Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Asker/Düğün/Sünnet Konvoyları

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    eleştirileri son derece yerinde ve haklı buluyorum. askere giderken efendice, büyüklerinin elini öper, arkadaşlarınla vedalaşır, helalleşir gidersin.
    konvoy yapıp yolları tıkamak, şehir yerinde davul-zurna çalmak, sağa-sola ateş etmek dangalaklıktır, apaçiliktir, ilkelliktir, şehire gelmiş fakat hâlâ adam olamamışlığın göstergesidir.

alınan bir-iki ergen olmuş. bu gariplerim şimdiye dek aldıkları gazla (98 oktan mübarek) kahraman olacaklarını, vatan kurtaracaklarını falan zannediyor. halbuki 18 ay boyunca patates-soğan soyacak, tuvalet temizleyecek, ot yolacak, mıntıka temizliği yapacaklar. nöbetten nöbete, omuzlarına bir tüfek asacaklar; askerlikleri boyunca da toplam üç mermi yakacaklar.

içlerinden bir kısmı da güneydoğu'da hayatını ortaya koyarak tam anlamıyla askerlik yapacak. fakat bu kahramanların kıymetini bilmek davul-zurna veya konvoyda korna çalmakla olmaz. peki nasıl olur derseniz; önce kafanızı çalıştırıp olan biteni sorgulamakla, gerçekleri anlamakla başlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yine kanayan bir yaraya barnak basmışsın meto
    biz de yaptık askerliği, ama askere gidiyoruz diye itlik yapmak gibi bir hakkı kendimizde görmedik
    efendi gibi öptük ana babamızın elini, helallik aldık, bindik otobosa
    adab-ı muaşerat dairesinde olduğu sürece gençlerin eğlenmesine de karşı değiliz yalnız
    ama bu işi yolda, otogarda, orda burda insanlara rahatsızlık verecek, hatta tehlikeye atacak şekilde yapan metabolizmaların ne vatani hizmetlerine ihtiyacı var bu memleketin ne de kendilerine

eline sağlık metehan çok güzel yazmışsın.

bu magandalıkların yakın bir zamanda azalacağına dair hiç bir umudum olmasa da bu konuda yalnız olmadığımı bilmek güzel..

askere gidiyosan, evleniyosan, çocuğun sünnet olduysa bana ne kardeşim eğlenmek istiyosan git bi barda kulüpte eğlen ne *ok yersen ye. nedir bu herkese ilan etme görmemişlği. hele lüks arabalardan oluşan , bakın ne çok paramız, lüks arabalarımız var, diyen düğün konvoylarına ayrı gıcık oluyorum.

şehirde yaşamayı öğrenecekler ama bakalım ne zaman.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler bir süredir foruma uğrayamadım yazılanları takip edemedim kusura bakmayın...ama dediğim gibi benim evde hastam var dışarda kıyamet kopuyor kornalar zart zurt valla ekmek bıçağıyla yarı çıplak donla araç kovaladığım günleri bilirim...götü yiyen varsa benim evimin önünde beni rahatsız etsin...mahaleli bilir arıza olduğumu işte evim ana caddede falan değil ara sokak giren çıkan belli o yüzden şimdilik karşıda ki yemekhaneyle kavgalıyım...sabah bizim sokak otoparka dönüyor...birazda işçilere bi ayar vereyim hizaya getireyim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)