Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

VAN da neler oluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Şimdi bır kanalda haberlerı izledım .
    eksi on derece cocuklar üşüyoruz cadırda yaşam zor dıyor .
    Üstlerı başları yok iki ağır hasta hastaneden gönderılmış bakacak doktor yok dıyorlar.
    kar lapa lapa yağıyor ama yakacak ssobaları yok
    evet deprem büyük bır felakete dönüşüyor bızım memleketımızde ama bızım vatandaşlarımızın vicdanıda hemen seferber edılıyor yardımlara dünya kadar maddı ve eşya yıyecek yardımları yapıldı .Ne oldu peki orada vanda olan arkadaşlarımız varsa buraya yazarak anlatsınlar bırıncı ağızdan dınleyelım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cygnus rs
    Buda sorumu yol yaptık,borçlarımızın birkısmını ödemeye çalıştık eşe dosta dağıtırken van a kalmadı,kusura bakmayın bidahakine artık.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bu toplanan yardımlara ne oldu peki En çok bunu merak ediyorum doğrusu. Belki Yine duble yollara borçlara gidiyordur değil mi ? Belkide Gemiciklere...
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Japonyayı izledinizmi bilmiyorum ama ordaki insanlar evlerinden olduktan sonra japon hükümeti geçici korunaklı baranaklara aldı vatandaşlarını ve geri kalan yüz binlerce kişi ise japonyadaki aileler tarafından evlerine konuk edildiler hükümet yeni evler yapana kadar.Türkiye ise gayet açık ortada durumu halk artık halkına yardım etmez olmuş bence oturun düşünün.Eksi 10 derecede çadırda kalınır ama polor battaniye polar yer yatagı ve üstünüzdede iyi kıyafetlerle ama ordaki insanlara bir çadır verilip geçiştiriyorlar ondan sonrada neden terrorist oluyor diye soruyorlar?

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bana cok ilginç gelen gönderılen yardımlarla yenıden van kurulur tabii bu hemen olmaz ama yınede o şartlarda yaşamak gercekten zor yardımları ivedi bir şekılde şu naki kullanılır duruma gecırmelerı gerekırdı en azından yurt dışından kış için gereklı malzemeler satın alınabılırdı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu ülkede binlerce öğretment evi yatılı barınaklar onlarca askeriyenin atıl durumdaki kapalı mekanları ordu evleri var buna bırakın ağaoğlu denilen şahsın bomboş durn binlerce evi var ama aç gözlülük de var.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    terörist oluyor diye sorarlar tabi...
    bugün kanalın birinde gördüm adam bağırıyor Erciş yardım kolisi cadır istemiyorr İL yapın bizi illl diye..kalabalıkda destek mayetinde alkış tutuyor başka öncelikleri var,nasıl bir mantık anlayamadım.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    bizimki 2. boğaz inşa edecek süpppper projeleri var. elleşmeyin adama ıvır zıvır projelere milyar dolarlar aktarılır canım ülkemdede böyle yararlı konulara ayrılacak ödenek yoktur bizde.

adam dedi işte başbakanlığıma da sebep olsa depreme uygun olmayan evleri yıkıp yenilerini yapacaz dedi. hazır olun millet yeni vergiler kapıda!!!!

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    toplanılan yardım ile en az 3 tane yeni van inşa edilirdi.. Toplanan yardımlar nere gitti ? ya düzgün organize dağıtım yapılamadı yada paralar başka yerlere gitti .Çünkü o görüntüleri görünce insanın aklına başka bişey gelmıyor
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar 12 yıl önce deprem görmüş bi insan olarak bende birkaç serzenişte bulunmak isterim yardımlar elbet oraya ulaştırılmaya çalışıyordur fakat orada çadır baraka gibi geçici konaklama alternetifleri her halukarda yetersiz kalır çünkü hava soğukluğu -derecelerde seyrediyor... umarım giden erzak vs yardım kamyonunu kullanan adamlara darp etmeler bıçak çekmeler falan depremde zarar görecek kişilerin yapacağı bir iş değil oralarda da gerçek ihtiyaç sahibi olmayan yam yamların yardımları aldığını vali belediye başkanı itiraf etmiş ti bi tv programında. velasıl kelam yardımlar amacına ulaşmıyor bence tıpkı sakarya da olduğu gibi....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

17 Ağustos sonrasında babam anlatırdı,depremden sonra zengin olanlar var diye.. Buna paralel bir durum işte...

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    terörist oluyor diye sorarlar tabi...
    bugün kanalın birinde gördüm adam bağırıyor Erciş yardım kolisi cadır istemiyorr İL yapın bizi illl diye..kalabalıkda destek mayetinde alkış tutuyor başka öncelikleri var,nasıl bir mantık anlayamadım.

iki gündür bende bunu düşünüyorum, bunu diyenlerin deprem şikayeti olmasa gerek diye, ne mantık!!?

ama diğer taraftanda bunca para ve yardım toplandı, hem iç hemde dış kaynaklardan, ama şeffaf değil sistem, kim neyin nereye gittiğini göremiyor.birde hemen vanda bir şeylerin değişmesini beklemek boş ve abes olur. projeler sunulacak, proğram ve alt yapı yapılacak. okadar kolay değil hemen yeniden herşeyi yeniden kurmak. öncelik olarak temel yaşam şartlarını sağlamak!!

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bır kanalda haberlerı izledım .
    eksi on derece cocuklar üşüyoruz cadırda yaşam zor dıyor .
    Üstlerı başları yok iki ağır hasta hastaneden gönderılmış bakacak doktor yok dıyorlar.
    kar lapa lapa yağıyor ama yakacak ssobaları yok
    evet deprem büyük bır felakete dönüşüyor bızım memleketımızde ama bızım vatandaşlarımızın vicdanıda hemen seferber edılıyor yardımlara dünya kadar maddı ve eşya yıyecek yardımları yapıldı .Ne oldu peki orada vanda olan arkadaşlarımız varsa buraya yazarak anlatsınlar bırıncı ağızdan dınleyelım
    Kardeşim birebir iki depremide yaşamış ikincisinde hafif yaralanmış (psikolojimi saymıyorum) ve iki akrabasını ölüme vermiş biri olarak yazıyorum
    kendime ait kışlık çadırım var (dağcılık yaptığımdan dolayı) kendime ait eksi bilmem kaç dereceye dayanıklı uyku tulumum var
    elbiselerimin tamamı motosiklette giydiğim neopren veya polar elbise
    öyle bir soğuk yok bu kadar elbiseye rağmen donuyorum soğuktan
    insanlar kızılay çadırlarında soba yakıyorlar ama perişanlar
    devlet (hükümet) hiç bir şekilde insanlara yardım etmiyor arkadaşlar televizyonda gördüklerinize inanmayın
    allah askerimizden razı olsun onlar sayesinde yardımlar düzenli ulaşmaya başladı
    van a gelen yardımla van 2 sene rahat yaşar ama dağıtımdaki problemler had safhada
    yine asker biraz el attı da düzeltti
    sokaklarda kedi köpek sağlık personeli ve askerler var sadece
    herkes sıcak bir yer bulmak için buldukları her deliğe giriyorlar ateş yakıyorlar
    son birkaç gündür yaktıkları ateş dumanından zehirlenenlerin sayısı 1000 in üzerinde
    ven merkezde kurulan sahra hastanesine günde ortalama 1500 ila 2000 üzerinde çocuk geliyor
    soğuktan hastalanmışlar
    bizim satılmış medyamız sadece bayram otelini gösteriyor
    neden sadece 2 gazeteci için
    arkadaşlar şu an en az 25 bin kişi evsiz neden ara sokaklara girmiyor bu haberciler
    başbakan bi haber yapacam diye (hani batıya güzel gözüksün diye) miting düzenliyor
    depremzedeler mitingin 1 km dışında tutuluyor mitingde sahtre depremzedeler il yapın diye tezahurat yapıyor
    neden izleyen batılılara bakın biz herşeyi düzelttik adamlar başka şey istemeye başladı demek için
    arkadaşlar sizden rica ediyorum televizyonda duyduğunuz şeylerin çoğuna inanmayın
    Erciş ilçesinin %99 u ahıska türküdür
    gerçi ırkının ne olduğunun önemi yok kesinlikle insanlar perişan
    televizyonda çıkıp vana hiç gelmeden görmeden yorum yapan şerefsizlere inanmayın
    insanlar zavallı insanlar perişan ne olur bir tekmede siz atmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

son 30 günde olan depremler

van merkez caddesi

sokağın tamamı binaydı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim birebir iki depremide yaşamış ikincisinde hafif yaralanmış (psikolojimi saymıyorum) ve iki akrabasını ölüme vermiş biri olarak yazıyorum
    kendime ait kışlık çadırım var (dağcılık yaptığımdan dolayı) kendime ait eksi bilmem kaç dereceye dayanıklı uyku tulumum var
    elbiselerimin tamamı motosiklette giydiğim neopren veya polar elbise
    öyle bir soğuk yok bu kadar elbiseye rağmen donuyorum soğuktan
    insanlar kızılay çadırlarında soba yakıyorlar ama perişanlar
    devlet (hükümet) hiç bir şekilde insanlara yardım etmiyor arkadaşlar televizyonda gördüklerinize inanmayın
    allah askerimizden razı olsun onlar sayesinde yardımlar düzenli ulaşmaya başladı
    van a gelen yardımla van 2 sene rahat yaşar ama dağıtımdaki problemler had safhada
    yine asker biraz el attı da düzeltti
    sokaklarda kedi köpek sağlık personeli ve askerler var sadece
    herkes sıcak bir yer bulmak için buldukları her deliğe giriyorlar ateş yakıyorlar
    son birkaç gündür yaktıkları ateş dumanından zehirlenenlerin sayısı 1000 in üzerinde
    ven merkezde kurulan sahra hastanesine günde ortalama 1500 ila 2000 üzerinde çocuk geliyor
    soğuktan hastalanmışlar
    bizim satılmış medyamız sadece bayram otelini gösteriyor
    neden sadece 2 gazeteci için
    arkadaşlar şu an en az 25 bin kişi evsiz neden ara sokaklara girmiyor bu haberciler
    başbakan bi haber yapacam diye (hani batıya güzel gözüksün diye) miting düzenliyor
    depremzedeler mitingin 1 km dışında tutuluyor mitingde sahtre depremzedeler il yapın diye tezahurat yapıyor
    neden izleyen batılılara bakın biz herşeyi düzelttik adamlar başka şey istemeye başladı demek için
    arkadaşlar sizden rica ediyorum televizyonda duyduğunuz şeylerin çoğuna inanmayın
    Erciş ilçesinin %99 u ahıska türküdür
    gerçi ırkının ne olduğunun önemi yok kesinlikle insanlar perişan
    televizyonda çıkıp vana hiç gelmeden görmeden yorum yapan şerefsizlere inanmayın
    insanlar zavallı insanlar perişan ne olur bir tekmede siz atmayın
    nankörlük diz boyu (sözüm meclisten dışarı yapanlara edenlere sözüm yok) düne kadar askere polise taş atanlar ülkeye bölmeye çalışanlar bdp den pkk dan medet umanlar nerede?? devlet ne yapacak daha Allah tan olan bir afeti bile sırf sevmediği hükümete yıkan zavallı insanlara sözüm... Olanlara değil bu saatten sonra neler yapılabileceğimizi hesaplayalım... dile kolay 25 bin kişiye bir anda nasıl yardım edilecek Rabbim masum insanların yardımcısı olsun... Sadece siyaset olsun diye, muhalefet olsun diye yorum yapmasın kimse kimseyi kandırmasın halk at gözlüklerini çıkardı neyin ne olduğunu biliyor...
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Otopsici aldin mi cevabini?
    Van'da yasayan sensin ama bY_alp herseyi senden daha iyi biliyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    25 bin insana yardım nasıl yapacakmış?Daha 2-3 ay eveline kadar libyalara mozambiklere ve diğer dinci kardeşlerine milyonlarca doları,çadırı ve doktor yardımını yolluyan Tayyip baba değilmiydi.Hadi ordan derler adama daha 3 ay eveline kadar suriyeliler için kamplar kuran hatta kapalı spor salonları kütaphaneler hastaneler tuvaletler duşlar kuranda aynı parti ve başbakanı değilmiydi?Adama soracak medya yok ama hepsi satılmış bir taneside bu gerçekleri söylemiyor yayınlanan haberler ne?Ajda pekkan kilo almış cemy yılmaz porsche almış hande ataizi çocuk aldırmış
    Bu halk koyun resmen sebeb sonuç ilişkisi bile kuramıyacak kadar koyun olmuşsunuz.
    Şu Van fotolarını koyan güzel kardeşim sen eline al vidyo kamera çek ne gördüysen çek ropörtaj yap arkadaşlarınada söyle çek halinizi çek bütün çarpıklıgı çek medyay yayınlamıyorsada youtube facebook ve diğer bagımsız yaınlar yayınlar sen merak etme.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    saf olmak demek ne demek aptal olmak demek değil herhalde
    elbette orada ınsanlara hiç deprem olmamış gıbı yenı bır hayat sunun demıyoruz bunu bekleyemeyızde
    ama orada yaşayanlar kızılderili kabılesı nden gelmiş insanlar bıle olsalar onlara halkımızın safca ınanarak uzattığı yardım eliyle bır kızılderılı kabılesınden daha fazlasını yapmaya calışmış olmalıydılar.
    Ben bunu söylerken parti yada sıyasi görüş görüş belırtmıyorum öyle olsa ben Ak partiliyim şöyle yada böyle savunurdum yapılanları ama benım görüntülerde yakaladıklarımla yapılan onca bağışla bağdaşmayan durum kafamı karıştırdı. Bu vatan üzerınde yaşayan yada başka vatanda gurbette olan bır türk kardeşimizin yada bır ınsanın canı yansa bır ınsan olarak burda üzüntü içersınde oluyorum .
    Nitekim japonya yada başka ülkelerde yaşanan felaketlerde elımızden bır sey gelmesde ınsan olmanın gereği üzülmüşüzdür.Kaldıki burası van ülkemın bır parcası

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu verdiğin tepkiye bile değmez abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

ha bu arada arkadaşlar hem video hemde fotoğrafım bol ama hepsi +23 ve feci görüntüler içeriyor
    gerçi yayınlasamda farketmiyor şükür müge anlıdan beterleri var iyi olmuş diyecekler
    ben kendim şahsen uyuyamıyorum her gözümü kapattığımda suretler beliriyor
    3-5 kişinin yaptığı şeyler yüzünden o kadar garibana sırt çeviremeyiz
    müslümanlıktan ezandan camiden bahsedipte insanlığa yardıma gelince hitlere dönen kişiler var diye
    insanlıktan ödün veremeyiz vermemeliyiz
    bizim örf adet gelenek ve göreneklerimizde mazluma garibana sırt çevirmek yoktur
    ne olursa olsun orada perişan haldekilerin %70 inden fazlası çocuk
    kendi çocuklarınızı düşünün kendi başınıza gelebileceğini düşünün ona göre yorum yapın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    ybr 125 esd
    otopsici kardeşim büyük geçmiş olsun tekrardan. dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden. hepiniz ALLAHa emanet olun
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)