Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

çok saçma bir motosiklet ilanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bu işlerden pek anlamadığını kendi açtığın konuyla ilan etmiş oluyorsun.

akü, debriyaj,fren balatası,ampuller,sıvılar(yağ-hidrolik-antifriz)filtreler,hortumlar gibi sarf malzemeler değişince motorun orjinalliği bozulmuş sayılmaz. bunlar kullanım ömürleri dolunca değişen normal ve adı üzerinde sarf malzemelerdir. ha adam arka jantı bir amaç uğruna değişmiş ve bunuda belirtmiş. bunun haricinde motor veya herhangi bir araç kazaya karışır, karoserinde değişim, düzeltme boya gibi işlemler görürse o araç artık orjinal değildir. kaldıki hasar yapan araç usulüne uygun tamir edildikten sonra sorun çıkarmaz.

bende kötü olmak istemiyorum ve ne seni nede herhangi birini eleştirmek sevmediğim bir durum ama kalkıp bilir kişi edalarında adam aküyü, debriyajı değişmiş, milleti orjinal deyip kazıklıyor dersen, üstelik bu görüşlerinde desteksiz ve bilgisizce olursa bir iki kelime yazma gereği hissediyorum. adamın ilanına saçma demeden önce kendi saçma bulduğun gerekçelerini gözden geçir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işlerden pek anlamadığını kendi açtığın konuyla ilan etmiş oluyorsun.

akü, debriyaj,fren balatası,ampuller,sıvılar(yağ-hidrolik-antifriz)filtreler,hortumlar gibi sarf malzemeler değişince motorun orjinalliği bozulmuş sayılmaz. bunlar kullanım ömürleri dolunca değişen normal ve adı üzerinde sarf malzemelerdir. ha adam arka jantı bir amaç uğruna değişmiş ve bunuda belirtmiş. bunun haricinde motor veya herhangi bir araç kazaya karışır, karoserinde değişim, düzeltme boya gibi işlemler görürse o araç artık orjinal değildir. kaldıki hasar yapan araç usulüne uygun tamir edildikten sonra sorun çıkarmaz.

bende kötü olmak istemiyorum ve ne seni nede herhangi birini eleştirmek sevmediğim bir durum ama kalkıp bilir kişi edalarında adam aküyü, debriyajı değişmiş, milleti orjinal deyip kazıklıyor dersen, üstelik bu görüşlerinde desteksiz ve bilgisizce olursa bir iki kelime yazma gereği hissediyorum. adamın ilanına saçma demeden önce kendi saçma bulduğun gerekçelerini gözden geçir.
    bu konuda sana katılıyorum fakat motosiklete dikkatli bilir kişi gözüyle bakınca gerçekten orjinal olmadığı anlaşılıyor

Sarf malzemelerin değişmesiyle orjinallik bozulmaz..! bozulsaydı ilk benzin alışımızda orjinallik kalmazdı tövbe tövbee namus davasına benzedi he :D
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda sana katılıyorum fakat motosiklete dikkatli bilir kişi gözüyle bakınca gerçekten orjinal olmadığı anlaşılıyor

Sarf malzemelerin değişmesiyle orjinallik bozulmaz..! bozulsaydı ilk benzin alışımızda orjinallik kalmazdı tövbe tövbee namus davasına benzedi he :D
    bahsi geçen motor kazalı olabilir. ben otomotiv işindeyim motor tamircisi değilim, ayrıca o motor ilgilendiğim ve hakkında pek fikir sahibi olduğum bir modelde değil, ayrıca fotoğraftan hasar analizi yapmakta pek sağlıklı değil. senin ilgi ve tecrübenden dolayı detayları görmüş ve yazmışsın, helal olsun, tebrik ederim. ama konuyu açan arkadaşın yazdığı sebepler bana saçma geldiğinden ve satıcıyı biraz sahtekar olarak yaftaladığı için karşı cevap yazmak durumunda hissettim kendimi. oysa oda konuyu açıp ''bu adam motorum temiz diyor ama motorunda fotoğraftan yağ kaçağı, amortisör değişikliği gibi yanlışlıklar farkettim, alacak olanlar dikkatli olsunlar''gibisinden elde tutulur sebepler sunabilseydi başım gözüm üstüne deyip, duyarlılığından ötürü tebrik edip geçerdim.
    genede kendisine kırıcı olduysam kusura bakmasın

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    kardeş kusura bakma ama sen hiçbirşeyden anlamıyorsun. gerek motosiklet gerekse otomobillerde bazı parçalar miatlıdır. bunların degişmesi durumunda orjinalligi bozulmaz. akü ile debriyaj balatası ile orjinalligin ne alakası var.

adam jantı degiştirmiş bunuda açıkça belirtmiş. bence ilan gayet normal.

böyle rutin bakım için yapılan şeylerden dolayı orjinallik bozuldugunu zannediyorsan hiç ikinci ellere bakma. git sıfır al. yalansız dolansız verilmiş ilanlarıda afişe etme. bu adam sana telefon açıp sövse haketmişin. şahsen bu ilan benim olsa yada benim vermiş oldugum ilanlara biri senin yazdıgın gibi msj gönderse böyle yapardım.

bu arada yeni farkettim ilan antalyadanmış. ilan sahibini yada motoru tanımam.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla ben benim motoru baya bir açtım kapadım sonuçta lego gibi birşey benimkisi çok büyük teknoloj yok altında ama japon motorları motor açılınca bozuluyorsa bilemem yani bazen motorlar conta yakar ozaman değişmesi için açılır sağı solu bu açılma sayılmazki.Motorun yanma odasında yada diğer kritikle böölümlerinde değişme vardır evet o vakit kıllanabilirsin ama iyisiyle değiştiyse ve adam gibi takıldıysalar genede sorun yok amma büyütüyorsunuz bu işleri.Bana biri abi motorun kapağı açılmış dese direk cahil derim.
    Motorun şasesine bakın ilk önce sonra hangi aralıkda yağ değiştirmiş onlara bakın servis kagıtlarını isteyin öyl açılmış saçılmışıyla uraşmayın.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    offff yaa bu ne böyle ...hala derdimi kimse anlamadı.....
    yaw kardeşim motorunda ıvır zıvır değiştiriyorsan bana her yeri orjinal dıye yazma....
    hani neresi orjınal kardeşim.... orjınal hyo da sıyah cam yok xenon yok....
    arkadasım o km gt650r aldı üstünde beyaz cam geldi.... oda sonradan sıyah taktı vs....
    motorun da değişiklik yapıyorsan her yeri orjınal demeyeceksın.... akıl var mantık var....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kusura bakma ama sen hiçbirşeyden anlamıyorsun. gerek motosiklet gerekse otomobillerde bazı parçalar miatlıdır. bunların degişmesi durumunda orjinalligi bozulmaz. akü ile debriyaj balatası ile orjinalligin ne alakası var.

adam jantı degiştirmiş bunuda açıkça belirtmiş. bence ilan gayet normal.
    senın cok anladıgın belli oluyor....
    benım değişen şeylerle bır alıp veremedıgım yok.... tamam debrıyajı erken bitirmiş olabilir....
    kendın de anlamışsın arka jantını değiştirmiş.... niye orjinal yazıyor kardeşim....
    benım taktıgım konu burası....

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende bir gariplik göremedim açıkçası..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşım orjinalden kasıt grenajda depoda kafada kuyrrukta boya olmamasıdır.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ya aküsü bitmiş olabilir bu normaldir debriyajıda yarım kullandıysa bitirmiş olabilir ama beni sadece jant rahatsız ediyo bu kadar abartılacak bi şey yapmamış yani bu adama kadar daha çok ilan var garip olucaksa bu hiç birşey bazıları motora k.çları deydi diye motorun ikinci elini sıfırndan daha pahalıya satıyor
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offff yaa bu ne böyle ...hala derdimi kimse anlamadı.....
    yaw kardeşim motorunda ıvır zıvır değiştiriyorsan bana her yeri orjinal dıye yazma....
    hani neresi orjınal kardeşim.... orjınal hyo da sıyah cam yok xenon yok....
    arkadasım o km gt650r aldı üstünde beyaz cam geldi.... oda sonradan sıyah taktı vs....
    motorun da değişiklik yapıyorsan her yeri orjınal demeyeceksın.... akıl var mantık var....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

senın cok anladıgın belli oluyor....
    benım değişen şeylerle bır alıp veremedıgım yok.... tamam debrıyajı erken bitirmiş olabilir....
    kendın de anlamışsın arka jantını değiştirmiş.... niye orjinal yazıyor kardeşim....
    benım taktıgım konu burası....
    açtıgın topigi ve yazdıgın ve yazılanları üşenmeden okuyup öyle yazdım. şimdi kıvırıyorsun herkes bilmiyor sen biliyorsun. adam zaten yazmış arka jantı daha iyi yol tutsun diye degiştirdigini. yazmasada sen farketsen sonrada buraya gelip bu ilandaki adam motorunun orjinal oldugunu söylüyor ama arka jantı gsxr 600 jantı desen anlayacam seni. ama başından bu yana yok akü degişimi yok balata degişimi bunları orjinallikle bagdaştırıyorsun.

ben açık konuşurum kardeş. ilanda bir sorun yok. adam olabildigince açık yazmış. kıldı tüydü bunlar boş işler ilgileniyorsan gider bakar baktırırsın.

ikinci el araç alırken aracın fiyatı piyasa ortalamasındaysa ve araçta hatalar kusurlar gözlemlediysen hata kusur oranında satıcıyı fazla üzmeden malıda öldürmeden pazarlık yaparsın. yok ben hatasız bakıyorum dersende ya gidersin sıfır alırsın yada sana göre orjinal bir araca piyasa ederinin en yüksek rakamını vermeyi kabul edersin.

neyse sözü fazla uzatmayayaım gereksiz bir topik açmışsın bilgi ve tecrüen olmadıgından dolayı.

millet senin orjinallik anlayısına tepki gösterincede jantı bahane edereik başını kumdan çıkarmaya çalışıyorsun.

sadi selametle orjinal kal kardeşim.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açtıgın topigi ve yazdıgın ve yazılanları üşenmeden okuyup öyle yazdım. şimdi kıvırıyorsun herkes bilmiyor sen biliyorsun. adam zaten yazmış arka jantı daha iyi yol tutsun diye degiştirdigini. yazmasada sen farketsen sonrada buraya gelip bu ilandaki adam motorunun orjinal oldugunu söylüyor ama arka jantı gsxr 600 jantı desen anlayacam seni. ama başından bu yana yok akü degişimi yok balata degişimi bunları orjinallikle bagdaştırıyorsun.

ben açık konuşurum kardeş. ilanda bir sorun yok. adam olabildigince açık yazmış. kıldı tüydü bunlar boş işler ilgileniyorsan gider bakar baktırırsın.

ikinci el araç alırken aracın fiyatı piyasa ortalamasındaysa ve araçta hatalar kusurlar gözlemlediysen hata kusur oranında satıcıyı fazla üzmeden malıda öldürmeden pazarlık yaparsın. yok ben hatasız bakıyorum dersende ya gidersin sıfır alırsın yada sana göre orjinal bir araca piyasa ederinin en yüksek rakamını vermeyi kabul edersin.

neyse sözü fazla uzatmayayaım gereksiz bir topik açmışsın bilgi ve tecrüen olmadıgından dolayı.

millet senin orjinallik anlayısına tepki gösterincede jantı bahane edereik başını kumdan çıkarmaya çalışıyorsun.

sadi selametle orjinal kal kardeşim.
    abicim baştan beri yazıyorum bunları değiştirmişsin niye her yeri orjinal diye yazıyorsun dıye....

bak önceki sayfaya kalın yazı ile yazdıgım msj a....

hala da derdimi anlatamıyorum....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    benim anlatmak istediğim bu işte....adam akıllı düşünerek yazsa belki ben müşteri olup alacagım motoru....belki bana bile bırakmazlar....
    ama sırf bu yazdıkları kendini düşürdüğü için alacak olsamda vazgecerım...
    senin düşüncenin aksine 2. el motor alacağım zaman bu şekilde ilan verenlere bakarım ben, 22 bin km yazıpta çizik yok herşey orj filan diyenlere değil

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ilginç ilan arıyorsan buyur :D http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/GizliAjandanOzel/
    herşeyi çok gizli bir ilan :D az yol yapmış hali 420bin km kaportayada kurşun değmemiş :D çok temiz
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlanda bir saçmalık göremedim. Tek saçmalık böyle bir başlık açılması.

Debriyaj balatası 22bin de de bitebilir 10bin de de. Kullanıma bağlı bir şey. Diğe yazdıklarına cevap bile vermeye gerek yok.
    Akü nün değişmesinin orjinalliğini bozduğunu düşünüyorsan benzini biten araca depo kapağını açıp yeni benzin koyunca da "ORJİNALLİĞİ" gider!

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    boya ve motor kısmı orjinal demiş adam ne yani arabalarda da triger kayışı değişiyor sağı solu sökülüyor arabalar orjinal olmuyormu söküldü diye !
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Benim sym nin de arka cantı değişmişti,yolda giderken eşşek gibi bir taş geldi, otobanda paralı yolda ,tak cant yamuldu,bende hiç düzeltme vs yaptırmadım gittim orjinalini sipariş ettim,400 küsür tl para verdim takdırdım.,satarken söylemesem nerden bilinecek ,ama a- zye herşeyini yeni sahibine anlattım.

şimdi söylemesek dahamı iyi?

ilanda hiç bir sorun yok bence adam hepsini düzgünce yazmış.. ha gidip bakmışsındır sağı solu farklıdır, ozaman anlarız ama ilanı okuyarak sahibini suçlayamayız.
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    4000 km'de debriyaj yiyen ybr

1500 km'de motor yapılan cbf biliyorum ben

adam en azından ne var ne yok yazmış ,orjinal denipte başına gidilince patates çıkan ne motorlar var
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bırayın ybr cbr ı adam koca bmw s1000 rr ın motorunu patlatmadımı olur öyle şeyler. Motordur herşey olur. Namus meselesi yapmanın manası ne.
    Beğendiysen alırsın baktın olmuyor satarsın başka alırsın.
    Şu araçları amaç edinme huyumuzdan kurtulmalıyız artık. İnsanın koca hayatında küçücük bir ayrıntıdır ama kendide bilmez. Ufak bir çizik yapsan seni öldürmeye kalkar.
    Bu arkadaşta daha motora alıcı bile olmamış oradaki bir cümle nasıl da zoruna gitmiş içerlemiş kızmış gelmiş konu açmış.
    hocam görme başka motora bak unut gitsin . Ne bu kadar uzadı ne oldu. İlanmı değişti . sahibimi değişti motormu değişti. Ne oldu yani . Şu konun amacı neydi o amaca ulaşıldımı. Birşey anlayan oldumu. ???? Bir salak benmiyim yoksa. Ben şahsen bi şit anlamadım. Konunun amacı hakkında.

Gtr kullanıcıların en az yarısı arka latiğimi nasıl genişletirim derdinde sen hazır genişlemişini bulmuşsun işte . Keyfini çıkar...
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sonuşta kapakların birisi açıldı.... orda yag pompası, su pompası her şeyi gördü.....
    motor açılmış sonuçta....
    tamam bittiği için değişir ama 22000 km de de bitmezki....var bu işte bir bit yeniği....yalan dolan....
    benim orda belirtmek istediğim daha doğru adam akıllı şeyler yazması....
    niye motor orjinal diyor...alla allaaa[COLOR="Silver"]
    ferhat kardeşim bak şimdi o 22 bin km olayı tamamen bizim kişiliksiz karektersiz adi haysiyetsiz satıcılarımızdan kaynaklanan bir olaydır
    nedir bu dersen eğer adam motoru alır anasını ağlatır makineyi 50 bin km ye getirir sonra gidip sanayide o satıcıdan daha adi şerefsiz kişiliksiz bir ustaya 10 tl verip km sini 8-10 bine düşürür öyle satar
    tabi ikinci sahip mutludur yeni motor aldım diye ama bi kaç bin sonra motor antin kuntin arızalar vermeye başladığında iş işten geçmiş olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gören olmamıştır belki ama motorun sağ ön amortisörüde üst keçeden patlak aşağı kadar yağ olmuş... 2007 modellerde siyah amortisör yoktur..!!!

amortisörleri değişmiş...!
    motosikletin sol debriyaj kütüğüde değişmiş ibrelerin olduğu fotoya bakarsanız anlayabilirsiniz debriyajı tutuan kısım renksiz ! 2005 modellerde olan şekildedir..

Kanımca Motosiklet bir badire geçirmiş ve söylenmiyor..
    kardeşim yanlış anlama ama o motor 650 lik 2007 modellerin tamamı siyah amartisörliüdür ayrıca motor hakkında biraz daha bilgi edinirsen iyi olur 650 lik hyoların ön amartisörleri gaz ile çalışır içinde yağ yoktur
    siz kendi motorunuzla kıyaslıyorsunuz o yüzden yanlış yaparsınız
    şeytan ayrıntılarda gizlidir ya işte 250 lik ile 650 lik arasında çok ince farklar mevcuttur
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ferhat bizi anlamayacaksin eminim artık. Bizde seni anlamayacagiz, o zaman uzatmaya gerekte yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)