Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

muhabbet kuşu besleyenler...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    dün yavru bir muhabbet kuşu aldım ve odada uçabiliyor ama eve geldi geleli hiç ötmedi ve yem yemedi öğlece çubuğa tünedi duruyor yem yemiyor diye bende bisküviyi ıslattım ve verdim çok güzel yiyor bir zararı olabilirmi??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kuşu aldığın işyeri ile hemen görüş Her ne kadar pek mümkün gibi görünmese de, sana dalgınlıkla yanlış yem vermiş olabilir diyeceğim.
    Muhabbet kuşuna salatalık, marul, erik , yumurta ne versen mutlaka tadına bakar ama sürekli bunlarla beslenmemelidir tabii ki. Yem sorununa mutlaka satın aldığın yer ile görüşerek çözüm bulmalısın.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    benimki beslemenin ötesinde....45 tane kadar mevcut))
    ufak çapli bir üretimhanem var,ekmek ve türevi yiyecekleri sürekli vermeyin.

Motosikleti
    cygnus rs
    hazır yeri gelmişken sorayım,benim kuşum vardı okadar sevdim besledim sıcak bir yuva verdim hayvan gitti kendi kendine yaklaşık 1 ay sonra öldü neden öldü ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki beslemenin ötesinde....45 tane kadar mevcut))
    ufak çapli bir üretimhanem var,ekmek ve türevi yiyecekleri sürekli vermeyin.
    ,

çoşkun abi senin evi bi göremedim gitti.. özellikle kuşların yuvasını merak ediyorum... gelirken elim boşgelmem ama bir türlü denk gelmedi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

murat0642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede var bitane 9 aylık daha 1,5 aylıkken aldım . ewe getirdim aynen dedigin gibi hic ötmedi hareketsiz durdu .el kola tepki vermiyordu . ben kör sandım ilk basta . hastadır dedim vs. vs cok konustum hakkında . ama bi süre sonra alısıyo ortama . kafesini insan boyu hizasında bi yere koy . sürekli ilgi göster .eline al sew geri koy . vs vs yem yemeye baslar yakında ama yinede bi git gösrer yemi yanlıs vermiş ola bilirler . catir catır konusuyor benimki şuanda . omuzumdan inmiyo MAŞALLAH

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

haa birde aviastım ,avidiare ve vitamın al . hepsini birden kullanma . avidiareyi her su degiştirdiginde 5 damla damlar
    aviastımı grip oluyolar burnu akıyo ozman 5 damla damlat . vitamınıde tüy dökme zamanında kullan . kum almayı unutma her yem degiştirdiginde yarım cay kasıgı kadar kum koy
    EcelE GitmeK CoK KolaY , SevdiğinE GiT SeN Yava$ Yava$...!!!

Motosikleti
    Comet
    ramazan güvercin yok artik...

efe tolga:bir çok sebebi olabiliyor cereyanda kalma,beslenme bozuklugu,asiri sicaklik ve kalp krizi bunlardan biri veya bir kaçi sebeb olmus olabilir.
    misal kuslarin bulundugu ortami mantolama sonrasi siva ve boya yaptim.kokudan etkilenmemeri için 2 pencere açtim ve cereyan sonucu tamami ishal oldu.10 a yakin mubis öldü.digerlerinin tedavisine devam ediyorum

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    az önce dışarı masanın üzerine koydum elimden falan korkmuyor önüne yem döktüm yerden yemeye başladı elimden de yiyor ama olduğu yerde duruyor uçmuyor sanki uyuyacakmış gibi birde kuş sesi duyduğunda ötmeye başlıyor bu olanlar normalmi

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bir ara beslemiştim. Marul,elma,havuç,kivi,armut,muz,çekirdek vs vs çok obur bir kuşum vardı.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün yavru bir muhabbet kuşu aldım ve odada uçabiliyor ama eve geldi geleli hiç ötmedi ve yem yemedi öğlece çubuğa tünedi duruyor yem yemiyor diye bende bisküviyi ıslattım ve verdim çok güzel yiyor bir zararı olabilirmi??
    hocam 20 yıldır aralıklarla besledim.en son geçen sene aldığım kuş çok zeki ve erkek çıktı.yanına gidip bir kelimeyi 10-15 dakika tekrarlarsan ertesi gün saydırmaya başlıyo.şimdi bu kuşlar ilk geldiklerinde hep böle olurlar yani hasta gibi cansız isteksiz.korkacak bişey yok zaten hasta olsalar hemen ölüyolar bi gün bile dayanmaz genelde.seninkisi fazla değil 2-3 gün sonra ortama alışır başlar şebekliklere.senin yapman gereken bu ilk bir iki gün ortama alışmasını beklemek.herkesin farklı bi alıştırma taktiği vardır ama ben kuşu alıştırırken fazla elime almadan sessiz bi odada omzuma koyar,sırtüstü yatıp üstümde dolaşmasını sağlarım ki hepsinde başarılı oldu bu taktik.sessiz bi oda olması önemli çünkü senin sesine alışıp güven duyuyo ondan sonra da ayrılmıyo zaten.konuşma olayına ise erken zamanı gelince belli eder zaten kuş

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    ah kuşlara bi elleye bilsem alacamda elleyemiyom varmı bunun çaresi ??

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sizi tebrik ederim hayvan sevginizden dolayı. ama benim anlamadığım muhabbete kuşuna insan özelliklerini yüklemek için onları tek başına bırakılmasını anlamıyorum. doğada her varlık çift yaratılmıştır. gene ben onların gözünden sizin üzerinize bakış açısı yakalamak istiyorum.
    hikayemiz şöyle başlıyor. hayvan sevgisi ile dolu bir uzaylı sizi bu dünyadan kaçırıyor. sizi tek başınıza bir kafese koyuyor. yem veriyor. size uzaylıca öğretmeye çalışıyor. sizden üzgün üzgün duruyorsunuz. canınız yemek yemek istemiyor. sevdiğinizi özlüyorsunuz. sonra uzaylı arkadaş bu işi bilenlere soruyor. yem verdim yemiyor. ötmüyor bir hastalığı mı var.
    işte siz bu durumdasınız. kuşunuz insan gibi konuşsun insanları taklit etsin diye ona işkence yapıyorsunuz. size tavsiyem kuşunuz dişi ise erkek erkek ise dişi bir eş alınız. o zaman muhabbet şakıyacaktır. hemde hiç susmayacaktır.
    sanırsam derdimi anlatabildim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Benim en son beslediğim kuşlar çiftti.
    Gerçek karı-kocaydılar.
    Bir kavga ederlerdi, kopan cayırtıdan ben kafayı yerdim.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    benimde kuşum vardı 2 tane biri çok ödlekti zaten yaşlıydı hastalandı öldü :( . diğeri ise traji komik kuşun kafesini açık koymuşum kuş geziniyo evde sonra misafirler geldi. adamın biri kuşun üstüne oturdu kuş öldü... :(
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizi tebrik ederim hayvan sevginizden dolayı. ama benim anlamadığım muhabbete kuşuna insan özelliklerini yüklemek için onları tek başına bırakılmasını anlamıyorum. doğada her varlık çift yaratılmıştır. gene ben onların gözünden sizin üzerinize bakış açısı yakalamak istiyorum.
    hikayemiz şöyle başlıyor. hayvan sevgisi ile dolu bir uzaylı sizi bu dünyadan kaçırıyor. sizi tek başınıza bir kafese koyuyor. yem veriyor. size uzaylıca öğretmeye çalışıyor. sizden üzgün üzgün duruyorsunuz. canınız yemek yemek istemiyor. sevdiğinizi özlüyorsunuz. sonra uzaylı arkadaş bu işi bilenlere soruyor. yem verdim yemiyor. ötmüyor bir hastalığı mı var.
    işte siz bu durumdasınız. kuşunuz insan gibi konuşsun insanları taklit etsin diye ona işkence yapıyorsunuz. size tavsiyem kuşunuz dişi ise erkek erkek ise dişi bir eş alınız. o zaman muhabbet şakıyacaktır. hemde hiç susmayacaktır.
    sanırsam derdimi anlatabildim.
    ehlileştirilen kuşlar daha yavruyken ayrıldığından kuş olduğunu unutuyor biz zaman sonra...kafese ayna bile koymazlar kendini görmesin diye.

aradan geçen 1- 2 yıl zarfında kuşunuza bir eş alırsınız ama büyük ihtimal eş almaz ve daha ileriye gidip diğer hayvanı öldürebilir.çünkü karşısındaki tamamen yabancı olduğu bir yaratıktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı LeGoLaSt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah kuşlara bi elleye bilsem alacamda elleyemiyom varmı bunun çaresi ??
    tavsiye etmiyorum zaten geçen bir tanesi resmen parmağımdan parça kopardı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce dışarı masanın üzerine koydum elimden falan korkmuyor önüne yem döktüm yerden yemeye başladı elimden de yiyor ama olduğu yerde duruyor uçmuyor sanki uyuyacakmış gibi birde kuş sesi duyduğunda ötmeye başlıyor bu olanlar normalmi
    ewet hocam cok cok normal .cünkü aldıgın yerde kuş sesleri duymaya alısık oldugu icin tek kaldı degişik ortama girdigi icin ötmüyor
    alısacak yakında m.etme . bende senin gibi cok düşünüyodum ötsün etsin die şimdide sussun die rüşvet verecem nerdeyse .

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bizimde bir muhabbet kuşumuz vardı Bıdık çok şirin ve akıllıydı,2 kere firar etti ama kafesini çok sevdigi için geri döndü,belki bizi sevdigi içinde olabilir tabiki
    yavru iken almıştık onu çok çirkindi ayaklar paytak ama sonra çok yakışıklı olmuştu kerata
    evin ileri gelen bireylerinden biri olmuştu zamanla,eee sevdirmesini biliyordu kendisini,ama yemek masasında hiç rahat vermiyordu,kim ne verse tadına bakıyordu
    omuzdan omuza gezer dururdu evin içinde çok severdik ailecek onu ,sabahları bıcır bıcır öter bizi uyandırırdı 13 sene bizlere eşlik etti taki geçen seneye kadar ,sabah bakıyor hanım salondon ses gelmiyor ,bizim bıdık bizden ayrılmış meger beni aradı dedim ben görmiyeyim eve geldigimde sen kafesi filan kaldır dedim ortadan.1 sene oldu hayla masa üzerinde arar gözüm,ufak oglum diyor baba bir bıdık daha alalım diyor alması sorun degilde ayrılması insanı üzüyor sonuçta O da bir canlı hemde en güzelinden.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizimde bir muhabbet kuşumuz vardı Bıdık çok şirin ve akıllıydı,2 kere firar etti ama kafesini çok sevdigi için geri döndü,belki bizi sevdigi içinde olabilir tabiki
    yavru iken almıştık onu çok çirkindi ayaklar paytak ama sonra çok yakışıklı olmuştu kerata
    evin ileri gelen bireylerinden biri olmuştu zamanla,eee sevdirmesini biliyordu kendisini,ama yemek masasında hiç rahat vermiyordu,kim ne verse tadına bakıyordu
    omuzdan omuza gezer dururdu evin içinde çok severdik ailecek onu ,sabahları bıcır bıcır öter bizi uyandırırdı 13 sene bizlere eşlik etti taki geçen seneye kadar ,sabah bakıyor hanım salondon ses gelmiyor ,bizim bıdık bizden ayrılmış meger beni aradı dedim ben görmiyeyim eve geldigimde sen kafesi filan kaldır dedim ortadan.1 sene oldu hayla masa üzerinde arar gözüm,ufak oglum diyor baba bir bıdık daha alalım diyor alması sorun degilde ayrılması insanı üzüyor sonuçta O da bir canlı hemde en güzelinden.
    senin bıdıgın bi eşide bende hocam. hatda benle kavga bile ediyo bazen cok zewkli oluyo ewet kendilerini cok sewdiriyo keratalar . benimki daha bebiş 9 aylık
    insallah seninki kadar cok yaşar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Simdi bu uzayli bir Türk kaçirmis ve human shopda bir uzayli aileye satmis olsa ne olur?
    Aklima hemen sunlar geldi.
    Bizim Türk kafeste kara kara düsünüyor.

-Ulem kapattilar beni buraya habire marul yapragi verip duruyorlar, bari çigköfte olsaydi.

Uzayli çocuk: Baba bu aldigimiz insan hiç ötmüyor,öyle suspus oturmus duruyor.
    Uzayli baba: Belki yemini sevmemistir oglum,biraz peynir ver.
    Türk: Ah ulan bi de raki olsaydi.
    Uzayli çocuk:baba insan öttü.
    Uzayli baba:bak simdi biraz eglenelimmi? insana benim içkimden verecem.
    Kafesteki Türk içkiyi içer ve arya baslar:
    Türk: yavri yavriii humaa kusu yükseklerdeeennn sesleeeeeenirrrrr.
    Uzayli çocuk:Baba bu insan igrenç sesler çikariyor.
    Uzayli baba:Merak etme oglum yakinda ben ona konusmayi ögretecem.
    Türk:Sizin dilde nasil küfür ediliyor?
    Devamini siz getirin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devamini siz getirin.
    Almanca devam edebilirmiyim????
    Türkce pustluga pek kafam calismiyorumda abi...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)