Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yabancı siteler alışveriş?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    arkadaşlar merhaba ınternette gezınırken bazı yabancı motorsıklet yedek parca urunlerı satan sitelere rastladım,şimdi sizlere sorum şu olucak yaklasık 1000 lıra cıvarında bır motorsıklet yedek parcası alıcam bu fıyat turkıyedekı fırmalardan hesapladıgım fıyat ,pekı hep duyuyorum bunun yabancı stelerden alıpta daha ucuza mal edenler varmış,hatta daha acık yazıyımkı alacagım parcalar cg serısı parcalar ,bana bu konuda yardımcı olabılıcekmısnız ,

örneğin şu site şu şekilde imkan sunuyor,bakıyorum hepsi yabancı sıteler nasıl anlasıcaz nasıl parasını yatırıcaz gümrük meseleside buna dahil geçmeme gibi bir sorun oluşurmu verdıgımız para boşa gıtmesın dolandırılmayalım ?

konuyla ılgılenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    bende yabancı bir siteden buradaki fiyattan çok daha uyguna parça buldum lakin bazı endişelerim olduğundan hiç kalkışamadım :(
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alışverişini ebay'den yap, kesinlikle daha güvenli. Gümrük konusunda ise sınırı kat kat aşıyorsun. 75€'nun üzerindeki tutar için %20 gümrük vergisi ödeyeceksin. Yalnız aynı parçadan çok sayıda almayı düşünüyorsan vazgeç. Ticaret yaptığın gerekçesiyle gümrüğe takılırsa vergisini ödesen bile alamazsın.

Motosikleti
    cevaplar ıcın tesekkurler fakat ebay sıtesınden tam olarak nasıl alısverıs yapıldıgınıda bılmıyorum ,malum sıte yabancı ıngılızcede yok denecek kadar az nasıl olur bılmıyorum,örnegın motorsıklet yedekparcalarını nasıl arıcaz sıtede,

şimdi baktım bır kac adet parcaya fakat hıcmı hıc fıyatlar tutmuyor mars motoru 50 dolar ,eksantrık takımı 30 dolar turkıyede 12 lıra :D

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motocycle parts
    yazip marka ve modeli yazarsan bulursun sanirim aradigini.

Motosikleti
    bırkac bırsey buldum
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...3554&viewitem=

bunu nasıl alıcam pekı ,?

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Maş. Parça alacam dedin komple motor alıyosun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırkac bırsey buldum
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...3554&viewitem=

bunu nasıl alıcam pekı ,?
    Sen yurtdışından alışveriş yapmayı düşünürken sanıyorum kargoyu hesaba katmadın. Yurtdışından özellikle büyük ve ağır bir şey aldığında kargo parası alacağın şeyin parasından çok tutar. Mesela linkini verdiğin motor 360 dolar ama kargosu 600 dolar. Yani yurtdışından alışveriş yapmaya karar vermeden önce Türkiye fiyatlarıyla iyice karşılaştırmanı öneririm.

Motosikleti
    pekı beyler cok sagolun ,aslında yedek parca seklınde alıcaktım dedıgım gıbı baktım komple motor daha ucuz ona nıyetlendım ama hevesımız kursagımızda kaldı :D yınede cok sagolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)