... halinize şükredin asla isyan etmeyin çok geçmiş olsun.daha fazla yazmak isterdim ama inanın o günler gözümün onüne geliyo hayatını kaybeden yakınlarımı arkadaşlarımı eşlerimi dostlarımı hatırladıkca göz yaslarımı tutamıyorum özür dilerim.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Sabır dilemekten başka yapacak birşeyim yok kendi adıma . Tabi birde çocukların soğuktan öldüğü bir memlekette yaşama utancı var ...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)